Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 16:53 matus13 Re: DrChila
dik moc skusim spravit tie vystuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 16:50 Muž DrChila [243] Re: matus13
řádně akvárko v rohách očistit. A pak po rohách nanést housenku. Jemně nějak stáhnout buď čuňácky prstem a nebo nějakou stěrkou. Pokud jde jen o to prosakování pevnost tim akvaria nezvětšíš maximálně to jde udělat výstužema (proužky skla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 15:55 matus13
poradite mi niekto ako spevnit akvarko?mam lepene akva 200l ale asi budem kupovat pouzite 350l a chcel by som ho nejak spevnit aby nahodou nezacalo presakovat na tom lepenom alebo aby sa to neodlepilo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Takto ma byť , pak zdokumentuj zakládání , třeba se přiučíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 19:52 Muž DrChila [243]
Tak jsem byl u sklenáře hodit mu tam teď akvárko respektive jen skla. Očíčka mu zářili když se mu ukázal že to je očištěný. A děkoval jak to je práce na ho. A když jsem se oh ptal čim on to dělá řikal že taky žiletkou jedině mechanicky to jde dolů. Tak v pátek nebo v sobotu by to mohl mít snad prý slepený. Tak napouštět to budu asi až v pondělí. Výhoda dalších akvarií v bytě kdykoliv je k dispozici stará voda aj s bakteriema a rovnováhou:) Liapor na dno a rostlinky to se ještě uvidí něco pro krevetky aby se měli k světu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2014 10:32 RAP Re: Urtman
ať to vypadá sebevíc nehezky, tak neteče v tuto chvíli... No a až ho dá do toho obýváku a napustí, tak také neudělá nic, další dva až pět let...
To by si se musel bát u každého akvária, nejen u těchto napohled flinknutých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:34 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
víš on je pak rozdíl ve zpracování. Pokud to udělám já bude to čuněčina neumim to ani stěrkovat:-D maximálně rozpatlat mejdlem. Za to když to bude lepit sklenář bude to hezky zpracovaný navíc tam budu chtít nalepit takový ty lišty aby mi drželi vrchni sklo. A nemám na to ani sklo. Tak tam nechám tyhle lišty pak přítelkyně mi rozsedla vrchní sklo tak to si tam nechám udělat a bude to vypadat dobře:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Toho bych se nebál, pořádně odmastit toluenem a nešetřit silikon ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:45 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
To je nějaká 100x50 ne ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:52 JosefVavra Re: DrChila
na tom nic neni u takovího prcka , příjdu natáhnu silikon , buch buch a jdu od toho ( takoví plivátka jdu lepit se zavřenýma očima ) :-D

ne hele pokud si nevěříš nech si to odborně slepit a nech si napsat doklad ! Náhoda je blbec a pojistka se hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:00 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Já to lepit nebudu:-D nejsem blázen na to mám sklenáře:-D Ten nápad jsem měl taky ale sešel jsem z něj když mám ruce volšový:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:59 Muž Priest [325] - CichlidyRe: DrChila
Já to kdysi zkoušel perchlorem,nejde to úplně dolů,ale silikon změkne a pak jde snáze dolů-třeba tou žiletkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:51 Muž DrChila [243] Re: JosefVavra
No já to právě někde četl že to se to může drátěnkou. Já to drbal žiletkou pak nožem do dokonalosti a pak jsem to vzal hadrem a nějakým sajrajtem na mytí oken:-D Rozpustilo to i lihovku tak bůh ví co tam je vevnitř za sajrajt:-D vypadá to hezky docela akorád tam kde to je vykouslí tak tam je trošku bílího ale nedá se svítit:) stejně se to pak slepí a nebude to vidět vůbec:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2014 19:00 JosefVavra – očištění skla od silikonu
drátěnka a benzín nebo jiná tekutina a je to čistý hned ,na drátěnku klidně přitlač , sklo drátěnkou nepoškrábeš ( musí to být taková ta za 3kč co je ze špon )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:55 Muž kofejn [963] Re: DrChila
Nejvíc se mi osvědčil líh a odrbat hadrem. Prý je dobrý nitrometan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:17 Muž DrChila [243]
A co ředidlo? :-D to by nepovolilo? :-D to sežere všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:58 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Na rozlepení je nejlepší odlamovací nůž. Na očistění je nejlepší ta žiletka. Ale jednostranná, ne obou. Aby ses nepořezal..
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Stáhni to zase žiletkou. A nebo je varianta to odrbat třeba solí. Někde už jsem to viděl tak dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:51 Muž DrChila [243]
A ten jemnej film sudnám čím? Když to je například na tý hraně akvaria. Já jí nemám broušenou o to to jde hůř:-D Napadla mě drátěnka a nebo kartáč železnej na rez. Ale nerad bych to poškrábal:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:17 Muž DrChila [243]
hurá rozlepíno hodinový boj:-D nejhoří bylo první sklo pak už když jsem trošku zapáčil tak to povolilo a líp tam žiletka zajela:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Ti říkám že je žiletka na .... stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:45 Muž DrChila [243]
Odhaduju že to budu dělat dýl než mi sklenář bude lepit akva:-D Dostanu se tam pouze žiletkou a ta se pořád ohybá jak blbá. A jako bonus mám už ruku celou od krve páč ta mrcha i řeže:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
žiletka se dost blbě drží a nejde na ni trošku zatlačit , skus to podle mého návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:27 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
No já se tam nemůžu dosta ani žiletkou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Klasickým olamovacím nožíkem , pokud to kdysi lepilo nějaké poleno a skla jsou ve spojích těsně u sebe jak to bylo u mě , vyřezal jsem nejdřív vnitřky , plastovým klínkem , které se používají při montáži obkladů a dlažeb ,si malinko od kraje rozáhl spoje , jak se tam nožík vejde , jde už to samo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 14:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Nový ostrý lámací nůž nebo žiletka. Chemicky se ten silikon blbě rozlepuje mám pocit. Musíš pomalu a nezlomit sklo. Doříznout až na konec a až teprv oddělovat. Taky mě to asi v létě bude čekat. Mám dostat témeř zadarmo 300l akvárko, ale osm let staré a docela prasácky slepené. Moc tomu nevěřím a radši to rozřežu a slepím znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:14 Muž DrChila [243]
Technická otázka jak rozlepit akvárko? :-D dělám to žiletkou a že by to šlo dobře spíš ne než jo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
Bud naprosto v klidu , ze mě už doma šílí a to jsem slepil jen dvě odchovničky kolem 30l smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 17:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ivaha
Díky za tip, jméno si zapamatuju. Zkusím se pozeptat u toho Pajtaše, to je asi nejlepší akvaristika v okolí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2014 17:19 Muž acik [416]
je pozdě,kdyby někdo chtěl sklo... :) já jinak už teď plánuji 180cm akva,maželka ze mě šílí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 17:15 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
JJ šikovnej sklenář ti příjde i domů za malej obnost a slepí to tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 17:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
Měl jsi to nechat přelepit , pokud byly skla dobře zabroušené, pasovaly atd , tozřezat a očistit bys to zmák i sám , myslím že by ti to za 700 slepili i doma , nic bys nemusel tahat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:22 Muž lubaan [61] Re: ivaha
Docela bych se i divil, kdyby jeho akvária nebyly i přímo v KV. Zaváží do všech možných obchodů po západu ČR, Prahy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:09 Muž acik [416] Re: Urtman
přesně tak jak píšeš :) akvárium už mám jiné a prdím na ty šmejdy,jen mě ta blbost stála 4 litry,ale jsou i horší situace, hlavně že jsme všichni zdraví ahoj
Urtman napsal: Obávám se, že ať to vypadá sebevíc nehezky, tak neteče v tuto chvíli... No a až ho dá do toho obýváku a napustí, tak také neudělá nic, další dva až pět let...
A za ty dva až pět let, až odjede na týden pryč, tak se vrátí a bude sbírat sušené rybí maso z podlahy...
Jestli se pletu Petře, tak mě oprav, ale hádám, že tohle je to, čeho se bojí... ;-)

Špatně slepené akvo nerupne hned, ani zítra, ani za týden... Murphy by se zaradoval, ale rupne za pár let, až to budeš nejméně čekat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lubaan
Pokud vím, tak do Sokolova by snad měl zavážet akvária pan Kechner. Ohledně kvality i ceny akvárií nemůžu nic než chválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:25 Muž lubaan [61] Re: Kaira
No a to nemáte v Kv nějakej lepší zverimex nebo akvaristiku, který prodávají akvária? Určitě budou akvária brát od nějakýho zavedenýho výrobce a domluvit si výrobu atypickýho rozměru taky problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 13:55 Muž DrChila [243] Re: Kaira
Já mám za barákem sklenáře a ačkoliv dělá okna zrcátka do auta a tak. Tak když sem se zeptal zda může slepit akvárko tak řekl ano pokud nebude nad 500L. Že tak se silnýma sklama nedělal :)
Každý sklenář který je dýl otevřen to určitě slepí za slušný peníz. Moje 140L krevetarium v profilu i s horním sklem stálo 1400kč. A je přímo na moje rozměry:)
Sám momentálně váhám zda si nechat rozlepit a nechat přelepit akvarium s bílím silikonem do kterýho prorůstá i podrůstá řasa. A nebo zda akvarium zničit a nechat udělat velký zase přímo na rozměr skříně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 12:35 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Vygůglit si sklenářství není problém, ale nerada bych dopadla např. tak, jako se řeší v příspěvcích níže. Doufala jsem v nějaké konkrétní zkušenosti místních akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 11:38 Muž Jiri_99 [425] Re: Kaira
Karlovarsko mám teda trocha z ruky, ale zkus gůůglovat sklenářství.. Většinou to mají na stránkách napsané. Pak se tady popřípadě ptát na kvalitu dané firmy apod. Alespoň tak jsem to dělal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:56 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Kde nechat slepit akvárium v KV?
Zdravím, nenašla jsem vhodnější vlákno, kam bych svůj dotaz vložila. Uvažuju o tom, že by to chtělo větší akvárko. :-) Nejspíš si ho budu muset nechat slepit, protože jsem limitovaná prostorem a potřebuju atypický rozměr. Kde se dá v karlovarském kraji nechat slepit? Zatím jsem zjistila, že lepení nabízí Zverimex Pajtaš v Sokolově, nemá někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 23:12 JoKa Re: DrChila
Proto píšu i o té dovolené, týden pryč a zákon schválnosti...
Jistě, nerupne hned...
Ten týden ale leckdy stačí... Odjedeš, začne rosit, pak téct a než se vrátíš z Jugoslávie, máš doma Jerky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 23:02 Muž DrChila [243] Re: Urtman
tak ono to přímo nerupne. Ze začátku to začne rosit pak to teče a pak to i loupne no:-D když do toho kopneš je to jiná.. to je hned. známá jela na dovolenou zapojili vzduchování do akvaria páč bylo teplo aby ryby vydrželi tejden. vzduchovací hadička byla u dna cca 2cm od něj přežili jen ancistrusi 2 :-D nachvíli vypadl proud a pohroma byla nasvětě přes tu vzduchovací hadičku to vyteklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:52 JoKa Re: kroner
Obávám se, že ať to vypadá sebevíc nehezky, tak neteče v tuto chvíli... No a až ho dá do toho obýváku a napustí, tak také neudělá nic, další dva až pět let...
A za ty dva až pět let, až odjede na týden pryč, tak se vrátí a bude sbírat sušené rybí maso z podlahy...
Jestli se pletu Petře, tak mě oprav, ale hádám, že tohle je to, čeho se bojí... ;-)

Špatně slepené akvo nerupne hned, ani zítra, ani za týden... Murphy by se zaradoval, ale rupne za pár let, až to budeš nejméně čekat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2014 22:42 kroner Re: Horác
To je pecka za 3.900,- má paludárko - to snad ne. Podle mě by měl akvárium acik napustit někde ve sklepě, kde nevznikne při vytečení žádná škoda. Nechal bych to tak měsíc napuštěné. V případě, že bude vše ok, tak bych se to nebál v obýváku napustit. Estetika je něco jiného, udělal chybu, že si akvárium převzal a teď nezbyde nic jiného, než hrany něčím obložit, nebo polepit folii, aby to nebylo na oko vidět. Další možnost by byla akvárium rozebraz hrany očistit a nechat někoho (znalého v oboru) opět slepit. Kdyby to neměl do Mostu tak daleko, tak mu to slepím za symbolickou cenu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 10:16 Muž Horác [3942] Re: romant
romant napsal: už to neřeš a z toho "povedenějšího" udělej paludárko a věnuj ho ženě, ať má taky z něčeho radost a o co se staratNáhodou, to s tím paludárkem nejni vůbec špatnej nápad :o) ... (aneb všechno zlý je k něčemu dobrý :o) ...
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 23:32 kroner Re: JosefVavra
tak to natoč co nejdřív, já to zkusím natočit taky, pak se o tom pobavíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:08 Muž patamatix [408] Re: acik
Tak to každopádně by měl radost :-D A záruka by ti nepomohla stejně by jsi pak zjistil,že ti to rozbily děti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:06 Muž acik [416] Re: patamatix
už mám nové akva,takže už nemám strach... :) Ano měl jsem obavy o pevnost a to,že má to akva záruku to mi je v celku úplně jedno,sousedum by to asi vadilo,kdybych jim tam poslal 360L :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=751