Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2014 19:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaM
Polož akvárium na polystyren do vany a naplň ho úplně plné. Nech ho tak přes noc, když to vydrží a nepoteče můžeš to s ním zkusit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:34 Muž JaM [1] Re: vaaclav
já kupoval právě akvarium ;-) takže by to na vodu být mělo. Na nálepce která tam ještě je, je napsáno "Akvarium lepené" Sklenářství Svornosti Třinec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaM
Terária se vyrábí ze slabšího skla takže se naplnit vodou většinou nemůžou. Změř si sílu skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:14 Muž JaM [1]
Hoj,

mám jen dotaz. Vypadá to, že nám brzy odejde do věčných lovišť laboratorní myš a další pořizovat nechceme. Nicméně jsem jí kupoval akvárko 60x30x30 a uvažuju, že bych si do něj pak založil něco menšího a nějak si s tim vyhrál. Otázka zní, myš tam přebývá cca rok a zevnitř je místy černý silikon poškrábaný apod. Mám ho radši nechat přelepit, nebo případně jen natáhnout zevnitř housenku? Nebo to nebude ničemu vadit? Nebo se na to vykašlat a vyplatí se spíš nový..

díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Danila
Danila napsala: Za dobrý peníz - pokud by to lepil z 12 mm,tak je jasný, že by to byl dobrý peníz, ale akvárium by byl "dobrý" průser ;-)
Hmm, co by byl dobrý průser? Dva metry, tři metry..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2014 15:37 R Muž romant [27987] Re: NASREDDIN
Nebude to ničemu vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 15:36 Muž NASREDDIN [1383] – Přemrznutí silikonu
Zapomněl jsem jedno akvárko venku, takže už prošlo mrazem.
Změní se nějak vlastnosti silikonu?
O nic nejde, chtěl opravit jeden spoj, ale klidně ho na jaře přelepím celé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 09:21 Žena Danila [4489] - SumciRe: Jiri_99
Jiri_99 napsal: Není to pro mě. Sklo říkal že má možnost za dobrý peníz, ale max 12mm. Proto ten dotaz. A to: kolik nejvíc na délku.
Jo jo, s tou údržbou, to nás vůbec nenapadlo, dobrý postřeh..

Edit: Lepil by to profík, toho už má "domluveného".. :-D



Za dobrý peníz - pokud by to lepil z 12 mm,tak je jasný, že by to byl dobrý peníz, ale akvárium by byl "dobrý" průser ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:53 Muž Jiri_99 [425] Re: romant
Ok. Děkuji. Zítra mu to přepapouškuju. Jsem zvědav, k čemu nakonec přijdeme.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2014 21:52 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Tak z té 12 max 2 metry. Ta vejška 70 je podle mě poslední možná ještě jakž takž obslužná rukama. Měl jsem 70cm a bylo to někdy docela peklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:47 Muž Jiri_99 [425]
Není to pro mě. Sklo říkal že má možnost za dobrý peníz, ale max 12mm. Proto ten dotaz. A to: kolik nejvíc na délku.
Jo jo, s tou údržbou, to nás vůbec nenapadlo, dobrý postřeh..

Edit: Lepil by to profík, toho už má "domluveného".. :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 19:46 Muž Yirka [9126] Re: Jiri_99
A já bych ti zase doporučil o 5cm snížit výšku. Tak jak to máš namyšleno to bude více než problematické na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 19:14 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Profi firmy tohle dělají z 15 mm skla, stačí se podívat do nabídek. Samozřejmě že silnějším nic nezkazíš. Jenom bych zde upozornil na bezchybnou kvalitu provedení a tomu kdo akvária nelepí, bych to nesvěřil, čímž nikoho nechci podceňovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 19:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiri_99
Tak na to bych rychle zapomněl z 12 mám 500 litrů. 320 cm jsem viděl a rozhodně to bylo sklo nejméně 20 mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 18:43 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, kolega z práce si bude dělat aq. Jen se nějak nemůžeme domluvit na velikost. Bude 12mm sklo, výška 70, hloubka 80cm a délka co nejdelší.. Jaká max délka na 12mm sklo může být? Samozřejmostí jsou podélné i příčné výztuhy, i na dně.
Maximum však je 320cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 13:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: krokodyl
I z 10 jsem viděl dvoumetrová akvária, výškově taky podobná a drželo to. Ale za ten risk to nestojí.... ať vše vyjde tak jak má ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 13:33 Muž Yirka [9126] Re: krokodyl
Jj, lepší řešení se nenachází.
A přesně tak jsem to myslel, že je to memento pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 13:15 krokodyl Re: Yirka
Jsem poučenej.
Aspoň jsem odstrašujícím příkladem pro ostatní..
Kupovat akvarium bez toho, abych ho viděl napuštěný, je blbost a i když bude plný, pořád může být nekvalitně slepený a po čase začne téct.. Záruka žádná, plný byt vody, ryby a kytky to nemusí přežít..
Po druhý bych do takhle velikýho akvaria z druhý ruky nešel!!
Za akva jsem dal 4tis a 2tis mě stála nafta do auta. Už teď jsem kolem toho šaškoval spoustu hodin a to jsem teprve na začátku..
To sklo je 10mm, což je na výšku 65cm a délku 180 cm málo. Akva rozřežu, nechám o deset cenťáků uřízout (snížit) a znova sestavit. Cenově a časově se mi to nevyplatí, ale nic lepšího mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 07:24 Muž Yirka [9126] Re: krokodyl
Ať již to budeš řešit tak či onak, jedno poučení z toho plyne. Znovu se ukázala platnost úsloví: Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Když si k tomu připočteš případnou vlastní práci s rozřezáním a očištěním, nové lepidlo atd. nebo přepravu ke sklenáři, ono to naskáče. A to ještě neuvádíš tloušťku skla - snad je OK. Každopádně přeju ať ti to dobře dopadne a nádrž dělá radost. (Osobně bych tu opravu nechal odborníkovi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2014 23:49 Muž dudak [1885] Re: krokodyl
spáry 1 mm mi přijdou až až, sám jsem slepil jen několik malých akvárií do objemu 40 litrů, tam není moc co řašit, tohle už je slušná litráž, taková výzva, ale není to ideální se to na tom učit. Navíc ty zkosené strany. Jestli máš čas a prostor tak to zkus a jestli ne tak to rozřež, očisti a dovez někomu zkušenějšímu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 22:52 Muž zanek [2] Re: krokodyl
jasný, zajeď mu!:-) jestli nato ten čas máš..
stejně to pak musíš někde, idealně venku vyzkoušet s vodou. když to poteče, tak to prostě poteče.
ps. dvojity sklo bych neřešil, je to na dně. s rovnou podložkou by nemělo mít na nic vliv, kor když tam dáš ty výstuhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 20:21 krokodyl Re: georg
Máš pravdu, na youtube to vypadá snadně ale taková legrace to zase neni. Přemýšlím že ho rozdělám celý a odvezu někomu šikovnýmu, kdo se tím živí. Ono totiž na těch videích si člověk hned nevšimne, že tam maj rovnej pracovní stůl a podložku, kolem spoustu místa. Jestli do toho půjdu sám, ztratím půl dne, než si to všechno připravim a rozměřim. A na tom samotnym lepení se dá taky lecos pokazit.. Bohužel (jak se znám)jsem takovej,že mi to nedá a zkusím to... Ještě nevim..
To akva je zprasený hrozně a teď jsem rád, že jsem se odhodlal ho zatím aspoň částečně rozdělat. Ve spojích byly místa bez tmelu, spáry mezi skly jsou max 1mm, bočnice musím udělat o pár milimetrů menší... Bohužel nemám jistotu, že mě neznámej sklenář to slepí líp, než to bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 18:25 Muž georg [112] - AfrikaRe: krokodyl
Já, teda lepit akvária neumím. Ta nádrž je docela velká. Osobně bych měl obavu, že se mi oprava nezdaří a malér bude na svště. Osobně bych šel do nové nádrže. Nikomu však toto nevnucuji, jen říkám, co bych dělal já. Držím palec ať se ti to povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 15:53 Žena Kytka [2146] Re: zanek
No, tenhle přípravek jsem kdysi taky zkoušela. Ale jelikož jsem v akva potřebovala jen něco dočistit a spoje měly zůstat nedotčené, bylo riziko, že se přípravek dostane i na nežádoucí místa, příliš veliké. Pokud je třeba očistit celé sklo, je to ok, ale když krokodyl píše, že některé spoje mají zůstat, tak tam bych to neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 15:33 krokodyl Re: Mrakoplash
A to dvojitý sklo na dně nevadí ?
Někde jsem tu četl, že tyhle skla s fólií uprostřed na akva vhodný nejsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 14:31 Muž zanek [2] Re: krokodyl
Fotka k příspěvku kdysi davno sem opravoval starou nadrž. klasika kvadr, transparentni silikon prožrala zelena řasa a zaclo v horni části tect. oddělil jsem od sebe bočnice (akva je lepena shora na dno - takže to viceméně šlo) potřel tim odstraňovačem od den braven, asi dobry svinstvo ale fungovalo. očistil, odmastil a znovu slepil černym silikonem + dolepení všech vnitřních hran a přetáhnout špachtlí (myslim že to byl dřevěný kolíček na prádlo; chce to dobře seříznou špičku silikonu aby dávkoval spřávně tlustou housenu, ale to asi víš.)
je to sice jenom 100-fka, ale spolehlivě drží dodnes už 7 let.
ps. je to otazka priorit pokud te 2hodky v praci vydělaj na nový akvaro -vyhod ho a kup novy,, pokud máš volný čas zainvestuj 300,- silikon a odtranovač a zkus to přelepit.
držím palce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2014 11:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: krokodyl
Čistit se dá celkem solidně žiletkou a zbytky odrbat drátěnkou na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 09:24 krokodyl – nekvalitní akvarium
Fotka k příspěvku Dobrý den. Naletěl jsem při koupi akva z druhé ruky a nyní se rozmýšlím, jestli má cenu ho opravit, nebo investovat do nového. Nejdříve jsem si všiml, že je u dna jedna bočnice odštípnutá a v tom místě akva teče. Včera jsem jí vyříznul a přitom si všiml, že dno je ze dvou slabších skel, spojených fólií. Pak jsem si všimnul, že v některé spoje nepřiléhají dokonale ke sklu a navíc na délku 180cm a výšku 60cm, bych na dně čekal jak podélné, tak příčné výztuhy...
Mám nápad vyříznout všechny 4 bočnice (akva má skosený rohy cca 15cm) a na dno dát po délce k čelu+zádům a napříč výztuhy. Původní dno, čelo a záda se zdají být slepeny dobře a i kdyby tam byla nějaká skrytá vada, tak přelepením těmi podélnými výztuhami by se k tomu voda neměla vůbec dostat.. No a bočnice nalepím znova (tu jednu dám novou), takže budou všechny spoje, které budou pod vodou, nové. Co si o tom myslíte ? Čištění od silikonu je děs, proto chci udělat jenom ty bočnice. A ještě prosím o radu. Při lepení těch podélných výztuh mezi dno a čelní( a zadní) sklo, mám původní tmel, který je ve spoji, odříznout, nebo ho stačí odmastit a zalít do nového tmelu ? Děkuju za každý názor a radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 11:52 Muž infernus [12]
Ok, děkuji za vaše rady. Možná nakonec zkusím ten akvarijní silikon, který doma mám. Jen doufám, že se z lajny 6+12+6 cm neuvolní moc toho acetátu, resp. kyseliny octové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 09:16 Deepinpeat Re: infernus
eshop.jezirkabanat.cz/… zkus tohle. Jen nedokážu říct, jestli to něco dělá rybám než to zpolymeruje, v jezírku se nic nestalo ale v akváriu jsem to nezkoušel. Jinak je to naprosto úžasný, pokud je ta plocha čistá tak to přilepí cokoliv na cokoliv a fakt to drží, pod vodou je vytvrzení hodně rychlé. Na různé opravy v nádržích fakt skvělý produkt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 00:31 JoKa Re: JosefVavra
Jasně, já reagoval jenom na to, že to stejně bude zasypané a má to sloužit jen "jako pojistka". Na dané účely to bude stačit úplně na pohodu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 23:35 JosefVavra Re: infernus
ms polymery všeobecně nejsou vhodné k dlouhodobému styku s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 23:12 Muž infernus [12]
Ještě naváži na JBL Haru, dalo by se použít jakékoliv lepidlo na bázi ms polymerů s možností lepení pod vodou, tedy i transparentní pattex total fix, mamut crystal atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:44 JosefVavra Re: infernus
tak samozřejmě to okyselí vodu a trošku pohne s PH ale nepatrně a ve velkém akváriu to bude jako nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:42 JosefVavra Re: Urtman
ovšem moc to nedrží a spoj není 100% , lépe to vypustit nalepit a druhý den napustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:40 JosefVavra Re: MonterMonty
10mm je dostačující , teť tu dělám pro jednoho VIP 55x55x100 a dělám to z 12mm , samozřejmostí jsou horní kanty na všech sklech a spodní také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:14 Muž infernus [12] Re: Urtman
Nebude uvolňování acetátu při tvrdnutí silikonu vadit rybkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:03 JoKa Re: infernus
On i obyčejný akvarijní silikon vytvrdne, časem i pod vodou, akorát mu to bude trvat déle, než na suchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:52 Muž Surdo [35] Re: infernus
je ich viac ktoré sa dajú použiť pod vodou napr. JBL Haru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:37 Muž infernus [12]
Ahoj, potřeboval bych dovnitř zaběhlého akvária (před odtokovou komoru ze skla) umístit (vlepit) další prvek slepeny ze skla. Existuje nějaké lepidlo s kterým by se dalo lepit pod vodou? Jde mi jen o to, že bych obe části potřeboval spojit ale nechce se mi kvůli tomu kompletně vypuštět akvárko. Většina toho prvku bude v substrátu, takže by šlo ho jen před odtokovou komoru přiložit a zasypat kolem sterkem, ale rikal jsem si ze bych to radsi pojistil nějakym lepidlem. Existuje něco? Nevím jestli by nějaké menší množství acetátového silikonu mohlo rybí posádku ohrozit. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 19:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Těhňajs
musel by to někdo spočítat ale myslím že 10mm sklo a výztuhy , třeba i uprostřed sloupce by byly řešením ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 19:46 Muž Martex42 [20] - Tetry
Reálný je úplně všechno. Možná bych tam dal radši dva kanystry na sebe nebo nějákou plastovou nádobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 09:36 Těhňajs – akvarium na zasobu vody
Dobry den. Potřeboval bych slepit akvárium : Délka 30 sirka 47 vyska 80. Toto akvárium potrebuji pro zásobu ciste vody. Více místa pod velkým akvariem nemam. Myslíte si. Ze je realne toto akvárium slepit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 21:01 JosefVavra Re: Yirka
určitě by to šlo vložením rámečku stejně jako u dvojtých skel do oken. Ale nelze pak používat žádné magnetycké stěrky , na druhou stranu lze šetřit tímto energii o téměř 50% ( topítko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 20:54 JosefVavra Re: replikant33
To je určitě dobré řešení ale nevýhodou je síla nahrazovaného skla , tabulkově totiš conex 3.3.1 nahrazuje sklo 4mm a u velkých nádrží kde je například sklo 12mm je potřeba použít conex 8.8.1 nebo 8.8.2 , celkově je to samozřejmě daleko nákladnější nežli klasické sklo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2014 08:08 Muž Yirka [9126] Re: Sob126
Já to na rovinu nazvu tak, jak mě to napadlo po prvním shlédnutí. Je to blbina. Dvě skla s mezerou znamenají řešit i jiné záležitosti, jako například rozdíl teplot, s tím spojené rosení, zkreslující pohled a celkově je daleko lepší se zaměřit na opatrnou údržbu, při které je šance udělat škrábanec minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 07:57 Sob126 Re: replikant33
Tyhle možnosti bezpečnostního skla znám, jde mi spíš o tu ochranu před poškrábáním, jestli by by skla takhle u sebe mohly být.

Někde jsem se dočetl, že není dobré to bezpečnostní sklo na akvária, prý ta fólie mezi skly po nějakém čase dělá problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 07:37 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Johan
není lepší rovnou tohle ?
www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2014 07:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sob126
No, nevím jestli je bezpečnější nechat dětmi rozbít slabší sklo, které na ně popadá. A rozbít sklo např. 200 l akvária je docela oříšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 07:29 Sob126 – Ochrana skla
Fotka k příspěvku Zdarec,
Už někdo z vás řešil ochranu skla proti poškrábání při čištění?
Chci vědět, jestli by se to takto dalo praktikovat? (Viz obrázek)

Když budu mít velké akvárium, a poškrábala by se mi přední strana třeba magnetickou stěrkou nebo houbičkou, tak nebude vůbec jednoduché a levné tyto škrábance odstranit (a co si budeme povídat, časem se tam určitě nějaký škrábanec ukáže) napadlo mě, že by se do nádrže dalo vložit nějaké tenčí sklo, které kdyby se poškrábalo tak by se dalo jednoduše vyjmout a vyměnit za nové.

No a v podstatě by se to stejné dalo udělat i z venku proti rozbití, kdyby se kousek před akvárium vložilo další sklo nebyli by například děti s hračkami v nestřeženém okamžiku tak nebezpečné.

Můj dotaz zní: Mohlo by to takto fungovat?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=451