Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:08 V – Re: MrHahaha
Třízářivkový kryt jsem zatím našel jenom na dvou setech Rynkar Diversa: 3×30 W na 240 l (120×40×50 cm) nebo na 200 l (100×40×50). U dvoustovky to je docela zajímavá varianta. Jo a vlastně ještě set Atman AR-980 má 2×30 W + 1×25 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 19:41 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Eliska79
dela se vubec nejaky kryt 80x35 s 3x18w??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 18:44 Muž Bammaboy [0]
aha, tak ok :-)

btw. už režem dosky na kryt ;-)

P.S: neviete nejaké rastliny vhodné do 12l ku koberečku z Utricularie? prosím hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 18:17 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Na 30 l/h netreba roztrekovaciu rampu :-D . Staci obycajny vyvoj z hadicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 11:54 Muž Bammaboy [0]
Teraz ma napadá otázka ako vyriešiť vyústenie z toho čerpadla? rozstrekovacia rampa? alebo len vyústenie nejakou hadičkou? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 10:38 Muž Bammaboy [0]
no, vždyť práve leží mi doma aspoň ho využiju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 09:27 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
To by mohlo vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 22:03 Muž Bammaboy [0]
hooodne hoodne priškrcený AquaEL nejaký 200l/h prútok bez záteže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:43 Muž isamik [180] – Re: Bammaboy
Muzes napsat co to je presne za cerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 21:42 Muž Bammaboy [0]
mám jedno s nejakým 20-30l/h prietokom :-) to by mohlo stačiť nie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:39 Muž Bammaboy [0]
ok, takže ma to priviedlo k názoru či nebude lepšie použiť jedno z čerpadiel čo sa mi doma len tak povaľujú :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:25 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Filter pohaneny vzduchom dost vela huci. Ja mam bublifuk pusteny na minimum a v noci ho dost pocut.
Bioakvacit staci najmensi co predavaju v obchodoch.
Najvhodnejsie je ked vyvod umiestnis teste pod hladinu vody.
A na tuto temu sa uz viedlo vela diskusii, tak skus popatrat. Urcite bude vytlacat Co2 ,ale nwm ake mnozstvo, skus si to prestudovat. Tym padom pojde aj Ph mierne hore...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 19:11 Muž Bammaboy [0]
no takže ješte jednou soupis mých otázek ;-)
1. hučí takovejhle filtr pohánenej vzduchem?
2. jak hrubý akvacit je potreba na 12l, tím pádem jaká velká má být ta komora?
3. kde je najvhodnejší umístnení trubičky?
4. bude ta cirkulace vzduchu vodou ničit CO2? :-)

©
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 18:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Yirka
A vies vobec coho je to jednotka Siemens? ;-)
Je to jednotka El. Vodivosti
Nechcem Vas o nicom poucovat, ale toto by ste mali vediet ked ste ma tak splachli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:42 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: filipsi
Diki moc ze si sa mojho nazoru zastal ;-)
To co som napisal za tym si stojim, predsa by som to len tak nepisal tone . Uz som mal ruky vo vode ktora bola pod prudom ani som si to neuvedomil. Len stale som rozmyslal preco mam taky pocit ze mi trpnu prsty ked dam ruku do vody :-D Tazke o vode ako el. vodic toho viem celkom dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:06 Muž Bammaboy [0]
no jo, vždyť já vím :) když me se ten "bublifuk" nelíbí :-O
Bude to s tím pohánením vzduchem moc hučet? nebo ničit ve vode CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 16:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bammaboy
Každý si tím musí projít. Přijdeš na to sám, bránit ti nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 16:12 Muž Bammaboy [0]
no jo jenom design "bublifuku je úplne nekde jinde jak tohle :-) a myslím že až tak často to čistit potreba nebude vzhledem k tomu že teď funguji bez filtru a je to úplne v pohode ale jsou tam jenom krevety kdežto teď plánuji i rybky a to bude trošku víc bordílku :)
Bude tam stačit tak 1,5-2cm akvacitu?
Tá "trubička" má být kúli pomneru asi ve strede žejo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 15:37 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Nedělat. Zlatej bublifuk, nebo hlava s kostkou, dostupnost a snadná manipulace je veledůležitá. V malým akvárku stejně takový objem filtrační hmoty není potřeba a blbě se s tím manipuluje. Ale i já mám v jednom akvárku čerpací hlavu a kostku hrubého akvacitu zahrabanou v substrátu a to proto, že nádrž má na výšku jen 20. Samozřejmě toto mě odrazuje od jakéhokoliv pomyšlení na čištění molitanu. Ale funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 15:28 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
.. a oklikou se dostavame k tomu, ze proto bych dal prosty bublifuk. Pokud to totiz hodne zahrabane v substratu nebude. nebude to fungovat. Co az se to bude cistit? (pravda, za hodne dlouho ..).
Nebo bych pro to udelal komoru uplne zvlast .. Ale proc to delat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 15:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bamma_boy
Lehce zahrabané v substrátu to klidně být může, jediný problém je že to bude špatně vyndavací/zastamdací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 14:15 Bamma_boy
hele, odpoví mi nekdo? :-( nepolemizujte tady o tom, nestojí to zato ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 10:10 Muž filipsi [1295] – Re: pařa:)
Ne, pozor si asi nedaval Ty. Voda opravdu neni moc vodiva. Tedy destilovana voda. To je el. vodic velice spatny.
Stejne tak Yirka, vodivost v mS/m je opravdu o vodivosti elektricke, ne o povrchovem napeti, nebo o cemkoli jinem. Pokud ve vode nejsou ionty schopne el. vest, nepovede ji. Sama o sobe je disociovana velice malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 09:56 Muž pařa:) [2]
prisavnik napsal:Ved voda neni moc vodiva.

Tys ve škole nedával moc pozor že? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 06:33 Muž Bammaboy [0]
hm, podle me to bude vypadat o hodne líp když to bude takto hmm Jenom nebude vadiť když ten akvacit bude z části zasypanej šterkem? a vyústení tý trubičky bude asi nejlepší ve strede že? aby byl vyrovnaný pomer strán :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:13 Muž isamik [180] – Re: Bammaboy
Osobne bych si poridil trochu akvacitu do rohu. Nebo ten bublifuk, nevidim v tom moc rozdil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:07 Muž Bammaboy [0]
aha takže mám nasávaní nechat takrka celý ten molitan jo? tj. v mým prípade asi 15cm na šírku když odpočítam ty kousky na bocích které to budou držet

EDIT: po estetické stránce asi nic moc ale to me až tak moc nezajímá. kolik by to asi tak mnelo mít na šírku? tj. aký hrubý má být ten molitám pro 12l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:05 Muž Jurasek [137] – Re: Bammaboy
Jak se to bude časem pomalu zanášet, tak se bude cesta vody trochu měnit. Tohle má výhodu v téměř nulové údržbě (za předpokladu rozumného akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:00 Muž Bammaboy [0]
víš ale, když me to nedá :) pro me by bylo moc jednoduchý jenom koupit bublifuk a když tak bych tam nechal ten závesný :) jo,jo koupím bublifuk vemu trubičku.
Nalepím na steny akvária ty kousky jako sou na obrázku, vlozím molitán a za nej dám trubičku.
Jenom nebude ta plocha moc veliká, kterou to bude nasávat? nebude to vlastne jenom takový že co se zachytí? nebo to bude normálne pritahovat nečistoty? nemám ten prítok zužit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:55 Muž filipsi [1295] – Re: Bammaboy
Tzv. "matracovy" filtr, pohaneny vzduchem. Filtr "bublifuk" znas? Tak ta trubicka je vnitrek z nej, privadi se tam vzduch z kompresoru, a ten "zene" vodu trubickou ven, funguje jako hodne pomale cerpadlo.
Ja bych ale asi stejne pro tech 12l dal uplne normalni "bublifuk".
(edit - nez to dopisu, az to tady mas :) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:52 Muž Bammaboy [0]
takže vlastne nasává celá ta plocha toho bioakvacitu? a do tý trubičky jde vzduch z moturku? tu trubičku budu mít asi když koupím klasickej bublifuk že? a kde je nejlepší ho umístnit? na ten bok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:49 Muž Bammaboy [0]
hm, to vypadá hezky :-) mohl bys mi prosím te objasniť princím zkonstruování a celého pohonu? Pak už vás nechám nech se hádáte :)



filipsi: jasne že jste mi pomohli a jsem vám zato moc vdečnej máte to u me ;-) zjistil jsem že zustat u klasiky bude nejlepší a kuch. svítidlo taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:49 Muž isamik [180] – Re: Bammaboy
Princip je stejny jako u "bublifuku" (filtru pohaneho vzduchem) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:47 Muž Bammaboy [0]
hm, to vypadá hezky :-) mohl bys mi prosím te objasniť princím zkonstruování a celého pohonu? Pak už vás nechám nech se hádáte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:45 Muž filipsi [1295] – Re: Leon
Uz mi nesel edit.
Ano, hadka je zbytecna, Bammaboyovi jsme snad pomohli s vyberem. Ale radsi priste vic vaz slova, at nekoho moc nepletes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:45 Muž isamik [180] – Re: Bammaboy
Fotka k příspěvku Myslim, ze si fundovanou odpoved k osvetleni dostal :-). Co se tyka filtru, udelal bych ho jako vnitrni...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:42 Muž filipsi [1295]
Leon napsal: NIKDY sem nenapsal ze je 11W DZ moc bavili jsme se o úsporce..

Ale jdi, mrkni na svuj prispevek z 26.02.09 20:01:31 ;-) (11W DZ "da" vice svetla nez 11W "usporka", pokud by ses chtel vymlouvat, ze to myslis tak ci onak)

..a když mluvíš o tý svítivosti ty si myslíš že je lepší žárovka než trubice..

Tohle prave dokazuje, ze o tom nevis nic a pouze se v tom placas. Mam doma jednu zarovku, co je jeji svitivost daleko vetsi nez svitivost 54W zarivek, co mam v akva. No ale pravda, take mam zarovky, co maji svitivost nizsi ;-) .

To co je na tom tvem obrazku, je prave 9W nebo 11W DZ :-)

(edit - souhlasim, hadka je zbytecna, Bammaboy-ovi jsme pomohli, ale radeji vaz co pises, at zbytecne nekoho nepletes)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:38 Leon
Kde je že sem řek že je to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:38 Muž Bammaboy [0]
no jo, tak už tu kuli me nepolemizujte a pro zatím vám všem Ďekuji za rady :-) príští týden budu moudrejší když to budu mít pred sebou. Doufám že seženu svítidlo rovnou do zástrčky.
Ješte jednu otázku bych mnel :) mám v tom 12l akvišku nechat závesný filtr nebo ne? je to docela duležitý kuli díre v krytu. V akva budou krevety a možná nekolik endlerek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:36 Muž isamik [180]
Leon napsal: No jak koukam tak tomu nejspíš nerozumíš ty..žárovka rozhodně nemá nejlepší spektrum a NÁKÁ lampička z IKEA má právě tu žárovku která je na prd..

Ty si moc nevidis na prsty, kdyz pises, vid :-). Lampicka nemusi obsahovat zarovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:33 Leon – Re: filipsi
Fotka k příspěvku NIKDY sem nenapsal ze je 11W DZ moc bavili jsme se o úsporce..a jinak toho mam přečteno docela dost..srovnání grafů sem sice viděl jenom u trubic ale doporučovat někomu halogenku? když chce mít zarostlí akva? a když mluvíš o tý svítivosti ty si myslíš že je lepší žárovka než trubice? podle mě je nejlepší východisko malá trubice např ta co ej na obrázku..ale ve finále je to na něm sám uvidí jak mu to poroste pod žárovkou
:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:29 Muž Bammaboy [0]
filipsi: já už nato zapomnel a použiju kuch. svítidlo jak už jse tu o nem hodnou chvíli bavíme ;-) i když puvodní zámner byl jiný :-) kde je elektornika vyrešená za me

EDIT: jo, jo presne to :-) jsou tam teda barevný spektrá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:25 Muž filipsi [1295] – Re: Leon
Prosim, nez zacnes zasvecene mluvit o svitivosti, spektrech, o tom, ze 11W DZ je na to akva moc, jak jiz psal Isamik, neco o tom precti a hlavne vyzkousej.

Bammaboy: Opravdu, lampicka na 11W DZ je pro tebe to prave. Bud ikea, nebo v akva provedeni neco takoveho: www.akvarista.cz/… (myslim, ze jsou i levnejsi provedeni). Pokud neplanujes nejake nizke rostliny, muzes jit i do 9W, ale v zarivkach niz ne. Na takova ta diodova svetylka misto zarovky zapomen.

(edit - takhle to vypada: www.elektro-svitidla.com/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:24 Muž Bammaboy [0]
má to takovou zahnutou trubici, neco jako obdélník. nevím ted na to musel bych jí vyndat, zítra se na to kouknu ;-) ale myslím že jsem to i v Baumaxu videl v rúzných barevných spektrách :-) príští týden jse pudu kounout do mesta na to kuch svítidlo protože to co máme doma použít nemohu :-D a povím jakou to má trubici a zda je tam to číslo

isamik: no vždyť proto jse do tý elektroniky nejdu montovat a použiju ku príkladu kuchyňské svítidlo kde už je to vyrešený za me a já to jenom utesním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:20 Muž isamik [180]
Leon: my se zde, ale nebavili o ucinnosti. Bavili jsme se o spektru! Tj. zarivka ma horsi spektrum, nez zarovka. Zarivky se pouzivaji, jelikoz maji vetsi ucinnost a v neposledni rade, vyzaruji linearne, narozdil od zarovky. Zarovka vyzaruje bodove.

Bammaboy: zatim jsem zadny vzhledny kryt na 12l akvarium nevidel. Ale treba prekvapis. Me slo o to, ze o elektrine nemas nejmensi predstavy. Proto je to pro Tebe nebezpecne. To ti dale vymlouvat nebudu. Mozna by nebylo na skodu, kdyby si se podival po nejakej osvetlovaci rampe. Myslim, ze se delaji i pro 8W trubice ( rozmer kolem 35cm pokud se nepletu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:18 Leon
Záleží na parametrech..Má to trubici? jestli jo tak ji vyndej a podívej se co je na ní napsaný tam by to mělo bejt taky to 3místní číslo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:16 Muž Bammaboy [0]
jo,jo pude to i česky ;-) chtel jsem tím ríct že to kuchynský svítidlo je s predradníkem takže to asi nebude klasická úsporka a barevné spektrum tý "trubice" nebo jak to mám nazvat bych zvolil jaké chci. Jenom me zajíma zda by se dalo použít to kuchynské svítidlo? popr. utesnený silikónem :-O
neco takovýho:
www.svitidla-osvetleni.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:10 Leon – Re: isamik
Tak proč se svítí trubicema né žárovkama?? kdyby to bylo lepší tak by je mělo spoustu lidí žárovka je krav*na! a i kdyby měla sebelepší spektrum tak toho vysvítí strašně málo oproti žárovce s minimální watáží 25W

Bammaboy: teď zrovna nerozumím co si mi tim chtěl říct..kdyby to šlo trochu víc česky byl bych rád..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:07 Muž Bammaboy [0]
isamik: pretože nemám na akva krycie sklo tj. radšej spravím ten kryt ktorý bude čo sa týka estetiky úplne niekde inde ako tam dávať "lapmpičku z IKEA" ktorá nebude podľa mojích predstáv ;-)
a 70% materiálu mám tak nevidím dôvod prečo nie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 21:03 Muž Bammaboy [0]
Leon: zle si ma pochopil resp. ja som tam zabudol dať "," :) malo to byť 840, klasický závit alebo tú čo je v tom kuch. svietidle? hmm
To kuch. svítidlo má predradník tj. to asi není usporka ale svieti pekne a spektrum by som už zvolil aké by som chcel len či by sa dalo použiť (to svietidlo)? popr. utesnené silikónem ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039?od=951