Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:55 Muž hoplik [0]
Já si udělal dekl na avárium z PSH (polystyren hard) a jako povrchovku to polepil samolepicí folií. Výhoda je v tom, že se to lepí obyč. toluenem, dá se řezat i lámat, není drahý, je voděodolný a chemicky nezávadný (diť se do toho taky dávají jogurty co baštíme). Jo a koupil jsem to v řempu.

A zářivky mám chráněné plexisklem. Takže mám obyčejné patice a hlavně se na trubicích neusazuje špína. Lépe se čistí plexi než zářivka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:43 PPro – Re: PPro
Ještě mne jako lehký, relativně pevný a inertní materiál na krycí desku napadlo komůrkové plexi. Jen by se muselo polepit z vrchu nějakou fólíí. Uvítám i další nápady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:49 PPro – Re: Ninco
Jo hliníkový plech by mohl být dobrá volba. Nejsem si jistý, zda je ale dlouhodobý kontakt s vlhkostí a tedy skapávání kapek z Al plechu zpět do akva bezpečné. V kyselém prostředí by to mohl být problém, ale tak extrémně nízké pH voda v akva snad nemívá.
Ještě zapátrám po nějakém plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: PPro
A co třeba hliník? Já z něj teď budu dělat závěsné osvětlení. A kdybych vlastně přidal na rosměrech, tak by z něj byl kryt na akvárium.

Jinak rozšířený běžný typ zářivek okolo délky 120cm T5 ve wattáži 49 a 54W je zářivka 1149mm. Je vyráběna spoustou výrobců, a je jich spousta druhů. Cena od 100Kč ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:42 PPro – Re: PPro
Nikdo nedělal krycí desku krytu osvětlení z jiného materiálu než dřevotřísky (lamina), překližky, plovoucí podlahy nebo plechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:55 PPro – Re: karelpavel
Rám z lamina bych si dovedl představit, ale krycí deska je zbytečně moc těžká. Proto hledám nějaké řešení s plastem (vodě odolné, lehké). Něco jako www.akvarianamiru.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 09:42 Muž kortezhugo [983] – Re: Ninco
...ak ide o to natieranie - aj tak je dobre vlepit tam aspon alobal alebo zrkadlove folie...
...a "zabiju" sa 2 muchy jednou ranou - nebude problem z vlhkostou a bude "viac" svetla palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:58 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Já měl na svém starém 80l akva udělaný kryt z plovoucí podlahy, ničím jsem ho zevnitř nenatíral, ani neopatřoval nejakou ochranou proti vlhkosti a vše bylo bez problémů =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:55 Muž karelpavel [18]
Já mám kryt z lamina, topí to poměrně dost a mam tam jako hlavní větrání AL mřížku 800 x 80, pod zářivky z reflektory je podlepen AL paskou a taky jsem měl strach - ale žádná vlhkost se tam nehromadí ( a to mě to dost za ten den vytopí ) a to tam mám 5 x 28w ( 115 )
Pro případ nouze ( v létě ) tam mám ještě 2 motorky z pc ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:51 PPro – Re: obok
Internet jsem prolezl, ale kryt z dřevotřísky/lamina buď lidé kombinují s krycím sklem, nebo ho natírají zevnitř lakem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:03 obok
jj tak to sorry.myslim ze nejlepsi bude plech ale se drevem se lepe pracuje.http://www.moje-akvarium.net/clanky-kryt-svetlo.php www.aquapage.cz/… www.akvamalawi.com/… rybicky.net/rady/videonavod-vyroba-krytu-pro-mini-akvaria snad ti to pomuze,jinak pak zkus google palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:59 PPro – Re: obok
Copak vlastní těleso nějak vyřeším, ale šlo mi hlavně o ten kryt a jeho konstrukci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:55 obok
no nemá ale staci aukro.cz/… a aukro.cz/… a jen dikovne rucicky a mas to i vodeodolne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:49 PPro – Re: obok
Díky, ale ten použitý kryt nebude mít určitě voděodolné patice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:30 obok
Možná to to pomůže. Já jsem si dělal skříň na akva ale mohl jsem mít zářivky jen 60 cm.použil jsem ten plech i s paticemi co je na těch velkých zářickových setech co jsou ve školách(má to kolem 130 cm a jsou v tom 120cm zářivky). to jsem seřízl,zkrátil kablíky a přišrouboval a překryl takovou tou tvrdou průhlednou folií a vše je funkční.pokud by jsi chtěl nějak poradit nebo fotky tak napiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 21:21 PPro – Pár dotazů, kryt+ zářivky
Potřeboval bych si udělat jasno ve dvou věcech:
1. Zářivky T5, délka cca 120cm. Co výrobce, to většinou trochu jiná délka trubice. Existuje nějaká nejrozšířenější délka, nebo je rozteč patic posuvná, podle délky trubice?

2. Váhám mezi výrobou krytu doma (lamino) a nechat si ho udělat (plast). Protože nechci krycí skla, vede plast kvůli voděodolnosti. NEzkoušel někdo dělat kryt z plastu doma? Dají se sehnat profily, které používají profi výrobci? Nešel by kryt z lamina zevnitř plastem nějak vyložit, aby se nedostávalo lamino do kontaktu s vodou?

Dík moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:09 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
chtěla bych se zeptat taky na filtr, co je bublifuk? :-) a co ta vrčivka či co? :-D zakládám akvárko pro ráčky. dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:50 Muž Miras [111] – Re: zaciatocnik
v první řadě se opravdu poraď s otcem nebo někým z okolí, kdo má zkušenost s elektro, jelikož až ti spadne např.kabel do vody, bude už těžko radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:44 Muž filipsi [1295] – Re: zaciatocnik
Rozhodne to delej s otcem. Nebo spolu s nim kup jine svetlo. Elektrika neni na hrani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:42 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: zaciatocnik
já jsem do waterhome nebo co to bylo na 54 litr, přidal malou úsporku. podmínka je, že ti nesmí spadnout do vody.
Ale doporučuji vyrobit vlastní kryt a tam tak 2x15 Watt...:-)
ale jestli nemůžeš zasahovat, tak vylep(polep) kryt zevnitř alobalem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:33 Muž zaciatocnik [2]
a draho by ma vyšli tie vecy?neviete o stranke alebo niečom kde je ako pridam dajme tomu ešte novy neon do krytu alebo tak :)robil by som to sam bez oca lebo keby vedel že dačo chcem robiť tak by ma zabil ale on nechape že 15 w je malo na 54 litrov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:07 pansuu – Re: Leonardo
Hlavně jsi zapoměl: vyšší watáž- delší trubice!!!! Takže místo 15 tam moc možností není. Spíš se pokusit přidat ještě jednu trubici, třeba přikoupit glomat 1x15w, nebo zbastlit s předřadníkem. Ale to je spíš pro ty, kteří maj zkušenosti v oblasti elektra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:14 Muž Leonardo [3] – Re: zaciatocnik
Musel by jsi ten kryt celý překopat.. Vyšší watáž=vyšší předřadník..nebo si kup T5 kontroler a narvy ho do krytu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:41 Muž zaciatocnik [2]
ja mam otazku mam 54 litrovy akva set od waterhome a mam tam iba 15 wattovu trubicu chcem sa teda opytať nemožem tam namiesto tej 15 w dať niečo silnejšie?dajme tomu 30 alebo tak či by to s tym tam niečo urobilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:21 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku poprosim o nazory a dotazy, dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:19 Muž matlala [798] - Rostliny
uvažoval bych raději o samovýrobě, tyhle kryty mají poddimenzované osvětlení a v konečném součtu vyjdou dráž než samovýroba. Popř ješt nejaké firmy se na to specializují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:29 melias – Re: Haimdol
wau, díky moc, na pet.cz jsem opoměl :-) díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:26 R Muž Silent [5949]
Tady další www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:25 Žena darka [520] – Re: melias
Já mám všechny kryty od této firmy a jsem velice spokojená s kvalitou i jednáním ano www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:23 Muž Yirka [9118] – Re: melias
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:17 melias – Akvarijní kryt 80x40
Poraďte prosím, kde koupím kryt na akvárium 80x40. Našel jsem pár e-shopů,ale ani v jednom je nemají a dle ohlasu zatím nebudou. Na nakupniulice.cz ho mají jako skladem,ale objednávku mi zrušili. Myslíte že se dá sehnat i jiná než černá barva a případně kde...? Díky předem všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:19 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku Sháním, ale zatím bez výsledku kryt na statér zářivky viz obrázek (kryt od akwa-rynkar). Nevíte kde sehnat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 22:45 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Mezi kryt a akva nalep na akvarium po obvodu gumove tesneni co se lepi do oken. V obchode si vyberes vhodnu tloustku jakou potrebujes. Kup ale gumove, ne molitanove. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 17:26 Muž grizly [145] – Re:
Nemusíš ho vyhazovat. Měl jsem stejný problém, v noci jsem vypouštěl akva, myslel jsem že teče. Stačilo snížit hladinu na 3-4 cm pod okraj a mám klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 16:05 obok
Přídat ke krytu obyčejný větráček z pc nebo vem obyčejnou hadičku a z jedné strany jí nařízni a dej bo obvodu aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 15:50 Muž filipsi [1295] – Re:
Zkus nalepit po obvodu krytu zevnitr pasek neceho (plastovou trubicku, brcko ...), kolem dokola. Kondenzujici voda co steka kapne z pasku zpet do akva.
Dalsi mozne reseni je udelat do kryto odvetravaci otvory. Voda se bude vice odparovat, ale nebude kondenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 15:48 Muž Miras [111] – Re:
a použít krycí sklo by nešlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 15:40 Muž ondrasheq [10] – Re:
Vyhodit koupený kryt, postavit vlastní. Doporučuji si před nákupem setu něco přečíst - třeba i to, že světelné kryty jsou nedostatečně osazené, kroutí se a dělají podobnou neplechu - jako zrovna třeba tobě. Taky bych doporučil použít výstižnějši název tematu - Bobeš opravdu s prosakujícím deklem nijak nesouvisí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 15:37 Anonym – Bobeš
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám celkem trapně vypadající, ale velice nepříjemný problém a rád bych Vás požádal o radu. Mám cca 116 litrové akva s plastovým krytem - koupeno komplet. A průšvih je to, že na krytu se samozřejmě kondenzuje voda a potom krytu to steče na vnější sklo akvária a dále pod akvárko. Myslel jsem si, že mám akvárium prasklé apod., jelikož zůstávala velká louže. Bohužel jsem přišel na výše uvedené :o( Nemáte s tím nějaké zkušenosti??? Já tam dal pod akvarium zatím hadr, ale trvalé řešení bych si představoval jinak... Přikládám foto - ( na fotkách to bohužel není vidět, jak to stéká )
Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 12:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...to je vyborna cena...ked zobereme ze len tlmivka stoji cca 100vku... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:45 Muž Sid [6629] - Rostliny
Dnes jsem v olomouckém Hornbachu viděl kryt "WOHA", (výrobce SRN) - černý plast, 80x35cm, bohužel - s technikou jen na jednu 18W/60cm T8 zářivku, bez reflektoru, bez trubice, ale s možností doplnit až dvě další zářivky (+ příp. reflektory). Cena - 200,- Kč. Výprodej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:30 kaote – Re: Daveedek
Poriď si vrčivky a zapomeneš na bublifuk :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:24 Daveedek
jenze bublifuk me bude budit v noci pri spani:( uz sem to tu resil jinde a proste v druhym akvarku mame bublifuk a dela to desnej randal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:44 Muž Yirka [9118] – Re: Daveedek
Jak píše kolegyně, taky bych se přimlouval za bublifuk. Vyjde zhruba na stejno (i s motorkem) a filtrační objem nepoměrný. Před pár týdny jsem zakládal podobně odchovničku (40x25x25), zvolil bublifuk a absolutní spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:41 Daveedek
ok tak ten pisek sem si nevsim... este teda ten filtr mam vzit jinej nebo bude stacit nakej tendle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:22 Muž grizly [145] – Re: Daveedek
Kilo písku za 125 korun!? Hezka cena, taky bych ho chtěl prodavat. :-D
navic nevypada jako pisek. Podobne černé kaminky jsem měl, byly to lupinky černe břidlice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:06 Žena ustavprochore [567] – Re: Daveedek
To bude hodně drahej písek, tohohle je tak deci. ;-)
Filtřík bych si taky vybrala jinej, buď bublifuk nebo čerpací hlavu. Případně vnější závěsný, ale to už by zas nešlo dohromady s tím krytem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 14:27 Daveedek
no to uz je jedno ono ten obchod alfazviratka mam tady blizko takze bych tam zejtra zajel... este teda jestli muzu tak bych tu napsal co teda vsechno pro mensi krevetkarium nakoupim, jestli byste mi tu napsali jestli to je ok takze:
Akvárium 40*20*30cm rámeček plast
www.alfazviratka.cz/…
Kryt akvarijní Elite 40*20cm+žárovka 1x9W
www.alfazviratka.cz/…
Filtr Elite Mini 220l/h
www.alfazviratka.cz/…
nebo:
Vnitřní filtr M200
www.alfazviratka.cz/…
Marina Betta Kit písek černý
www.alfazviratka.cz/…
dekuji za posouzeni;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 21:04 Muž Yirka [9118] – Re: Daveedek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:09 Daveedek – Re: Yirka
Ta cena je paradni no:( Akorat je o 5 cm delsi coz by precuhovalo coz docela asi vadi no:(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039?od=701