Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní kryty

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní kryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 08:32 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Chtěl si říct , že si myslel pouze to světlo nad akvárií . Nešlo tedy o ty kupované sety i s osvětlením ? Tak to co si tam člověk pořídí je jeho riziko . A předražené světla taky nejsou vše.Jak si napsal svítit vše .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 21:01 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rybar
Pánové, asi jsem si tam v diskuzi zaměnil slova kryt a světlo. Má chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 18:10 Muž Rybar [-29] Re: Jozef
Však to je ono . Kolik si viděl těch nefunkčních krytů z akvária . Pokud to má sloužit jako kyt na akváriu potom dlouhodobě a ne podobu záruky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 18:00 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Kolik takových světel hodils do akvária a kolik jich přežilo ? Každé světlo je jiné výsledek je jiný . A pokaždé to roste jináč .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 17:27 Muž Jozef [311] Re: Rovano
Moc nerozumiem, o akom kryte sa bavíte. Od krytu na akvárium hádam nikto vodotesnosť neočakáva. A svetlo je hádam označené IP (ako píšeš), ak je do prostredia vlhka/vody a žiadny ďalší kryt nepotrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 16:59 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rybar
Mám na mysli normy odolnosti vlhkosti, prachu a vodě (IP krytí). Ne povolení prodeje.
cs.wikipedia.org/…

Jinými slovy když shodím 230V světlo s patřičnou normou do vody v akva, tak by se nic nemělo stát.

Normy "čínských" výrobců, atd jsem nezkoumal. Většina lidí řeší jak to svítí, aby to rostlo nebo vypadalo. Ale pro mě osobně je důležitější krytí a regulace. Roste to totiž vždy. Jen marketing šíří bludy.

Z toho logicky vyplývá že levnější kryty nemusí mít žádné krytí nebo nedostatečné a proto si mohou dovolit být levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 11:59 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
90% výroby je Čína cena dle značky a malé rozdíly. A ta norma odpovídá v každém státě . To co je mimo normu je neprodejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 11:42 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rybar
Zde věřím normám. Pokud to nemá odpovídající normu, je jasné že bude i levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 21:17 Muž 4Sima [1894] Re: Rybar
Tak to je pravda, všechno má výhody x nevýhody, jak kryty, krycí skla, světla. Každopádně se vyplatí popřemýšlet než bezhlavě nakoupit, co nebude později vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 20:06 Muž Rybar [-29] Re: 4Sima
Každý si může vybrat kryt se světlem i akvárium podle sebe a svých možností. A osvětlení si můžete nechat vyrobit i na zakázku. A pokud si někdo myslí, že ty kryty jsou 100% vodotěsné ,tak je na omylu . Také tou u většiny akvárií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 18:15 Muž 4Sima [1894] Re: Rybar
Některá osvětlení jsou do krytu nevhodná, kvůli vlhkosti se podstatně může zkrátit jejich životnost. Tak je třeba si rozmyslet jaký kytky budu chtít a vybrat vhodné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 17:39 Muž Rybar [-29] Re: 4Sima
Každý kryt je nedokonalý proto jeho třeba upravit potom vydrží. A osvětlení má nějakou životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 11:52 Muž 4Sima [1894] Re: Rybar
Myslel jsem tím, že když nebude světlo stačit/vyhovovat je komplikovanější náhrada do krytu, ne všechna světla v krytu vydrží dlouhodobě fungovat (tím myslím případnou výměnu). Dotaz chápu k novému akváriu, které není v prezentaci tazatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 11:41 Muž KarásekLut [93] Re: 4Sima
Tak já mám doma světlo Blau Pico Lumina 8 a to by mělo na nanoakvárko stačit si myslím. Kdyby to šlo provozovat bez filtrace tak bych byl raději, a kdyby se objevila řasa tak o tu by se měla postarat osádka (neocaridiny). Plánuju tam v nejideálnějším případě dát jen světlo a nějaký vzduchovací kámen a nic víc. Samozřejmě hojně osadit rostlinkama. V mém případě jen "kryptokoryny" protože nic jinýho mi nejde. A pokud to nepůjde, tak mám ještě "starej" filtr který bych tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 09:54 Muž Rybar [-29] Re: 4Sima
Vždyť ten černý kryt je dělaný i se světlem. Světlo a délka osvětlení dle akvária odpovídající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 09:23 Muž 4Sima [1894] Re: KarásekLut
Ohledně hlučnosti - u plastového krytu se můžou přenášet vibrace po kabelu od čerpadla, pokud máš vnitřní filtraci (lze vyřešit zvětšením průchodu na kabeláž v krytu) . Ve stejném případě u externí filtrace záleží jak budeš mít vyřešené vývody přes plast v krytu. Kde mám krycí skla tak se žádné vibrace nepřenáší. Bude záležet, co zvolíš v konkrétním případě za filtr. Spíš bych se zaměřil ale na výběr světla, některé nedáš do krytu. Filtr vždy nějaký vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 08:57 Muž KarásekLut [93] – s krytem či sklem?
můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi akváriem s krycím sklem a s černým plastovým krytem? Jde mi o to jestli u jednoho je víc slyšet "hlučnost" filtru a o "aroma" z akvária. Jestli u akvária s krycím sklem jde aroma víc cítit než u akvária s krytem?

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 11:55 Muž pitris65 [9] – Akvarijní kryt Akvamex
Ahoj!Máte někdo prosím zkušenosti s akvarijním krytem Od firmy Akvamex v Chrudimi?Děkuji.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 08:25 Muž Lojza007 [1202] Re: Papik
V podstatě oba typy mají nezávislé uchycení osvětlení, takže i po demontáži krytů tam zůstane světlo na posuvné rampě, takže údržba nebude problém.
Já to vidím zatím tak, že ty skoro "čtverce" jsou snazší na manipulaci než podlouhlý obdelníky, ale je to blbější právě na tu údržbu předku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 22:45 Muž Papik [617] Re: Lojza007
Záleží na tom, jak do akvária potřebuješ přistupovat. Ohledně krmení je jedno, kudy ho naházíš, ale spíš kvůli menší údržbě, když nechceš sundavat celý kryt a řešit, čím do akvária potom svítit.
U svých malých používám 9W usb lampičku Blau uchycenou na sklo, ale u většího by to takhle rozhodně nešlo. Takže záleží, jak máš nebo plánuješ mít uspořádané rostliny a jak do toho budeš potřebovat šahat. Myslím, že víc saháš do přední poloviny, alespoň já to tak mám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 22:39 Muž Lojza007 [1202] – Způsob otevírání
Jaký je podle vás lepší způsob otevírání deklu? Mít dva díly napříč (ve stylu MABO ve Sklorexu) nebo podélně (ve stylu Juwellu)?
Předem dík za názory a případně i důvody, proč je to či ono podle vás lepší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:06 Muž justinik [9] – kryt na na akva 60x30x40
Planujem este jedno mensie akvarium. 60x30x40(vyska).
Z toho co som nasiel ma najviac zaujal DIVERSA KRYT HLINÍKOVÝ / ROVNÝ PLATINO 60X30 CM / T5 2X24 W.
Neviem sa rozhodnut ci len kryt alebo aj s osvetlenim. Ak kryt, tak by som predradnik dal zozadu krytu a do vnutra len vodotesné pätice.

Drevený som kedysi vyrobil, ale už do dreva nechcem ist.

Alebo daky iny typ na osvetlenie :-O ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2020 13:13 Muž Jifi [675] – Mít nebo nemít kryt?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto je přesně ten důvod, proč jsem loni kryt odstranil. Musím tu džungli min. 1x měsíčně pořádně protrhat. Takto mně akvárko připomíná víc přírodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2020 07:50 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Taky jsem loni sundal kryt. Přesně jak píšeš - pokud je voda OK, tak krevetky nezdrhají. O to se mně pokusily v minulosti jen jednou, kdy jsem překopal půlku dna a ani časté výměny vody nestačily - tehdy se pokušely zdrhat. Jinak za pár let žádné útěky.
Navíc se zavěšeným osvětlením a bez krytu můžou kytky vyrůstat ven z akvárka. To moje už připomíná džungli i nad hladinou. Musím to 1-2x měsíčně pořádně protrhávat, aby i dolů šlo nějaké světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 12:51 Muž Papik [617] Re: Gusta
Ano, vibrace se přenáší, přes sklo, i přes napájecí kabel. Často drční dvířka krmícího otvoru.

Napájecí kabel lze na místech, kde se dotýká krytu, obalit molitanem nebo podobným materiálem. Do spáry dvířek cokoliv zastrčit, já tam měl párátko. Přesto se občas ozvaly nelibé zvuky.

Filtr nechytat přímo na sklo, ale třeba ho jen mít ve větší kostce biomolitanu nebo přichytit jen přes rozstřikovací rampu a odhlučit napojení na rampu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:17 Muž Ševča [0] Re: _ucx_
Aha s tím světlem je to zajímavý.
www.buildex.cz/… tenhle má propustnost 0,84
a PLNÝ POLYKARBONÁT ČIRÝ 1 MM má propustnost 0,88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 15:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Anthrax
Polykarbonát, plexisklo apod. má vždycky vyšší světelné ztráty než sklo obdobných rozměrů, běžný float má propustnost 0.9, čili 10 % ztrát, u plexi nebo různých fólií je to klidně 30 %. Komůrkový polykarbonát je dobré si prohlédnout v řezu, mívá těch komůrek hodně a oddělují je tenké fólie, navíc často šikmo k toku světla, tam může být pokles klidně 50 %, i víc, vidět je to dobře třeba tady: cdn.myshoptet.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2020 14:23 R Muž Anthrax [4762] Re: Ševča
Záleží jaký polykarbonát. Já si pod tím představil takový ten na skleníky. Tam nějaký ztráty budou.

Pokud akvárko musí být zakryté, tak posuvné sklo v liště vypadá IMHO lépe. www.sklorex-akvarium.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 10:29 Muž Ševča [0] Re: Anthrax
Krevetky něco máš ty. (Zatím je študuji) Už jsem to četl víckrát, že lidi chovají krevetky bez horního krytu. A ty krycí skla kvůli propustnosti světla? Jsi myslím, že ten polykarbonát to propustí stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2020 07:53 R Muž Anthrax [4762] Re: Ševča
Co plánuješ za krevetky? Já kryt u japonik i u krevetek cervenych nenám. Když mají adekvátní podmínky, tak nezdrhají. :-)

A navíc je to podle mě nesmysl, když máš osvětlení zavěšené nad akvariem. To by přicházela v úvahu pouze krycí skla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 23:50 Muž Ševča [0]
Ahoj, mám bláznivý dotaz. Má někdo kryt na akváriu, kde je závěsný filtr, smich a nebo jak by to vyřešil(pokud nevezmu v potaz výměnu filtru) Proč do budoucna chci pořídit krevetky.
Co mě v rychlosti napadlo polykarbonát a nějak ho zaříznout. (zářivky mám zavěšený nad akváriem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 16:44 Muž petromi [1] – konstrukce akvária k úpravě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
mám dotaz ohledně hotového akvarijního setu, které jsem dostal, ale je dost nevyhovující. Má takový rám, který zdá se pevně sedí na skle, protože je spojený se silikonem na přiléhajících hranách. Na něm je kryt, který se s rámem spojí plastovými kolíky, které lze sundat. Ten rám samotný by ještě nebyl takový problém, ale nějakým způsobem je na něj napojený plastový kryt na filtr a topítko a zdá se, že ten kryt (a tudíž ani filtr) nelze vyndat a případně vyměnit za filtr vnitřní. Posílám fotku, pokud s tím má někdo zkušenosti. Chtěl bych přejít na vnější filtr a přítomnost daného krytu akorát zabírá strašně místa v akvárku. Co byste poradili?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2020 11:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ErikaM
Najít místo poruchy, patrně nějaký zkorodovaný kontakt. Ideálně to dát nějakému elektrikáři, ať se na to podívá. Bylo by dobré to udělat co nejdřív, protože těch poruch, byť ne tak zjevných, tam může být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 10:27 ErikaM – Kryt po navlhnutí přestane svítit
Dobrý den, poslední dobou se mi stává, že přestává svítit osvětlení v akváriu. Mám konkrétně Akvarijní kryt ARISTO CLASIC 80x35 cm vypouklý DIVERSA, černá. Rok a půl fungoval normálně. Poslední dobou ráno nesvítí. Přišla jsem akorát na to, že ze zářivek odkapává voda. Když kryt sundám, nechám uschnout a poté zapojím, opět svítí. Je možné, že je to tedy vlhkostí? A co s tím? ubrala jsem vodu, aby hladina nebyla tak vysoko, ale zatím to nepomáhá. Může mi někdo poradit co s tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:21 Jarda62 Re: mailla
Toto se používalo, dneska je to trošku jiné. www.rostlinna-akvaria.cz/…


Edit: jestli dělají kryt s led, šel bych do něj, je to přesně ta věc, kterou popisuješ, že potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mailla
Znám :-(. S dvojčatama jsem přišel o 15 nádrží z 20. Ale nebylo to kvůli absentujícím krytům, ale protože točily časovači, vypínaly světla a já to občas zaregistroval až po dvou týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:15 mailla Re: jarda62
Ano zalezi na schopnostech,prave :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:15 mailla Re: jarda62
Do stareho krytu neslo vymyslet nic,tak jsem dala kryci skla a na to svetlo Chirios.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:10 Jarda62 Re: mailla
Vnitřek krytu se dá předělat vždycky, záleží na schopnostech. Do patic bude pasovat držák na chihiros tak jak v té diverse, ale nevím jestli je tak dlouhé i to osvětlení. Aby se dalo nahradit. Červené rostlinky by byly na těch 72W trubic na hraně si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:09 Silviebaris Re: mailla
Kryt mi ještě nikdy neotevřely ,ale sklo uz shodily několikrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:08 Muž Shimi [683] Re: mailla
Oni dělají ještě variantu 4x36W.

www.vyprodeje24.cz/…

Edit: A samozřejmě dělají i LED variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:03 mailla Re: silviebaris
Deti nezastavi ani kryt ani kryci sklo smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:03 mailla Re: jarda62
Melavjsem na stavajicim kryt od Diversy a svetlo jsem menila za Chirios nebo tak nejak a s rostlinami to udelalo divy,libi se mi cervene rostlinky a kobercovky,tak proto resim to svetlo,zda treba v tom krytu jde na ty puvodni patice neco lepsiho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2019 12:03 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Vy se bavite o zvířatech,ale i děti dokážou pěknou paseku... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:03 Jarda62 Re: mailla
Pak bude kryt se zářivkami pomocí, díky tomu, že i trochu zatopí a energií se nebude zbytečně plýtvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mailla
Pak nic neříkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:00 mailla Re: jarda62
Mame take kocoura :-)
Tak ze kryt potrebuji a hlavne mame doma dost chladno a take se mi to libi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:57 Jarda62 Re: mailla
Kryt pěkný, světlo je podle mě dostačující na mírně náročnější rostlinky. Jen je už jiná doba, ale pokud nevadí větší spotřeba nevadí ničemu. U těch led, kdyby bylo světlo dlouhé přes celou nádrž by byla spotřeba stejně podobná, ale výkon jiný. A dá se i ubrat intenzitu, kdyby bylo třeba kvůli řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:56 mailla Re: jarda62
Ano,urcite souhlasim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 11:52 Jarda62 Re: JirkaŠčobák
My máme Mainskou mývalí kočku 11kg i tak kryt nemám, jen mám hrubší krycí sklo, aby to to jelito uneslo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 25

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 31275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11039?od=1