Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:14 Muž Horác [3942] – Re: agent007
Slepá hladina = nevábně vypadající film z mastnoty, prachových částic, bakterií a dalších fujtajblů. Vzniká v akváriích, kde vůbec nic nehýbe s hladinou. (Ta mastnota se tam dostává například s krmením pro ryby - a jak známo, tuky jsou lehčí než voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:11 Muž agent007 [47]
Jak slepá hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:10 Muž Horác [3942] – Re: agent007
Já mám u krevet bublifuk ... ale pokud Ti nevadí slepá hladina ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:04 Muž agent007 [47] – Teď vážněji
Mě by zajímalo to samé. Chci 25 lt. kde budou jen krevetky a možná pár neonek. Je potřeba filtrovat a vzduchovat. Už byl názor, že krevetky uklidí po sobě i po neonkách, které jsou navíc čistotné. Tak jak to tedy je coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:54 Muž Horác [3942] – Re: Dzira
1) Já bych řekl, že si z Tebe vzorec s tím vzorcem dělal jen srandu ;-) ... možná Ti chtěl naznačit, že dávat rybu 60cm do akvárka 60cm je (mírně řečeno) nesmysl :o)
2) Délky ryb rozhodně nelze sčítat !!! Deset šesticentimetrových ryb není totéž, co jedna šedesáticentimetrová. Hmotnost (a tím i metabolismus) živočichů neroste s délkou lineárně, nýbrž exponenciálně (tedy mnohem rychleji :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:42 Žena jarca [1]
Díky za odpovědi. Zkusím to a uvidím. Testy mám, tak je budu kontrolovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:35 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: vzorec
hmmm, tak teď jste mi vzal vítr z plachet. Já sem to říkal z hlavy a neopisoval sem to nikde z knížky, takže 4cm rozdílu a hlavně když se paní jednalo o pět neonek??? :-D No jo no, tak teď jste mě opravil a pro paní Jarču bude informace 100%tní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:25 vzorec – Re: Dzira
Mýlíte se pane kolego, Börman-Kesselův vzorec zní: 77cm2 Wp/2,3GF.Q0,1°C. Váš výpočet tedy není správný. Do 60 centimetrového akvária, ohřátého na 24°C, můžete dát jen 56cm dlouhou rybu. A tohle platí, co svět světem stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 13:12 marsz
A ještě přibyde neonkám kousek místa na plavání. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2008 13:05 Muž PentueR [256] – Re: jarca
Jeden můj kolega má asi 50l akvo s asi 15-20-ti neonkami, bez filtrace, občas svítí jen lampičkou, má to pěkně zarostlé nenáročnými kryptokorynami, sagittarií a vodním morem. Jediné co občas dělá - protrhá rostliny, jednou za čas vymění část vody a jednou za půl roku až rok propere dno. Nádherně bezúdržbové a má to i pěkné.. Neonky mají metabolismum nula nic, takže to určitě jde. Ovšem dostat to do té správné rovnováhy bude asi těžší..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 12:21 Muž Jurasek [137] – Re: jarca
Můžete to zkusit, nejlépe pokud máte testy na N-látky. Začít testovat a v případě jejich nárůstu začít zase filtrovat. Nejlépe by bylo, kdyby ten filtr zůstal v provozu v nějakém jiném akvárku, aby nevyschnul a zůstal zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 12:12 Muž Dzira [38] - Rostliny
sladkovodní tropická ryba potřebuje 75cm2 vodní plochy na 2,5cm délky ryby. Tzn, že např. akvárium o stanách 60cm x 30cm(=1800cm2) by mělo zvládnout jednu 60cm rybu nebo 6x10 cm ryb...atd atd. ->prostě kombinace ryb do 60ti cm :-) Hloubka pro kyslík není důležitá, jen ta plocha. Tak přeju ať tu funguje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 11:54 Žena jarca [1] – 15 l akvárium bez filtru?
Mám již asi rok zaběhlé 15 l akvárko (čistý objem cca 12l)a v něm molitanový filtr. Protože je v dětském pokoji a filtr je hlučný, chtěla bych zkusit nechat akvárko bez filtrace. Je poměrně hodně zarostlé a je v něm jen 5 neonek. Myslíte, že by to rybky zvládly?
Díky za vaše názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:31 Žena Dinamit [68]
Já používám jenom molitan + bublifuk. Zatím jsem neměla žádné problémy s nemocema ani s ničim jinym. Když teda pominu ruduchu z mojí blbosti tone ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:59 marsz
Tak se taky přidám. Bez filtru mi to připadá jednodušší. X-) U některých sviňáků to ale bohužel někdy jinak nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:06 Muž hanz [27]
V jednom akváriu nefiltruji ani neměním vodu. Má objem cca 75l středně zarostle, nepřerybněné. Všechno běží v pohodě, ba lépe než ve filtrovaném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 07:05 Muž Paul Ramon [17]
To Horác: Po přečtení jsem jen tupě zíral do zdi a přemýšlel, zda-li nemám tu objednávku vrtulky vystornovat a filtr odnést do sklepa smich
Jak to tak čtu, tak snad 2-3 dny nebudou tak hrozný, jak jsem si myslel...no nebudu předbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 23:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Paul Ramon
Zrovna nedávno jsem musel nechat akvárko 10 dní bez filtrace a vše dobře dopadlo... Jen ve vodě bylo více jemných nečistot, které normálně filtr pobere.
Omez krmení rybek a jestli máš možnost, přidej nějaké vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 22:05 Muž Horác [3942] – Re: Paul Ramon
www.rataj-spk.cz/… ... aneb filtr je zbytečný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:29 Muž Diego [72] – Re: Paul Ramon
Mě se také zlomila hřídelka u Eheimu 2213 a byl jsem jsem bez filtru přes týden,ikdyž jsem tam měl jeden malinkej bublifuk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:14 Muž Paul Ramon [17]
Ok. Díky za pozitivní reakce. Zkusím to přečkat...uvidím jak to dopadne. Obi apod. na ty jsem si vůbec nevzpomněl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:10 Žena Eliška [38]
Zkus OBI, Baumax - v těchto obchodech většinou mívají filtry (u nás určitě má Baumax). Ale naše rybky vydržely 4 dny bez filtru, jen jsme každý den odkalovali a dávali čerstvou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:05 Muž Yirka [9126] – Re: Paul Ramon
Jsem si jistý, že v tvém dobře zarostlém akvariu se za dva dny bez filtru nic dramatického nemůže přihodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:54 Muž Paul Ramon [17] – Rozbitý filtr...jak dlouho bez?
Dnes při čištění jsem já "šikula" ulomil u vnějšího filtru Tetra Tec EX 600 keramickou hřídelku, která je strčená skrz vrtulku :-( Objednal jsem novou, ale přijde nejdříve za 2 dny. Zkoušel jsem shánět alespoň molitanovou náhradu, jediný otevřený obchod v neděli je petcentrum, kde samozřejmě obyčejný filtr nevedou. hmm
Má otázka, která tu už asi zazněla milionkrát, ale já nic nenašel. Vydrží akvárium cca 2 dny bez jakékoliv filtrace? Vím, je těžké odpovědět, ale když to někdo zkusí, budu rád. ;-) Jde o 112 l akvárium v mém profilu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 20:04 Muž xxsharkxx [19]
co ji vede k avariu bez filtru hmm hmm není dnes problem udělat vše tak ze ani nikdo nepozná že se voda filtruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 12:19 Havel-st
Živorodky moc bezúdržbové nejsou, přemnoží se. Doporučil bych Kardinálky čínské (Tanichthys albonubes), nenáročná rybka a má lepší trávení - nenasviní tolik co živorodky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 16:32 Žena Markii [10]
no ale do maleho akva se da poridit maly filtr za par korunek, ktery to zvladne.
A predstava cloveka -zacatecnika co chce bezudrzbove akva me desi---> nejlepe jeste si tam dat zavojnatky...
podle me rybicky je konicek ne okrasa, o rybicky se stara a mam pro tebe bezudrzbove akva:


sklenene rybicky zavesene na silonove niti privazane k sklenene bubline. jedna mi v kava plavala a lidi prisli k akva a rekli ta modra je nejhezci, nepoznali ze je sklenena, k tomu plastove kytky a destilovanou vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 23:05 Žena ufinka [28] - Asie – akva
Akva bez filtru s minimalni udrzbou - odkalovat stejne moc neslo...jsem mela 40*20*20 s krevetkama, zarostle javskym mechem a nekolik zivorodek Poecilia wingei-endleri - viz ma prezentace. Ted tam mam v tomto akva navic molitanovy filtrik napojen na neprilis vykonny vzduch.motorek s dalsimi 3 akvarii - on pry aspon minimalni pohyb vody krevetkam prospeje...
Co se tyce ryb - klasickych gupek -ano, uz davno to nejsou nenarocne ryby. Takze treba do maleho akva pripadne jine male zivorodky, nebo razborky ci nejake male tetry.
Jinak jak bylo receno, hodne zarostle s opravdu malym hejnkem ryb opravdu nepotrebuje moc udrzovat. Staci obcas vymenit vodu . interval at si kazdy vyzkousi. A to krevetkarium, bez ryb, to klidne kamosce navrhni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:36 Muž matrix069 [79]
Dinamit: mesiac sa mi čakať nechce. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:13 Žena Dinamit [68]
zkus si vzít zavařovací sklenici, naplnit jí vodou, zavřít a dej jí na měsíc na okno. Pak jí otevři a uvidíš, co to udělá X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:58 Muž matrix069 [79]
Sorry,možno sa spýtam blbosť ale: Skazená voda??? coze A to je čo? Ako taká voda vyzerá(páchne,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:16 Muž wladys [291] - Cichlidy – hanz
voda ve fungující nádrži se nesmí kazit vůbec..... hmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:34 Muž hanz [27]
Presne tak, pokud bych chtel teda jeden cas sem to tak zarizeny mel :-D Hodne svetla, akva plne kytek, ryby moc neprekrmovat(zejo? smich )...Ryby nake mensi a malo, byl bych pro neonky a krmil bych je patentkama(vlockove vzdy rybi nesnedi vsecko). Menit 1/3 vody tak 1x za 2tydny. A pokud by tam tech rostlinek bylo celkem dost, tak neni ani potreba vzduchovat. A hlavne aby to akva melo min 80L, pac cim vetsi akva tim pomaleji se kazi voda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:18 Radka – .
A samozřejmě ty kytky potřebují dostatečné svícení,takže pokud chce kamarádka ušetřit na filtru,tak na osvětlení neušetří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:49 All001
živorodky bez filtru a ještě u začátečníka?jinak gupka už dávno není nenáročná ryba ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:49 kyslikar
neplet si ziviny a kyslik ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:34 lauma
tak já jen nepochopila "mělo by být hodně kytek, které by odebíraly živiny", protože bych předpokládala, že kytky naopak budou do vody odevzdávat kyslík... a navíc je to pro mou kámošku a nevim, jak si to přesně představuje, no tak se ptam, než jí něco povim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:28 007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:24 Muž isamik [180]
Myslim si, ze clovek ktery chce bezudrzbove akvarium takto neptal.

Bezudrzbove akvarium si predstavuji tak, ze tam cas od casu doleju vyparenou vodu, mozna v delsim itervalu vymenit cast vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 18:20 lauma
mělo by mýt hodně kytek, nebo nemělo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 17:13 Radka – .
Hlavně nesmí být takové akva přerybněné a mělo by mít hodně kytek,které by odebíraly živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 16:47 Muž Jestr64 [8]
podle mě když to akva není velký a je tam několik pavích oček, nebo nějakých takových nenáročných rybek, tak se to dá zvládnout bez filtru, ale chce to odkalovat a měnit vodu no, to by podle mě šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 16:43 R Muž Mrakoplash [1776]
No, tak da se provozovat akvarko bez filtru ale pro zacatecnika to teda neni ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 16:30 lauma – akvárko bez údržby?
kámoška chce založit akvárko a prý jestli existují ryby, které by do akvárka nepotřebovaly filtr.....?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 13:33 Sidonius – Bez filtrace
Dussy: "...proc by to neslo????..."

Na tvém místě bych šetřil optimismem. Určite jde provozovat akvárium bez filtrace, ale je to mnohem složitější, jako se správnou filtrací. Na provozování takového akvária už musí mít člověk něco v hlavě. ano

Přesně, jak píše Sharon: "...Nitrifikační bakterie jsou všude v akváriu, nejenom ve filtru. Není to ideální, ale při vhodné úržbě a malém počtu ryb to jde..."

Ano. A je třeba si uvědomit, že tyto všudepřítomné nitrifikační bakterie potřebují ke svému životu kyslík. Účinnost nitrifikace je do značné míry závislá právě na jeho dostatku! (Lhostejno, jestli jej vyprodukují rostliny, dodá filtrace, vzduchování nebo prostá difuze ze vzduchu...).
Tak proč riskovat a nepomoci?!
Ve zmíněném akva bude za všech okolností, tedy i při správné nitrifikaci - nezbytná pravidelná údržba. Chybí konzumenti N-látek... (4 rostliny na 6 tlamovců ve 100 l akva). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 07:36 Barča – ***
No a já jsem si myslela,že se bez filtru"udusí" smich No jo,IQ-tykve.Tak se nezlobte za další zbytečný debilní dotaz. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 23:05 Dussy – ...
mam 25l aq a taky bez filtrace a nicemu to nevadi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 22:25 Žena sharon [126]
Nitrifikační bakterie jsou všude v akváriu, nejenom ve filtru. Není to ideální, ale při vhodné úržbě a malém počtu ryb to jde, já taky pár takových lidí znám (filtr údajně hyzdí akvárko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 22:11 Dussy – ..
proc by to neslo????
vsechno de kdyz se chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 20:27 Barča – Rybky bez filtrace???
Šok,byla jsem v restauraci a tam měli akva,nevím přesně jak bylo velký,asi 100 litrů a chovali tam asi 6 tlamovců bez filtrace.Byly tam asi čtyři tuholisté rostlinky.Ptala jsem se,jak to,ale oni říkali,že jeden zaměstnanec jim to každý týden vyčistí a že je to v pohodě. ne To přece nejde bez filtrace chovat Tlamovce!!Nebo jo? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10999-akvarium-bez-filtrace?od=401