Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2017 16:09 R Muž romant [27538] Re: Miraell
K akváriu bez filtrace se člověk musí trošku prosnažit. Začal bych jedním, nabrousil ostruhy, dostal do krve ty správný pečovatelský postupy a když to půjde, tak třeba za rok všechny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2017 15:58 R Muž ctibum [4738] - Snažím se to nezahubit...Re: Miraell
To bych řekl, že je blbost. Když bez, tak od začátku, žádný pro jistotu ani na chvíli...
Ve středu jsem byl pro Dánia a chovatel má tři asi 300l nádrže bez techniky. A jeho motto "Hlavně se do toho tý přírodě moc nes.at" je suprový :) Ale on je asi někde jinde, bez urážky...
Takže to jde určitě a skoro si myslím, že čím větší objem, tim líp. Ale to asi platí obecně...
Nicméně osobní zkušenost s tím nemám, tak to ber jen jako kecy jednoho chytroprda :)
EDIT
Ryby bych tam určitě hned nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 15:53 Muž NHKG [3686] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Miraell
Moc lidí akvárium bez filtru neprovozuje. A tak velké už skoro nikdo. Filtr snižuje pravděpodobnost nějaké kalamity a míchá vodu. Dej tam ten větší molitan a co nejmenší čerpadlo (nebo bublifuk). Zaběhlý filtr může jen pomoct, obzvláště když chceš dát ryby hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 15:42 Žena Miraell [15] Re: ctibum
:-D To je správně, jako záloha :)
Čekám, že se někdo s větším objemem ozve a řekne "jde to i bez filtru". :-)

Mám z toho trochu strach, tak třeba někdo řekne "použij" ten xxx na pár dní a pak ho vyndej.
Nebo mi někdo řekne, že pokud použiju ten velkej a pak ho vyndám, tak že tím způsobím kalamitu v nádrži.
Nebo, že mi třeba někdo úplně jiný řekne "dej a nech tam ten menší, bez filtrace je to akvo připraveno k záhubě"...

Prostě zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 15:25 R Muž ctibum [4738] - Snažím se to nezahubit...Re: Miraell
No já to pochopil tak, že zakládáš akvárko bez techniky. Ale píšeš, že máš nachystaný dva zaběhnutý filtry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 15:22 Žena Miraell [15] Re: ctibum
Nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2017 15:00 Žena petulinakk [2013] Re: Miraell
Miraell, promiň, já vím že na to se neptáš, ale proč tam chceš ty ryby opět dát ihned? Všimla jsem si, že už u minulého akva jsi je dala druhý den... a ano, zaregistrovala jsem info, že do čerstváčka byl vylitý bordýlek a dány kytky ze zajetého akva... ale to k nastolení rovnováhy fakt nestačí. Já neříkám že to ryby nepřežijou, ale budou mít možná těžké chvíle. některé biologické pochody se prostě obejít nedají.

Jinak k tématu - já jsem příznivcem akvárek bez filtrace, samozřejmě za určitých podmínek.
Já bych nádrž této velikosti s takovou osádkou klidně provozovala bez filtru, ale dala bych co nejvíc kytek, a rozhodně bych s rybama počkala, ať už ted do akva půjdou filtry nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2017 14:51 R Muž ctibum [4738] - Snažím se to nezahubit...Re: Miraell
Na co dva filtry ve vlákně "Akvárium bez filtrace?"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 14:43 Žena Miraell [15]
Tož su tu zas. :)

V kufru auta mám novou nádrž na zakázku 100x40x40, bez krytu, světlo je momentálně na reklamaci. Budu zakládat doufám přes víkend. Stopkou může být, že bych nedokázala na kovový stojan přišroubovat kuchyňskou desku, kterou hodlám zítra koupit v OBI.
Mám dva zaběhlé filtry, hlavy s molitanem, jeden 16x10x10, druhý 24x10x10.
Do nádrže půjdou rostliny, které jsou rovněž v zaběhlých akva.

Já se však ptám, má někdo zkušenost s podobným objemem, ale bez techniky?
Obyvateli nádrže bude 12 pancéřníčků zelených (černopruhých) a to ihned.
Nikoho dalšího neplánuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 23:40 Muž JirkaŠčobák [2745] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: Miraell
Držím palce! Je to podobné mému 15 let starému 120x25x20 :).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 19:23 Žena Miraell [15]
Děkuji všem za připomínky a nápady, nejen zde.
Rozhodla jsem se, že filtr odstraním, což jsem momentalně i udělala.
Slepá hladina se již na půlce hladiny tvoří a mě to spíš fascinuje.
Vzhledem k umístění nádrže je pro mne pozorování příjemné.
Spolu s filtrem jsem odstranila i větev a během zítřka dosadím rostlinky.
Přidala jsem levatky a okružáky.
Levatky se hned přitulily k hladině.
Rostlinky začínají růst, takže budu pozorovat, jak se mimčo bude vyvíjet.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 13:36 Maq Re: larix
larix napsal:násadou sa do akvária dostane 100 taxónov baktérií a povedzme, že 21 vyhynie pre nevyhovujúce podmienky no ostatné iba veľkosť svojej populácie prispôsobia aktuálnej situácii. Ale už je tam banka taxónov
Ano, souhlasím, a vlastně jsem to tak i myslel. Přenést si mikroby ze starého akvárka je určitě dobře, ale jestli se namnoží, to už je věc jiná. Ale jistě i ty méně úspěšné tam přispějí do "banky taxonů". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2017 12:26 Muž larix [1281] Re: JirkaŠčobák
V akváriách tvojho typu určite áno, vo väčšine normálnych akvárií asi viacmenej tiež. Záleží to od techniky - rýchlosť a nasmerovanie výtoku filtrácie, skimmer a pod. Tie kolónie sa správajú ako nepolárne zlúčeniny (s vodou sa nemiešajú) a teda silný prúd vody z filtra ich dokáže "odfúknuť". V takom prípade sa budú vyskytovať skôr iba na hladine pri okrajoch nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2017 12:16 Muž JirkaŠčobák [2745] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: larix
Myslím, že baktérie, tvořící slepou hladinu, přežívají nějaké na hladině vždy, jen nemusí být ve viditelné vrstvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2017 11:27 Muž larix [1281] Re: Maq
Maq napsal:A podobně to asi dopadá i s násadami ostatních bakterií. ;-)
To si nemyslím. Pokiaľ v starom akváriu nie sú nejaké patogény, preniesť baktérie je vždy správny krok. Čím väčšia diverzita, tým väčšia stabilita systému. Dajme tomu, že násadou sa do akvária dostane 100 taxónov baktérií a povedzme, že 21 vyhynie pre nevyhovujúce podmienky no ostatné iba veľkosť svojej populácie prispôsobia aktuálnej situácii. Ale už je tam banka taxónov, ktorá je pripravená reagovať na meniace sa podmienky (napr. prekŕmenie) a neustále vylepšovať kvalitu prostredia v akváriu. Aj baktérie tvoriace slepú hladinu napriek tomu, že slepú hladinu nevytvoria, budú v nádrži prežívať a vytvoria ju v prípade, že nastanú vhodné podmienky pretože si nemyslím, že taxóny, ktoré tvoria slepú hladinu prežívajú iba v nej a na ponorených povrchoch alebo po okraji vodnej hladiny (v tzv. ekotóne) nie, teda, že by išlo o veľmi špecificky zamerané baktérie "slepohladinovky". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 11:23 Muž JirkaŠčobák [2745] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: tramtra
Například akvárium s lekníny. Plovoucí listy leknínů mají relativně krátkou životnost, nestačím vytáhnout všechny, mírná slepá hladina je a neřeším ji.
Nebo v akváriu na pracovním stole. Občas je, občas není, v tuto chvíli velmi jemná, neřeším.
Ve většině akvárií ji něřeším a není vůbec. Přitom bez filtru. Každopádně, pokud by mi vadila, starám se prostě o akvárium víc. Častější drobné výměny vody, hledání, jestli něco nehnije, nebudu hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 11:11 Muž Jifi [652] Re: Maq
Už jsem psal několikrát do jiného vlákna svůj postřeh se slepou hladinou.
I když jsem byl kluk a měl jsem akvárko v polovině 80. let minulého století i v současném akvárku jsem vypozoroval jednu věc: jakmile trošku víc odkalím dno nebo vyperu filtr a trošku odkalím dno, tak mám vždy potom slepou hladinu. Po několika dnech zmizí.
Kdesi jsem někdy četl, že ta slepá hladina je tvořena lipidy, které se nestačí odbourat. A později jsem se dočetl, že v té slepé hladině jsou i bakterie - možná tam jsou bakterie, které následně ty lipidy "sežerou".
Nějak mně z toho vychází, že slepá hladina u mně funguje jako jakýsi indikátor toho, v jakém stavu je odbourávání detritu a rostlinných zbytků. Odkalím a/nebo vyperu filtr = na čas se zpomalí odbourávání detritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2017 10:19 Maq Re: tramtra
tramtra napsala: podle mě tam slepá hladina bude na stopro
To nikdy nemůžeš vědět.
Ale je to zajímavé z jiného pohledu. Jak Miraell zdůraznila, dala si práci s přenesením bakterií ze zavedeného akvária. To je jistě správně, ale podle mě "násada" není hlavní problém. Bakterie se ujímají a množí tak nějak podle svého; když nejsou podmínky, násada stejně rychle vyhyne.
V tom je slepá hladina právě hezkým příkladem. To je také kolonie určitých bakterií. Někdy se jim daří a jindy ne. Zkuste si je přetáhnout jako násadu do akvárka, kde slepá hladina není. Udělá se? Řekl bych že ne.
A podobně to asi dopadá i s násadami ostatních bakterií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2017 08:48 Žena tramtra [1070] Re: JirkaŠčobák
Jirko, ano, máš naprostou pravdu. :-) Mirael asi bude trochu vadit, když se na to ptá. V mých skromných akváriích mi to ani nevadí, někdy je a někdy ne, mám je spíš kvůli pozorování toho neustálého klokotu uvnitř než jako estetickou dekoraci bytu, tak to moc neřeším. Pozorovat s dětmi levatky, jak si na takové slepé hladině pochutnávají je docela sranda :-) Ty to ve svých akváriích nějak řešíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 08:47 Muž Jifi [652] Re: Barakainus
Pokud má člověk v akvárku písek, tak to je něco jiného :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 00:43 Muž JirkaŠčobák [2745] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: tramtra
Se slepou hladinou se i bez filtrace dá v pohodě poradit, když moc vadí. Když je jen mírná, nevadí :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 21:54 Žena tramtra [1070] Re: Miraell
Ahoj, podle mě tam slepá hladina bude na stopro, já ji mám na půlce hladiny i ve 30 právě jen v plovoucích rostlinách, kde se hladina nehýbe. Plácnu... Nepomohl by třeba nějaký malý skimmer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 21:13 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: Miraell
Filtr nepotrebujes, ale pohyb vody se hodi. Takze jak nekdo rekl, muzes sundat ten molitan, coz ti da vetsi proud. Na druhou stranu, ja jsem to zkousel a problem je, ze jsem mel vodu porad trochu kalnou (mam tam krevetky co se furt rejou v substratu). Takze jsem molitan vratil a navic vatu. Ted je voda cista. Na slepou hladinu staci proud vody nasmerovat na ni aby se trochu virila. Pripadne zmenit krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2017 19:04 R Muž romant [27538] Re: Miraell
Jistě že pomůžou, třeba okružáci a levatky velmi rádi surfují po hladině a prokazatelně obávanou slepou hladinu dokáží konzumovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 18:51 Žena Miraell [15] Re: Jifi
Tak to je pro mne španělská vesnice a to "čistě teoreticky" mě trošku děsí :)
Tož slovo chlapa, jo nebo radši nee? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 18:49 Žena Miraell [15] Re: LeRi
Mám pod dnem zásobní substrát Tetra, včera jsem kvůli rostlinkám zvýšila pomocí topítka teplotu na 22 stupňů.
V nádrži od druhého dne plave hejno teter neonových.
Ve dně je i kal z hlavního akva, od založení.
Rostlinky před vysazením čekaly v zaběhnutém akva.
Některé rostlinky již začínají povyrůstat. Tetry se nebojí a chodí mě vítat, když přijdu z práce.
Mně jde opravdu spíš o to, zda mě může čekat slepá hladina a zda ji lze nějak zabránit.

Btw, v akva nejsou šneci, celkově jich mám dost málo v nádržích.
Co myslíte, mám nějakého najít a odlovit? :) Pomůžou mi v něčem? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 18:30 Muž Jifi [652] Re: LeRi
Čistě teoreticky by tam mohlo být ponořené jen čerpadlo s malým sacím košíčkem místo bioakvacitu ... tím by byla zajištěná cirkulace vody. A jako filtr slouží i dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 18:26 Muž LeRi [310] Re: Miraell
Já bych tam ten filtr alespoň že začátku nechal než se akvárium zajede , i ten malý pohyb vody pomůže k roznesení živin pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 18:23 Žena Miraell [15] Re: Maq
Děkuji za odpověď.
Bakterie tam jsou, šel z nádrže do nádrže.
Takže s tou druhou půlkou nic dělat nemusím? :) Spíš jsem měla obavu ze slepé hladiny, ale na té nehybné půlce mám jednou plovoucí rostlinku, která každý den vyhodí nový list. Spíš jsem chtěla vědět, zda třeba plovoučka může zabránit právě té slepé hladině. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2017 18:12 Maq Re: Miraell
Jistě se brzy ozve Jirka Ščobák a ujistí Tě, že bez filtru to taky jde.
Já na Tvém místě bych to nechal tak. Není nutné, aby se hýbala celá hladina. Podle mě je hlavní přínos v tom, když se voda prostě hýbe. A i při relativně nevelkém výkonu ten molitan hodně zachytí, a snad se v něm bude dařit i všelijakým bakteriím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 17:38 Žena Miraell [15] – Co to vlastně je..?
Ahoj, přemýšlím nad svým nejmladším akváriem, "Děťátkem".
Mám v něm sice hlavu s malým biomolitanem, který zvládl 54l Brutto, proud hladiny však nedosáhne ani k polovině délky. Řešit tuto situaci rampou či dvěma filtry bych, pokud možno, nechtěla.
Úplně nejraději bych filtr vůbec vynechala, hejno teter neonových asi nebudou moc znečišťovat vodu, domnívám se.
Co navrhujete? Víc jak polovina hladiny se mi prakticky nehne.
Co pomůže k rovnováze? Šneci? Plovoučky? Častá výměna vody? Nebo si myslíte, že bez filtru to nepůjde?
Děkuji za zkušenosti a rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 09:25 sachlj Re: dudak
Takové akvárium funguje, i v přírodě rybník nemá filtraci od člověka. Jde jen o to vyvážit ekosystém. a to pro začátečníka není zrovna cesta kterou by se měl pouštět. nebo myslíš, že soběstačné akvárium je pro každého ? Mě se množí šneci v odpadní nádobě plné hnojiv por hydroponii. Ale nikomu jinému bych to nedoporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 21:55 Žena Belisana [475] - gavúnci, labyrintkyRe: dudak
Můžu jen potvrdit, za svých akvaristických začátků (no je to už hooodně dávno) jsem taky filtr nemívala, a samozřejmě jsem měla jako první rybky právě gupky.. ale fungovalo to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.12.2015 21:46 Muž dudak [1583] Re: sachlj
sachlj napsal: Málokterá ryba přežije bez filtrace a nebo alespoň častého vyměňování vody. Gupky mezi ně rozhodně nepatří.
Při dobré péči přežije bez filtrace skoro každá ryba, sám jsem dříve dlouhou dobu provozoval akvárko právě s gupkami bez filtrace a vzduchování a nejen že přežily, ale pravidelně se množily. V současné době provozuji taky jedno malé akvárko bez filtru a vzduchování a množí se mi v něm krevety jak o závod spolu s malými cichlidkami. Akvárko funguje už přes dva roky bez problémů, voda se mění cca 1x za 14 dní. O nádržích bez filtrace tady je celé vlákno.
Nepleťte začátečníkům hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2015 21:37 Muž dudak [1583] Re: Jarka
jako malej kluk jsem běžně odchovával malý paví oka v 3 litrovejch lahvích od okurek, bez filtrace a vzduchování, klidně i 20 rybek na lahev, jen je občas dobré odsát ze dna bordýlek a nahradit novou vodou z akvárka nebo i z řádu, když jí není moc. cca po 1 měsíci (podle krmení, někdy trochu dýl) už většinou můžou k velkejm a přežijou bez problémů. Jestli je ta mísa dost velká, tak by mohla rybka vydržet i v ní. Krmit málo ale často, i několikrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 21:18 Muž Rakvista [20] Re: Belisana
To je fakt,ale stačí na to nějaká plovoučka aby se do ní schovali ;-) ač malý nejsou blbý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2015 19:35 Žena Belisana [475] - gavúnci, labyrintkyRe: Rakvista
No jo, ale první odchovaná rybička je jen jedna :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2015 16:11 Muž Rakvista [20] Re: Belisana
Bych se nebál zachvilku nebudou vědět co s nima smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2015 14:06 Muž Jifi [652] Re: Belisana
Belisana napsala: Pokud mají opravdu jednu dvě narozený gupky, tak než krapet vyroste, bez filtrace to zvládne
Stačí přihodit třeba kus růžkatce nebo jávského mechu nebo něčeho podobného. A hlavně bych do té "misky" dal vodu z akvárka a třeba každý 2. nebo 3. den bych část vody vyměnil a dolíval bych to znovu vodou z akvárka.
A taky pozor na případné nespotřebované zbytky žrádla - pečlivě odsávat nějakou skleněnou trubičkou nebo nějak podobně. Jinak by se fofrem začala kazit voda a v malém objemu je průser i trocha žrádla, které zbude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 13:12 Žena Belisana [475] - gavúnci, labyrintkyRe: Rakvista
Rakvista napsal: A proč je vůbec v misce? asi mají (oprávněné) obavy z toho, že ji rodiče posvačí? ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 13:11 Žena Belisana [475] - gavúnci, labyrintkyRe: sachlj
Pokud mají opravdu jednu dvě narozený gupky, tak než krapet vyroste, bez filtrace to zvládne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 08:17 Muž Rakvista [20] Re: Jarka
A proč je vůbec v misce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 07:53 sachlj Re: Jarka
Málokterá ryba přežije bez filtrace a nebo alespoň častého vyměňování vody. Gupky mezi ně rozhodně nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 07:39 R Žena Jarka [157] – Romane, prosím
Ahoj, SOS, jsme totální začátečníci, máme akvárko 2 týdny a narodila se nám rybička (paví očko) dala jsem jí do mísy s vodou, dala tam krmení rostlinku, ale nevím, jestli přežije bez filtrace? Díky za okamžité rady!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 22:50 Žena Sadiie [65] - MiniakváriaRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Na začiatok je lepšie mať "ripárium" a potom postupne neakvarijné druhy rastlín povyberať

Si rikam ze je mi ta fotka nejaka povedoma a on je to DirtLand www.plantedtank.net/… , skvela nadrz :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:25 jamajcan - MiniakváriaRe: cezarmilan
Tak to je super!Tvoje?? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2014 16:19 Muž cezarmilan [586] - RostlinyRe: Aquasky
Fotka k příspěvku Na začiatok je lepšie mať "ripárium" a potom postupne neakvarijné druhy rastlín povyberať
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 08:04 RAP - RostlinyRe: Yirka
Taky bylo, ale jen půl roku. Potom mi strejda dal to akvárium. :-D
Jinak nedávno jsem viděl velkou skleněnou kouly plnou krásných afinisek a jáváku, kde se jen dolívá odpařená a kočkami vypitá voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 06:35 Žena Wendy2 [454] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Yirka
jak přes kopírák smich a informace z oškubaných knížek z knihovny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2014 06:27 Muž Yirka [7934] Re: romant
Slušnej ročník začínal s lahví od okurek, přešel na elementku a pak teprve na vrchol - rámové akvárko. ano
Reklama
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 8555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10999-akvarium-bez-filtrace?od=101