Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:27 simbisek – Re: Utahraptor
no pokojovou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:27 simbisek
filipsi napsal: ... nez chcipla? hmm
(edit - samozrejme, ze to jde, ale jen za urcitych podminek.)

ona nechcípla:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:24 Žena Utahraptor [90] – Re: paolik
přijde ale na to jakou máte teplotu v bytě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:23 Muž filipsi [1283] – Re: paolik
... nez chcipla? hmm
(edit - samozrejme, ze to jde, ale jen za urcitych podminek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:15 paolik – Re: Utahraptor
No já nevim jestli beta tak nutně *potřebuje* topítko, já jí jakožto věci neznalá měla přes půl roku bez filtru a topení a jak se jí hezky dařilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:50 Žena Utahraptor [90] – Re: simbisek
to přijde na to jaké máš akvárko, co v něm máš... ale každopádně např. beta topítko potřebuje stoprocentně, protože je to tropická rybka.
Závojnatky zase potřebují tu filtraci, protože jsou to skutečně prasátka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:41 yanilishka – Re: Utahraptor
Ja to mysela jako minimum pro chovance akvaristy zacatecnika. Samozrejme to jde pojmout i tebou prezentovanym zpusobem ;-) Jenom si nemyslim, ze je to cesta, kterou by se Simbisek ubirala, takze bych to moc nesirila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:40 simbisek – Re: Utahraptor
no menim každej druhej den to jim doufám stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:36 Žena Utahraptor [90] – Re: yanilishka
Topení být nemusí, pokud chováš ryby, kterým stačí pokojová teplota :)
Filtrace také ne, pokud ovšem měníš dostatečně často vodu, aby se dotyčné rybičky nekoupaly ve vlastním "hnoji" :)
Osvětlení, když tam nechceš mít rostliny a budeš rybám dodávat kyslík také ne :)
Dno je taky hlavně pro rostliny a rostliny pro ryby, svým způsobem :)

Ovšem tak nějak pochybuju že by simbisek chtěl provozovat akvárium tohoto typu - s tou veškerou technikou je to mnohem jednodušší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:34 simbisek
yanilishka napsala: Cha, uz se tak deje! Simbisku, ja uz fakt nevim, jak ti to vysvetlit - do vzkazu jsem ti to vysvetlila snad 100x, na foru ti to vysvetlili a furt si meles svoji. Topeni, filtrace, osvetleni, dno a rostlinky byt v akvarku proste MUSI! A taky je treba si o rybkach, ktere chces poridit, neco precist. Jestli se k sobe hodi, kolika litrove akvarko potrebuji, co zerou, jakou teplotu jim nastavit...je toho spousta a je kolem toho hafo prace a starani se. To ze ti ty betty a zavojnatka prezily i bez filtrace mesic neznamena, ze je jim dobre nebo ze budou zit jeste dlouho.
----------------------------------------------------------
dit to budou míííííííííííííííít ale až zítra:(a já ti taky něco řekla na vzkazu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:33 simbisek
V napsal: Filtraci potřebuješ v každým běžným akváriu (s výjimkou některých rostlinných) a u Závojantek ji potřebuješ tuplem. Doufám, že Betty a Závojnatky nechceš chovat společně? no
-----------------------------------------------
ty nejsou spolu nesnesli by se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:32 yanilishka – Re: V
Cha, uz se tak deje! Simbisku, ja uz fakt nevim, jak ti to vysvetlit - do vzkazu jsem ti to vysvetlila snad 100x, na foru ti to vysvetlili a furt si meles svoji. Topeni, filtrace, osvetleni, dno a rostlinky byt v akvarku proste MUSI! A taky je treba si o rybkach, ktere chces poridit, neco precist. Jestli se k sobe hodi, kolika litrove akvarko potrebuji, co zerou, jakou teplotu jim nastavit...je toho spousta a je kolem toho hafo prace a starani se. To ze ti ty betty a zavojnatka prezily i bez filtrace mesic neznamena, ze je jim dobre nebo ze budou zit jeste dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:30 Žena Imii [43]
Vše co produkuje nějaký odpad by mělo mít v nádrži filtraci. Je jedno jestli se jedná o šneky nebo ryby nebo jiné vodní potvůrky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:27 V – Re: simbisek
Filtraci potřebuješ v každým běžným akváriu (s výjimkou některých rostlinných) a u Závojantek ji potřebuješ tuplem. Doufám, že Betty a Závojnatky nechceš chovat společně? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:22 simbisek – Je pravda že Bety a Závojnatky potřebují Filtraci?
Je pravda že Bety a Závojnatky potřebují Filtraci?....Slyšela jsem že potřebují a od některých že ne.Chci se zeptat jesi teda potřebují filtraci.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:11 Žena safira [4]
jj, díky, jen mi přišly ty mršky z filtru nějaké moc náročné, když těm na kameni stačí mrskající se ryba :) skripta ani analýzy mi radši nepučuj, mohla bych se neplánovaně vzdělat, takhle mi stačí jednoduchá odpověď těch chytřejších palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:57 Muž Radek [3]
Voda v celém akva se hýbe vlivem prodění z a do filtru, vlivem pohybu vodních živočichů, ale i třeba posunem různě teplých vrstev vody nebo vyrovnáváním koncentrace látek vznikajících a spotřebovávaných při dýchání a fotosyntéze. Krásný dynamický systém. Chceš půjčit nějaká skripta z analýzy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:54 Muž Jasnovidec [-3] – Re: safira
žeby prouděním vody okolo nich, které je způsobeno nasáváním a vypuzováním vody z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:50 Žena safira [4]
Tak na tohle téma mám ještě jednu "technickou" otázku :-) Stejné bakterie, které bydlí ve filtru, osidlují i kameny a písek v akvárku. Dělají stejnou práci a chtějí asi taky stejné podmínky. Kde tedy berou ony ten kyslík, když se kolem nich neprohání voda jako ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:33 Jana – Re: prisavnik
Moc díky. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 13:08 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Jednoznacne filter musi byt vkuse zapnuty,ked je vypnuty dlksie ako hodinu straca svoju biologicku filtraciu.Vo filtry su uzitocne bakterie ktore rozkladaju organicke latky (sracky) a premienaju ich na latky co mozu rastliny vstrebat.Ked je filter vypnuty nedostava sa kyslik k tym bakteriam a oni zahynu.A dost dlho to trva dokym sa znova vytvoria.To je jedno aky ma prietok,len stale musi cirkulovat voda vo filtry X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 12:59 Jana - Rostliny – Jak dlouho máte puštěný filtr přes den?
Já ho mám puštěný přes den, na noc vypínám. Ráno je většina rybek u hladiny, že by lapaly po vzduchu, to ne, ale ke dnu neplavou vůbec, ani do prostřed. 2 ryby žijící u dna jsou na dně a jsou aktivní i ráno i v noci, když je filtr vypnutý. Když pustím filtr, tak po asi hodině se rozplavou všechny po celém akvárku. Šneci, mláďata měchýřovky, jsou ráno také u hladiny, nejsou moc aktivní. Akvárko 60 l, hodně rostlin.

Chci se zeptat, jestli má být filtr puštěný pořád, nebo ho vypínat na noc? Jestli rybkám nevadí, když je filtr přes noc vypnutý, zdali mají dost kyslíku. A když bych nechala filtr zapnutý na malé otáčky, jestli by je to naopak nerušilo ve spánku? Takové hloupé otázky, ale zajímá mě, co je pro ně nejlepší. Tak budu ráda, když mi napíšete svoje zkušenosti.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:09 ronnie - Rostliny
kludne ved tam mate male rybky a cim viac rastliniek tym lepsie lebo vyrabaju kyslik a nekrmte vela len tolko kolko zozeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:03 Muž JeeL [1] – Re: agent007
"Slepú hladinu" by bolo možné eliminovať nejakým malým PC vetrákom, ktorý by na ňu fúkal (videl som tu, že niekto to tak využíva vo svojej nádrži). Otázka znie, že či ten PC vetrák nebude hlučnejší ako samotný filter :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:55 Muž Dzira [31] - Rostliny
tady je to samej chytač za slovo, to je hrozný :-D Nešlo přeci o velikost ryby ani o velikost akvárka, jen o difuzi, že je závislá na ploše hladiny. Chtěl sem jen odpovědět jednoduše a ne o tom napsa diplomku :-D Tak se tedy všem omlouvám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:45 Muž deathfoe [58] – Re: vzorec
Není nějaký podobný vzorec i pro lidi? xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:21 Muž agent007 [47]
Jo díky - jen sem nevěděl, že se tomu říká "slepá hladina".Hmmm.Jsem na vážkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:14 Muž Horác [3886] – Re: agent007
Slepá hladina = nevábně vypadající film z mastnoty, prachových částic, bakterií a dalších fujtajblů. Vzniká v akváriích, kde vůbec nic nehýbe s hladinou. (Ta mastnota se tam dostává například s krmením pro ryby - a jak známo, tuky jsou lehčí než voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:11 Muž agent007 [47]
Jak slepá hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:10 Muž Horác [3886] – Re: agent007
Já mám u krevet bublifuk ... ale pokud Ti nevadí slepá hladina ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:04 Muž agent007 [47] – Teď vážněji
Mě by zajímalo to samé. Chci 25 lt. kde budou jen krevetky a možná pár neonek. Je potřeba filtrovat a vzduchovat. Už byl názor, že krevetky uklidí po sobě i po neonkách, které jsou navíc čistotné. Tak jak to tedy je coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:54 Muž Horác [3886] – Re: Dzira
1) Já bych řekl, že si z Tebe vzorec s tím vzorcem dělal jen srandu ;-) ... možná Ti chtěl naznačit, že dávat rybu 60cm do akvárka 60cm je (mírně řečeno) nesmysl :o)
2) Délky ryb rozhodně nelze sčítat !!! Deset šesticentimetrových ryb není totéž, co jedna šedesáticentimetrová. Hmotnost (a tím i metabolismus) živočichů neroste s délkou lineárně, nýbrž exponenciálně (tedy mnohem rychleji :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:42 Žena jarca [1]
Díky za odpovědi. Zkusím to a uvidím. Testy mám, tak je budu kontrolovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:35 Muž Dzira [31] - Rostliny – Re: vzorec
hmmm, tak teď jste mi vzal vítr z plachet. Já sem to říkal z hlavy a neopisoval sem to nikde z knížky, takže 4cm rozdílu a hlavně když se paní jednalo o pět neonek??? :-D No jo no, tak teď jste mě opravil a pro paní Jarču bude informace 100%tní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:25 vzorec - Rostliny – Re: Dzira
Mýlíte se pane kolego, Börman-Kesselův vzorec zní: 77cm2 Wp/2,3GF.Q0,1°C. Váš výpočet tedy není správný. Do 60 centimetrového akvária, ohřátého na 24°C, můžete dát jen 56cm dlouhou rybu. A tohle platí, co svět světem stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 13:12 marsz - Rostliny
A ještě přibyde neonkám kousek místa na plavání. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2008 13:05 Muž PentueR [254] – Re: jarca
Jeden můj kolega má asi 50l akvo s asi 15-20-ti neonkami, bez filtrace, občas svítí jen lampičkou, má to pěkně zarostlé nenáročnými kryptokorynami, sagittarií a vodním morem. Jediné co občas dělá - protrhá rostliny, jednou za čas vymění část vody a jednou za půl roku až rok propere dno. Nádherně bezúdržbové a má to i pěkné.. Neonky mají metabolismum nula nic, takže to určitě jde. Ovšem dostat to do té správné rovnováhy bude asi těžší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 12:21 Muž Jurasek [133] – Re: jarca
Můžete to zkusit, nejlépe pokud máte testy na N-látky. Začít testovat a v případě jejich nárůstu začít zase filtrovat. Nejlépe by bylo, kdyby ten filtr zůstal v provozu v nějakém jiném akvárku, aby nevyschnul a zůstal zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 12:12 Muž Dzira [31] - Rostliny
sladkovodní tropická ryba potřebuje 75cm2 vodní plochy na 2,5cm délky ryby. Tzn, že např. akvárium o stanách 60cm x 30cm(=1800cm2) by mělo zvládnout jednu 60cm rybu nebo 6x10 cm ryb...atd atd. ->prostě kombinace ryb do 60ti cm :-) Hloubka pro kyslík není důležitá, jen ta plocha. Tak přeju ať tu funguje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 11:54 Žena jarca [1] – 15 l akvárium bez filtru?
Mám již asi rok zaběhlé 15 l akvárko (čistý objem cca 12l)a v něm molitanový filtr. Protože je v dětském pokoji a filtr je hlučný, chtěla bych zkusit nechat akvárko bez filtrace. Je poměrně hodně zarostlé a je v něm jen 5 neonek. Myslíte, že by to rybky zvládly?
Díky za vaše názory. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:31 Žena Dinamit [68]
Já používám jenom molitan + bublifuk. Zatím jsem neměla žádné problémy s nemocema ani s ničim jinym. Když teda pominu ruduchu z mojí blbosti tone ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:59 marsz
Tak se taky přidám. Bez filtru mi to připadá jednodušší. X-) U některých sviňáků to ale bohužel někdy jinak nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:06 Muž hanz [27]
V jednom akváriu nefiltruji ani neměním vodu. Má objem cca 75l středně zarostle, nepřerybněné. Všechno běží v pohodě, ba lépe než ve filtrovaném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 07:05 Muž Paul Ramon [17]
To Horác: Po přečtení jsem jen tupě zíral do zdi a přemýšlel, zda-li nemám tu objednávku vrtulky vystornovat a filtr odnést do sklepa smich
Jak to tak čtu, tak snad 2-3 dny nebudou tak hrozný, jak jsem si myslel...no nebudu předbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 23:38 Muž PaDa [4826] - mřenky a sumci – Re: Paul Ramon
Zrovna nedávno jsem musel nechat akvárko 10 dní bez filtrace a vše dobře dopadlo... Jen ve vodě bylo více jemných nečistot, které normálně filtr pobere.
Omez krmení rybek a jestli máš možnost, přidej nějaké vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 22:05 Muž Horác [3886] – Re: Paul Ramon
www.rataj-spk.cz/… ... aneb filtr je zbytečný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:29 Muž Diego [71] – Re: Paul Ramon
Mě se také zlomila hřídelka u Eheimu 2213 a byl jsem jsem bez filtru přes týden,ikdyž jsem tam měl jeden malinkej bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:14 Muž Paul Ramon [17]
Ok. Díky za pozitivní reakce. Zkusím to přečkat...uvidím jak to dopadne. Obi apod. na ty jsem si vůbec nevzpomněl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:10 Žena Eliška [37]
Zkus OBI, Baumax - v těchto obchodech většinou mívají filtry (u nás určitě má Baumax). Ale naše rybky vydržely 4 dny bez filtru, jen jsme každý den odkalovali a dávali čerstvou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:05 Muž Yirka [7934] – Re: Paul Ramon
Jsem si jistý, že v tvém dobře zarostlém akvariu se za dva dny bez filtru nic dramatického nemůže přihodit.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 8555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10999-akvarium-bez-filtrace?od=251