Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 02:26 Muž j0hny [83]
V tvojom akvarku podla toho co mas v prezentacii neostava nic ine nez zohnat lepsi tichsi filter.
Asi je to pre teba financne narocne ale vyjde ta to lacnejsie nez vylepsit cele akvarko od zakladov... (hlavne rastlinky, dno... a OBJEM :-D rovnovaha bez filtru v takom objeme je dost tvrdy orech)
Pripadne skus ten filter v zavese podlozit molitanom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:52 HaDaS Re: MartinHorniak
Tak jak je akva zařízené, ti fungovat nebude. Určitě ne s ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:39 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: MartinHorniak
já si myslím,že to je hodně malý na ty ancíky,pokud to teda nejsou prckové a plánuješ je dát do většího.Zvlášť pokud tam budeš mít dva samce...chce to mít opravdu pěkně zarostlé akvárko.A takhle malé je těžší na údržbu.Já u svých mininádržích třeba i měním vodu 1x za 3 dny 50% vody a zatím to prosperuje.Jde i akva bez světla,záleží,jak náročné druhy rostlin tam chceš mít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:58 Muž MartinHorniak [0] - Živorodky – rušivý filter
Ahoj, chcem sa opýtať či by mohlo moje akvárium fungovať bez filtrácie pretože ma ruší pri spánku...Akvárium je veľké 40x30x25cm a budem v ňom mať len dvoch ancistrusov.Rýchlorastúcich rastlín mám dosť a ak bude treba môžem ešte doplniť.Osvetlenie mám 11W s reflektorom - mojim rastlinám stačí aj 0,3W/L... Ďakujem za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:40 Žena katterinecka [2139] - RostlinyRe: Nelly
koukni na tyhle nádrže
rybicky.net/nadrze/10303
rybicky.net/nadrze/9157
bez filtrace, žádnej vzduchovací kamínek a fungují dobře, ani žádné řasy. Jen to chce dobře promyslet rostliny, obyvatele a všechno ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:37 Nelly - Rostliny – Pokus o mini
Ahojky chtěla bych se pokusit o miniakvárium bez filtrace, pouze se vzduchovacím kamenem, akvárium (zatím nezařízené) má cca 10 litrů....myslíte že by to mohlo fungovat a popřípadě co maličkého do toho šoupnout? (Přemýšlela jsem o nějakých hodně barevných minirybičkách) =) má někdo nápad?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 18:29 pavel - Rostliny – nemoc závojnatek
Nejvíce ohrožují závojnatky žábrohlísti, kterými se nakazí většinou ve vašem akváriu, kde bylo krmeno živým krmením. Menším rybkám nevadí, na závojnatkách si smlsnou. Nákaza se projeví pár dnů po vypuštění do vaší nádrže. Ryby jsou u hladiny, mají odstálé skřele. Na hlavě se může objevit bílý povlak zaměňovaný s plísní. Nutno okamžitě léčit a několikrát po sobě, dokud se nezničí další generace žábrohlístů vylíhlích postupně z vajíček. Po léčbě se nesmí krmit živým krmením, pouze suchým, nejlépe granule s vysokým podílem rostlinné složky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2009 14:41 JuraS - Rostliny – Re: Irena
určite existuje v akvaristice nějaká úzká knížečka speciálně o závojnatkách..jsou to tak specifické ryby že svoje požadavky mají odlišné od obecně ostatních...však se taky dávají do domácích jezírek...
Pro chov jakéhokoliv živočicha by se měl člověk připravit nejen znalostně ale i technicky..je to jako by jsi si koupila hříbě a pak zjišťovala co potřebuje a snažila se nahradit stáj třeba balkonem v paneláku...prostě ryby potřebují své a nemáš li na ně peníze ani čas tak je raději někomu daruj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:13 Muž prisavnik [51] - Rostliny
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Len dodam, ze zavojnatky do AQ, neni dobry napad. Casom na to, ze to *neni dobry napad* prides sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:04 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: Irena
všechny chované rybyv zajetí potřebují filtraci, pokud mají být nadále zdravé a prosperovat....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 13:53 Žena l3nka [13] - Rostliny
ahoj..sice ti nereknu co k tem rybam potrebujes ale reknu ti ze nikdy never prodavacum.. zeptej se tady na webu nebo na jinem ale na prodavace se uplne vykasli.. tet se divim ze ti hned nevnutil nejdrahsi akvarko s nejdrahsim filtrem jak to bezne delaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 13:27 Irena - Rostliny – závojnatky
Ahoj všem znalcům akvaristiky! Jsem jedna z těch,kterým bylo ve Zverimexu řečeno,že závojnatka nepotřebuje nic kromě žrádla,vodu jsem si domyslela ;-). Ale jak tak čtu vaši diskuzi na toto téma dochází mi,že paní prodavačka by se měla přece ještě jen něco doučit. Mohl by mi,prosím,někdo stručně napsat,co všechno potřebuji k chovu páru závojnatek? Pokud jsou potřeba i rostliny,tak jaké? Klidně na mail : IRENEC@seznam.cz Díky!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 21:30 Muž caja008 [4]
je ten člověk vůbec normální do 40 l bez filtrace, světla atd::: Ten je na odstřel rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2009 17:28 Muž pařa:) [2] – Re: grizly
já to myslel tak, že jedna krevetka nenadělá tolik bordelu, tudíž tam není tolik dusíkatých látek atd...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 20:54 Muž grizly [142] – Re: pařa:)
Prirustky na rostlinach byly male, mensi nez v akva kde hnojim PMDD. nemam to ale kvuli rostlinam, chci vyzkouset, jestli bude fungovat. Zatim ano. Uvidime co rybky. Je mi jasne, ze tam nemuzu napustit 10 mecovek a cekat co se stane. Ty 3 male endelerky by tam ale nemely mit problem.Doufam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 20:18 marsz
Hlavně kytky hodně náročné na světlo krásně na slunku rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 19:59 Muž Diego [71]
Když už se tady řeší akva bez filtru,tak tady jedno je: rybicky.net/nadrze/6849 sice běží jenom 18 dní,ale ničeho špatného jsem si nevšiml. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 18:13 Muž pařa:) [2] – Re: grizly
tak ona jedna krevetka tam neda tolik zivin, kdyz se k tomu meni voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:47 Muž grizly [142]
Jen tak pro zajimavost pridam par svych poznatku. Poridil jsem si 13-ti litrovy valec k pokusu. Dal jsem do nej krem. pisek, vodu ze zabehnuteho akvarka cca.10 litru, zasadil rostlinky egeria, ech.indian red,lud.repens, javsky mech a ruzkatec. Nemam filtraci ani osvetleni. Valec je na dennim svetle u okna a cele odpoledne na nej sviti prime slunce.Pridal jsem 1 krevetku r.cherry. Po 2 tydnech, kdyz krevetka shodila vajicka jsem ji vratil nazpet do velkeho akva. Rostliny rostou, rasy zatim po 23 dnech ne. Vodu menim kazdy tyden 3 litry. Chci tam ted umistit 3 endelerky a sledovat jak se jim bude darit. Uvidime. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2009 10:03 marsz
Doporučuji provozovat akvárium na sluníčku a bez filtrace. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 19:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 18:23 Muž Sid [5870] - Rostliny – Re: Hatomi
Asi tam chyba bude... :-)
Zkuste si "na vlastní kůži" zjistit, jak vypadají životní projevy Betty splendens při 22°C a třeba 27°C. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:20 Žena Hatomi [27] – Re: Sid
no já koukala právě do atlasu (rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra) asi tam je chyba :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 17:42 Muž Sid [5870] - Rostliny – Re: Implicit
...bettka přece dýchá vzduch má labyrint a ne žábra...
Tak beta nemá žábra... :-O To jsou mi věci! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 17:41 Muž Sid [5870] - Rostliny – Re: Hatomi
...Topítko je jen doplňující. Pokud vám v bytě moc nekolísá teplota,tak bettám stačí 22°C...
22°C je pro Bettu splendens málo! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 17:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Doplním kikušku, zřejmě měla na mysli: maniakva.sweb.cz/…

Akvárium bez filtrace být může, ale má to spousty úskalí a ale... bettu bych tam ovšem nedala. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Implicit
Jestli chceš něco bez filtrace, tak jsem v jedné prezentaci viděla moc krásné krevetárium bez filtrace...to ale dělala zkušená akvaristka, možná zkus po tom popátrat.
Betta žije na rýžových polích, resp. v jejich zavlažovacích kanálech, což není rozhodně totéž, co stoka. Jenom jsem se dočetla, že snese nižší sloupec vody a může být i v menším akvárku (tak třeba v 15litrech...samozřejmě, že jsou vidět i jiné extrémy). Ta filtrace je důležitá i kvůli proudění vody, jinak se ti na hladině začnou tvořit povlaky... a taky se tím prouděním trochu ta voda víří a dostává kyslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 16:55 Passion - Raci, krabi, krevetky – to implicit
radši si jí fakt nepořizuj bude chudák!Nejdřív si o tom něco přečti.ty se do akvaristiky vůbec nepouštěj!a pokud se ti nelíbí jaké tu máš reakce...co jsi čekal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:06 Muž FranzFritz [205] - Tetry – Re: Implicit
Nevím, kde jsi přišel na to, že žijí ve stokách. Stoka je kanalizace plná splašku, sraček, biologického nebo chemického odpadu. V ničem takovém betty žít neumí a myslím, že ani jiné ryby :)
Jediné kanály, které obývá, jsou zavlažovací kanály X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:00 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Implicit
Kde jsi došel k závěru, že betty nepotřebují kvalitní vodu? To že umí využít vzdušný kyslík, přece neznamená, že jí budou dělat dobře splašky? :-(
betta.wz.cz/…
betta.wz.cz/… ...zaměř se na odstavec parametry vody.
Je to ryba, nemůže žít bez vody...proč? zkusil jsi se někdy zamyslet nad tím k čemu všemu ryba potřebuje vodu? Podle toho cos napsal, bych klidně došla k závěru, že jí můžu dát klidně do slané vody, nebo do jakékoliv tekutiny a to je hloupost ne?
á nechápu proč ste všichni tak proti
Možná až si zkusíš odpovědět na výše položené otázky, porozumíš i tomu, proč jsou všichni tady proti. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:47 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako citam, si az moc "mudry" a nechces si nechat pomoct.

TY SA RADSEJ NA AKVARISTIKU VYKASLI!

Zachranis tym zivot par rybkam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:45 R Muž Silent [5935] – Re: Implicit
Víš co? Přečti si napřed alespoň tohle: betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:41 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
Ale vzduch není kvalita vody.
Základem kvalitní vody je čistota,která se v akvárku plném ryb bude udržovat jen těžko(typuji,že akvárko přerybníš co nejvíc to půjde-doufám,že se mýlím)
Další na pořadí je teplota,tvrdost,ph,koncentrace látek a podobně. Bez vzduchování funkuje spoustry akvárek ve kterých nejsou jen betty,ale třaba živorodky nebo tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:41 Žena Alena.sv [88] – Re: Implicit
Pane Bože! Nechápeš?? Tak by sis o nich měl ještě něco nastudovat!! Na kvalitní vodě jí zaleží jako všem ostatním rybkám.To,že má labyrint na tom nic nemění.Ve špatné vodě bude mít brzy rozpad ploutví,nebo něco jiného. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:37 švíco – Re: Implicit
Koukám že ty vůbec netušíš, která bije ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:34 Muž hoppy [6] - Živorodky
Panebože,
tvoje argumentace, že betty žijí ve stokách, to mě dostalo! Asi jim tam není nejlépe že?
Víš, to co koupíš v čechách, jsou vyšlechtěné druhy a ty opravdu potřebují přesné podmínky.
Nechápu účel akvárka, které vypadá jako žumpa a plavou tam napůl chcíplé rybky.
Betty jsou krásné rybky, tak proč jim nezařídit také krásný domov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:29 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
Ale když nemáš filtr tak ti odkalování dá mnohem víc zabrat! Pokud nechceš filtr tak sik dej do akvárka 1 rybku,pak filtr opravdu potřeba nebude,ale pochybuju,že chceš jen 1 rybku,takže filtr je nutný... Ä myslím,že investice 200-300,- do filtrace není zas tak hrozná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:24 švíco – Re: Implicit
Tak když beta nepotřebuje čistou vodu, tak je můžeš třeba vypustit do záchodový mísy. Tam nemusíš mít filtr ani osvětlení ne Ty se radši do akvaristiky nepouštěj, když ti je líto utrousit pár korun za filtr aby se měly rybky co nejlépe :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 15:22 R Muž Silent [5935] – Re: Implicit
Každá ryba potřebuje čistou vodu! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 14:28 Muž MorfeussES [8] – Re: Implicit
Aj by som reagoval, ibaze tu uz nieje naco reagovat, vsetko presne naopak planujes. Akva nevystavovat slnecnemu ziareniu, dobra filtracia a dobre osvetlenie (nie od slnka cez okno) je zaklad a Ty to chces presne naopak ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 12:44 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
ne ne, tohle nebude to pravé... Filtrace a osvětlení je při tomto objemu základ. Pokud bude na přímém slunci,budou si v tom libovat řasy,pokud ne,rostliny nebudou funkovat... A i když koupíte ten nejlevnější filtr co uvidíte,tak je to pořád lepší než žádný. Topítko je jen doplňující. Pokud vám v bytě moc nekolísá teplota,tak bettám stačí 22°C. Pokud ale odmítáte filtraci a osvětlení pořídit,tak nemá cenu akva kupovat. Komu by se chtělo koukat na celé zařasené,špinavé a ještě ani neosvětlené akvárium s strádajícíma rybkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 12:36 Passion – Re: Implicit
chudák betky:(radši si to nepořizujte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:30 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako pise JRK. Ak chcete takto chovat rybky, radsej ziadne nechovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 11:34 Muž Jrk [141] – Re: Implicit
Být Vámi, asi bych si žádné akva za těchto podmínek nepořizoval, rybky nechoval, rostlinky nepěstoval. Místo akva bych si pořídil třeba nějaký pěkný obrázek...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:24 Joecz – Re: Utahraptor
mě nevadí, že někdo napíše jen Betta nebo bojovnice, ale když napíše beta tak mě to celkem štve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:00 Žena Utahraptor [90] – Re: Joecz
Mluvíme převážně o Betta splendens potažmo bojovinici pestré, spokojený? :) Když napíšu "betta" tak bych se taky kliďánko mohla bavit o Betta pugnax :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:53 Joecz
vždycky se mi líbí, když tu diskutuju někdo o rybě, u které ani neví jak se píše jméno... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: simbisek
pokojova°C ? tohle ja na stupnici nemam :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:33 paolik - Cichlidy – Re: filipsi
Asi jsem měla štěstí, ale jak říkám, jakožto neznalec a blbec vlítnu do první akvaristiky, zazubím se na paní prodavačku, přesvědčím jí o svých nekvalitních znalostech čehokoliv ohledně akvasvěta, zeptám se jestli je možno najít nějakou extrémě nenáročnou rybku která nepotřebuje teplo a filtr, aniž bych jí trápila. Pani se zazubí na mě, vtiskne mi do ruky betu a pošle mě k pokladně. Tak asi takhle ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:30 paolik - Cichlidy – Re: Utahraptor
no máme tak akorát :-)) přítel topí a já větrám :-D
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 8555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10999-akvarium-bez-filtrace?od=201