Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 15:25 Mirda – Re: kosiska
měl jsem skaláry pohromadě s neonkami a p.očka, a vím jen tolik, že hlavně skaláři potřebujou sloupec vody:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:21 Žena kosiska [18] – To Onďa
Opravdu? Já jsem četla, že se to pozná podle toho, že samci mají konečky horních a spodních ploutví černé, kdežto samičky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:08 Muž Onďa [32] – david
Samička parmičky nádherné je šedo-žlutá, samec červenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:38 Rejpal1
Já jsem měl dohromady skaláry a neonky obecné které jsem léčil na krupičku...Krupičku jsem vyléčil ale moje skalára zabiják jim dala takové kapky že během dvou dnů zůstaly 3. teď už je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:19 david – parmička
jak se pozná samička od parmičky nádherné hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:26 macik – Re: bigV
Dakujem vam za reakcie, dnes som bohuzial nasla skalara na dne akvarka sad
Uz vcera som si vsimla, ze uz nevladze pred nimi utekat a kedze nemam druhe akvarko, vylovila som na par hodin aspon do flase toho cichavca a tu druhu rybu. No nepomohlo. Neviem co to mam za cihcavca, ako plachy veru nevyzera ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 20:06 Muž DrSova [28] - Rostliny
Je to zavojova forma ze? Mozna ostatni ryby drazdi ty dlouhe ploutve.Agresivniho cichavce sem jeste nevidel:-D Mel sem je se skalarama a klid.Je take mozne ze cichavci sou v akva dele a tudiz se povazuji za mazaky:-D Az se skalar otrka tak je prozene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:22 Žena bucliik [99]
já měla zpočátku oprsklýho rájovce-taky ďobal do skalár ale za čas si udělali pořádek a pak utíkal před nima ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:20 Nobody – Re: macik
Škoda,že Vám nemohu jednoho skalára z mých půjčit. :-)
Situace by vypadala úplně jinak - skalár král akva - čichavci zalezní v rozích! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:45 Žena bucliik [99]
podle břišních ploutví bych to tipla na čichavce, ale tuhle rybku nemám tak si nejsem jistá-ale pokud je to ona tak je oprsklá, většinou píšou že je spíš plachá.je potřeba aby měly dost úkrytů a hodně zarostlý akva, možná akva rozdělit nějakým kořínkem aby si hlídali každý svou stranu.no pokud to neúpomůže tak je bude asi třeba oddělit-pokud mu způsobí ranky mohl by chytit plíseň a stres na něj taky nebude působit zrovna dobře.
jinak by bylo pro příště fajn vědět co kupujete za rybky a jaké mají nároky-prodavači někdy oradí i to co není pravda jen aby prodali ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:19 macik – v akcii
Fotka k příspěvku a tu je jedno dobanie v akcii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:17 macik – foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:12 macik – Ožieraju skalára
Prosím Vás, viete mi poradiť čo mám robiť, keď mi asi štyri rybky stále ďobú do skalára?
Kúpila som jedného veľkého a chcela som, aby bol dominantou môjho akvarka a teraz mi ho idu ostatne zožrať! sad
Okrem toho mam ešte dvoch malych skalarov, tým dajú pokoj.
Akvarko ma 110 l, pripajam fotku, tam su dvaja najhorši ožierači. Sorry, som začiatočník, neviem ako sa volaju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:05 Eva – Re: Eva
Tak sem mu hodila dneska červa molice a vubec si ho nevšímá. Asi ho tone . Snad abych šla pánovi chytit nějakou mouchu :-| .
Co se tech skalár týče,tak ty si ho nevšímají, čichavci se o něho ale bezostyšně otírají svými ploutvemi a vůbec se ho nebójí. Vloček ani mražených patentek si nevšímá.
Snad se to poddá ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:00 Eva – Re: merxx
Fotka k příspěvku Mno motýlkovec jasně vyhrál, sekernatky už bych k němu nepořizovala, i když chvilinku jsem nad tim přemýšlela.Škoda jen že měli jenom jednoho - v celých Budějovicích :-( Budu si ale muset slepit nějakej rámovej nástavec nad akvárko, abych mu zvětšila prostor mezi hladinou a krycím sklem, protože když upustim z nádrře vodu nevypadá to moc hezky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:07 rolandmynar – Re: Eva
Pokud bude mít dost masa bude v klidu. Krm ho ale i vločkama. Ty taky žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:33 Muž merxx [0]
Tak co jsi nakonec koupila?Motýlkovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:26 Eva – Re: merxx
Mno tak už ho mám doma. Je nádhernej, slečna v akvaristice ho krmila moučnejma. Prý by to mělo být v pohodě, jak řikals když nemá hlad tak nechává rybky v akvárku vklidu. Čas ukáže jak se vztahy vyvinou :-).Nicméně děkuju !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 14:20 Muž merxx [0]
No já mám sekernatky dlouhoploutvé od dubna,drží se jen při hladině a maximálně jdou 15 cm do hloubky při krmení.Jinak je to poměrně efektní rybička,osm jich chce tak minimálně a opravdu skáčou.Předevčírem mi odletěla z akvária.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 14:10 rolandmynar
Mám zkušenost z tohoto jen s Motýlkovci a ti když nenajdou vhodnou potravu na hladině, vydají se na lov i do spodních vod a vezmou za vděk menší rybkou. U mě to byly vždy Gupky. Je třeba je krmit masitou potravou. Žerou i vločkové, ale maso jim zkrátka někdy asi chybí a pak ho hledají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:12 Eva – Sekernatky vs. Motýlkovec vs. Skaláry
Dobré odpoledne!!
Mám akvárium 100d/ 50v/ 40š. Chovám skaláry amazonské, tetry černé,pancéřníčky, lorikarie, ancistrusy, sekavce, peřovce, neonky, čichavce šedé. Dlouho si chci pořídit motýlkovce a (nebo) sekernatky.
Kdo má zkušenosti s chovem, prosím ať poradí s vhodností a výběrem do tohoto společenského akvárka. Předem moc díky!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 17:08 filo
Fotka k příspěvku a jeste fotka hejna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 17:08 filo
Fotka k příspěvku existuje taky pod nazvem nožovec nigerský z lat. Xenomystus nigri

a taky podle toho kde zije ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:50 Klááááár
NOŽOVEC AFRICKÝ? Já ani nevím, že něco takového existuje. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:52 kolikoj
skalary jsou potvory, když nám uhynula nějáká rybka, hned ji sežrali, a nevadilo jim že to byl jejich druh rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 20:58 athaya
ak ces mat skalare s malymi rybami musis kupit male skalare aby si zvykli na mensie rybky, inak by sa mohlo stat ze keby si prikupila k velkym skalarom mensie rybky npr. neonky (odporucam k skalarom) ze by neonky padli vyborne k obedu! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 18:45 Muž Malapa [494] - Afrika – kombinace
Nejlepší bude pokud si koupíš třeba na burze, osm malých skalár a k nim čtyři ancistruse. Skaláry časem prořídnou, nebo je vyřadíš sám a necháš třeba dva páry. Jiné rybičky bych k nim nedával, rušíli by je, nebo by je naopak skaláry sežraly. Jsou to dravci, ikdyž na to nevypadaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 18:28 bublina
opravdu úžasné nápady! :-D Já mám 2 skalárky ve 100l a vyhovuje jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:59 tomele
nečekaná změna !!!!!!
dal jsem do aq parmičky čtyřpruhé a při tom jsem zjistil, že mám v akvárku párek skalárů
jeden je v pohodě, ale ten druhý napadá parmičky čtyřpruhé obzvlášť, když se parmička přiblíží ke 2. skalárovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 01:43 slada
mladá je měla řadu měsíců spolu s různejma parmičkama a tetrama,paví oka,..a nic nedělali..a najednou z ničeho nic během dne okousali ploutve půlce ryb..krmený byli dost...nevim..asi jim hrablo...nedaj se asi hodit všechny do jednoho pytle..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 21:24 tomele
já si myslím že to je také o tom jak jim kdo dává najíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 20:56 rebro
ja chovam štvorpruhe s labirintkami(gurama perletova) čo sa tiež neodporuča, ale je to zatial v pohode neohryzuju ich. ale mreniek mam momentalne 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 20:01 tomele
no už jsem je koupil tak aspoň se dozvím jak to je s nima jestli se vzbudím a skaláři budou bez ploutví tak něco na tom bude :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 18:25 Alfonso
Já měl 12 parmiček čtyřpruhých a 4 skaláry, po týdnu jsem měl jen 3 skaláry, parmičky se mi do nich pustily. Tak šly parmičky do menšího akva. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 12:24 LuXy
To bol aj taký vtip tuším, že ako urobíš zo skalára diskusa?.. Dáš k nemu parmičku 4-pruhú :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:51 Žena petrys [107]
no oni to nedělají z hladu, ale spíš ze zvědavosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:44 tomele
a stejně pokud by dostávali hodně najíst tak by neměly okusovat ničí ploutve a jestli jo tak to bude znamenat že mají málo jídla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:13 Žena petrys [107]
myslím že ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:10 tomele
no já bych chtěl tak 10 kusů to znamená že nebudou otravovat skaláry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:09 Žena petrys [107]
ano to mohou, ale pokud je jich hejno o min 6kusech, tak se zaměřují spíše na sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 11:07 tomele – parmička čtyřpruhá a skaláři
ahojte mohl by mi někdo poradit
mám v akvárku skaláry a chci si koupit parmičky čtyřpruhé, ale dozvěděl jsem se že parmičky čtyřpruhé mohou okusovat ploutve větším rybám

co je na tom pravdy ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 00:08 Mirek
Zakoupil jsem jednoho tohohle krasavce.Jednoho jenom proto,protože ryby jsou ke svému druhu dost svárlivé,jinak k ostatním druhům se chová velice tolerantně.Můžu říct,že po vpuštění do akvárka se mi naskytl nádhernej pohled.Tenle macek,asi 20cm je skutečně ozdobou mé nádrže.Pozor ale nechovat dohromady s malejma rybkama.Chce to taky dobře osázenou nádrž a jeskyni kde najde útočiště.Vřele doporučuji všem co chtějí poznat něco nového,už jenom proto,že rybka je co vím málo rozšířená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 18:45 Anonym
Tenhle je celej černej a dorůstá max 30 cm.Ty máš namysli nožovce skvrnitého.Ten dorůstá do 100 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 16:07 Muž Roman [100] - Cichlidy
po určitou dobu ano,ale nožovci se chovají pro svoji velikost ve velkých nádržích.Zrovna si to z hlavy nevybavuji,ale ten africký je myslím s těmi černými skvrnami na šedém podkladu.tak pokud máš opravdu na mysli tohoto krasvce, tak ten by měl narůst do značné velikosti, což by bylo 200l málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 08:20 Žena yama [25] – nožovec africky
Promin spletla jsem si to s nozovcem belocelym, s timhle ti neporadim :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 22:17 Mirek – NOŽOVEC AFRICKÝ
Ahoj.Chtěl bych se zeptat na tuhle rybu.Mám akva 200 litrů a vněm jen veliké skaláry.Mohl bych knim dva kousky téhle ryby dát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 22:01 sahula
už je to vyřešené dal jsem do společenského akva 2 sklary ostatni s parmičkama jsem dal znamemu :) nakonec jsou skalary zatim v akva nejvíce vyjevené :)
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 21:27 Nam1k
a co skalara a mečovky šlo by to dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 17:22 Kesz
ja je mam v akvariu pohormade, a bez problemu, parmicky jsou v 6ti kusech a nevsimaji si ostatnich ryb :) a uz vubec ne vetsich skalar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 14:50 pansuu
Pro tetrazonky jsou lákavé všechny delší ploutve ostatních ryb, jako jsou skaláry, závojnatky, čichavci apod. Jsou to velmi živé rybky a svou aktivitou mohou ostatní ryby rušit. Četl jsem, že pokud jsou ve větším hejnu, ostatních ryb si nevšímají. A skaláry, ty patří mezi cichlidy a někdy jim zachutná něco jiného než běžné krmení....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15062x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram?od=651