Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 23:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jindra
přesuň některé ryby z toho malého do většího, to bude do začátku stačit (asi bojovnice, tetry a neonky). Vyhledej si všechny ryby co máš v atlase a řiď se převážně podle toho, pokud je to hejnová ryba, tak nejlíp 10 kousků od jednoho druhu, ale líp se cítí ve víc kusech (musí ti na to ale stačit rozměry akvária). A přečti si na internetu hodně článků o akvaristice a pro začátečníky, pokud chceš mít akvárko tak to není zbytečně strávený čas.
Jak dlouho tam ty rybky máš? Kupoval si je všechny zaráz? Jak dlouho bylo predtím v provozu akvárko? Jsou tam živé rostliny? Typovala bych to na otravu dusíkatými látkami, ale bez více informací se to nedá určit, nejlíp si tu založ prezentaci i s fotkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 22:43 žakelin
270L a chci tam dát 4x Skalara,10x Parmička zlatá,2x Krunýřovec,2xčichavec mramorový a 8x DAnio pruhované. Co myslíte pujde to ? Na jiném fóru mi moc neporadili, tak to zkusím u vás :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 22:39 Jindra
Prosím o radu. Jsem akvarista začátečník. Mám akvárko 54l. A koupila jsem si neonky, tetry, platy, pancéřníčky, ancistrusi, bojovnici (samce) a danie. Vím, že toho tam mám hodně :-)))). Už třikrát se stalo (v několika denním intervalu), že jedna neonka chcípne, četla jsem, že by to mohlo být tím, že jí ostatní uštvou, je to pravda? Dále bych se chtěla poradit.Dostala jsem další akvárko 110l. Chtěla bych sem větší ryby. Líbí se mi ryby typu skalár atd. Bohužel mi bylo řečeno, že toto akvárko je příliš nízké. Poraďte mi prosím, jaké a kolik ryb bych tam mohla koupit? Podotýkám, že jako začátečník potřebuji ryby méně náročné. Mnohokrát děkuji za odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:32 R Muž romant [27987] – Re: Tomas
Já, i když jsem větší milovník skalár než ramirézek, tak i přesto bych dal přednost těm ramirézám. Přeci jenom, jak píše Stetinka, těch ryb je tam už dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:27 Tomas
Kdyby jste nekdo mel v akva takovou sestavu,co tam mam ja kterym by jste dali prednost?skalary nebo ramirezky?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:20 Žena stetinka [270]
asi bych si ale dala pozor, abys tam toho neměl moc. Máš dvěstě litrů a skaláry a čichavci jsou velké ryby. K tomu houf neonek, ramky, pancíci, ancíci,... to akva neni nafukavací. abys pak nemusel měnit vodu pětkrát tejdně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:13 Tomas – Re: romant
jj skalary znam...ale mel jsem je samotny v akva nic vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomas
jestli ty skaláry budou opravdu pár, tak problém nebude, kdybys měl smůlu na dva samce, tak by se mohli trochu rvat ale nic zas tak hroznýho si neudělaj. U těch cichlidek je důležité nezapomínat měnit vodu, jsou trochu víc citlivé na dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:10 R Muž romant [27987] – Re: Tomas
Neviděl bych to jako problém. Píšeš, že se skalárama máš zkušenosti, tak víš co od nich můžeš očekávat. Ramirézy si budou hájit svoje teritorium poblíž nějakáho úkrytu a to hejno neonek bude pěkně ve střehu a budou se držet pohromadě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:08 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tomas
Ramirezky se snesou se vším, pouze jednotlivé páry se mezi sebou v akvárku hašteří ale nejde o žádné brutální bitky. Vymezí si svoje teritoria a ta si hájí. 2 páry Ramirezek do 200 l nádrže budou akorát, aby si nepřekážely.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:07 Tomas – Re: romant
A kombinace parecek ramirezek a parecek skalaru ? nechci nabourat klid v akvarium...takze nemusim mit strach jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:05 R Muž romant [27987] – Re: Tomas
Ne, nebyl. Čichavce u skalár mám(perleťový) a moly jsem se skalárama měl taky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:03 Tomas – Re: romant
uz pracuji na prezentaci.Tak mam v planu bud skalary nebo ramirezy...nebo muze byt oboji?skalary tak dva kusy :-) a s dalsima rybkama co tam mam by nebyl problem?chichavci,molly...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:51 R Muž romant [27987] – Re: Tomas
Tak jak to píšeš, tu kombinaci, skaláry, neonky, ramirézy, může klidně bejt. Když se to nepřežene s těma skalárama a ramirézema, tak to vypadá na pěkný akvárko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:44 Tomas – Re: katterinecka
Dobrej napad :-) zapracuji na tom :-)se skalarama mam zkusenosti,ale mel jsem je samotny.A cichlidy ramirezky jsem nemel nikdy...docetl jsem se ze je to mirumilovna rybka pro vsechny v nadrzi.A kombinace skalar a ramirezka jde nebo je to pak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomas
skaláry by měly mít nádrž vysokou minimálně 50cm. Jestli bude v nádrži dostatek úkrytů (nejlépe hodně rostlin) tak by problém být neměl. Založ si tady prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:30 Tomas – Re: katterinecka
Takze ve 200 l nadrzi by mohlo byt vse v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomas
takových zkušeností už je mnoho, skalára a neonka je obvyklá kombinace v akváriích, i když pocházejí z jiného biotopu a mají rozdílné nároky na teplotu vody.
Ramirézky jsou vcelku mírumilovné ryby, které většinou jenom straší a vyhrožují když si hlídají teritorium nebo jikry, ale většinou nic neudělají, navíc v docela velké nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:58 Tomas
Mate nekdo zkusenost s takovou kombinaci???co jsem psal na zacatku?skalary a neonky?nebo jinaci cihlidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:57 Tomas – Re: katterinecka
S ramirezkou by se snesly jo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomas
Buď kup staláry mladé, nebo nějaké co byly zvyklé na menší rybky, ale u mladých máš jistotu. Lepší by bylo kdyby to byl pár a pohlaví u mladých těžko určíš, takže bych koupila klidně i 4 kusy a časem bych zbývající dala pryč (pokud tedy máš tu možnost a srdce je někomu dát :-) )
Z jiných větších rybek například Cichlidky (ramirezova, kakadu a podobné) nebo Akara hnědá (nejmírnější z akar). Možná i jiné, ale musíš si zjistit konkrétní informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:44 Tomas
Nebo se rozmyslim za bych misto skalar koupil jinaci cihlidku?hodi se k tem rybkam co jsem psal na zacatku nejaka???nejaky druh ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:09 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tomas
V pohodě. Pokud se přikoupí skaláry k zabydleným neonkám, berou je jako "domácí". Kdybys to ale udělal obráceně, budou je brát jako vetřelce a zdroj potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:58 Tomas – Re: Ivoš
Takze kdyz prikoupim dve mladsi nic tim nezkazim jo?jde mi hlavne o ty neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:53 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Tomas
Snesou a měly by jim dát pokoj dokonce i později až vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:44 Tomas
Ahoj lidi,potrebuji poradit.Vzdycky jsem mel skalary ale nekdy v listopadu si poridil 200 l akva a mam v nem 15 neonek,7 molly,4 cichavce zlaty,pancernicky a ancistruse...chtel bych si prikoupit dve skalary amazonsky...myslite ze je tam muzu bez problemu dat?co ty neonky?kdyz koupim mensi skalary snesou se snima?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:00 sumba – Re: Rebbie
ty parmičky 4pruhé mě dělaly neplechu i v malém akvarku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 23:43 Žena Rebbie [71]
Hlavně nedávat parmičky čtyřpruhý :( U mě tahle kombinace vůbec nedělá dobrotu, dorážej na skaláry, ty sou furt zalezlý a postupně odcházej :( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:04 R Muž romant [27987] – Re: RAP
Jasně, to si rozumíme. Co funguje u mě, nemusí fungovat u někoho jinýho a naopak. Každá nádrž je originál a ryby taktéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:55 Žena stetinka [270] – Re: romant
taky sem je tak mívala. A konga se i třely. Byla to třistapadesátka s hodně jávským mechem, tak občas i nějaký ten jedinec byl odchován. Ještě tam s nimi byly duhovky a gavúni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:52 RAP – Re: romant
Já netvrdím, že to nemůže fungovat, ale po zkušenostech bych ke skalárům nedal ani rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska do akvária pod 500l.
Opravdu je potřeba brát v potaz velikost akvária při vybírání druhů pro společné soužití v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:41 R Muž romant [27987] – Re: RAP
O.K. ptal jsem se proto, že já je společně se skalárama(místo neonek tam jsou tetry červenohlavý) mám a žádný problém neregistruji. Skaláry se semtam ve společným akva vytřou a řekl bych, že si nikdo nepřekáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:35 RAP – Re: romant
Velikost kombinovaná s výraznou aktivitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:18 R Muž romant [27987] – Re: RAP
Proč myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:14 RAP – Re: romant
To není dobrý společník k zmiňované osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:57 R Muž romant [27987] – Re: sumba
Do takhle pěkný litráže bych k nim dal tuhle tetru:
rybicky.net/atlasryb/tetra_konzska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:44 sumba – jaké ryby ke skalárům
V čera jsem založil akvarko cca 375l.Chtěl bych rybý osádku,skaláry,neonky a nějaké rybky které sněma vydrží a hlavně v jakém počtu.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2010 17:03 Muž Yirka [9126]
Pokud dopředu existuje vize, že skalára bude dominantní rybou v nádrži je lepší uvažovat obráceně. A to tím způsobem, že si promyslím, které rybky tam se skalárkami chci chovat, ty pořídím nejdříve a až ty se zabydlí, přidám skalárky. Vzniká tak nejméně problémů v soužití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 14:23 JagerMaister
ja mám 8 skalárov 6 mlaďochov a dospelý pár zo začiatku boli mladé utláčané ale teraz keď sa pár chystá na trenie tak nastane zmena hneď bojujú a vyhrajú :-P po vytretí majú zas prevahu mladé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:55 RAP – Re: Ivoš
Ono to chvíly trvá, než se vztahy v akváriu stabilizují. Pak stačí jedna změna, zdánlivě bezvýznamná a jede to odznova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 13:19 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: RAP
Jo a o tom to je...Ryby si to musí mezi sebou vyřešit samy. Zatím sew v téhle diskuzi bral v úvahu pouze názor lidí, nikoli skalár, kterých se to týká především. Já tvrdím, že ryby mají individuálně rozdílnou inteligenci, takže co hejno, co nádrž, to jiné modely chování a jiné zkušenosti.
Malý příklad: mnou již zmiňovaný párek si zabral cca 1/4-1/3 nádrže. Ty dvě plonkové skaláry se k sobě nijak nemají, nicméně se každá chová jinak. Jedna je smířená se svou rolí, k inkriminivanému páru se nepřibližuje, respektuje status quo. Ale ta druhá se chová naprosto odlišně -permanentně hlídkuje na hranicích onoho teritoria a jakmile kterýkoliv ze spárovaných skalárů překročí hranici, kterou si sám vymezil, tento "hlídač" je zažene zpět. Nepronásleduje, nepřekračuje hranici.
A my se můžeme divit proč tak jedná protože k tomu zdánlivě nemá žádný důvod. Ale ona k tomu nějaký důvod mít musí. Nevím, jak by se k tomu stavěli brazilští vědci, já si jen myslím, že je tahle skalára normálně nas..á a tomu páru dává jasně najevo: Fajn, zabrali jste si obývák a ložnici, respektuju to, tak si tam zalezt, milujte se a množte se. Ale jakmile se objevíte v předsíni, nakopu vás zpátky! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
s pancíkama problém určitě mít nebudou. Taky je lepší ryby přidat při zhaslém osvětlení a nejlíp nechat zhaslé až do rána, aby si nemyslely že je jdeš krmit a do rána se nové rybky dostatečně aklimatizovaly a zvykly si.
Jinak si nemyslím že bys tam musel přidávat víc ryb naráz, záleží jaké ryby a jak na ně budou reagovat skaláry. Většinou s gupkama to moc dobře nedopadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:10 R Muž romant [27987] – Re: gigimasters
Já jsem neměl ma mysli množství, ale velikost ryb. S těma rybkama co píšeš bych problém neviděl. Ty neonky tam již jsou a ostatní dokoupený se jenom připojí do hejna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
ajo, ty už je tam máš :-) ty už budou na menší rybky zvyklý když jsou společně tak by to problém být neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
ty menší ryby bych tam dala prvně a skaláry klidně až později. Nebo zároveň, ale stejně by se do akvárka nemělo přidávat moc ryb zaráz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:06 Muž gigimasters [8] – Re: romant
Takže je lepší kupovat větší množství ryby než jen pět ka skalárům?
Já pánuji koupit nějaké platy a pancéřníčky asi pandy.. Tak doufám že by to mělo být v pohodě. Možná i nějaké neonky aby se zvětšilo hejno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:05 Muž gigimasters [8] – Re: Kuřátko
Právě já přemýšlel kdo kouho okusuje. :-D To mohlo být obojí.. Dvojznačné věty jsou složité. :-D Tak alespoň vím že parmičky jsou taky takový provokatéři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:28 R Muž romant [27987] – Re: gigimasters
Bude záležet na velikosti. Čím větší skaláry a menší nová osádka, tím větší potenciální problém v tom, že je skaláry budou považovat za potravu. Když si na sebe obyvatelé zvykají tzv. od mala, tak se k sobě chovají jinak a bezproblému se snesou. Když se do akvárka, kde jsou již dospělý skaláry přidávájí další malý jedinci stejnýho druhu, tak si z nich obvykle udělají na nějaký čas otloukánky, ale jakmile se mladí trořku otrkají, aklimatizují, prosadí, tak už je pak všechno v pohodě. Takže rozhodně bych se přidávat nový ryby ke skalárám nebál. Když se použije rozum, tak to musí fungovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:19 Kuřátko – Re: gigimasters
asi jsem to blbě napsala v tom předchozím příspěvku jsem to myslela tak že parmičky mi okusují vždy nové rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:17 Kuřátko – Re: gigimasters
no já myslím že pokud přidáš k dospělím skalárům mladé parmičky tak je okusovat nebudou (já to totiž udělala naopak), ale nedávno jsem si koupila parmičky černopruhé kvůli řasám a skaláry mi je sežraly, byly bohužel moc malé. Ale s neonka jsou uplně v pohodě (to je asi tím že už jsou snima odmala), rozhodně bych se nebála dát knim ještě nějaké mírumilovné rybky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15070x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram?od=401