Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 18:04 Muž fogy51 [2] - Amerika
Ahojte mam v akváriu skalárov a chcel by som k nim dat neonky na oživenie akvária. Skaláre ešte nie sú veľké,len je ten problém že v akváriu sú už udomácnené a neviem ci by náhodou neonky nepožrali. Vedeli by ste mi poradiť kedy alebo ako tam dat neonky aby si skaláre na ne zvykli?

Ďakujem za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 07:01 R Muž romant [27987] Re: Dawer
Já osobně bych do akvária tvého objemu nedal ani jeden druh co už tam máš, je to na ně prostě malý, to že teď nepozoruješ žádný problémy, tak ty můžou přijít až budou dospívat a bude to taky hodně o složení těch skupin. Jinak jestli je to 4 dny založený a už tam jsou ryby, tak jsi totálně uspěchal začátek a už teď máš problém s kvalitou vody. Denně měň min. 1/3 objemu akvária a to nejméně týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 04:55 Dawer – Snášenlivost
Dobry den,mam asi 4 dny avarium 112l a v něm 4 čichavce zlate a 4 skalary (plus nejake male rybky co tam mám). chtel bych se zeptat jestli se snesou.dočetl jsem se moc nazoru a jsem z toho uz celkem zmatený, ale rybky na sebe nijak neutoci (spíš si sebe vubec nevšímají). Napis mi prosim k tomu sve nazory, předem dekuji :)


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: máslo
Na skaláry je to akvárium nízké! A samozřejmě malé. Možná přežijí, ale určitě zakrní. Teter to chce víc. Black moly bych vynechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:49 R Muž romant [27987] Re: máslo
Ne, nešlo, tedy ty skaláry tam vhodné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:39 máslo
Ahoj, šlo by toto?
120l-80x35x40
-10x pancéřníček panda
-2x skalára...já vím, že jsou to hejnovié ryby, ale v prezentaci je i pár, nevíc co jsem četla na dalších stránkách, stačí jim prý jen 100l
-6x tetra červenohlavá
-3x black molly

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:25 R Muž romant [27987] Re: kalok
Už je to nejen zde napsáno bezpočetkrát, skaláry jsou ryby hejnový, takže to chce partu 6 a více kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:23 kalok
Zdravím chrěl bych se zeptat pred pul rokem jsem zakoupil aq i s dospělým párem skalár každých 14 dní se vytírají ale mezi tim se neustále okusujou samec už má poloviční ploutvičky.změní se situace kdybych dokoupil jestě nekolik skalár díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 18:34 Arjoen
právě proto,že vím, že v mém bude za chvíli problém tak se ptám zda můžou být s kančíky, ty má známý pár ve 180 l a zajímá mě, jestli je vhodný dárce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 18:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Arjoen
Pokud myslíš tu tvoji 96l nádrž, tak určitě ne. V hodně velké nádrži by to už šlo, ale i tak to není ideální kombinace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 18:31 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Ve tvém ne, to je malý i na ty skaláry a když je tam vidím společně s parmičkama čtřpruhejma, to budou za nějakej čas bez ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 18:28 Arjoen – Dotaz
Mohou být skaláry v jedné nádrži společně s párem kančíků příčnopruhých?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 00:13 JoKa Re: vendy
To je přesně ta B.Striata, kterou jsem ti doporučil... I když název "zebrovaná" jsem do teď neslyšel, zřejmě doslovný překlad z angličtiny... Ale je to ona... 6ks a hrdě vpřed, akvo je v cajku tak, jak je! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 20:44 Muž Mislow [304] Re: vendy
Ja to nemyslel s temi ukryty na tebe. ;-) Sam chovam jen m. nadherne, tak u ostatnich nevim. :-) Neni mrenka jako mrenka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 20:32 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Mislow
Fotka k příspěvku V akvárku je snad úkrytů dost, mám hodně kmenů a domečků, vodu udržuji kolem 27 C. u dna je hejno pancíků a Lka. Jinak tam plave momentálně asi 12 skalár, hejno neonek a 10 sumečků sklovitých a beťák se dvěmi samičkami. Tak snad budou mít dost prostoru. Hladina je dost zarostlá lekníny. DOmečky hodlám ještě dokupovat pro Lka a v liaporu mám zasázené anubiasy, ty snad poslouží také do té 6stovky bych taky počítala kolem 5 ks.Filtr Fluval FX5. ráda bych mřenku zebrovanou- našla jsem ji i pod názvem mřenka trpasličí. Pokud se nepletu . Vzhled akva momentálně - v příloze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 20:19 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Mislow
Ahoj akarky už tam nejsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:36 JoKa Re: Mislow
Kazdopadne je blby reseni poridit mrenky do akvarka bez ukrytu, jak to nekteri delaj aby je videli.
Tak o to žádná... ano
Jsem rád, že se tady zase najde někdo, kdo přemýšlí o mřence i jinak, než jen jako likvidátor šneků... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:31 Muž Mislow [304] Re: Urtman
No, ja to mnozstvi spis myslel na ty akary ... :-D Ale je fakt, ze mrenky jsou hodne citlive a v kazdym akvu to funguje jinak, zalezi na spravne kombinaci vsech faktoru a zadne normy neexistuji ... Kazdopadne je blby reseni poridit mrenky do akvarka bez ukrytu, jak to nekteri delaj aby je videli. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:13 Muž Yirka [9126] Re: vendy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A takhle vypadá to sání v praxi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:00 JoKa Re: Mislow
To je právě ono. Mřenka je hejnovka a chce to u nich vychytat optimální počet. Když jich je málo, schovávají se a neloví. To samé platí i o hejnu v až moc velké nádrži. Zase když jich je moc, tak spíš soutěží mezi sebou o žrádlo a postavení a spíš se nahánějí, než aby lovili... Mám 6 v 500 l a funguje to skvěle, přidal jsem 5 siamských a nedalo se na to koukat, tak se stěhovali... Podle mě těch 6 bude naprosto v cajku...
Ovšem akary jsem nikdy neměl, tak nedokážu posoudit....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 21:35 Muž Mislow [304] Re: vendy
Ahoj, dival jsem se, ze tam mas podle inf. 14 akar hnedych, otazkou je, jak by bylo souziti mrenek prave s nimi, mohlo by se stat, ze by byly stale schovane, ale osobni zkusenost nemam ... Ja je mel s aulonokarami, kdyz jich tam moc nebylo, tak to bylo v pohode, ale jak se mi premnozili, tak jsem mrenku ani nezahlid. A to je 780 l nadrz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 21:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Urtman
Ahoj diky vsem za info, juknu na ne. Heleny dam bokem krome vežovek žádné šneky nemám tohle je jak tekutý písek a že se snažím nekrmit moc. Množí se to šíleně. v noci na skle nic moc není jsou celý den všude i na rostlinach takze na ně juknu a nejspíš pořídím. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2015 21:03 JoKa Re: vendy
Mřenky ulity v podstatě neničí. Spíš je z ulity vykusují ven. Jasně, sem tam ulita praskne... Také si mřenka nejdříve vyzobe ty "chutnější a hlavně lépé přístupné", okružáky, což může být někomu na obtíž. Heleny mám nechtěně vyzkoušené, že zvládnou a ty mají také tvrdou ulitu, prostě si je vytáhli ven...
Do tvé nádrže, 600l, doporučím 6ks B.Striata. Nejsou to ty největší, ale z vlastní zkušenosti loví lépe, než mřenka nádherná, která je větší...
Pouze ale, jsi-li definitivně rozhodlá, se zbavit VŠECH šneků... I kdyby nezvládli ulovit dospělé kusy, čemuž nevěřím, omladinu dají stopro. Nebudou se množit a vymřou po meči...
PS: jinak je B.Striata jedna z mých nejoblíbenějších ryb, a to ne proto, že loví šneky. Uvidíš sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2015 21:00 Muž Yirka [9126] Re: vendy
Kombinace skalára sekavka funguje bez problémů. Pokud ti tedy nevadí mísení kontinentů. Já je spolu má již cca 6-7 let a jediný problém je sehnat jim dost potravy. Za nějakou dobu totiž prakticky všechny plže vyžerou včetně piskořek. Ale vezmou za vděk určitě patentkami a pod. V tvé šestistovce můžou určitě v hejnku existovat. Mimo jiné, pro mě je to vedle skalárek nejkrásnější ryba. Je opravdu nádherná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 20:22 Žena vendy [27] - Cichlidy – Mřenka a věžovky- skaláry
Hledám dobrého spolubydlícího, co by požral věžovky a neotravoval skaláry do 6 stovky (nádrž Pohodáři), heleny mi nestíhají, bojuji s nimi už déle. Co mřenka, je tu někdo kdo je má spolu a věžovky požírají. Prosím poraďte, u jedné z mřenek jsem četla, že věžovka - její ulita je moc tuhá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 10:30 zvedavka Re: Tomiino
No asi podle toho, jak se u tebe budou mít. :-)
Osobně se mi líbí víc ty tetry vláknouploutvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:27 Muž Tomiino [43] Re: romant
mne se libi obe verze...spise se ohlizim na to jake rybky se sklarama vydrzi dele v akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 18:51 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Podle toho co se líbí tobě, lze to realizovat v obou variantách, já bych dával ty vláknoploutvý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 17:25 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,
prosim vas ktera je lepsi rybka ke skalarum?hejno neonek cervenych,nebo teter vlaknoploutvych? jeden z tohotu druhu bude v akva drive nez skalary...ty nebudou dospele...tak stredni velikost... diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 10:38 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Je fakt, ze ja zivym nekrmim, pouze mrazenym, takze na tom asi neco bude. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 09:48 JoKa Re: Mislow
Je fakt, že jsem si je to naučil asi sám. Přikrmuju moučnými červy a pomĕrnĕ často i žížalami. Mívám ztráty, i když přidávám neonky a to dávám zásadnĕ červené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 05:29 Muž Mislow [304] Re: Urtman
Jsi si jisty, ze mas skalary a ne pirane? :-D Mam 8 dospelych skalar, nektere o velikosti, co se jen tak nevidi a ze 14 otiku, ktere jsem tam pred pul rokem vypustil mam porad 14. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:48 JoKa Re: vaaclav, grunda
Asi krmíte lépe než já... Já jsem pokaždé, když jsem vypustil nové otíky o půlku přišel...
Tak jsem kombinaci skalára a otík vzdal... :-|

Edit: a stejnou paseku udělají i se SAE (mladé kusy), z šesti vypuštěných dospěly 2... A to jsem vydatně zakrmil akvo před vypuštěním SAE a dokonce po vypuštění z pytlíku zhasnul... A to ty mladé byli větší než dospělý otík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:14 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Teď jsem si koupil 10 otíků a mám 4 roky staré skaláry a žádná svačinka se nekonala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Urtman
mám otíky u skalárů a jsou v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 19:45 JoKa Re: Mislow
Hejno otiku by taky nebylo spatne
Jo jo, souhlas... Mladý otík, super sváča pro dospělou skaláru... smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 18:49 Muž Mislow [304]
Hejno otiku by taky nebylo spatne, ale az se akvarko pekne zabehne a stabilizuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2014 09:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: bonsator
Souhlas s oběma předchozími příspěvky. Tetry červenohlavé jsou dost velké na to aby i dospělí skaláři nepřemýšleli nad tím, jak je do sebe nasoukat a 230l je pro dospělé skaláry opravdu málo. Já bych je časem vyselektoval na 2 páry, které si akvárko rozdělí na poloviny. Pancéřníčky přidat můžeš ale ti budou mít docela problém s tím aby se pořádně nadlábli -skaláři jsou natolik žraví, že máloco spadne na dno a když už, tak to vysbírají sami. Takže bys je vlastně musel kvůli pancéřníčkům trochu překrmovat a to není zrovna ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 01:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: bonsator
ja bych k nim pridal vetsi akva. 9 skalar v 230L moc dlouho nevydrzi. Tak pokud jich neplanujes pulku az vyrostou dat nekomu jinemu ci koupit vetsi akva, zacal bych se zajimat o to co s nima v budoucnu spis nez co k nim.
Ale pokud mas vyreseno to, jakekoliv tetry jsou v pohode. Asi bych se vyvaroval tech nejmensich (modre neonky a tak), ale kdyz muzou byt cervene neonky s dospelou arowanou, jde jen o trening a krmeni.
Jo a taky bych zkusil pancernicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 19:39 R Muž romant [27987] Re: bonsator
Třicetihlavý hejno teter červenohlavých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 19:38 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Zdravím všechny akvaristy a prosím o radu ,či doporučení. Mám 6 malých skalárů mramorových,3 malé černé a 2 přísavníky.Akva je 230 L a rád bych k nim něco přidal,ale co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 09:06 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Yirka
To je fak :-D
Kdyby ty moje chtěly, tak jsem bez neonek. To je jak vjezd do piskovny ...
Ale protože fakt funguje,to, že co je v domě neni pro mne a skâly jsem davala do akva jako posledni a byly male, takže pohoda.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 07:41 Muž Yirka [9126] Re: Werty74
Je to tak, já bych jen doplnil, že skalára tu tlamku dokáže otevřít dvakrát tolik, než by si člověk na první pohled myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 07:19 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp. – :)
já myslím,že všechny menší ryby co mají hřbet vyšší než jak otevře skalára tlamu,já mám u skalár akary hnědé a tetry neonové a jde to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:24 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Aneta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 15:42 Aneta
No ano pani rikala,ma ten obchod XX let a opravdu se v tom vyzna,vzd nam dobre poradila,jen chci slyset i jine nazory,ja tetry zhave s nimi mela ,ale dala jsem je priteli ktery si zarizoval akvarium,a zadny problem mezi nimi nebyl. Tak snad nebude ani podruhe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:39 R Muž romant [27987] Re: Aneta
No, paní říkala. Když to budou dospělý jedinci, tak by to i mohlo projít, ale jak to bude velikost která se vejde do huby skaláry, tak je budou sestřelovat jednu po druhý, tedy hlavně po přidání. Něco jinýho je, když jsou spolu od mala a vůbec nejlepší je když jsou v akváriu nejdříve ty tetry a skaláry v měnší velikosti k nim jsou jako další obyvatelé. Ty potřebuješ rybku, která je vyšší v těle, aby se nevešla do huby, jako třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:32 Aneta Re: romant
Tak uvidim,na molly musim chvilku pockat,nejsou dostatecne velke..nebo se rozhodnu pro ty tetry zhave,maji je u nas ve zverimexu spolu a pani rikala ze uplne v pohode,tak snad..dekuji moc za rady,kdyby mel nekdo jeste nejake doporuceni na jiny druh,budu jen rada:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:13 R Muž romant [27987] Re: Aneta
Tak to oni jim načechrají ofinu, ale když budou v nesežratelné velikosti, projde to snáz, než s těma tetrama. Přidávat po nakrmení a po zhasnutí světla v počtu jednoho kluka a dvou holek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:02 Aneta Re: romant
A nebudou s tim mit skalary problem ze k nim dam nove vetrelce? A co si myslite i tech neonkach? Nebo tetrach zhavych?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15070x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram?od=101