Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 19:22 Muž Yirka [9126] – Re: Tomáš
Jde o to co považuješ za větší skaláry. Normálně to soužití v e většině případů funguje. Každopádně, pokud mají neonky již 4cm nejsou tak malé. Musí však být v nádrži dříve než skalárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:19 RAP – Re: Tomáš
Pokud si pořídíš už větší skaláry, mohou byť větší neonky považovat za kořist. Ti Fantomové jsou lepší volbou. Výhodnější jsou vysokotělé tetry např. Tetra krvavá, Tetra červenoskvrnná, Tetra diamantová apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:09 Tomáš
Dobrý večer, chci si pořídit 180 litrové akva a mám v úmyslu si do něj pořídit nějaké větší Skaláry a nevím co k nim. Myslíte, že nesežerou větší neonky cca 4 cm, nebo Fantoma červeného/černého.
Zrovna Čichavce, nebo měčovky já osobně moc nemusím.
Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:31 Muž milda7 [1] - Cichlidy – Re: kubicek45
myslím,že nedávno jsem viděl takové v nabídce na Aukru. Zkus se podívat tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 19:31 Muž Jurasek [137] – Re: kubicek45
Nemusíte řvát. A seženete ji u sklenáře nebo sežeňte normální a přepážky si vlepte sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:20 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Pokud tomu bude tak, je rozhodně na zváženou, redukovat ty počty živorodek v podobě těch moll. Osobně bych tam nechal jednoho samečka a 2-3 samice a jejich další potomky nenechávat moc dorůstat a striktně redukovat. Velmi svědomitě dodržovat higienu akva a co týden pravidelně měnit 30% vody v akva a potom bych to viděl, že bude možný se s těch ramirézek opravdu těšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:17 kubicek45
AHOJ VIM ŽE SE TO NEHODÍ ALE KDE SEŽENU TAKOVOU TU ROZDĚLENOU NÁDRŽ JAKOU MAJÍ NA BURZÁCH BÝVÁ TŘEBA NA ČTYŘI ČÁSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:13 Stistko – Re: koohy
Však mezi cichlidkama se dá vybrat určitě nějaká pěkná, která se ti bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:09 koohy
jj tak dík za trpelivost asi zkoncim u ramirezky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:08 Stistko – Re: koohy
No tak tlamovce už vůbec ne to takhle malého akva. To by snad lepší variantou byly ty skaláry. Jestli bys chtěl takové ryby, tak jedině nádrž větší než 200 litrů (minimálně).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:02 koohy
jj díky ale mám na tebe ještě prosbu moc se mi líbí tlamovci ale jsou pomern agresivní nemohl bys mi nejaké doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:59 Stistko – Re: koohy
Měl jsem relativně dobrou zkušenost s Cichlidkou papouščí, Cichlidkou pestrou, Cichlidkou panduro - to jsou relativně agresivnější druhy (ale záleží zrovna na várce). Jinak Cichlidka ramirezova, Cichlidka vysokoploutvá. I když jsou to rybky do 10 cm, takže zase žádný obři. Většina žije rodinným životem - v páru, plavou spolu, stará se o potomstvo - ale také hájí svoje území. Projeď si atlas na rybičkách a zadej do vyhledávače "cichlidka" (pak už vybírej podle parametrů, které potřebují a hlavně očima) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:53 koohy
a jaky bys doporucil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:50 Stistko – Re: koohy
Ty tam ty skaláry chceš pořád nacpat? Já bych to nedělal...84 litrů je žalostně málo na tak velkou rybku. Jsem právě myslel ty cichlidky místo skalár - jsou relativně větší než ostatní a budou to v akva trochu držet všechno na uzdě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:45 koohy
jo ja se ted zeptam jak se snesou s tima rybama skalary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:43 Stistko – Re: koohy
Vždyť tam máš 34 ryb, jak ti tam za celý den nic nemůže proplavat smich Já bych dal třeba pryč ty mollky, tetry, zvětšil hejno neonek a dal tam jeden pár nějakých cichlidek. Možná by to chtělo taky zvětšit hejno pancíků (záleží na druhu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:41 R Muž romant [27987] – Re: koohy
No, já teda nevím, ale těch 34 kusů ryb tam už občas musí být vidět. Jedině, že tam máš takovej prales rostlin, že se mezi tím stratí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:36 koohy
hmmm jenže to akvárko je jak bez života celí den tam proplave pár ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:34 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Tak to už je stop stav. Hlavně ty molly jsou dost rizikovým faktorem spojeným se zhoršenou kvalitou vody, když se pravidelně neodkaluje a nemění voda, tím ovčem neříkám, že to u Tebe nastává, ale další rybky byxh do té nádrže už nepřidával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:28 koohy
6 neonek,3tetry,3 pancéříky,2ancistrusi,20moll
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:26 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Nevím kolik těch ryb tam je celkem, ale není to už dost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:25 koohy
tetry krvaví .black molli,neonky,pancéříčky,ancistruse,no a to je vse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:24 R Muž romant [27987] – Re: koohy
A jaký další rybky tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:22 koohy
mno já vim ale chtěl bych tam tak 2 veliký rybi co by tam udržovali pořádek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:19 R Muž romant [27987] – Re: koohy
Zkus vybrat nějaký jiný rybky, tohle pro ně opravdu nebude to pravý ořechový. Oni Sice i v takovýmhle akvárku povyrostou, ale nebude to ta pravá krása skalár. Rozmysli to a klidně mi napiš do vzkazů a něco společně vybereme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:16 koohy
tak 85litrů já vím že to není moc veliké a výška 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:10 R Muž romant [27987] – Re: koohy
jak je to akvárko velký? Jaká je výška akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:09 koohy – black molli
ahoj chtel bych si koupit do akva skaláry ale nevím jestli mse mi snesou se black molli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jinda
poradili právě tuhle sestavu, protože jsou to běžné ryby a nebývají s nimi problémy, tak proč je neprodat. Tahle rada nebyla tak hrozná, ale příště je lepší dávat si pozor a nejlíp si všechno rozmyslet dopředu.
S živorodkami to není tak kritické, jestli budou v té vaší nadrži třeba 3 a nebudou se nekontrolovatelně množit tak s nimi žádné problémy nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:20 jinda – Re: katterinecka
Když jsem ty ryby kupovala, informovala jsem se v obchodě a poradili mi právě tuto sestavu. Takže ne, že bych bez rozmyslu nakupovala. Zajímavé je, že chcípou jen platy a tetry. Jinak děkuji za radu. A fotky dodám, jen co bude chvilka.
Četla jsem tu také, že živorodky zamořují svými výkaly vodu. Myslím si, že v akvárku 54l by to mohl být docela problém. Poradila bys mi jiné rybky, podotýkám že pro začátečníky ;-) , které bych tam mohla mít?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 19:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jindra
ne že by je přímo uštvaly ale nemusí jim to být příjemné. Horší je když jeden druh jiný okusuje nebo na něj útočí. Ryby by se měly vybírat tak aby se k sobě hodily jak povahou, tak nároky na prostředí, ne jenom podle toho jak se nám líbí.
Měň často vodu, klidně třetinu každý druhý den. Víc ti asi teď neporadím, chtělo by to víc informací. Můžeš si tu založit prezentaci s fotkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:38 Jindra – Re: katterinecka
Mnohokrát děkuji za reakci. Akvarium je 2 měsíce staré. A ty rybky tak 14 dní. Kupovala jsem je zhruba ve třech etapách. Dá se nějakým způsobem zjistit ty dusikaté látky? Viděla jsem na netu nějaké testy, poraď, které jsou nejlepší. I když já si spíš myslím, že mi je tam nějaká ryba ničí a mám podezření na betu - samici. Je to možné? Také jsem se dočetla, že pokud mám v akvárku "živější" ryby, tak ty klidné mohou uštvat? Je to pravda? V posledních třech dnech mi odchází jedna ryba - tetra, tetra, plata. Tak co myslíš? Jinak díky za typ, po netu brouzdám stále, přesto jsou cenější rady od akvaristů pokročilých. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: žakelin
jedna taková dospělá mečovka vyprodukuje tolik odpadu jako malé hejno neonek, rozhodně to není v poměru 1litr vody na 1cm ryby jak se udává při vypočtu počtu rybek do akvárka.
A co je lepší, mít v akvárku 4 mečovky nebo hejno 20ti neonek? Já živorodky opravdu nemusím, a když už tak menší druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:14 R Muž romant [27987] – Re: žakelin
Není, mám skaláry taky v rohu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:05 žakelin – Re: katterinecka
Neřekli mi nic :-D Nedávala bys je tam jen proto ,že se ti nelíbí nebo proto ,že se nesnesou ? já bych tam chtěl oba druhy ,protože se mi moc líbí :) A mám ještě dotaz ,který teda s tímhle moc nesouvisí. Je nějaký problém když je akva rohové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 16:46 RAP – Re: katterinecka
Samozřejmě máš pravdu. Já chtěl jen poukázat na to, že není nutné držet se přísně hodnot vody naměřených v domovině. Někdy je to spíš na škodu. Něco jiného jsou importy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: RAP
ale zrovna takové kvantum mečovek a black moll bych nedávala k rybám citlivějším na dusíkaté látky. I když je pravda že ryby už jsou za ty roky zvyklé na ledasco, tak bysme jim měli aspoň částečně vytvořit vhodné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 14:51 RAP – Re: katterinecka
Nemáš tak docela pravdu, v knihách atp. se uvádí typová lokalita. Takže se spolu můžou klidně vyskytovat. ;-)
Většina ryb je z odchoven, takže spíše než hodnoty vody z domoviny, je lepší znát z jaké odchovny jsou. :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomiino
Abych pravdu řekla, mě se to celé moc nezamlouvá. Živorodky co tam máš jsou ze střední ameriky, mají rády trochu tvrdší vodu, víc ji kazí a proto nejsou ani tak náročné na její kvalitu.
Neonky zas na druhou stranu žijí v jižní americe, v místech kde má voda skoro nulovou tvrdost a kde je voda hodně "čistá", podobně jako ty Ramirézky. Čichavci jsou naproti tomu z ůplně jiného kontinentu (Asie), taky má trochu jiné nároky, ale to už není takový rozdíl.
Kdybys tam chtěl dát skaláry, tak ty jsou sice taky z jižní ameriky, ale přešto žijí v úplně jiné vodě než neonky, a především má tahle voda vyšší teplotu. Ale přesto se dost často společně chovají, asi proto že jsou to nejoblíbenější ryby z těchto oblastí.
Ale je jasné že u společenského akvária, kde můžou být ryby odkudkoli se nemůže brát ohled na to v jaké části světa se vyskytují, ale přecejen by se měly vybírat podle životních nároků, aby se měly dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:42 Žena stetinka [270] – Re: Tomiino
v tom případku ti řeknu, že ramky jsou jihoamerické, stejně jako skaláři a neonky. Čichavci Asie, platy, molyny, xify střední Amerika hop
Osobně ti řeknu, co bych udělala já:1/ nechala to jak to je nebo 2/ zbavila se čichavců a šla do skalár (ale těžko u malých seženeš pár) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:28 Muž Tomiino [43] – Re: Designer
To mas pravdu,ale nechci tam dat nejakou rybicku a ktere si jen prectu v atlase.Rad si prectu zkusenosti jinych a kdyz mi nekdo napise ze se tam nehodi,ze udela v akva jen rozruch nebudu ji tam davat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:21 R Muž romant [27987] – Re: Designer
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:21 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: stetinka
Stejne si do akvaria da co bude chtit, tak kdyz kazdy napiseme co nas pri cteni dotazu napadne, treba se aspon pripravi na to, co ho muze ohledne kterych ryb ci jejich kombinaci cekat. A stejne se pak stane jeste neco jineho, co nikoho zrovna v tu chvili nenapadlo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:49 Žena stetinka [270] – Re: Designer
mně příjde čichavec dost velká ryba. A proč tak moc míchat lokality? Ale už tam jsou stejně ty neonky,tak je to asi jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:55 Muž Tomiino [43]
No tak ted jste mi poradili a vubec nevim co mam delat.Na jednu stranu skalary tam vyniknou,jsou vetsi a odolnejsi nez ramirezky.diky tem zivorodkam by mely asi horsi vodu nez by mely mit,ale zase nebudou delat asi takovou srumec jako skalary tak nevim.Nebo odendam jeste nejakou zivorodku a nasadim ramirezky????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
Nejaka pekna velka ryba by se mi tam urcite libila, takze ja bych si tam asi Skalary dal, libi se mi na pohled nejake vetsi dominantni ryby v nadrzi. Jen z ceho bych mel strach, je ze si budou rovnat ucty s temi Cichavci. On takovy samec Cichavce (znam to hlavne od perletaku, ale mel jsem kdysi i modre) je pekna bestie a dokaze pekne sikanovat hlavne vetsi ryby (dokonce i vetsi nez je sam). Za malou Tetrou se jen ozene, udela to ve vode takove dobre slysitelne "prc", jak za ni vyrazi silenou rychlosti a pak se otoci. Ale na velkou rybu, v mem pripade Tercovce, si dovoli, a pak je z toho napinani ploutvi na obou stranach. Pri vice cichavcich (specialne vice samcu) je situace neudrzitelna, utoci klidne dva ze dvou stran na jednu vetsi rybu, pri mene kusech to jde, porovna se to spolu, pak uz vsichni vedi, a je klid. To akvarko je docela velke, 4 cichavce by to mohlo unest a kdyz to bude nejlepe samec a 3 samice, melo by to jit. Pokud ale chces mit mene moznych problemu ohledne souziti, zvol Cichlidky ramirezovy. Radost Ti urcite prinesou (pokud neodejdou na kvalitu vody, jsou na ni pomerne narocne). Pokud bys chtel nejake pekne cichlidky a nemit vubec zadne problemy jak to jen jde, zvol rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova , v realu jsou mnohem mnohem hezci nez na te fotce a jsou silene vdecne. Kdyz maji dobre podminky, samo jich pribyva bez nejakych naroku na parametry vody, jsou mirumilovne, ale zvedave, nic nenici, nejsou snadno nemocne, proste asi nejvdecnejsi cichlidy, jake jsem kdy mel. Rozhodne vydrzi mnohem vic, nez Cichlidky ramirezovy, ale diva se na ne stejne dobre ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomiino
příjde mi že je tam až moc živorodek, aby ty ramirezky neměly špatnou vodu. Já do akvárek vybírám druhy který vodu zas tolik nekazí.
Skaláry jsou odolnější, aspoň ti budou pomáhat se zbavováním se nových přírustků, ale dospělým nic dělat nebudou.
I když mě osobně příjde že těch ryb už je tam dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 08:09 Muž Tomiino [43] – Re: katterinecka
Tak už mam udělanou prezentaci...tak co myslis že bych tam mohl pridat 2 skalary nebo ty ramirezky? to tam ted mam v akva jeste 4 kongo tetry ale ty pujdou v nedeli pryč :-) a rybicky jsou tam v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 23:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: žakelin
osobně bych nedávala parmičky společně se skalárami, ratši bych zvětšila hejno dánií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 23:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: žakelin
a co ti řekli?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram?od=351