Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 19:54 Muž KejPi [1]
Fakt to není Crossocheilus siamensis (SAE)? Všude mi tvrdí, že je. Tak já fakt nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 18:54 Muž Roman [100] - Cichlidy
No já spíš navrhuji dávat normálně pravé jméno a to Crossocheilus siamensis.Pokud někdo chce tak parmička černopruhá.Jinak ji poznáte podle spodních úst jako mají v našich řekách např. ostroretky (superpožírač řas).vypadá to jako 2 do sebe padnoucí nože. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 17:02 Štěpán
Navrhuji používat SPŘ místo anglického SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 16:59 Vitekm – parmička
Podle definice od Effec mám doma parmičkut siamskou. tlamička mírně zespodu, 2 vousky, 3 páry ploutví dole, ale hlavně ten rozdíl v barvě trupu. Spodní část těla je světlejší, hřbet od černého pruhu nahoru je tmavší. Takže rybičky na fotce v původním dotazu nejsou SAE. Alespoń, pokud se budeme řídit pravidlem, že všechny ostatní příbuzní siamek se liší alespoň 1 znakem. Protože ty na fotceod Kejpi jsou všude stejné. Ale ať je to jak chce, je to pěkná rybka, čilá, čistí kořeny i kameny, ale do vláknité zelené se jí moc nechce. Zato vločky o JBL nebo zelený tablety jí jedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 15:31 Jiří – SAE
Promiňte,na foto jsem chtěl ukázat rostlinu zbavenou řas(lepší foto není,terčovec tam nepatří, SAE zatím není na foto)pokusím se i o foto SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2007 15:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
na fotce divná SAE :-O smich smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 15:18 Jiří – Pro KejPi SAE
Fotka k příspěvku Zdravím všechny příznivce akva
Mám SAE již 4měsíce,při koupi asi 4cm povyrostli 8-10cm.Nevěděl jsem si rady s řasami tak po přečtení www.akvanet.cz/… (jsou podrobně popsány rozdíly mezi pravou SAE a falešnou)jich 10 skončilo v našem AQ,ale trvalo jim asi 14 dní než si zvikli.Černou řasu i zelenou zlikvidovali rozzureny v naší dvoustovce dokonale(nejvíce napadené rostliny jsem protrhal).Podle potřeby vždy 2až4 cestují i po ostatních akva a čistí od řasy.Nezoufat a počkat až se aklimatizují a trochu omezit krmení. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 12:49 Muž KejPi [1]
Ty moje maji dva male fousky - myslim, ze nahore, takze to opravdu asi bude SAE. Zkusim ted par dni nekrmit a omezim sviceni a doufam, ze se ty rasy nejak zdecimuji a kytky to snad preziji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 10:37 paulinn
pravá má 2 nahoře tlamky, falešná 4 zespod tlamky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 10:34 paulinn – tak nevím...
sem asi poznámkou o vouskách uvedla tazatele ve větší zmatek:)) Dávám hlasovat o vouskách:))(a zatím to jdu spočítat do aqua:) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 10:28 Muž Eff [417] - Rostliny
SAE: dva vousky, tlamka mírně zespodu hlavy, jeden černý pruh od tlamky až na ocas. Troje ploutve dóle, bříško do stříbrna, hřbet do hnědošeda. Všechny ploutve jsou průhledné.
Pravá nepravá... no nevim, je několik ryb které jsou SAE podobné, ale vždy se liší alespoň v jednom z těch znaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 10:25 LuXy
Naopak SAE má 2 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 10:24 paulinn – SAE
Mám ten pocit, že na nejspolehlivější určení SAE je nejlepší spočítat vousky, pravá jich má tuším 4 a nepravá 2. A nebo obráceně? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 09:05 Muž Eff [417] - Rostliny
Je fakt, že zelenou vláknitou nežere vůbec, ale zřejmě je to tím, že mi roste jen v horní polovině nádrže, kdežto SAE se zdržují v polovině dolní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 09:01 Anonym
SAE to jsou, a mladé.
Tady se totiž ustavičně buduje mýtus SAE jako zázračného řasožravce, protože občs jako jediná žere ruduchu. Jenže většinu při sedlých řas nežere vůbec a zelená vlákna jí taky nijak extra nešmakují. Když ale přestanete krmit, abyste ji vyhladověli a začala řasu žrát, tak možná řasa ustoupí sama, protože jí budou chybět běžně krmením přidávané živiny:) Takže nepřímý efekt SAE by tu byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:51 Muž Eff [417] - Rostliny
Mě roste zelená vláknitá řasa na vrcholcích rychle rostoucích rostlin na světle pod hladinou. Řeším to nekompromisním protrháváním (dorostou do 5ti dnů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:40 Muž KejPi [1]
Diky za odpovedi. Nejvic mam v akvariu zelenou vlaknitou rasu a te se taky ani nedotknou :-( Koupil jsem je, protoze jsem nevedel, co mam s tou rasou udelat, aby nerostla. Akvarium mam zalozene necele 4 tydny a uz je vetsina rostlim pokryta rasou. Vubec nevim, co s tim mam delat, ale otrhavat listky nechci, protoze to bych rovnou mohl vyhazet vsechny kytky :-( A pritom rostliny pekne prosperuji. Egeria a Limnophila pekne bublaji a rozrustaji se pred ocima, to same Ceratophyllum i Micranthemum. Black Molly sice rasu likviduji, ale nejak na to nestaci.

Poradte mi prosim, jak se nejlepe te rasy zbavit, kdyz SAE neni ta spravna cesta. Dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:33 Muž Eff [417] - Rostliny
KejPi: Jsou to SAE. Mám je, a hlavou dolů taky neodpočívají (spíš ocasem dolů / našikmo). Ruduchu mi začly žrát až jsem jinými prostředky zastavil její růst - pak její zbytky zlikvidovaly. Pokud tam máš ruduchy hodně a pořád roste nová, nepočítej s tím, že ji zlikvidují SAE samy.
14 cm asi jednou mít budou, v akvaristice je koupíš o velikosti asi 3,5-5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:10 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Já je mám taky v AQ a kupovala jsem je na ruduchu. Tu samozřejmě nežerou, za to ale pucují celé AQ lépe než můj líný Ancistrus smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 06:18 Muž Ray [1]
Je to naozaj SAE, ale naozaj, oni su len prevencia. Ale ak tam nemas nejaky poter alebo velmi male ryby, skus 3-4 dni nekrmit a uvidis, ze im aj riasy zachutia. Ale zase nepozieraju vsetky riasy. Je pravda, ze ja ich mam 10 kuskov a po riasach ani stopy, ale nikdy som s riasami vacsie problemy nemal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 23:16 Usine
Fotka k příspěvku Měli by zajistit, aby nová roducha nevyrostla, ale té staré se moc nedotknou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2007 22:33 Muž isamik [180]
A neni lepsi vyresit pricinu, ktera zpusobuje rust ras nez si kupovat pripadnou SAE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 22:33 Page
Měla by to být SAE ;-) Mně po ruduše taky nejdou, jen rejdí všude možně a pořád něco ukusujou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:31 Muž KejPi [1]
Tak tyhle maji byt udajne mlade, takze doufam, ze jeste vyrostou. Mam je jen par dni, ale zatim se ras ani nedotkly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:30 oldkiwinka
no SAE maji mit 10-14 nevim nevim,ale obcas se resi,ze jim bylo nabizeno rybky,ktere se jim velmi podobaji.ale nevim,jaky druh jsou ty jim podobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:28 Muž KejPi [1]
Asi tak 5 cm. A co zere? Vlockove krmivo ji taky nechutna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:26 oldkiwinka
a jak je ta tvoje(vase)velka?jinak obcas se pry stane,ze nezere rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:24 Muž KejPi [1] – Je tohle SAE?
Fotka k příspěvku Zdravim vsechny, koupil jsem si dvě parmicky siamské (SAE), které by měly být velké likvidátorky řas. Jenže zatím se řas ani nedotkly a to jich tam rozhodně nemám málo :-( Tak začínám mít pochybnosti o tom, že je to opravdu SAE. Dokážete tyhle rybky někdo bezpečně identifikovat? Ještě bych dodal, že pokud odpočívají tak sedí podobně jako pancéřníček a ne hlavou dolů. jak jsem někde četl :-(

Diky za pomoc!
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [11]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=501