Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 20:09 Pavel Re: afc1886
Hned zítra to udělám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 19:31 R Muž afc1886 [14695] Re: Pavel
Tak ono i jedna fotka by pomohla, aby jsme viděli, kde jsou rybky umístěné. Třeba tam bude nějaký problém.
Zaregistrovaný tady jsi, tak by bylo dobré založit prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2018 18:38 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostliny
Pokud je rybka nemocná ryby to poznají a budou jí napadat všichni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:21 jamajcan Re: Pavel
Jestli ti neprodali Přísavku thajskou. U SAE jsem se s takovým chováním ještě nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:17 Sára73 Re: Pavel
Možná je to blbost, ale já bych naopak ještě dvě přikoupila.....nikdy se mi nestalo, aby mi siamky okusovaly ostatní ryby....když je mám v akvárku, tak si žijou tak nějak pro sebe a to dokonce i když jsou "jen" ve trojici........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:07 Pavel Re: Pavligin66
Prodat je, by trvalo dlouho. Za tu dobu mi toho čichavci zabijou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:06 Pavel Re: Pavligin66
Mně také ale tak co mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 18:02 Muž Pavligin66 [11]
a čo tak ich predať utratenie mi príde ako dosť radikálne riešenie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 17:04 Pavel – Parmička černopruhá ožírá čichavcovi líbajícímu ploutev
Dobrý den. Mám takový problém. Poslední týden mi čichavci modří kousali čichavci líbajícímu ploutev. Takže dva modrý čichavce jsem dal pryč... nyní mi ale čichavce líbajícího ožírají parmičky černopruhé... Čichavec líbající má už ploutev docela okousanou a chci se zeptat. Parníček tam mám 3, měl bych tedy tu jednu utratit v ledové vodě a nebo dát čichavce líbajícího k závojnatkám? Předem děkuji. Akvárium má 200 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2018 11:42 Muž Yirka [9126]
Je třeba počítat s tím, že to je poměrně dlouhověká rybka. Právě dnes mi po deseti letech odešla poslední, obnovovat nebudu, po 2 letech sloužily hlavně jako redukce jávského mechu. Ale měl jsem jen dvě a byly v pohodě. Asi že bylo dost prostoru, i když byly jako stereo. Plavaly zarovnaně jek cvičení delfíni. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 20:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: kostka
Navíc dvě je blbě, protože se budou řezat mezi sebou...:-( Není to ryba do malých akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 08:08 Muž Driv3r [236] Re: kostka
Hm občas jsou v atlasu nesrovnalosti.tech 60 litrů je minimum.
Takže jsi na spodní hranici.
Pokud si později pořídíš větší tak budou spokojený.
Ty ještě přežiješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 07:30 Žena Naďa [33]
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit dlouhověkost. Měla jsem je skoro 9 let. Ted mam opět 2 a tentokrát mě rychlost jejich růsu překvapila. Během měsíce vyrostly o polovinu. Jinak ta první okusovala pancéřníčkům hřbetní ploutve, když se nemohla dostat k tabletě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2018 23:23 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Většinou je dávám Vietnamcům do jejich akvária kam si chodím občas pro jídlo, nebo je mám v chodbovém akváriu a nebo si je někdo občas vezme. Kočku nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 22:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Můžeš prozradit kdo si ty ryby od tebe bere? Už jsi jich takto musel dát pryč hrozně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 22:39 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kostka
Měním je tak od 6-12 měsíců podle toho co je to za ryby. Nejsou totiž pokaždé stejné už jsem to tak udělal aspoň 20x :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 22:32 kostka
Díky za rady. Takže jí(nebo jemu) pořídím jednoho kamaráda. Ale neodpustím si necitovat popis parmičky černopruhé z „RYBIČKY.NET.“ Čtu a vzdělávám se, kde mohu.
Min.vel.nádrže.: 60 a více litrů. Já mám čistý objem vody 78 litrů. Jsou to ryby dorůstající do cca 15 cm a chovat by se měly alespoň po dvou. (Díky Martine za doporučení a potvrzení, že je lepší mít dvě). Po dosažení velikosti přes 10 cm by měly být v akváriu o velikosti alespoň 100 litrů a větším. V zajetí tyto ryby rostou pomaleji a většinou nedosahují velikosti 15 cm. Moje SEA v akvariu má nyní asi 3,5cm a než doroste do předpokládané velikosti,tak si pořídím větší akvárko,anebo je věnuji někomu potřebnějšímu.Měla by žít 10 let a za 10 let tady již asi nebudu. Je mně 77.V žádném případě to nemyslím ironicky!! ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 20:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: OT: Možná by to chtělo doplnit atlas. Nikde se tam nepíše, že dospělá ryba potřebuje víc jak 70cm dlouhé akvárium. Obecně se mi moc nelíbí uvádění minimálního objemu. U mnou psaných karet většinou dopisuju i min. délku nádrže a třeba SF uvádí minimální plochu dna (například 80x30cm).
Protože celkem pravidelně čtu kartu Ryba dne, Romant potvrdí, že s připomínkami ohledně velikosti nádrže prudím poměrně často. :-D Prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2018 20:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
OT: Možná by to chtělo doplnit atlas. Nikde se tam nepíše, že dospělá ryba potřebuje víc jak 70cm dlouhé akvárium. Obecně se mi moc nelíbí uvádění minimálního objemu. U mnou psaných karet většinou dopisuju i min. délku nádrže a třeba SF uvádí minimální plochu dna (například 80x30cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 20:12 Muž Driv3r [236] Re: afc1886
Já tu ironickou poznámku pochopím ale nejsem si jistý jestli tazatel taky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 20:01 R Muž afc1886 [14695] Re: kostka
Jenom dodám, že to tvé akvárium je na ně dost krátké, jsou to pořádní plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.03.2018 19:59 Muž Driv3r [236] Re: kostka
Budou se věnoval sobě,takhle se nudí jsou to dost společenské rybi.a rády jsou v hejnu.pak je najdeš třeba na listu echinace bok po boku.apodobne.
Takhle se snaží kámošit z jinejma podobnyma rybama :) rozhodně se je nesnaží kousat.

Ps:ale to akva je na ně malí docela vyrostou a rádi plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 17:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kostka
Já bych to nedělal. Protože až vyroste, tak se většinou zklidní, ale místo řas se vrhne na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 17:43 kostka – SEA dotaz
Přidal jsem do nádrže jednu SEA jako prevenci proti začínajícím řasám. Řasy likviduje dobře, ale honí mě neonky. Zatím žádnou nepokousala. Myslíte si, že když přikoupím ještě
jednu, že toho nechá a budou se věnovat jenom sobě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 13:56 Sára73 Re: marekiss
Zrovna minulý týden jsem dávala svoje SAE pryč, už jsem to měla naplánované před vánoci, ale stále jsem to odkládala, protože se mi v akvárku docela líbily, navíc stále vypadaly, že permanentně luxujou kytky......no a teď začaly ožírat corymbosu.......ale já jsem s tím počítala, že je mám v akva dočasně....takže jsem už před koupí byla domluvená se známým, že až vyrostou, tak si je vezme "na byt"....on má v akva ancíky, takže i rostlinstvo je přizpůsobeno a z eventuelní okousané kytky se nehroutí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 08:57 Muž marekiss [11]
Krmení včetně algae wafer užírají všem. Asi se budu muset smířit s tím, že si bude pochutnávat na rostlinách. Nevím, kdo by chtěl do aqua sekačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2018 23:08 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marekiss
Jakmile tohle zjistíš je na čase je vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2018 22:37 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Neodnaučíš jí to. Jak bude mít hlad, tak ti ji bude hoblovat už pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 22:26 Muž jarovo [1695] Re: marekiss
Dávaš im niečo "rastlinné" ? Keď hodím Algae wafers sú prvé čo sa na ňu vrhnú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 22:05 Muž marekiss [11] – SEA se pustila do rostlin
Ahoj. V týdnu jsem objevil okousanou corymbosu, to jsem dával za vinu šnekům. Dneska jsem kupodivu zjistil, že za tím stojí SAE. Nemá někdo tip jak ji to odnaučit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 12:35 Angus68 Re: Zacharka
Je to jak píše Václav. Ti, co zbydou, drží. Proto je dobré, jich koupit víc. Nějaké ztráty budou vždy. Taky mi ze čtyřech zbyli jen dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 12:20 Žena Zacharka [0] Re: Angus68
Děkuji za radu. Pokusím se ho nafotit, opravdu mi přijde poraněný, než že by měl nějakou infekci. Vypadají čile a spokojeně, hodnoty vody jsem měla dobré, jinak bych je nekoupila, ale chápu, že ty změny prostředí nejsou jdnoduché. Se ztrátama jsem tak nějak počítala, ikdyž se člověk samozřejmě snaží, aby byly co nejmenší. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 11:58 Angus68 Re: Zacharka
Že nějaký malý, nový otík v novém akváriu pojde, je docela častý. Jak píše Anthrax, jsou to ryby importované. Jsou poměrně citlivý na větší změny, co se týká hodnot vody u obchodníka a u tebe. Oko nemusí být vykousané. Je možná nějaká infekce. Myslím, že si je zakoupila dost brzo. Stačilo tam ze začátku nechat ty SAEčka. Dokud nedosáhnou dospělosti, pomohou ti v potlačení růstu řas. Jenom je nekrmit. Aby na ty řasy měly chuť ;-) Na dospělce vypadá to tvé AQ malé. Jsou to dobří a rychlý plavci. A taky dobře skáčou :-D Hodně štěstí přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 11:46 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zacharka
U otíků je to vždycky problém a to i u zajetých nádrží vždycky nějací odpadnou ale ti co zbudou pak drží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 11:33 R Muž Anthrax [4786] Re: Zacharka
Ahoj, předem se omlouvám, že ti nedám odpověď na tvou otázku. Ale dát ottíky do 3 týdny staré nádrže, to snad ani nemůže dopadnout dobře. Navíc jenom 4, to je dost málo. Jsou to choulostivé ryby z importu.
Chtělo to fotku toho pokousaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 11:22 Žena Zacharka [0] – Parmička černopruhá napadá krunýřovce jednopruhého?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásnou neděli všem, mám prosbu na Vás zkušenější. Mám nově založené akvárko 125L (tři týdny) v pátek jsem tam dala 4 Parmičky černopruhé a v sobotu k nim přidala 4 Krunýřovce jednopruhé, dnes ráno byl jeden krunýřovec mrtvý (pokousaný) a druhý má též kousanec za okem. V akvárku je ještě pár šneků které jsme si přitáhli s kytkama, ale pochybuji o tom, že by se na krunýřovcích pásli zrovna šneci. Myslíte, že jsou na vině parmičky? Ještě mě napadlo, jestli si to neudělali o kámen, těch mám v akva dost, ale přje mi to nepravděpodobné...
Dál přemýšlím co s tím poraněným krunýřovcem, jestli mu mám ušetřit trápení nebo mu dát šanci se z toho vylízat? Fotky jsou ze dne založení a z dneška.
Díky za rady všem!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 16:16 Hanzi – SAE
Lepší neř SAE jsou parmouni síťkovaní. Ti jsou spolehliví v jakékoli velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 17:10 Muž Driv3r [236] Re: UndeR
Mám 4 ks uz jsou tak 8cm když hodně krmis přestanou mit zajem o řasy.nech to chvilku hlady pak se zase pustí do rasi.nebo jemnolistych rostlin mě zlikvidovali rotalu valichi.jako mladý byli akcnejsi. :) i když ted jsou to taky pěkný torpeda.když se leknou tak vemou akva 160cm tam a zpátky ve vteřině.uz sem je vyděl i vrazit do skalaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 16:57 Muž UndeR [80] Re: Tudy
Měl jsem ve 126 litrovém akváriu 3 a byly úplně v pohodě. Je pravda, až vyrostly tak se z nich stali spíš takoví povaleči. Na druhou stranu to ale byly flegmatické ryby, které si ostatních nevšímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 07:26 Muž visek [75] - Tetry
az vyrostou tak je dam pryc.pokud to nepomuze skusim savo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 14:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: visek
SAE je asi nejlepší řasožrout, co jsem kdy měl. Ale jen mladé rybky. Jakmile vyrostou, polehávají často na dně/rostlinách a před řasou dávají přednost tomu, co házím ostatním rybám. Dospělé rybky jsou do 200 l akva na hraně, mých 112 l jim bylo málo a byly dost agresivní, poslední přeživší kus útočil na vše živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 13:47 Muž visek [75] - Tetry
byl jsem dlouho v nemocnici-6 tydnu a udelala se mi rasa.asi ruducha tydne menim 50 litru vody a porad nic.koupil jsem 5 malych sae pokusim sehnat neritiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2017 23:14 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Řekněme že za tu dobu co je mám jsem je lovil přibližně tak 20x, vždy tak v průměru po pěti kusech. Mám je nachytané za chvíli, je pravda že většinou jen po jedné ale moc rostlin mě potom neplave. Velká síťka a druhá menší, naženu si jí a připlácnu na sklo a rychle ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 16:25 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Jen tak pro zajímavost - jak je z akvária lovíš? Já když jsem odlovoval 3 kusy, tak jsem se opravdu vyblbnul a trvalo mi to týden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 10:37 Muž visek [75] - Tetry
dostal jsem 1 parmicku.uvidime jestli bude zrat rasu.kdyz ano tak 16.9 pojedu na burzu a koupim jeste 2-3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 11:17 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
To je různé nerostou všechny stejně. Poslední dobou se mě stávalo že byly menší a od začátku o řasu až tak nejevily zájem ale už je to zase v pořádku. Za ten rok až rok a půl vyrostou do 7-10cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 10:15 Muž visek [75] - Tetry
jak velky jsou kdyz je zrusis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 07:56 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Kup si tak 3, já je stejně měním tak po roce, jak totiž moc vyrostou už nejsou tak produktivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 07:53 Muž visek [75] - Tetry
dela se mi trochu cerna rasa.menim vodu atd.uvazuji ze koupim parmicky sae ale nevim kolik do 200 litru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 22:43 Žena Morticia [118] Re: lucie.aqua
Já su začátečník a klidně se zeptám dřív,než budu řešit problém. Takže i když mě mrzí,že tuto kombinaci budu muset oležet, udělám to.
Hlavně je dobře,že si zkušenosti nenecháváte pro sebe - tím myslím většinu zkušenějších uživatelů zde. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=101