Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:06 DanH Re: afc1886
Mladé rybky nežerou nic jiného než řasu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:03 R Muž afc1886 [14655]
No řasy tam moc není,a staré jsou cca 1 rok.Zkusím trošku víc krmit.Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 21:58 Muž Mislow [304] Re: afc1886
Ahoj, asi maj hlad ... Jak jsou stare? Mas tam rasu v akvu? ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 16:29 R Muž afc1886 [14655]
Nevite,proč mi parmičky pořád vytrhávají bahničku.Dík tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 22:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
V 70 litrovom akváriu? To im bude tesno, ak nie teraz, tak o chvíľu určite
Proto jsem koupil dvě třícentimetrové aby pomohly s likvidací vláknité , pač je to akvárko které nemám pod dohleden neustále , což znamená že se nehnojí pravidelně(pak poputujou do vekého)
No musím říct že mám zkušenost jinou a pořád ještě u mě v této velikosti řasu žerou , ovšem nejen tu , už mnohokrát jsem přidal do akva cca čtvrt litru jáváku a do dvou dnů jsou z něj jen holé stonky , oproti tomu tydle dvě třícentimetrové v sedmdesátce si ho zatím nevšímaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 22:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Mám s nimi skúseností dosť, pripúšťam, že ak sú malé, či mladé, tak ešte ako tak. Akonáhle podrastú, tak len čakajú na zob z ruky.
V 70 litrovom akváriu? To im bude tesno, ak nie teraz, tak o chvíľu určite. Ten ich rast je až ukvapujúci.
Ono je to takto, ak sa nám už nechce bojovať s riasou, tak je márne čakať, že to niekto urobí za nás. Myslel som to tak, ak som sa nevyjadril dosť zrozumiteľne, tak sa ospravedlňujem stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
Já bych to s tou smrtí hladem nepřeháněl , mám ty ryby rok a půl a prakticky nedělaj nic jiného než se někde sháněj po něčem k snědku nejstarší jsou cca 10cm velké a pořád ještě řasu ožíraj,nicméně jak zahlídnou cokoli co nasypu při krmení ,na řasu se vyprdnou a jdou dlabat co je.
Dva dny jsem nenakrmil a dva kousky cca 3cm vyžraly dost zařasené kytky vláknitou řasou v 70ti litrovém akva , vono není řasa jako řasa , s takovou GSA asi dost těžko výrazně pohnou, ale jak už bylo nesčetněkrát řečeno - je to řešení důsledků a ne příčiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Fisherman
Fisherman napsal: Chtěl bych se zeptat zdali parmičky mi nějak mohou pomoci... co jsem tak četl, tak prý mají řasy rády.

Nie nepomôžu, to sa len tak hovorí. Oni ňou nepohrdnú, ale to by im hrozila smrť hladom a to nechceme, že? Tak treba ich dať niekomu aspoň do 200L, lebo aj u teba im niečo hrozí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:18 Muž patamatix [408] Re: Fisherman
Jak říká kolega,v akva takové velikosti nemají co dělat,mám je v akváriu,ale ještě jsem neviděl,že by čistily sklo od řas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 19:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fisherman
Ty parmičky do tvého akvárka vůbec nepatří , k tomu aby tam mohly bejt ti chybí minimálně jedna nula za těmi 19 litry co máš v profilu , raději se zaměř na příčinu řas a nebudeš muset řešit důsledek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:21 Fisherman – Parmička a řasa
Dobrý den, mám v akváriu 2 parmičky. Rostliny jsou pokryty řasou a sklo také. Chtěl bych se zeptat zdali parmičky mi nějak mohou pomoci... co jsem tak četl, tak prý mají řasy rády... ale zatím to tak nevypadá, jak to prosím vás tedy je? děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: MichalK
Když je hlad, dokážou tomu dát slušně zabrat, ale při tom, jakej je to plevel, to v pohodě doroste. A při normálním krmení mi to nijak zvlášť nežraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 15:02 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s parmičkami černopruhými a růžkatcem? Ožraly mi doušku, tak tu mít nemůžu, tak přemýšlím nad růžkatcem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 22:11 radim Re: HJ
svoje těžko říct a cizí ANO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 22:09 HJ – jikry
Požírají tyto ryby jikry? Ať už svoje či cizí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 19:48 R Muž romant [27983] Re: RBeil
O.K. bude to jak píše kolega, dílem si zobly ryby a dílem zapracovaly bakterie uklízeči a ryby jsou pryč. Taky možnost že jsou někde mimo nádrž, vyskočily a najdeš je za čas pěkně vysušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 19:41 Muž RBeil [174] Re: romant
Jenom ty dva tam byli, teď už po nich není ani památky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 19:24 R Muž romant [27983] Re: RBeil
Počet těch ancáků byl ty dva, nebo tam jsou ještě další?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 19:17 Muž RBeil [174] Re: Hansel
No asi si zobli tak až je vyzobali úplně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 19:10 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RBeil
zabít je rozhodně nemohly, sežrat v pravém slova smyslu také ne, ale jestli ti sumci lekli tak si samozřejmě siamky taky zobnou do mrtvolky jako každá ryba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:54 Muž RBeil [174]
Ahoj, je možné aby SAE sežraly 2 ancíky ((krynýřovce (ancistruse) obyčejné)) ?? Jeden byl už dost velký, skoro jak ty SAE a jeden byl tak poloviční a najdnou se tak dívám (jsem je neviděl dlouho nikde na skle) a oni tam nejsou, ani těla jsem nenašel. Mohli umřít sami a SAE je sežraly nebo je molhly SAE kilnout a sežrat že jim lezli do teritoria ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2013 17:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Každá větší ryba si zobne malou rybku, pokud je dostatečně malá a pomalá. Ale mečovky jich sežerou určitě víc než SAE. Ale jak ti to zaroste, bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:56 Žena toni [68] Re: radim
z toho mam prave strach:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:55 Žena toni [68] Re: malyLibor
to mas pravdu,ale jen proto ze to mam ted erstve protrhane:-)....ale necham to teda plazit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.09.2013 14:31 radim Re: toni
U mě s velkou chutí konzumují živé krmivo a jdou i po všem malém co se hýbe!! Zdaleka to nejsou jen vegetariáni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.09.2013 12:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Spíše ti je sezobnou mečovky, které ti určitě už taky poporostly, a řekl bych, že tam máš méně rostlin než jsi měla dřív. Nechej trošku narůst ten růžkates, ať se ti plazí pod hladinou, a v něm se ti malé molly budou ukrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 09:39 Žena toni [68] – parmicka
ahojky..mela bych otazecku,je mozne ze parmicky zerou male molly?od te doby co mam parmicky,nemam zadny prirustek,mollynky byly pekne kulate ale nikde nic???.....jinak si to nedovedu vysvetlit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 13:12 LuckaE Re: Yirka
Špatně vyjádřeno, pardon. Myslela jsem to tak, že černý pruh nepokračuje do ocásku jako třeba u hokejek... ten malý "canclík" uprostřed samozřejmě mají :-)

Mimochodem, stává se vám někomu, že vaše parmičky trpí krizí identity? Jedna z těch mých 4 se totiž z nějakého důvodu ráda hejnuje s neonkami černými - je sranda to sledovat, nedělá to tady neustále, občas plave i s ostatními SAE, ale docela by mě zajímalo, proč to dělá... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:04 radim Re: Dejmon
ja bych si to představit uměl...lekají dokonce i jinak velmi čilé tetry...prostě řasožravé torpéda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:59 Muž Dejmon [64] – 4 kousky u mě
;-) 3.10. tomu budou již dva roky co mám 4 SAE, jedna je největší cca 11 cm, asi šéf smich , další dvě jsou o malinko menší cca 9 cm a poslední je nejmenší 8 cm. Mají stejné podmínky. Když jsem je kupoval, byly všechny stejné( měli cca 4 cm ), ale po celou dobu vývoje se to u nich projevovalo, která vládne a které jsou podřadnější. Také rádi blbnou a hrají si s proude vody, který jde z filtru. Jsou to krásné rybičky. Nedokázal bych si představit AQ bez nich. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:40 Muž RBeil [174] Re: romant
filtr jsem kus za kus neměnil, nevím kde jsi to přišel že tam mám 2 filtry... Mám tam jeden ktery dneskaodpo dám z5 protože mi na něm schlo lepidlo. Na profilu akvária mám napsané že budi měnit fiůtr za extérní, ale to bude nejdřív kolem vánoc a až ho tam dám tak to tu napíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2013 07:34 Muž RBeil [174] Re: radim
ty šílené výměny vody jsem dělal kvůli řase a proto že ta voda byla total zelená jinak teď měním vodu každý týden tak těch 30%. A SAE tam má 4 dny a ty výměny vody šílene jsou tak měsíc z5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:41 R Muž romant [27983] Re: RBeil
Tak ono jestli jsi měnil filtr kus za kus a nejedou Ti oba(starej, novej) současně, tak bych si tipnul na vyšší N látky a na ty jak známo je výměna vody velmi účinným prostředkem. Klasická vodoléčba, denně či obdenní výměna 1/3 vody, po dobu než bude filtrace v richtiku, neodkalovat v této době, využije se "záložní" filtr a tím je dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:32 radim
Tam bude problém jinde než ve filtru. Děláš docela šílené výměny vody... Něco si tady najdi o údržbě akva chlape :-) nebo si pořádně přečti tento článek rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RBeil
Proud z filtru by SAE vadit neměl, moje v něm vždycky rády blbly... ale to, co popisuješ - světlejší boční pruh, nažloutlé ploutve - by svědčilo tomu, že máš dva druhy parmiček (pokud vůbec parmiček a ne podobných rybek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:30 Muž RBeil [174]
Ahoj, může vadit SAE proud vody z filtru a jeho upa minimálni hluk ? Mám 3 SAE a 2 jsou normalní krásně vybarvené a ta třetí má ten černý pruh úplně vybledlý a nažloutle ploutve. Jak jsem filtr vypl že ho vytáhnu na opravu (dostává se do něho vzduch) tak se najednou vybarvila a je krásně čilá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:24 Muž Yirka [9123] Re: LuckaE
Ale ten černý pruh by právě MĚL jít až do konce ocasní ploutvičky.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:02 LuckaE Re: LiborSprysl
u nás v akvaristice to napsané nemají (a když tam něco je, tak 90% popisů na nádržích neodpovídá, tak na to ani nekoukám), ale podle dostupných zdrojů a popisů vše sedí na SAE, takže říkám SAE ano kdyžtak dodám foto a můžete posoudit sami :)
nicméně bílé bříško, hnědá zádíčka, výrazný černý proužek přes celé tělo,nepokračuje do ocasu, ve předu párek fousků, průhledné ploutvičky... Jo, a taky jsou to děsný lenoši, věčně někde polehávaj, když teda zrovna něco neoždibujou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2013 15:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: LuckaE
LuckaE napsala: SAE to 100% jsou ...
Řekněme pravděpodobně to jsou, protože to tak mají v akvaristice napsané... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:16 LuckaE Re: malyLibor
SAE to 100% jsou a nádrž je opravdu hodně zarostlá (na kytky jsem prostě ujetá ano ) S řasou je to o trochu horší - nevím proč, ale v žádném z mých akvárií se prostě nedělá (ne, že by mi to výrazně vadilo), ale ty 4, které mám, zvládly vyrůst na zelenině a suchém krmivu, takže to snad zvládnou i tyhle. Každopádně moc díky za skvělé zprávy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 12:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LuckaE
Pokud jsou to opravdu SAE a akvárko je skutečně hodně zarostlé, neměl by být výrazný problém. Větší SAE ty menší možná trochu proženou, ale ty malé si spíš budou všímat řas na rostlinách a ty větší se budou prohánět mezi sebou. Až je ty menší dorostou, nebudou si už tolik všímat řas a budou se prohánět v hejnu společně. Alespoň tak to bylo u mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 11:13 LuckaE – Malé a velké
Zdravím, mám ve 200l 4 SAE a cca 20 neonek, protože nechci pořizovat jiné druhy rybek (rybí guláš já nemusím) a SAE se mi hodně líbí, říkala jsem si, že bych pořídila ještě dvě, jen se trochu bojím, protože u nás v akvaristice mají kousky cca 3-4 cm veliké a moje torpéda mají nějakých 8-10 cm a nechtěla bych, aby malé byly neustále ve stresu z těch velkých, nebo se jim nedej bože něco stalo... Máte někdo zkušenosti, jak se chovají dospělé SAE ve vztahu k malým?
Nádrž mám hodně zarostlou, odhadem 80% (povětšinou různé druhy echináčů + bacopy), každá SAE má svou vlastní "ložnici", kde může lenošit - jeskyňku udělanou z břidlice + mám připravené i 2 navíc pro malé. :)
Za jakoukoli reakci díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 17:05 Muž O.Tom [439] Re: sia333
Mám je spolu.. teploty zvládají, dlouhodobě tam mám 28, přes léto tam na pár dní stoupla teplota na 32. Popadaly všechny neonky, ostatní ryby to zvládly. U mě vidím problém spíš vtom že terčovci jsou pomalé a klidné ryby (po tom co si zvyknou na prostředí), kdyžto parmičky jsou rychlé a relativně lekavé, najednou někam vystřelí a stresují tím i terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 16:59 Muž Ad@m [1051] Re: sia333
SAE majú radšej studenšiu vodu, terčovce teplejšiu, takže nie moc vhodná kombinácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 16:34 Muž sia333 [1] - Cichlidy
Co myslíte k terčovcům, nebude to na ně moc akční ryba? Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:32 peta Re: georg
Mam 60l akvarko a molly byly 2-4cm velke....parmick maji uz pres 6cm urcite....nikde mi nic nelezi,ted jsem koukala:-(.....neumim si to vysvetlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:38 georg Re: peta
Tak nepíšeš jak velé je to aq.,jak velké,nebo spíš malé byly ty molly ani jak velké jsou ty Sae. Je možné,že někde uhynuly a skončíly někde ve dně, pokud zapadly někde mezi kameny, nebo třeba ve filtru...co já vím. Nebo ti mohly i z nádrže vyskočit pokud je parmičky proháněly a jsou sušené někde okolo nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 18:49 peta Re: georg
hmmm....pak je tedy otazkou proc mi zemrelo tolik mollynek a nic jsem nepostrehla ze by byly slabe nebo lezely u dna a navic testy rikaji ze voda je v poradku?.....tedy pokud to tak muzu napsat ze...parmicky radi po celem akvarku jak divosi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.08.2013 11:50 georg Re: peta
Pokud budeš mít v akvamrtvou jakoukoliv rybu, tak ji okusovat jiné rybky budou, nejen ty siamky. Ale určitě je neloví,aby si na nich smlsly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 10:45 peta Re: toni
to nevim,myslim ze krmim dost,maji jen jeden den bez krmeni a jinak kazdy den......:-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14833x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=201