Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 16:26 Žena lucie.aqua [511] Re: Morticia
Líbí se mi, že se ptáš, protože kdybych se takto ptala já, tak bych si tuto kombinaci nepořídila. :-)
Nevšimla jsem si, že by parmička červenoploutvá rostlinky ožírala nebo ničila. Jinak se chová podobně jako SAE. Je to dost velká a dlouhověká rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2017 15:54 Žena Morticia [118] Re: lucie.aqua
Hmmm, tohle jsem sice nechtěla slyšet/číst (ta kombinace by se mi líbila..), ale samozřejmě díky za to! Proto se ptám,že jo-chcu v akva pohodu, ne boje. A taky rostliny...
Ta červenoploutvá Ti také jde na rostliny? Nebo to je výsada siamské?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2017 11:50 Žena lucie.aqua [511] Re: Morticia
Určitě nekombinuj parmičku červenoploutvou s parmičkou černopruhou (SAE). Pokud se některé dva druhy nesnáší, jsou to tyhle. Vím o čem mluvím, mám je už šest let, ale v akváriu 300 litrů. Buď si kup jednu červenoploutvou, nebo více SAE. Ale rostlinky opravdu ožírají, měla jsem v akváriu už kde co a skončila postupně u hnědovek, anubisů, kryptokoryn a echinodorů. Na stonkovky jsem kvůli nim úplně rezignovala. Navzdory přikrmování zeleným. Píšu pouze vlastní zkušenost, někteří to možná mají jinak. Lepší je ovšem předem počítat s horší variantou a podle toho se zařídit. Proti řase bojuj častější výměnou vody. Na ryby nespoléhej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 11:39 Žena Morticia [118]
Teda...přečetla jsem 4 poslední stránky diskuze a píšete tu, že tahá a žere rostliny..to se mi nelíbí! Je to fakt běžné? Ryby se mi fakt líbí a chtěla jsem kvůli ruduchám,co můžou být na Anubriasu...
Původněj sem zde chtěla zkonzultovat vhodnost kombinace Danio rerio (D.pruh.-hejno)+Corydoras panda (pancéřníček, cca 6 ks))+ parmička siamská (2-3 ks)+parmička červenoploutná (1 ks)
Ale to s těma rostlinama mě zarazilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 13:07 Muž Strojek [141] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 13:04 Muž michalcod [13] Re: Strojek
A odkaz na toho Otíka
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 13:01 Muž Strojek [141] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 12:59 Muž michalcod [13]
A je to tzv.Otík? Tato Parmička nebo je to nějaká jiná?
Popř.odkaz
D děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2016 15:19 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: hurvajz77
ony dokážou nadělat paseku i jako malé. Třeba kobereček typu Bahničky a pod. dokážou při spásání řasy vytáhnout i s kořínky ze substrátu. Pak je to boj o to, kdo zvítězí v rychlosti a trpělivosti. Taková nekonečná hra, jeden sazí a druhý vytahuje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 14:43 hurvajz77 – kozy
Hmm, tak to lecos vysvětluje… Určili jste mi viníka. Ty moje dvě největší mají asi 7cm, ale poslední týden to vypadá, jako kdybych choval kozy. Byl jsem nadšený, jak se rostlinkám daří, než je začaly spásat. Občas přihodím okurku nebo salát, ale nepomáhá to. Je to tak jak píšete, všechno sežerou. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 19:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
stejná zkušenost, jak jsou velké, sežerou i co nemají, a já se pořád divila, jakto, že ty jemné kytky nejdou a nejdou smich SAE šly na doživotí do malawíčka ožírat řasy, nic jiného tam není :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:54 Muž patamatix [408]
Hm tak to si můžu nechat zajít chuť na nějaký zelený kobereček smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2016 18:49 Muž Budik77 [7]
Blyxa? Jakýkoli drobný mech? Jiné chutné rostlinky?
EE tak ty u mě v akva už nehledejte...
Mám SAE 4 kusy cca 9 cm. Vše co jim chutná dávno zmizelo...
Řasa?
Ta jim moc nechutná, jen když se naštvu a dám rybám hladovku, tak si zobnou, ale ten výraz v jejich tváři mě potom straší měsíc ve snech. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2016 18:47 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Jsou jak děti. Když jsou malé, jsou hodné. Jak vyrostou, jsou na zabití rozzureny. Na řasu pak kašlou, ostatním rybám kradou žrádlo, sem tam rozcupují z dlouhé chvíle lán Blyxy, vyškubou kousek pracně zarostlého koberečku. Jsem rád, že jsou z baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:39 Muž patamatix [408] Re: afc1886
Tak se neboj ve čtyřech jsou asi odvážnější. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:33 R Muž afc1886 [14685] Re: patamatix
Mám 3 kousky po 8 cm a ty mě pomalu děsíš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:14 Muž patamatix [408] Re: afc1886
Jak je máš velké? Já cca 8 cm a cca před 2 měsíci to rozjeli a teď jsem v háji,nejhorší,že jim to nemůžu vysvětlit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:09 R Muž afc1886 [14685] Re: patamatix
Tak já musím zaklepat,u mě se chovají slušně.Teda aspoň zatím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:00 Muž patamatix [408] Re: patamatix
Zeptám se na zkušenosti s touto parmičkou,taky vám po té co jsou již,větší žerou kytky jako mě ? Sežrali mě blyxu,rádi nějaké stonkovky,prostě co se jim vejde do huby. Občas přikrmuji okurkou,to mají rádi,ale jak dojde jdou na rostliny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 08:35 Muž patamatix [408]
Tak,tak moje už mají 8 cm a na řasu dávno kašlou,teď momentálně,mě spásají blyxu potvory :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 22:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hurvajz77
Bohužel poslední dobou jsou k dostání trochu jiné parmičky než dříve jsou menší než nornálně a i mezi nimi jsou velikostní rozdíly. Nedorostou normální velikosti ale 2 x menší to ale ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:51 Muž patamatix [408] Re: hurvajz77
Však uvidíš,třeba to dožene. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:47 hurvajz77 Re: patamatix
ok. no já jen měl obavu, že rozdíl je jasně viditelný. Po měsíci je největší parmička skoro 2x větší. Ale natahovat ji nebudu. :-) Uvidíme. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:34 Muž patamatix [408] Re: hurvajz77
No pokud žere a nemá žádný viditelný problém,tak bych se netrápil. Mám je také a většinou se drží spolu,ale proč by nemohla být jedna z nich samotář. Myslím si,že i ryba může mít svou osobnost. S tím růstem bych taky vyčkal,ono měsíc není moc dlouhá doba na posouzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:20 hurvajz77 – malá parmička
Mám asi měsíc 3 parmičky. Trochu mám obavu o jednu rybku. Jedna parmička se chová trochu samotářský a navíc vůbec neroste. Normálně se pohybuje po akváriu, potravu přijímá. Je to nějaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:19 Pivor Re: afc1886
Ahoj nepozoruji nic jiného . Vzduchování jede nonstop asi půjde o velikost chystám se upgradovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:12 Pivor Re: Mislow
Ok Prez. založená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:09 Pivor Re: ondralomnice
A 100L. by stačilo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:14 R Muž romant [27987] Re: Pivor
Možná načatej plynovej měchýř, no možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 18:10 R Muž afc1886 [14685] Re: Pivor
Těžko říct,může to něco znamenat,nebo taky ne.Pozoruješ ještě něco jiného?Vzduchování ti jede nonstop?Na fotce vidím rampu,tak ta když ti čeří hladinu na okysličení stačí.Ale vůbec nic nevím o akva,jaká tam je technika,jak probíhá údržba,kolik rostlinek a rybiček atd.Proto by nebylo od věci založit prezentaci.Takhle z fotky ti každý hned odpoví že máš moc a ještě k tomu nevhodné ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 18:10 Muž Mislow [304] Re: Pivor
Ahoj, krome toho, ze SAE potrebuji vetsi akvo, tak na 54 l tam vidim dost druhu ryb, pro nektery z nich je akvarko samo o sobe nevhodny kvuli sve velikosti. Rekl bych ze tam mas nevhodnou skladbu ryb, prerybneni, mozna i s tim spojeny dusicnany jsou nahore a na to jsou parmicky citlivy ... Prezentace by byla vhodna, casem ti asi problemy pribudou, pokud to nebudes resit, dokud je cas .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2016 17:52 Muž ondralomnice [81] Re: Pivor
tak v tomhle akvárku nemá SAE co dělat je to na ně malé no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:48 Pivor – svislé plavání parmičky
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit s Parmičkou černopruhou. Poslední měsíc mi jedna parmička neustále plave dolů hlavou v bublinách ze vzduchování (klidně půl dne) nebo naopak po zhasnutí akvária plave hlavou nahoru mimo bubliny u stěny akvaria. Při krmení normálně žere, ale během chvíle se zase vrací do bublin. Moje parmička je velká cca 10 cm, velikost akvária mám 54 l. Druhá parmička z páru se chová běžně.
Prosím o informaci, zda se s tím už někdo setkal a co je tím příčinou.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 21:27 Muž Mislow [304] Re: Jindráš
Ahoj, ony zacnou, mym to trvalo pres tyden nez se do rasy pustily, zpocatku si myslely, ze jsou otici, tak se drzely v hejnu s nima. Pak to prislo a zlikvidovaly rasu vsude tam, kde me nevadila, pak dorostly a na rasu se ted jen koukaj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 15:44 Jindráš Re: rudolf
Aha. Tak to je trochu mimo mé chápání. Myslel sem,že je jen jeden druh těch správných a ty se poznat dají.Je jich tedy moc a moc druhů. Takže nezbývá,než čekat. Dneska poprvé trochu Parmičky jezděj po listech a koukal jsem,jeden krásně vypucovaly. Jsou ještě malé. Děkuju za otevření očí,je to složité. Ale jsou krásné,tak je mi to v celku tak nějak.... Zítra si jdu pro ty šneky Neritina. Tak uvidím. Teď koukám,jsou na listech všechny čtyři. hmm Jsou neuvěřitelně rychlé,když se honěj. Asi to v domovině nemaj jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2015 20:12 Muž rudolf [4681] Re: Jindráš
SAE – věčný evergreen... Problém je, že není SAE jako SAE. Zkuste se podívat sem:
rybicky.net/forum/8369…
S datem 22.1.2012 je tam trochu povídání o tom, jak to s termínem „SAE“ je.
A pak si přečtěte třeba tohle:
www.aquatab.net/…
Rozlišovací znaky mezi druhy Crossocheilus langei, Crossocheilus atrilimes a Crossocheilus oblongus (3x SAE smich ) jsou v popisce u fotky jednoho tohoto parmouna zde:
www.aquatab.net/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:07 Jindráš Re: karci17
Jsou to ony,dával jsem fakt pozor,jestli to nejsou jiné. A v AQA Kladno se dušovali,že to jsou ony. všechny znaky-1 pár vousků,dopředu trčící,černý pruh až do ocasu a je tenký,ne jako u Krásnoploutvých,ty ho maj širší,ploutve naprosto bezbarvé,čiré. I to šikmé plavání mají. www.aqa.cz/… Maj skvělý ceny všeho,je to velkoobchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:03 Jindráš Re: karci17
To jsem se zasmál,to by se mi líbilo,kdyby to byla-sekačky. Musím čekat,jasný. Moc jinýho jídla nemaj,mám k nim jen 10 Akar hnědých a 2 Ancistruse. Akva 200l- Krmím Akary převážně patentkama,občas suché a granulky pro cichlidy. Krmím 3x denně,ale maj to za 2 minuty vypucovaný. Parmičky jsou malé,uvidíme. Děkuju. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 15:26 karci17 Re: Jindráš
Ak su to naozaj SAE tak hlad ich prinuti :) Inak mam aj take 10cm a tie su na rastlinach nonstop -teda prestanu ked krmim ostatne ryby - to daju prednost krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 15:15 radim Re: Jindráš
Jindráš napsal: Nebo toho chci od nich hodně?
chceš toho hodně ;-) ty ryby nejsou žádné sekačky... dej jim čas a třebase se do ní pustí, ale to závisí i na tom kolik mají k dispozici jiného žrádla. Neritina na tuto řasu taky není zrovna nejlepší, ta se zaměřuje spíš na zelené řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 14:43 Jindráš Re: DanH
Ahoj všichni. Tak jsem si včera přinesl 4 parmičky černopruhé. Dával jsem pozor,aby to byly opravdu ony,JEDEN PÁR VOUSKŮ A ČERNÝ PRUH AŽ DO KONCE OCASU. Abych si nepřinesl ty krásnoploutvé,nebo Kambodžské,kterým řasy nejedou. Mají cca 5cm. Jenže,plavou,honěj se,ale řas si nevšímaj. Ach jo. Myslel jsem,že se do nich pustěj-objevila se mi rudocha,a zatím nic. Nevíte někdo,je to normální a řasy začnou likvidovat déle,nebo je to špatně,že si jich hned nevšímaj? Nebo jsou už moc velké? Ve středu si vyzvedávám 6x šneka Neritina. Ten,co jsem četl,nic jiného nežere,až dojdou řasy,tak umře. Jinak už nevím,myslel jsem,že mi Parmičky zabojují. Nebo toho chci od nich hodně? Možná jo,jsou to tyčinky,jak sirka,žaludečky maj malinký. Kdo mi poradí,řekne o nich víc? Čtení je o nich na netu hodně,ale kdo má zkušenosti? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:15 Muž dudak [1885] Re: radec
vyskákali mi postupně z akva všechny, nejdéle vydržela poslední, protože se neměla s kým honit. Do otevřeného akvárka nedoporučuji, navíc když poporostou vyskočí i pěkně daleko, jednu jsem našel ve vedlejší místnosti 5m od akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 15:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: radec
A nebo do krytu dej větrák 12cm z počítače. Nějaké staré trafo 12V snad najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 15:09 Muž radec [25] Re: lucie.aqua
Ďakujem za odpoveď. Toho som sa obával. Takže momentálne mám niekoľko možností. Buď to ich uvarím v prehriatom zakrytom akváriu (žiarivky T5 ho fakt prehrievajú), alebo každý deň budem hľadať sušenú SAU na podlahe. :-) Budem musieť vyrobiť nejaký kryt zo siete proti hmyzu.
Ináč musím ich pochváliť, ruducha kompletne zmizla v karanténnom akváriu hneď po prvej noci. Asi ich v akvaristike nekŕmili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 14:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radec
Skokani jsou to vynikající , bacha na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 14:42 Žena lucie.aqua [511] Re: radec
Vyskakují. Zejména, když se leknou nebo se přiblížíš s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 14:39 Muž radec [25] – vyskakujú?
ahoj, máte niekto skúsenosti s ich vyskakovaním z nádrže? Tie moje po karanténe poputujú do väčšieho akvárka, ktoré nieje zakryté.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 00:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: afc1886
Prostě jim šmakuje , stejně jako mechy , je potřeba při jejich chovu brát v potaz že je to věčně nenažraná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:28 DanH Re: afc1886
Páč nechcou umřít hlady. Když není řasa, musí stačit rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:10 R Muž afc1886 [14685]
Ale pořád nechápu proč vytrhávají tu bahničku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=151