Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 18:52 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli nevadí, že bude v akva jenom jedna parmička (jestli nebude agresivní k jiným rybám a krevetkám), nemůžu totiž v našem okolí sehnat novou k ní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 15:18 Muž Tudy [330] - Krevetky – SAE a mechy
Po dalších 4 měsících chovu (celkem 7 měsíců) mi SAE trochu povyrostly, jedna už má přes 8 cm. Likvidace mechu se stále nekoná, likvidují jen řasu, jiných rostlin si nevšímají. Při krmení mraženým a živým nezůstávají pozadu, zvláště Perloočky jim chutnají. Ovšem je legrace sledovat dlouhou, často neúspěšnou štvanici na larvu Koretry. Dania, ač poloviční délky proti Siamkám, jsou mnohem úspěšnější lovci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 18:14 Muž tomas3000 [15] Re: Fugee
No, budu je to muset asi naučit aby braly z hladiny...přitom vidí, že ostatní ryby žerou vločkový krmivo, ale z hladiny to nesezbírají...max. počkají, co začne plavat ve vodním sloupci...no, trochu věřím i tomu (ikdyž Sid tvrdí, že to nepomůže) dát k parmičkám další obyvatele dna...dřív jsem to tak měl...byly tam 3 SAE s pancíkama a v pohodě...pancící se tam nahrnuly a parmičky měli co dělat aby na ne vyzbylo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:14 Muž RadekCX [219] Re: Deathbull
prosim prectete si jeste jednou co jsem napsal...mel jsem tam tri!!! nahanely se mezi sebou tak, ze jedna posla (byla vyrazne mensi, pohublejsi) - ta dominantni nahanela i tu zbylou takze jsem ji oddelil, aby ji neumlatila
nasledne po case si vybrala dalsi obet a tou jsou parmicky purpurove - pritom ji ale nevadi zadne jine ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2011 14:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: RadekCX
Pokud necháte samotnou SAE v nádrži tak se nemůžete divit že prohání ostatní ryby...to je naprostá klasika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:02 Usine
Do označení SAE se vejde leccos. Sám je mám už po několikáté a pokaždé se chovají trochu jinak a v poslední době si myslím že je dovážen i jiný druh než dříve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 09:22 Muž RadekCX [219] Re: tomas3000
asi te zklamu, mel jsem tri SAE musel jsem je rozdelit do tri akvarek protoze by se povrazdily a cim byly starsi tim to bylo horsi

nicmene ted to doslo tak daleko, ze SAE napada i dalsi ryby - konkretne parmicky purpurove - pritom ale ostatnich ryb si nevsima - musel jsem ji prelovit a dat jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 06:22 Muž donleo [1] – re: tomas3000
krmím SAE na hladině s ostatními rybkami a bez problémů, mám 3 ks a nenapadají se... mimo krmení ta největší sem tam prožene tu nejmenší, ale žádné napadání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 00:41 Fugee
Zkuste dát i nějakou potravu na hladinu, tam ji třeba napadat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:10 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Uvidíme:-D vsázím na panciky + odstrkovanou SAE, kdo si přihodí?:-D No, předtím jak jsem měl parmičky, tak problém nebyl...tady ta je nejaký psycho:-D Podotýkám, že jsou to mladé kusy, tak 5-6cm...pořád doufám, že se to časem zleši...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
SAE si s pancéřníčky určitě poradí... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:54 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Tak to jsou špatné vyhlídky:-D :-O No, i přesto plánuju hejno pancéřníčku malých, tak jsem zvědav, jak si s nimi parmička poradí:-D A nebo házet tabletu i na druhou pulku akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2011 21:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
...Možná nesnášenlivost dominantní parmičky vymizi, když si uvědomí, že už dno akva nepatří jen jí...
Je to zbytečné, tato agresivita spojená s potravním chováním nezmizí.
Jinak poklidné soužití SAE končí při každém podání potravy, přitom vzájemné napadání vrcholí těsně poté, co je poskytnuté krmivo zkonzumováno.
Připomíná to "vylévání si vzteku z frustrace, že pro tuto chvíli hody končí"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:19 Muž tomas3000 [15] – Boj o potravu
Dobrý den...mám v akva 2 parmičky siamské. V poklidu plavou spolu, ale jakmile začne krmení, dávám jim na dno tabletu a další krmiva pro obyvatele dna, tak jedna parmička nemilosrdně vyhání druhou a to přitom je žrádla dost pro obě. Říkal jsem si, že si dominantní parmička udělal v jedný pulce akva sve teritorium a v okamžiku krmení si je hlídá. Pomohlo by zmírnit nesnášenlivost, kdybych dno doplnil dalšími rybami, třeba panceřníčky malými aby se případná agresivita rozložila do větší skupiny ryb a každá by aspoň chvili žrala...Možná nesnášenlivost dominantní parmičky vymizi, když si uvědomí, že už dno akva nepatří jen jí... :-O co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 15:20 Muž bobik [15] Re: romant
v pohodě,s tím já souhlasím a nečekám,že práci v akva za mě udělají rybky.nicméně se přiznám,že jsem rád když mi s tím pomohou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 14:54 R Muž romant [27987] Re: bobik
Čistí, jenom jsem tím chtěl vyjádřit názor na kvalitu očisty. I když mám v akváriu čističe různých druhů, tak se použití těch škrabek atd. stejně občas nevyhnu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 14:49 Muž bobik [15] Re: romant
no já jsem hubenej,já si to málo sádla co mám musím šetřit (:o , škrabku a houbičku také používám,ale přesto by mě to zajímalo.čistí také řasy na skle? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2011 13:16 R Muž romant [27987] Re: bobik
Na sklo je nejlepší žiletka, magnet. škrabka, nebo houbička na nádobí a trochu toho lidskýho sádla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 13:14 Muž bobik [15] – sae-očistí i sklo?
ahoj,očistí od řas parmička černopruhá i sklo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2011 22:06 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám 2 ks této rybky, cca 3 měsíce, obě mají již kolem 6 cm. Měl jsem strach, že mi zlikvidují mech, ale skoro si ho nevšímají, už jsem musel přistoupit i ke stříhání.
Jinak mi zlikvidovaly téměř všechnu zelenou vláknitou řasu a při krmení žerou vše, co ostatní ryby. Prohánějí se jen mezi sebou, ostatní ryby je nezajímají.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 18:46 Muž leontin [46] - Cichlidy
Nejspíš to byla náhlá změna vody.To samé jsem zažil s neonkama nebo s daniema,které jsem ani nekupoval,ale dal do tření.Do připravené vody,jak bylo před 25 lety zvykem a bez problémů,tak byly do 3 hod KO.Vodu je třeba pomalu míchat.SAE jsou taky citlivé na zvýšené NO3! a NO2.Taky jsem si to bohužel ověřil.Jiné ryby nereagovaly a 2 SAE KO.Výměna 1/2 vody a od té chvíle žádný úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2011 07:38 Žena stetinka [270]
Já v karanténě filtr nikdy nemám. Bylo by to hodně nepraktické v případě léčby. Stejně tak dekorace a dno, člověk pak nedokonale odkaluje a nemá přehled o tom, "co z nich padá"
Chyba byla asi spíš ve starý vodě. Filtr se musí nahrazovat každodenní výměnou vody ano
p.s.: vzduchování je napak dobré (při zvednutí teploty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:13 Usine Re: malyLibor
Neřekl bych že se udusily. Někdy se stane že změna jim nevyhovuje a tak pojdou. Mě se to stalo i u starších ryb. Když jsem je přelovil tak některé to nepřežily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrBolíto
Právě proto to tady řeším. Aby se mi to už nestalo. Nenapadlo mne, že tam, kde se dařilo krevetkám bude málo kyslíku pro rybičky. Poučení pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:41 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: malyLibor
Příště budeš alespoň chytřejší, "chybami se člověk učí" věř, že umřeli na nedostatek kyslíku, mám vypozorované, že mají větší nároky na kyslík. Ještě pokud máš testy na NO 2/3 tak si změř vodu aby se vyloučila i otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2011 18:13 Muž RadekCX [219] Re: malyLibor
ted uz je zbytecne mudrovat - tohle se stalo (nebo stane) skoro kazdemu akvaristovi - proste neco nedomyslis a nebo si proste obeti shody nahod

v kazdem pripade bublifuk v karantene nebo jekekoliv mensi nadrzi je zaklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 16:39 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Jedním z příznaků otravy je právě to "hezké vybarvení". Ty rybky mají jakoby sytější vybarvení, jako třeba v době tření. Takže bych si opravdu myslel, že se udusili. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 16:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RadekCX
No, bylo to poprvé, co jsem kupoval rybky v Kauflandu. Než jsem je koupil, tak jsem je v akvárku snad hodinu pozoroval. Už jsem nikam nespěchal, tak jsem si to mohl dovolit. Zdály se v pohodě, šmejdily po akvárku, byly se spoustou neonek... fakt nevím. Že uhynuly tak rychle. To mi nejde do hlavy. Večer sice schovaný různě pod kamenem, pod topítkem, pod mechem, ale hezky vybarvené. Nejevily známky špatného dýchání, křeče, malátnost, nic. Jen jsem myslel, že jsou vyplašené z nového akvárka a tak se schovávají. No a ráno buch, všechny KO.
To je tak, když člověk kupuje spontánně. Vím, že jsem je chtěl, ale nechápu, proč jsem je kupoval právě v Kauflandu. Ale říkal jsem si, že v případě těchto rybek, které jsou vždy z dovozu, si nevybereš, kde je koupíš, vypadaly dobře, tak jsem je vzal. No, vzal jsem s nimi ještě dvě krevetky Atyopsis molucensis. Snad aspoň ty budou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 15:27 Muž RadekCX [219] Re: malyLibor
pancernicci maji pridavne dychani ve strevech - kdyz maji malo vzduchu tak si loknou z hladiny - takze tem je sumafuk, ze je ve vode malo kysliku

ale je klidne mozne ze ty SAE byly nemocne uz predtim a stres to jen nastartoval - skoro bych rekl ze je to pravdepodobnejsi nez ze se udusili nedostatkem kysliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 15:03 Muž malyLibor [5371] - Asie
Hm... takže jsem je nakonec ve snaze nezavléct si do společenského akvárka nemoc zabil sám? A jak to, že tam žily spokojeně krevetky? A před nimi tam byli pancéřníčci dest dní a taky v pohodě... a vodu měním ve všech akva i tady asi 1/3 týdně... No, tak nevím. Budu sem asi muset dát bublifuk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2011 13:01 Muž Yirka [9126] Re: malyLibor
Pokud chceš používat karanténní nádrž, musí být plně zařízená, to znamená přinejmenším topítko a filtr (bublifuk). Jinak je to pro nové rybky další stres přechodem do možná ještě horších podmínek než v obchodě a karanténa naprosto ztrácí na významu - je kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2011 12:52 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Tak ta nepřítomnost filtrace, nebo vzduchování v kombinaci se starší vodou bude nejspíše tou příčinou, proč se ty rybky s největší pravděpodobností udusily. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 12:50 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: metal, DrBolíto
Fotka k příspěvku Tak nevím. Jako karanténu používám akvárko asi 15 litrů, jen s mechem. Předtím v něm byly krevetky Red cherry a byly v pohodě. Pak jsem je dal do nádrže k ostatním. V neděli jsem tam přidal topítko a ohřál to na 24°C. Včera jsem tam dal 5 ks malých SAE a jak to dopadlo víte.
Nevím, je fakt, že akva nemám zařízené, je v něm jen mech. Ze zařízení topítko a světlo. Nemám tam filtr ani vzduchování. Mohlo by to být tím?
Na fotce je víc vidět to divné bříško.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 08:53 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Bych řekl, že se udusili mají pěkně rudé žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2011 08:11 Muž metal [96] - Cichlidy
otravili sa,mal si filter v karantene?dovodov moze bit viacej,iba pitva by zistila pravu pricinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 07:18 Muž malyLibor [5371] - Asie – Rychlá smrt SAE
Fotka k příspěvku Tak jsem si včera přečetl tohle téma a další témata kolem SAE. Tahle rybka se mi vždy líbila, ale bál jsem se, aby neubližovala krevetkám. Tady a v dalších fórech se píše, že je naprosto mírumilovná. Náhodou jsem jel odpoledne kolem Hornbachu, tak jsem se tam stavil a viděl jsem jednu SAE v akvárku s krevetkama a vůbec si jich nevšímala a vesele okusovala řasu. Pak jsem viděl, že jich ještě 5 ks prodávají, tak jsem si je vzal. Dal jsem si je raději do karantény, než je pustím do zelené džungle. Večer byly už pěkně zbarvené a dnes rádno mrtvé. Všechny. Je mi to dost líto a zajímalo by mne, co se mohlo stát? Všechny byly mrtvé, ležely na dně, byly vybledlé a měly divná jakoby trochu nafouklá a měkká a zarudlá bříška - viz. foto. Netušíte, čím to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: donleo
Podle toho, co se pise zde: rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
by to stacit mohlo. Jenze ja je mam dva dny a jeste stale v karantene, takze vim jen co mi kdo poradil a nebo jsem si precetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 13:17 Muž donleo [1] – Re: Designer
píšete že do malého nepatří... mám 112 l, 10x neonka červená, 6x razbora a 1x bojovnice...
112 l by mohlo stačit? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Kdyz uz to vezmeme z toho pohledu, ze budou u Tebe jen prechodne a pak je nekomu das, tak ten kdo si je vezmne bude nejspis chtit aspon 3ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:36 Muž Honza [0] - Živorodky – Re: PaDa
já si je chci pořídit jenom na zlikvidování řasy, pak je dám pryč. Jenom nevím kolik kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 12:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Honza
SAE do malého akvárka opravdu nepatří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 11:37 Muž RadekCX [219]
no je pravda, ze to vsude vsichni tvrdi, ale ja si koupil tri kousky a dokud byly male tak pohoda - jakmile vyrostly (ted maji tak 12cm) tak byly nesnasenlive - musel jsem je rozdelit jinak by se utloukly - i tak se SAE aspon u me chova pomerne nesnasenlive i k ostatnim rybam (zvlast pri krmeni) - specielne neda pokoj parmickam purpurovym

Designer napsal: Jo jo, to je ono, to jsem myslel, ze hladova SAE by ji zrat mohla. Chovat by se mely aspon 3ks, uz jsem se tady sam ptal a bylo mi receno (mimo forum), ze aspon ty 3ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:59 Muž Honza [0] - Živorodky
Snažím se důvod výskytu odstranit - už jsem vysázel jednou tolik rychlerostoucích rostlin, zrudukoval počet rybek (ale dneska jsem si všiml, že tam je zase aspoň 10 mimin), filtr jsem snížel na minimum a otočil výdok ke sklu. Myslím, že ruducha nepostupuje, některá snad i šedne. Tak jsem si říkal, že by mi to vyžrala. Jinak bych musel zase polovinu kytek, které jsou napadeny řasou vyházet a zase bych v tom byl nanovo. Takže asi zatím koupím 2 a uvidím, jak se jim bude dařit a event. přikoupím. dneska jedu do Sklorexu s mamkou je koupit (jedeme k doktorce na kontrolu - snad už budeme zdraví - zachvíli máme prázdniny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Tak to mas sikovnou sestru, ja myslel ze tak dobre pises sam :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:46 Muž Honza [0] - Živorodky
jsme se sestrou nemocní a ta chodí do 7 třídy a ta to píše za mne - já jí to diktuji, co mě zajímá. Jinak já mám opravdu 8 let a chodím do druhé třídy a za to se nestydím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Jo jo, to je ono, to jsem myslel, ze hladova SAE by ji zrat mohla. Chovat by se mely aspon 3ks, uz jsem se tady sam ptal a bylo mi receno (mimo forum), ze aspon ty 3ks.

Kdyz je koupis, ony tak velke nebudou, takze by mozna bylo fajn se dohodnout s nekym, kdo by o ne mel potom zajem. Ze si je koupis, a az trosku vyrostou a udelaji svou praci, ze by mely novy vetsi domov. Mit je stale, na to se bojim je to akvarium hodne male.

Ono by to ale spis chtelo zrusit ten duvod, proc ta Ruducha roste. Ja s tim nemam zkusenost, objevila se mi po zalozeni akvaria a ted po pridani korenu, ale vzdycky zase sama zmizela, v tom akvarku se ji nedari - proc vubec netusim, ale jsem tomu rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Honzo, Ty mas 8 let? Ze by se ted, po tomto dotazu, jak je kultivovany a bez hrubek, meli zacit nekteri lide zde stydet az do morku kosti! Nejsem ucitel, ale i tak chvalim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:37 Muž Honza [0] - Živorodky
krunýřovec je tam už 2x, ale se štětičkou mi moc nepomůže a SAE prý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Ta ryba mi prijde dost velka. Ted jsem si koupil 3ks (zatim malicke) do 160l akvarka, a i tak jsem se kroutil, nez jsem to udelal, ze to akvarko neni nafukovaci.

O jakou rasu jde? rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy by nevyhovel? Oboji se ma chovat v hejnu, ale tohle ma mensi naroky na prostor - i kdyz zase SAE ma zrat ohledne ras snad cokoli, pokud ma hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 10:30 Muž Honza [0] - Živorodky – koupě SAE
Dobrý den, bojuji s řasou a kamarád mi poradil, že si mám pořídit parmičku černopruhou. Mám ale celkem malé akva 54 l a mám tam dost živorodek. Můžu si koupit jenom 1 ks nabo dva a více - nechci si zbytečně přerybnit akva. Děkuji za rady Honza

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=351