Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmička černopruhá (SAE) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Parmička černopruhá (SAE) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 20:09 Žena toni [68] Re: peta
Tohle mi jednu dobu delaly taky...nevim cim to muze byt,treba malo krmiva?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 09:52 peta – parmicka
Ahojky :-)mela bych otazecku,mela jsem v akvariu (60) 12 molly a tri Parmicky cernopruhe.....delsi dobu,najednou molly ubyvalo a ted po trech mesicich tam mam jen 5 molly a parmicky......vcera jsme videla jak mrtva-uz bila molly plave u vrchu a parmicky ji okusovaly !!!...cim to???jak je to mozne????predem dekuji vsem za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 13:30 Muž ondralomnice [81] Re: LiborSprysl
Tak pokud je to Lomnice n. Pop.a pan Zdeněk Pluhař tak to je ono palec , ale vyvrblo se to lépe než sem čekal sám pan syn volal eště večer že si otec vedl akvadeník kde si psal různé věci přece jen mu bylo asi 75 let a byl tam kontak na mě s poznámkou o siamkách tak že pokud to do prázdnin vydržím přijedou něco zařizovat tak si je vezme (po otci zdědil pěkná akva a pokud rybkám rozumí jako jeho otec tak budou jako v ráji) a přiveze nějaké neonky pokud budu chtít tak že paráda do prázdnin to přežijou mají tak 8cm a pak pojedou do většího ;-) eště jednou děkuji za rady a návrhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: ondralomnice
Nevím z které jste Lomnice, ale pokud z té, které si myslím, tak máte před náměstím obchod a myslím že Zdeněk si s nimi bude umět poradit... ;-) Pak byste tolik jezdit nemusel. Pokud jste z jiné Lomnice, bude to asi těžší... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:54 R Muž romant [27987] Re: ondralomnice
Sekce inzerce, že daruješ a určitě si to tady někdo přečte a i třeba mít zájem bude. Jenom poprosím případné zájemce, kontaktujte se přes vzkazy, děkuji, romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2013 15:52 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: ondralomnice
tak je zanes do nejblizsiho zverimexu, tam je vezmou a jeste ti za ne daji nejake krmivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:41 Muž ondralomnice [81] – Problém na obzoru
Ahojk v mé 54ce byl problém s řasama a na radu souseda kterej měl rybky asi 100 let :-D sem si pořídil 2 kousky siamek s tím že až budou větší tak kolem 8 cm si je vezme a budu si moc za ně vzít pár neonek nebo kardinálek vietnamských ( mám 6 neonek červených 10 šerynek a ty 2 siamky) jenom že pan soused před několika dny zemřel sad (sousedovic akva si vzal jeho syn, ale to sem nebyl doma abych mu je šoupl a on bydlí až někde na moravě tam teda nepojedu no ) a co teď s nima sice budu za 14 dní zakládat větší akva (84L) ale je to na ně furt málo snad jenom když ponechám origo osazenstvo a nic víc nebudu přidávat krom kytek tak to snad nějak půjde stydim nemam je komu dát a přece je nespláchnu (větší akvo než ta 84 není možný :-( ) děkuji za každou radu i názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2013 11:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Myslím si že ten filtr je až poslední věc, která by měla vadit. Mám pět SAE zhruba ve stejném objemu vody. Není tam žádný filtr, žádné vzduchování, ale ryby tam jsou společně s živorodkami, tetrami a parmičkami. Akvárko mám hodně zarostlé a siamky jsou v absolutní pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 07:55 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Určitě to nebude jenom jedna věc, která může onen stres způsobovat, mě prostě ten filtřík hned zaujal a tu výměnu teď na začátku, když není akvo ještě tak zarybněný vřele doporučuji. Samozřejmě souhlas s tím jak popisuješ situaci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 07:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Jestli ona nebude příčina hlavně v tom, že akvárko je málo zarostlé a siamky jsou (kromě ancíků) jediné ryby v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:41 R Muž romant [27987] Re: Tenere
Vyměnil bych několikrát po sobě vodu a posléze taky filtr, to co tam máš je kategorie honič vody, přidal bych do akva rostlin. Ten filtr bych volil klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Pokud se rozhodneš pro výměnu, tak neměnit kus za kus, ale nechat oba dva měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající filtřík odtranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:37 Tenere
Zdravim. Před týdnem jsem si pořídil 4ks parmičky černopruhé ve velikosti 4-5cm. Ze začátku se držely pořád u sebe a byly strašně plaché. Teď jsem se po pár dnech vrátil domů a všiml jsem si, že se jim jakoby "rozpadá" ten jejich černý pruh. Co jsen se dočetl, tak to bývá ze stresu. Ale co jim způsobuje ten stres, když tu teď v pokoji 4 dny nikdo nebyl?
Pořád jsou plaché, takže je pořádně ani nevidím a ani už se nezdržují spolu. Je to u nich normální nebo jim chvíli trvá, než si zvyknou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:00 Jenda87
to je škoda, ale dělali velice zajímavej pohyb :) takový plovoucí eSíčka, něco jak dělal p. Polívka v reklamě na Majku s tím prstem :-D a kroužili přitom ve spirálce nahoru dolu, ale děkuji za odpověď :)



edit: tak sem našel videjko na youtube : www.youtube.com/… , prý boj o teritorium, od minuty ten pohyb jak se třepou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 16:19 Žena vondr001 [674] Re: Jenda87
to asi ne, v zajetí se třou snad jen s hormonální stimulací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 16:10 Jenda87
dnes při sledování akva jsem spozoroval dvě SAE na listu rostliny jak se kolem sebe kroutí a tak nějak zajímavě se do rytmu lámou :-D , jinak bez problému vypadají zdravé, jaký je jejich průběh tření? Že by? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 10:57 R Muž romant [27987] Re: vondr001
vondr001 napsala: Když mají hodně velký hlad tak ano.A když jsou mladší, u straších jedinců obvykle ani hladovka nepomáhá ke stimulaci požírání řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2013 10:39 Žena vondr001 [674] Re: jir007
Když mají hodně velký hlad tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 10:29 Muž jir007 [25] - Živorodky
požírají tyto rybky opravdu ruduchu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.01.2013 19:36 R Muž romant [27987] Re: gabro99
Pravděpodobně z nějakého poranění se v ne zrovna optimální vodě rozvíjí nějaká plísňová a v tomto případě již zřejmě bakteriální nákaza, takže bude asi nutné léčení nějakým vhodným léčivem. Jako první dobrou bych ordinoval eSHu 2000 při předcházející řádný výměně vody a když eSHa nezabere, tak rybu odlovit a použít třeba Bactopur, jakožto silnější kalibr, ale rozhodně v separé nádrži, neb bude negativně působit na nitrifikační baterie. Ovšem bez dobrých podmínek může i po vyléčení docházet k obdobným problémům, takže voda, voda, zase voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:13 gabro99 – Nemoc parmička
Fotka k příspěvku Mohl by mi někdo poradit co je to za nemoc, Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Carlatti
Možná se jí jen už nechtělo být na světě...to se občas stává i některým lidem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 21:56 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Carlatti
Tak to je mi líto. Ale opravdu se tak chovají. Zrovna teď se dívám do svého AQ a dvě leží bez hnutí na dně, stejně jako každý večer. Možná byla jen slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 21:09 Muž Carlatti [54]
Bohužel tak ta Parmička dneska umřela sad Je jí škoda a nejvíc mě štve, že neznám příčinu rozzureny Ostatní jsou zatím úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:16 Muž Carlatti [54] – Líná Parmička
Děkuji všem za reakci. Doufám, že je to tak. Jen mi přišlo, že se válí nějak moc. Prakticky celý dva dny. Jen si občas udělá malý kolečko a zase si lehne. Tak snad je to O.K.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:24 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Carlatti
U tychto rybiek je to uplne bezne. Len tak si lenosit na listoch. Takze je vsetko v poriadku. ;-) Tie moje maju u zcez 2r a maju max do 8cm, nejak sa im zdala moja nadrz mala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2013 17:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Carlatti
Fotka k příspěvku Jak vyrostou jsou trochu línější. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 16:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Carlatti
Nechci to podceňovat, ale mě se tak občas chovají všechny. Někdy jezdí sem a tam a jindy jsou doslova "líné" bych řekl. Přisuzuju to tomu, jak moc jsou nacpané. A to že polehávají je normální. Doslova se někdy válí po listech, po dně apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:26 Muž Carlatti [54] – Parmička černopruhá - nemoc
Zdravím. druhý den pozoruji u jedné z Parmiček černopruhé poněkud líné chování. Neustále se povaluje na některém z listů a její plavání je takové pomalé a neohrabané. Baští normálně a ostatní rybky jsou v pořádku. Jinak žádné fyzikální změny na těle - barva normální ani náznak nějaké choroby. Neví někdo, čím by to její chování mohlo být způsobeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 13:09 Muž Ad@m [1051] Re: Ferdajz
To SAE podaruj niekomu s väčším akvárkom, do 75 l akvária táto rybička nepatrí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 19:34 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 19:32 Muž Ferdajz [-1] Re: romant
Chtěl jsem jí kvůli tomu, že na anubiasu a šípatce se mi dělá hnědá řasa. Asi jí zkusím vrátit do zverimexu, jestli si jí vezmou, zabíjet jí nechci :( A ty otíci jsou co za rybky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 19:22 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Já tu otázku vidím ještě jinak. Je tam ta Sae vůbec nutná? To je to takovej řasobijec? Já jsem s nima udělal zkušenosti veskrze negativní, stran konzumace řas. To bych radši pořídil partu 8 otíků, tam bych předpokládal větší úspěšnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 19:20 Muž Ferdajz [-1] Re: romant
A nebyly by dvě na moje akvárium hodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2012 19:10 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Jestli ten problém nebude v počtu těch ryb. ;-) rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   28.12.2012 18:44 Muž Ferdajz [-1]
Zdravím, zhruba před 14ti dny jsem si pořídil do akva 1x SAE kvůli řasám a dneska začla honit ostatní neonky po akváriu, mám jí spláchnout nebo se srovná? Děkuji za odpověď :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2012 07:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tomas3000
Souhlasím s fido16. Jsou to hejnové rybky a mělo by jich být aspoň 5. Problém je, že zárověň jsou dost veliké a rády plavou, takže z tvého akvárka prostě vyrostly a potřebovaly by větší, kde by mohly víc plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:34 Muž tomas3000 [15] Re: fido16
To je taky možné...Ale když byly menší, tak se vůbec neschovávaly a teď kdyby se neměly bát díky velikosti(jsou to největší ryby, co mám) se schovávají...Ale může to být i kvůli to mu prostoru...díky za poznatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:28 Muž fido16 [631] Re: tomas3000
Tohle jsou hejnovité rybky řekl bych že by se jim líbily ještě kámošky aby byli minimálně 4. Tak je mám já a jsou pěkně v hejnu a neschovávají se :-). Ale pozor dorůstají i 15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:20 Muž tomas3000 [15] SAE - divné chování
Napadá vás něco? Klidně i nějakou spekulaci...Potřeboval bych si utřídit ty fakta, co jsem psal :-O Jinak užívejte v poklidu zbytku léta, prázdnin, dovolených, každému dle gusta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:00 Muž tomas3000 [15] – SAE - divné chování
Zdravím...Mám 2 SAE, které se pořád schovávají pod kořen. Dříve plavaly pospolu po nádrži a nic se nedělo. Později začala být jedna dominantní a při krmení vyháněla druhou od jídla. Ale v čase před krmením a po jsou zase pospolu, teď stále schované a vyplavávají jen při krmení. Je možné, že stres je způsoben hnojivem ve vodě? Používám metodu Estimative Index.Že by větší množství hnojiva nedělalo dobře některým druhům ryb? Ale to asi ne. Co si myslíte?. Mám akva 112L. SAE už jsou větší cca 7-8 cm. Může to mít nějakou souvislost? třeba málo prostoru a tudíž stres? Nebo, že by bylo ve vodě moc CO2? Podle reakce krevetek by nemělo být CO2 nebezpečně moc a ani helenky a neritina necestují k hladině. Napadá vás něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 10:49 Muž Ad@m [1051] Re: larix
Tam som už pozeral, zaujímavá téma o SAEčkach, vrátane tvojho príspevku o tom aké druhy sú pod názvom Crossocheilus siamensis často predávané potlesk . Dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 10:43 Muž Ad@m [1051] Re: Danila
Danila napsala: Na ruduchu SAE moc nejsou, daleko lepší Garra gotyla - vyzkoušeno.
Na vláknitou bych spíš doporučila mechanické odstranění špejlí, ev. ostříhání a zbytek by SAE zvládnout měly.
Ať se daří.
Dan
Ja by som to pozmenil, nepoznám lepšiu rybu na ruduchu ako SAE X-) . S tou Garrou skúsenosti nemám, ale podľa mňa záleží na tom, čo si pod názvom SAE kúpiš :-) . Ja ako som už spomenul nižšie siamensis nemám, ale langei si na ruduche pochutnalo, do mesiaca bolo akva bez ruduchy :) . Samozrejme potrebujú trochu pomôcť od majiteľa akvária, ale s bojom proti riasam výrazne pomôžu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 19:26 Muž Poweres [59] - Živorodky – SAE
Dekuju,...a nejsou nekde nejake fotky tech druhu parmicek?kvuli porovnani druhu,..jsem zvedavy co mi prodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 19:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: Poweres
Na ruduchu SAE moc nejsou, daleko lepší Garra gotyla - vyzkoušeno.
Na vláknitou bych spíš doporučila mechanické odstranění špejlí, ev. ostříhání a zbytek by SAE zvládnout měly.
Ať se daří.
Dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 18:55 Muž larix [1420] Re: Sera
Mrkni aj sem:
rybicky.net/forum/8369
Pozeraj od komentáru rudolf-a z 22.01.2012 20:31
až po Usine-ho komentár z 23.01.2012 17:58
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 18:55 Muž Poweres [59] - Živorodky – SAE
Pred tydnem jsem si poridil Parmicky cernopruhe,kvuli rase se kterou neustale bojuji.Je to dlouha vlaknita rasa a roducha.Je to tyden co parmicky proplouvaji mym akva a rasy se jeste nedotkly. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 16:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
Upřímně řečeno, ono je to mnohem složitější než se to jeví - parmička čenopruhá - tedy C.siamensis, jak je často používán tento název - je zpravidla vždy něčím jiným, než za co je vydávána. Parmička černopruhá je synonymální název pro parmouna širokopruhého Crossocheilus oblongus. A věřte tomu, že lovcům hejn těchto parmiček je úplně jedno, jak to v Čechách jmenujeme. Vyskytují se totiž velmi často ve společenství, které nutně nemusí být jednodruhové a rozlišovací znaky jsou v mladém věku jen pro experty. Takže vy si kupujete většinou "nějakého" příslušníka ze skupiny Crossocheilus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 15:14 Muž Ad@m [1051]
Ľudia, konečne som našiel super článok v ktorom sa píše ako rozlíšiť pravé SAE od podobných druhov: crosso.sweb.cz .
A tiež som vďaka nemu zistil že nemám Crossocheilus siamensis, ale langei. Mám taký dojem, že len málo z nás má naozaj SAE. Ale tu sa to dá spoľahlivo zistiť. Tlieskam autorovi tohto článku potlesk .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 22:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada22
Pardon, ne ráda ale rád, ten nick mě spletl. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 22:19 KarelV
Z jemnolistých rostlin tam mám Rotala rotundifolia a Limnophila sessiliflora, které nechávají na pokoji. Pouští se jen do těch pevnějších a tvrdších. Asi se jim líp chroupají... :-)
Ještě jsem zapomněl, že jim šmakuje také Ceratophylum demersum.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10432-parmicka-cernopruha-sae-chov?od=251