Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 09:59 švíco – Re: Deathbull
Mě by zajímalo, jak to tedy doopravdy je? Na kamenech, písku apod. taky přece žijí přisedlé nitrifikační bakterie a k nim nic moc extra neproudí a kyslík nedopuje. A žijou vesele a nitrifikují.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2010 09:51 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: grizly
Vidíte a já celý život žil v domnění že když se filtr vypne, přestane proudit voda, je málo kyslíku a bakterie hynou...čímž se zastaví nitrifikace a ráno si ten všechen bordel se zapnutím filtru naleju do akvária...asi jsem se spletl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.10.2010 09:07 Muž grizly [145]
Deathbull napsal: Vypínat filtr je špatně...moc špatně. Přicházíš o bakterie které v něm chceš mít.[/cit
Proč bych měl vypnutím filtru přijít o bakterie, které v něm chce mít??? Pokud ho vypne, k nitrifikačním bakteriím nebude proudit voda (potrava) a tak nebudou v dostatečném množství (pro danou rybí osádku a objem nádrže) "pojídat" N-látky. Bakterie ale určitě neuhynou.
Pokud by tam měl např.jen krevetky, tak filtr nepotřebuje vůbec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dejdik
a filtr se pere v odpustene vode z akvarka (teda ty filtracni media, cerpadlo se da umej pod kohoutkem)... ale elite mini ma hodne malo filtracni naplne, lepsi je nejmensi bublifuk (nekolikanasobne vetsi filtracni medium)... pouzivam ho vic jak dva roky a naprosta spokojenost...

plastove rostliny maximalne do karanteny nebo nadrze na leceni....

zive rostliny spotrebovavaji ziviny a pomahaji vyznamnou merou vytvaret prijemne prostredi pro chovane zivocichy
11l je tak akorat jako vytiracka, bettarium, krevetarko, ci snekarium

a cim mensi akva tim je nutno vic je hlidat a minimalne jednou za tejden poradne odkalovat a menit az 1/2 vody (a dolejvat odstatou, teperovanou vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: dvorak
Vypínat filtr je špatně...moc špatně. Přicházíš o bakterie které v něm chceš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:50 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Dejdik
Takže:
1)11 litrů je pro 7 gupek opravdu moc málo.11 l je tak pro několik minikrevetek.
2)Umělé rostliny do akvárka určitě nepatří!!!
- vypínáním filtru to nebude,já filtr pravidelně vypínám(jednou přes den,jednou přes noc) a vodu mám v pohodě palec
3)Linduš se tě ptala,jak dlouho máš akva napuštěné a ne jestli jsi ho dneska měnil
Příčiny:
a)pokud jsi akvárko založil tento týden-zákal možná vznikl nedostatečným propráním štěrku
b)živorodky mají obecně velkou 'stolici' :)
Co s tím:
A):1)vyčisti filtr
2)každý týden vyměňuj 1/4 vody
3)vyměň živorodky za jiný druh živočicha vhodného do takovédleho akvárka ;)
B):1)dkal dno a zároveň vyměň 1/3 vody
2)vyměň živorodky za jiný druh živočicha vhodného do takovédleho akvárka ;)
3)pořiď ŽIVÉ rostliny namísto těch umělých!

PS:Nejsem špičkový expert přes akvaristitku,takže tyto rady,co zde píší jsou z mé vlastní zkušenosti a z toho,co bych asi udělal já v dané situaci.Proto doufám že mě místní odborníci neroznesou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2010 19:07 Žena Merkur [99] - Labyrintky
To je malé akvárium pro Paví očka a určitě vyměnit umělé rostlinky za živé. Zkus si přečíst něco o nich, o chovu. To 11l akvárium může být pro 1 samečka Bojovnice pestré. To jen jen typ. Ale chceš-li chovat Paví očka, tak bude nutné si pořídit vhodné akvárium..

rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:43 Dejdik
dnes jsem ho čistil, nevypínám filtr, 11 litrů, 7 ryb menších ( paví očka atd.), světlo je ok, rosltiny nemám akorát mám umělé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:37 Žena Linduš [166] – Re: Dejdik
jak dlouho máš akvárko napuštěné, vypínáš filtr, jak je nádrž velká, kolik a jaké ryby, světlo, kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:33 Dejdik – Kalná voda jakto?
Mám filtr ELITE Mini a zdá se mi že mám kalnou vodu..nevíte jestli to je tak? rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 18:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: pioter16
stejný problém s kalem jsem měla v nově založeném velkém akvárku, něco přez měsíc než začly bakterie správně fungovat. Ale když tam máš tolik rybek, tak to možná ty bakterie nebudou stíhat nikdy. S řasama už je to složitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2010 14:32 Muž Sid [6638] - Rostliny
Akvárium je tzv. "zahnojeno".
Důvody viz předešlé komentáře.
Na rostlinách bude řasa a na ní hnůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: stetinka
souhlasim, brutalne prerybneno, projdi si atlas a secti minimalni naroky na peostor vsech rybek co tam mas, pak to porovnej s cistym objemem sve nadrze (celkovy objem - prostor nad hladinou-objem dna-objem kytek-objem techniky)

to na ty fotce vypada jak detrit usazeny na nejakem slizu ci co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 10:45 Žena stetinka [270] – Re: pioter16
Teď jsem koukla do profilu, máš to pěkně přecpaný, hodně! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 10:42 Žena stetinka [270] – Re: JuraS
já si nemyslím, že je to řasa. Vypadá to jako znovuusedlej bordýlek. Odkalit a lepčejší fitříček, bych to viděla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 09:48 JuraS
O řasách tady na webu je napsáno toho tolik, že by to vydalo na knihu..stačí jen hledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2010 09:46 Muž grizly [145]
Pokud to není kal, který se ti rozvířil při čištění a znovu usadil na listech, jen to řasa.
1: špatné dno!!! , pod vrstvu štěrku dej jemnější substrát, například 5 cm křemičitého písku do bazénových filtrů.
2: Filtr!!! Kde je???? Jestli tam vpravo vzadu, je tak malý, že není vidět. Vetší filtr, např. molitan a filtrační hlavu.
3: Málo rostlinek!!! Klidně jich přidej co se "vejde". Hlavně rychlerostoucí.
4: Nepřekrmovat!!! Rybka musí mit pořád hlad, šmejdit po akfárku a hledat něco k snědku....
5: Žádná chemie!!!Nic na odstranění chloru, nastavení rovnováhy a podobné nesmysly.
6: Nejsem chytrolín a nehraju si tu na všeználka, který všechno ví, zná a všude už byl aspoň dvakrát. Rady jsou psány na základě zkušeností a na počest mrtvých rybek, které nepřežily mou péči.
No a vlastně to nejsou mé rady, jen jsem je tu vyčetl, vyzkoušel a můžu potvrdit, že fungujou.
Tak ať se ti daří mnohem líp než teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:50 pioter16 – Kalná voda
Fotka k příspěvku Chtěl jsem se poptat, co by to mohlo být, jestli nějaká řasa nebo sinice nebo já už fakt nevím, voda v akvárku je trošku kalná, bývala čistější a na rostlinách se objevilo to co je na fotce. Dík za pomoct
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 15:20 Muž Phoenix47 [0] - SumciPablo2
Dříve se mi při vzduchování taky dělala pěna na hladině a vyřešil jsem to tak že jsem vypnul vzduchování a začal jen čeřit hladinu a bylo po problému. Co se týče bílých nitěk, tak v čerstvě založeném akva mně taky začaly růst a vyřešil jsem to tak že jsem nasadil co nejvíc plovoucích rostlin, měsíc to tak nechám než mi vzniknou nitrifikační bakterie a pak nasadím ryby které tu řasu požerou a je to. S tím zákalem to zkus vyřešit buď jiným krmivem nebo jiným filtračním materiálem. Víc ti bohužel neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:10 Pablo2 Re: zelvik58
Tak už nevím co s tím, i při malém množství dříve běžně používaného krmiva se voda zakalí a začnou "růst" bílé "nitky" , to snad abych nechal rybičky umřít hlady. Ani ta pěna na hladině při vzduchování není normální.
Budu muset akvárko znovu celé zrušit a založit znovu, tentokrát použiji nový písek (důkladné vyprání v horké vodě asi nepomohlo) a kompletně vyčistit filtr včetně části s keramickými válečky pro bakterie (jen proprat v čisté vodě asi nestačilo). Pokud tohle nepomůže tak ....?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 15:49 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Pablo2
Málo krmit, necpat další ryby.Dánia se většinou drží u hladiny,z toho nic nepoznáš.Místo ryb doplňuj rostlinky,něco nenáročného,co rychle roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:48 Pablo2 Re: DrBolíto
Krmím ve všední den 1 x a volné dny 2x denně. Pro "sumečky" SERA Spirulina Tabs a SeraViformo, pro beťáka Nutrafin Max a nebo Nutrafin Max minipellets. Dříve jsem 2x týdně dával mražené krmivo a Sera vipagran. Dříve jsem také zkoušel živé krmivo koupené na burze.
"Sumečci" a beťák jsou zatím v pohodě a stále hledají něco k jídlu. Zkušebně jsem dal do akvárka 2 kusy pruhovaných dánií abych vyzkoušel chování rybek, které nedýchají vzduch a dánie se neustále drží u hladiny. NO2 změřena jako 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2010 17:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sewer
Já jim tam radši nasypu jednou a málo. Někdy ani si nevzpomenu ani na to málo. Když nemám potěr, tak proč taky víc, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:16 Muž Sewer [99] Re: Pablo2
K tomu bych jen dodal - a jak často krmíš rybky ty? Já je krmím 2x až 3x denně.
Radši jim tam nasypu 3x trošku, než jednou a moc. Pak to nesnědí a ve vodě to dělá bordel (třeba i ten, který zde popisuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 15:31 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Pablo2
Vyměň krmení a nebo ho prosuš v troubě, mě tohle (ne zákal, ale nitky) dělali tablety od Dajana. Ještě napiš jak často krmíš a kolik toho tam sypeš, jsou totiž lidi co si pletou rybky s prasetem a futrují je několikrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 12:54 Pablo2 Re: Yirka
Fotka k příspěvku Díky všem za reakce a upřesňuji:
- filtr Fluval byl nastaven na 1/3 výkonu a na výstupu je instalován bypass a průtok lze nastavit až k nule.
-ve filtru bylo (mimo originál osazení - molitan, aktivní uhlí, keramické válečky- přidáno odstraňování dusíku (orig. Fluval)
- jednou týdně probíhalo odkalování spojené s výměnou á 1/3 vody
- NO2 (na hranici měřitelnosti) , NO3 (á 12) a pH (á 6,8)- měřeno 2x týdně
- v akvárku je asi 12 různých rostlin
Začátek problémů - neonky se začínají držet u hladiny, nad vzduchovacím kamenem se objevuje nepravidelně pěna, výskyt malých bílých nitek.

Po založení nového akvárka (2.5.) už došlo 2x k mírnému zakalení vody včetně oněch nitek. Zhruba po 6 až 8 hodinách zakalení zmízí a "nitky" pomalu mizí. Pěna na hladině (od vzduch. kamene) s objevuje stále. Rybičky jsem měl v době rekonstrukce akvárka ve sklenici (3 l) a musel jsem je urychleně dát zpět do akvárka.
Byl chyba použít původní písek (i když důkladně propraný v horké vodě) ? Také filtr bylo asi nutno důkladně vyčistit celý (část s keramikou pro bakterie jsem jen propláchl v odstáté čisté voděě). Filtr byl mimo provoz á 5 hodin co jsem zakládal akvárko znovu.
Pokud můžete někdo ještě poradit, tak moc díky !!!!!!!!!!!!!!!
Presentaci udělám až to akvárko uvede do skutečného provozu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:46 Muž Yirka [9132] Re: Pablo2
Těch chyb je až příliš mnoho a žádná chemie je nevyřeší. Pokud ti AQ 5 měsíců fungovalo, měl by ses zamyslet cos udělal špatně. Například se vůbec nezmiňuješ jak provádíš údržbu. A to znovuzaložení a hned přidání rybek byla další nestandartnost. Měl by sis něco přečíst o zakládání nádrží a akvaristice vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: koala20
prč tam dávat chemii, když mu nefunguje filtrace
ryby uhynuly nejspíše kvůli zvýšené koncentraci NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Pablo2
fluval 105 do 40l coze vždyť tam nemůžeš mít žádnou biologickou filtraci a v akva mít mixér.
utlumit výkon na cca 40-60l/h (pokud je tedy akva čistý objem 40l)
pomohla by prezentace a taky napsat co je ve filtru za náplně.
a taky kolik je dostatek rostlin?

Přidej buď prezentaci nebo detailní info s fotodokumentací.
Dále viz:
rybicky.net/rady/filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:43 koala20 Re: Pablo2
dej tam aqutan black water ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:17 Pablo2 – Neustálé problémy s vodou
Fotka k příspěvku Po 5 měsících od založení akvárka (40 l - filtr Fluval 105- dostatek rostlin - 6 sumečků - 5 neonek) došlo přes noc k zakalení vody (včetně zápachu) a ůhynu neonek (sumečci bez problémů). Vyměnil jsem 80% vody ale zákal zůstal i na dále. Zrušil jsem akvárko, důkladně vypral písek horkou vodou, rostliny opral v hypermanganu, kořen a kameny vyvařil. Nově založil akvárko a za dva dny přendal sumečky (byly zatím ve sklenici od okurek), voda byla čirá ale za dva dny se zakalila, přestal jsem krmit a za další dva dny se voda vyčistila. Po 4 dnech se přes noc voda opět zakalila a na stěnách a rostlinách se objevil "porost" s krátkých býlích nitek (á 1 mm dlouhých). Dopopledne se voda zvolana vyčistila a "nitky" pomalu také mizí,nad vzduchovacím kamenem je velký "koláč" pěny. Pdobně se akvárko chovalo před tím než došlo k úhynu neonek.
Co to může být ?
Za každou rady předem díky !!!!!!!!!!!!
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=701