Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 10:19 djchris
dekuji za rady jak budu mit doma cas doplnim info. A urcite se dnes stavim do obchodu a dokoupim rostliny. Malej uz se nemuze dockat az tam bude mit rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 09:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: djchris
Ne světlo teď neřeš a barva taky není podstatná. Hrad je na uvážení každého, ale pokud je nezávadný tak poslouží stejně jak kameny. Důležité je aby se synovi akvárium líbilo a nabyl hezký vztah k akvaristice.
Pokud ale nezmizne do 2-3 dnů ten zákal tak měň vodu (cca 1/3-1/2 objemu 2-3 krát týdně). A hlavně přidej rostliny, 3 jsou opravdu málo. Máš plochu 40*30 cm a tam se toho vejde ještě opravdu hodně. Neboj, ne všem kytičkám se bude dařit, tak ať ti tam zůstane alespoň něco.
A zkus doplnit ještě ten popis do prezentace, takhle toho moc nevíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 09:20 djchris
takze to svetlo mam resit nebo to mam nechat tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 16:26 R Muž romant [27987] Re: djchris
Nový dno a křemičitej písek jako překryv, to v podstatě jedno a to samý jest a pokud tam není nějaká hlína, která se dostává na povrch a nebo ten tzv. překryv není s vyšším podílem nějaké jílové složky, tak bych dno, jako možnou příčinu vyloučil. Samozřejmě, že jako první příjde na mysl kořen, který mlže barvit hodně dlouho, takže když se vymění voda a zlepší se to a druhej den je to stejný, barví kořen, což je nic proti ničemu. To zabarvení mlže být ještě umocněno světlem, tedy teplejším světelným spektrem, což bych si tipnul, že tam máš, opět nic proti ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 16:03 GP Re: djchris
Ja bych to nehrotil. Nekdo holky nekdo vdolky. Rybkam to bude jedno a pokud se to libi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 15:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: djchris
djchris napsal: ten hrad jsem zakoupil primo u nas v obchode s rybičkami a bylo mim receno ze je neskodny

Onen hrad je v skupině věcí, které jsem měl na mysli, že je máš z akvária vyhodit (je vidět na fotce).
Už jen čekám, kdo si strčí do akvária plastového Zemana (určitě ho někdo vyrobí tak, aby byl neškodný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 13:58 djchris
ten hrad jsem zakoupil primo u nas v obchode s rybičkami a bylo mim receno ze je neskodny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 13:56 Muž janesik1xjakep [63] Re: djchris
Ten plast bych tam asi necpal, bude to jako pěst na oko a navíc to taky může něco vylučovat. Ale záleží na vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 13:53 djchris
Zatím dekuji za rady dnes vecer jak dorazim domu z práce doplnim udaje o akvariu. Jinak ten koren co jste tu psali tam nemam sice koupeny je ale luhuje se ve vode a nevim jestli ho tam vůbec dam. Jinak v akvariu jsou tri rostlinky nazvy po me nechtejte nezapamatoval jsem si je. Jinak jsme tam ze synem koupili plastovy hrad. nic vic tam zatím nemame. Koren mam zakoupeny amano nano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 13:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: djchris
Červenou vodu bych považoval za sekundární problém. Máš tam jeden anubias a jednu sagitarii. Nedostatečné množství rostlinné hmoty a dost nevhodné rostliny na úvod. Anubias roste pomalu a nijak ti nepomůže. Sagittaria (asi) platyphylla není dobrá rostlina pro záběh (můj názor). Kašli na to, že máš červenou vodu - toto samo o sobě je problém. Potřebuješ doplnit jiné rostliny. Pro inspiraci si přečti, co zažíval tenhle člověk: www.akva.sk/…

Ok. Červená voda: Vyházej z akvária vše, co v něm nemusí být. Nech jen rostliny, vodu a dno. Vyměň 15% vody. Dnes, pozítří, za čtyři dny. Uvidíš. Založ si tu prezentaci akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 13:03 Žena Sadiie [68] - Miniakvária
V uživatelském menu máš "nádrže", založ si prezentaci své vlastní nádrže a vyplň všechny jednotlivé sekce co nejpřesněji. Ostatní mají potom mnohem snažší práci při určování a řešení problémů v nádržích, protože mnohdy bývají způsobeny několika různými faktory.

Nicméně tmavá barva vody je způsobena tanniny které se vyluhují do vody z kořene (nejspíš byl zakoupen jako nový). Kořen bude tanniny pouštět dlouho, třeba i několik měsíců, barva se nedá odstranit filrací. Proces se dá uspíšit tím, že se kořen vyndá a vyvaří několik hodin ve vodě. Pokud ti tmavá barva vody nevadí, není se čeho bát, rybám ani dalším taky nevadí a je hodně vyhledávaným efektem (blackwater akvária goo.gl/… ). Jen je třeba pamatovat na to že čím je intenzivnější barva tím méně světla proniká vodním k rostlinám.

Kalnost, neprůhlednost je průvodní jev nově založených nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 11:58 djchris
prezentaci to myslis presne co. Jsem uplny amater:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 11:50 Žena Xlienka [276] - Amerika
Co takhle prezentaci. Jak asi máme vědět jak je složené dno, když tady není ani kompletní fotka akvária, natož to ještě nějaký popis.
Jinak výživný substrát pod pískem, většinou vodu nebarví, tedy alespoň pokud se vrstvy nepromíchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 11:07 djchris
Rostliny jsou živé, nemůže se ta voda barvit od toho dna? V obchodě mi dali nové dno které jsem vás zasypal proplachnutym jemným pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 10:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: djchris
Dělá to kořen podle fotky ale není poznat jestli tam vůbec je. Vyndat a nechat vylouhovat protože tohle bude dělat poměrně dlouho.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 10:44 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: djchris
Za 5 dnů se nic nestane, chce to čekat, čekat a ještě jedou čekat. Hnědá voda může být i z barvícího kořenu (bohužel bez prezentace se radí těžko), ale to kalné zmizne pouze časem. Nejspíše nálevníci, takže doporučuji teď nechat bez zásahů a až když se to vyjasní (a zůstane to pouze hnědé ne kalné) začít klidně jednou týdně měnit vodu.
A hlavně bez živočichů, alespoň než se to zajede, cca měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 10:32 djchris – nove akvarko zalozeno 22.6.2016
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mel bych dotaz kolem vody v akvariu, se synem jsme akvarko naplnili jiz minuly tyden ve stredu (22.6) a hned od druhe dne se nam zbarvila voda do hneda po konzultaci v mistnim obchode mi bylo zdeleno ze se voda vycisti ale i po 5 dnech nic voda porad zbarvena do hneda. Od stredy nonstop filtruji. Mel by nekdo radu co stim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:44 Muž ice82man [0] Re: romant
klesá to ke dnu takže to nálevníci asi nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:32 R Muž romant [27987] Re: ice82man
Naber trochu vody do skleničky a proti tmavýmu pozadí do tý skleničky posviť baterkou a když se to bude hejbat, máš tam nálevníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:29 Muž ice82man [0] Re: romant
Právě že jsem jen přidal rašelinu a takhle to dopadlo, bílý zákal jako bych tam rozpustil křídu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: ice82man
Co jinýho jsi dělal? Čištění filtru, odkalování dna atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:22 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ice82man
Já vím že se na to tahle blbě kouká ale bude to mít rozdílnou barvu. Udělej si něco podobného jako má JBl. www.youtube.com/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 17:53 Muž ice82man [0] Re: vaaclav
Ten test na NO3 takhle líp vidim :-) . Rašelinu používám od Fluvalu, mám jí pod filtrem v silonce ( prozatím )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 17:47 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ice82man
Co jsi použil za rašelinu? Jinak ten test Na NO3 se asi takhle nedělá musíš se koukat přes odměrku a ne kapat kapky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 17:40 Muž ice82man [0] – Kalná voda
Dobrý den, mám problém se zakalenou vodou. Chtěl jsem snížit PH pomocí rašeliny a místo snížení se mi v akváriu udělal bílý zákal. PH jsem několikrát měřil různými testery a jeho hodnota je 8,2 a mám vysokou hodnotu Ca 137mg/l. Jediný co mě napadá, že se tam vysrážel vápník. Dokáže mi někdo prosím poradit? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:05 - Re: kejvi3
Zrejme to bude novo založená nádrž,odporúčam preštudovať zábeh akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:01 R Muž romant [27987] Re: prasan
A nebo ani jedno z toho co radíš. :) Jenom bych chtěl připomenout, že nevíme nic, zhola nic o té nádrži, kde je ten problém a bez toho se to bude těžko odhadovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:01 Muž patamatix [408] Re: kejvi3
Taky by bylo dobré vidět prezentaci zmíněného akvária,pak by jsi dostal i přesnější rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 10:59 - Re: kejvi3
Môžeš použiť viacero vecí podľa toho o aký zákal ide.UV lampu,aktívne uhlie,dôkladnejšia filtrácia a častejšie výmeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 10:55 kejvi3 – zakaleni akvaria
Mam dotas jak se zbavit v akvariu zakaleni
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 16:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lubo
Čekat a neměnit. Akvaristika chce trpělivost! + to co psal Romant...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 16:42 lubo
Ahoj voda trosku ustupila a ja som sa na to nemohol pozerat tak som pred akva odkalil a vimenil polovinu vodi ale teras neje voda costa ale zase ide do tej bielej co mam robit
:-)
Cely cas vzduchujem na noc vipinam aj co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 08:44 Muž zotyo [3]
Po výmene vody som mal čistú vodu. Aj na druhý deň, ale na tretí sa mi úplne zakalila. Nechápem to už? Nemôže t byt filtrom, dosť to cerí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:51 jamajcan Re: lubo
Tyhle zimní skleníkové okurky, které slunce neviděly, rychle kazí vodu. A nežerou mi je ani krevety a to je co říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:31 lubo
Uhorku som dal prec uz takoj rano takze len vzduchovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:30 R Muž romant [27987] Re: lubo
Okurku pryč a vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:26 lubo
Ahoj vcera som odkaloval a dolial som cerstvu vodu lenze bola trochu biela tak som to neriesil mislel som ze s to usadi vecer som dal ancistrusom uhorku a voda rano bola cela biela teraz som pridal do vody bastosan mislite ze to pomoze
Dakujem za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:22 Muž Legioix [574] Re: zotyo
Vodu nechej. To zmizí samo, ale přidej tam tu druhou flašu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:16 Muž zotyo [3] Re: Legioix
takže tvoja rada je, prerobiť co2 a vymeniť vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:14 Muž Legioix [574] Re: zotyo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:11 Muž zotyo [3] Re: Legioix
je to priamo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:09 Muž Legioix [574] Re: zotyo
Máš to flašku přímo a nebo přes druhou s vodou? Pokud ji máš přímo, tak se to občas stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:02 Muž zotyo [3] Re: romant
Nie, dnes som chcel spraviť údržbu. Kŕmim fakt minimálne, aspoň dúfam. hmm jedna vec, pridal som hnojivo pre rastlinky, dajana plant tabs, 2kusy. Aj predtým som už dal a nič zvláštne sa nedialo.
Filtra som sa nedotkol vôbec, odkedy mám akva založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:57 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Nědělal jsi jiný zněmy? Nevrtal jsi se ve dně, ve filtru, nedopřál jsi rybám více krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:52 Muž zotyo [3] Re: romant
ešte jedna vec, mám fľašu od dennernle, ktorú som naplnil po risku, a je tak isto. nechýba nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:42 Muž zotyo [3] Re: romant
cez difúzor mohol? vôbec som fľašou nepotrepal. Zaujímavé je aj to, že mi idú raz malé bublinky a pomerne slabo a inokedy zas jedna väčšia bublinka za cca 2-3 sekundy.
Asi tak tú vodu vymením, polovicu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zotyo
Propral jsi štěrk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:37 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Neblemcnul ti burčák až do akva? Což asi těžko zjistíš, když jsi nebyl doma. Já bych pro sichr vyměnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 15:35 Muž zotyo [3]
Ahoj, včera som začal s co2. Vyrobil som z kvasníc. Večer bola voda krásna čistá a aj ráno ako som pozrel. No ako som teraz prišiel z roboty, je voda úplne zakalena. Môže to byť tým co2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 07:51 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Můžeš tak i tak, nemáš tam ryby, je to jednodušší. Obvykle se voda při nálevníkovi nemění, ale klidně můžeš, jako takovou protiřasovou prevenci(čímž neříkám, že je mít nebudeš), tedy já to tak dělám. Jinak až se začne chytat nitrifikace i nálevník se odporoučí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=251