Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:18 Žena miguela [21] Re: romant
takže inventura provedena!! celkem 80ks rybek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: miguela
Jj, zlepšení tam vidět je, neusnout na vavřínech, co nejméně do akva zasahovat, krmit minimálně a pravidelně měnit vodu, to snad není moc povinností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:06 Žena miguela [21] Re: romant
do většího půjdu určitě, ale až se nastěhuju do novýho domečku, což bude tak za půl roku.. Ještě udělám o víkendu inventuru po těch dramatických úbytcích a doufám, že už to nebude tak hrozný.. mám na profilu tu fotku focenou před 5 minutami, že je to lepší? Omluvte kvalitu fotky, je to z mobilu.. foťák se semnou nekamarádí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: miguela
Já Tě do novýho většího hned neženu, z výchovnýho hlediska bych viděl jako lepší variantu, to zvládnout v tomto, odladit to ku spokojenosti, nabrousit otruhy a uvidí se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:58 Žena miguela [21] Re: romant
záleží hlavně na tom, kolik budu mít lováčů na nové větší akvárko.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: Miguela
Tak teď žádný bláznění, zamakej na redukci té rybí osádky a bude to fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:55 Miguela
ty ryby si ze mě prostě dělají srandu ne zítra jsem po zimování zahrady zákazníkovi chtěla jet ke Kučerovi pro nějakou zázračnou léčbu, poslala jsem mu před 2 dny fotku s prosbou stejnou jako na vás, odpověděl? NE!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Takže měl tradičně pravdu Romant :) něco se v něm ustálilo - např. vytvořilo se víc nitrifikačních bakterií
V pořádku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:50 Miguela
nic jsem s tím nedělala, takže nevím.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud je DNES akvárko čistý, tak je podstatný co se stalo tak den až dva před tím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:46 Miguela
kocour celý den chrápal na víku od akvárka, tak se zeptejte jeho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
:-D To je vlastně nejpravděpodobnější...možná odkalení a výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:59 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Můj tip je že nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:43 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a co se s ním událo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:43 Žena miguela [21]
akvááárko je čisťoučkýý jako studááánka, jupíííííííí hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:21 Žena miguela [21] Re: Ičin
neuvěřitelné foto kvůli těm rybám myslíš? pěkně jsem si nasrala do bot koukám s těma mřenkama.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2012 21:54 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A sníženi osádky taky platí!!
A tady ono čtení
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
A i přes zvláštní (a pro mě neuvěřitelné info) doporučuji případnou konzultaci ve Viváriu. Pan Kučera je výborný a ochotný akvarista. Myslím, že i s tím přebytkem ryb by mohl pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:51 R Muž romant [27987] Re: miguela
V tomto kalamitní případě doporučuji použít přípravek Nitrivec dle návodu, popř. před tím Toxivec. Dojde k rychlému vyvázání škodlivých N látek a tím nitrivecem se dodají nitrifikační bakterie, což je teď nejpotřebnější. To nekrmení platí stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: miguela
Je tady dost odkazů, od toho jsou tady jiní, kteří to sem opět hodí :)
Jinak obecně platí, že se zaráz nemění voda a nečistí filtr. Další věc je, že se kompletně nečistí akvárko. Odsaje se kal ze dna, doplní se voda a hotovo. Ještě tak otřít sklo od řas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:47 Žena miguela [21] Re: Ičin
tak teď si připadám jako úplný debžo stydim takže mi prosím řekněte polopatě pro debžu, jak má co postupně čistit sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:47 R Muž romant [27987] Re: miguela
Odkalovat dno je v pořádku, ale čistit filtr takto často už ne. neustále si narušuješ nitrifikační proces v akváriu. Filtr čisti, až bude jeho výkon o poznání slabší. poloviční výkon filtru, je dobře zajetej filtr. Přečti si ty odkazy co jsem ti dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:45 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: miguela
a sme doma!! To je ten problém. Výměna všeho rozbourá celou rovnováhu v akváriu. Pak se můžou namnožit nálevníci, kteří ti zakalí vodu. A jelikož tak přijdeš o bakterie, které přetváří nebezpečné látky na méně nebezpečné, tak se pomalu otráví ryby. Ty méně odolné (neonky, tetry) to odnesou hned, ty odolnější jsou ve stresu a jsou agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:45 R Muž romant [27987] Re: katkra
Ne, nech to tak jak to je, ono se to dočistí. 2-3 dny nekrmit. Když odkaluješ, tak nečisti ve stejnej moment filtr, ale až třeba za týden a filtr nikdy nečistit dočista dočista, jenom lehce promáchnout a nějakou špínu tam nechat. V případě, že bude nějaká nepatřičná rekace ryb, lapání po dechu, shlukování se u hladiny, tak výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katkra
Stejné otázky - kdy bylo založeno, bylo měněno dno? Počítám že ne a pak je odpověď "Nic nedělat a počkat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:42 Žena miguela [21] Re: romant
před týdnem jsem měnila celé akvárko, nevěděla jsem, co s tím kalem. Dno odkaluju při každém čištění 2x do měsíce společně s filtrem, to je špatně?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:42 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
N-látky jsou čpavek/amoniak (vysoce toxické), která se dál rozkládají na dusitany (pořád toxické) a ty pak na dusičnany (málo toxické, ale pořád jsou). K té přeměně je potřeba zajeté akvárium a filtr.
Těch látek tě zbaví (v tvém případě) výměna vody. Dost pomůžou i rostliny, především plovoucí (Pistia)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:41 katkra – kalná voda
Zdravím, potřebovalal bych poradit.s kalnou vodou.
Odsála jsem nečistoty ze dna a doplnila s odstátou vodou i s přípravkem na úpravu vody, jen voda stále je kalná filtr je čistý,jen jsem odebrala trochu rostlin.a voda stále kalná mám ji znovu vyměnit.Předem dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:40 R Muž romant [27987] Re: miguela
Kdy naposledy a kolik vod jsi měnila? Dno pravidelně odkaluješ? Ten filtr nějak čistíš? Kdy naposledy? Nebylo činěno čištění filtru a odkalování dna současně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:37 Žena miguela [21]
a jak se můžu té N látky zbavit? to by mělo být z bobešů od ryb, ne? a s tím problémy nemám sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:28 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Od pohledu bych to tipnul, že nálevník je druhotný. Při tom přerybnění jsem si prakticky jist, že ten hlavní problém jsou N-látky v první řadě a s nima spojená i agresivita, kterou teda ještě podporuje i málo prostoru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:53 host Re: miguela
Pokud je ten zákal způsobený nálevníkem, zde je popsáno jak na něj:
wds.cz/…
Ale jak psali kolegové, redukce ryb a nepřekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:43 Žena miguela [21] Re: romant
přes rok určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:41 R Muž romant [27987] Re: miguela
Dej tomu těch pár dní klid a potom se bude řešit další, mezi tím čti, zdejší fórum je plný užitečnejch informací. Jak dlouho je to kvárko založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:38 Žena miguela [21] Re: romant
Mě nenas** ty peníze, ale že ty ryby chcípaj bezdůvodně, ty krevety mě mrzí dodnes nejvíc, ty jsem viděla normálně ve společenským akvárku bez problému i s cichlidama, ale u mě to prostě nejde sad vždycky mi ryby pochcípaly jen odtamtud.. a to jsem pokaždý dávala dezinfekci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:35 R Muž romant [27987] Re: miguela
Tak to se nestačím divit, to mě na Vivárko nesedí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:33 Žena miguela [21] Re: romant
tak tam jsem přesně byla!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:27 R Muž romant [27987] Re: miguela
Nevím u koho jsi nakupovala, ale u Vás na Mělníce je Vivárium a tam by jsi chybku neudělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:26 Žena miguela [21] Re: miguela
sakra parmička černopruhá, nevim proč pořád píšu černoploutvá!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:25 Žena miguela [21]
Tady na Mělníku je fakt nedám, tam jsem se spálila hodněkrát (př: při zakládání jsem koupila 10 red cheryn krevet, 4 parmičky černoploutvé a ptám se, když je parma dravec, jestli to ty krevety přežijou, prej jo, vydržely 2 dny a nebyly.. :-( to samé s pavíma očkama, mám skaláru a taky mi říkal, že to není problém, po týdnu byly paví očka bez plutví..) a tady jsem jí bohužel i koupila. Spíš bych to s tou parmou chtěla nějak urovnat ne přece tady nebude dělat takový komedie palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:21 R Muž romant [27987] Re: miguela
O.K. nejsi ani první a bohužel ani poslední, kdo sem zabloudil až když je nějakej problém. Máš snahu to řešit a to je hlavní. Ty parmy vrať tomu od koho jsi je koupila, nebo daruj do akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:16 Žena miguela [21] Re: romant
Jen jsem kupovala ryby, co se mi líbily, akvaristy jsem vždy informovala o počtu a osaádce ostatních domorodců, ale nikdy mi nic neřekli. Ale to je samozřejmě moje chyba, že jsem na Vaši stránku přišla až na doporučení, to chápu a stydím se za to.. stydim Okamžitě se potřebuju zbavit 7cm parmičky červenoocasé, stala se bossem celého akvárka a ožírá ocasní ploutve, přistihla jsem ji při činu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:06 R Muž romant [27987] Re: miguela
No, pěkná rybí polívka. Postupoval bych tím nic neděláním, prostě několik dní bych nekrmil, do akvária nijak nezasahoval a nechal to stabilizovat. Podívej se do atlasu ryb na Tvoje chovance a zjistíš jejich nároky, neb pro zdárný fungování akvária bude do budoucna třeba upravit jejich počty. Mrkni se na tyhle odkazy, budou se hodit. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:58 Žena miguela [21]
hotovooo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:24 Miguela
ok, tak moment prosím počkejte, nafotím akvárko, zaregistruji se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:05 R Muž romant [27987] Re: Miguela
Na nálevníka, je-li to opravdu on nejsou třeba žádný složitosti, tam je nejlepší nedělat nic, prostě nic a nechat akvo si s tím poradit. Žádný krmení a třeba lehce podpořit nitrifikaci, jde-li o akvárko čertváček vhodným podpůrným prostředkem, třeba Nitrivec a čekat a vydržet. Výměny vod jsou v tomto případě kontraproduktivní, prostě musí zafungovat systém. Určitě by se hodilo být zaregitrována a mít prezentaci, protože jedna fotka napoví kolikrát více než sáhodlouhý slohový cvičení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:00 Miguela
Na jednom webu jsem se dočetla, že na tu mou kalnou vodu způsobil nejspíše nálevník, tak jsem podle instrukcí na dva dny zatemnila akvárko a filtr se vzduchováním jsem nechala jet na plný pecky, chcíplo 7 neonek a 4 tetry krvavé..
Myslítem že by mi pomohla dezinfekce, nebo něco jiného? Už jsem nas*** hlavně kvůli těm rybkám.. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: sux
já sem ale šťoura :o) sorry smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:44 Muž sux [117] - AmerikaRe: hr
Vidíš a já BA na nasávací koš vůbec nedávám....Chci maximálně točit vodu - pak hold musím častěji drbat předfiltr, ale pro tu čistou vodu to udělám rád palec
Tím netvrdím, že s BA nebude voda čistá, ale sníží se průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:35 Muž sux [117] - AmerikaRe: hr
Vesměs souhlasím, ale jsem zastáncem dvojité filtrace

1) mechanická - maximální výkon přes příslušná filtr. media v externím filtru, čistá voda na pohled
a
2) biologická - pomalá filtrace vnitřním filtrem s malým průtokem pro nitrifikační bakterie a stabilitu akva

- ale to je jen můj vkus... ano

- používám ještě UV lampu za externím filtrem, (ale to mi tu bude spoustu lidí i kritizovat :-D). Rozhodně bych ten filtr nerušil, přidal další a zdvojnásobil výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:09 Muž sux [117] - AmerikaRe: Buba - Gump
Mno je to jedna z možností. zkusil bych k stávajícímu filtru přidat třeba www.juwelakvarium.cz/…

Druhá možnost je, že jim dost dopřáváš :o) A protože o těchto rybách vím pramálo, nedokážu říct jestli standartně produkují nadmíru odpadních látek.

PS: filt, který máš uvádí, že má průtok 300l - ALE je to bez filtračních náplní a když si vezmeš, že se trošku zanesou, tak to vidím tak na půlku. palec

- teď ještě koukám, že krmíš gupkama a asi dalším žívým...to je pak možná vyřešený - dravci (masořzavci) produkují hodně detritu a potřebujou výkonou filtraci...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=551