Hafici.net Kocici.net Ptacci.net Rybicky.net Skalky.net Terarka.net Tipynavylety.net
Nejste přihlášen - přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku  
Kalná voda
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:52 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Takže měl tradičně pravdu Romant :) něco se v něm ustálilo - např. vytvořilo se víc nitrifikačních bakterií
V pořádku :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:50 Miguela - Cichlidy
nic jsem s tím nedělala, takže nevím.. stydim
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:49 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Pokud je DNES akvárko čistý, tak je podstatný co se stalo tak den až dva před tím
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:46 Miguela - Cichlidy
kocour celý den chrápal na víku od akvárka, tak se zeptejte jeho :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:00 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
:-D To je vlastně nejpravděpodobnější...možná odkalení a výměna vody
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:59 R Muž romant [14674] Re: Ičin
Můj tip je že nic. ;-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:43 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
a co se s ním událo?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:43 Žena miguela [19]
akvááárko je čisťoučkýý jako studááánka, jupíííííííí hop hop hop
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:21 Žena miguela [19] Re: Ičin
neuvěřitelné foto kvůli těm rybám myslíš? pěkně jsem si nasrala do bot koukám s těma mřenkama.. sad
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2012 21:54 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
A sníženi osádky taky platí!!
A tady ono čtení
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
A i přes zvláštní (a pro mě neuvěřitelné info) doporučuji případnou konzultaci ve Viváriu. Pan Kučera je výborný a ochotný akvarista. Myslím, že i s tím přebytkem ryb by mohl pomoci
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:51 R Muž romant [14674] Re: miguela
V tomto kalamitní případě doporučuji použít přípravek Nitrivec dle návodu, popř. před tím Toxivec. Dojde k rychlému vyvázání škodlivých N látek a tím nitrivecem se dodají nitrifikační bakterie, což je teď nejpotřebnější. To nekrmení platí stále.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:51 Muž Ičin [1153] - CichlidyRe: miguela
Je tady dost odkazů, od toho jsou tady jiní, kteří to sem opět hodí :)
Jinak obecně platí, že se zaráz nemění voda a nečistí filtr. Další věc je, že se kompletně nečistí akvárko. Odsaje se kal ze dna, doplní se voda a hotovo. Ještě tak otřít sklo od řas :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:47 Žena miguela [19] Re: Ičin
tak teď si připadám jako úplný debžo stydim takže mi prosím řekněte polopatě pro debžu, jak má co postupně čistit sad
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:47 R Muž romant [14674] Re: miguela
Odkalovat dno je v pořádku, ale čistit filtr takto často už ne. neustále si narušuješ nitrifikační proces v akváriu. Filtr čisti, až bude jeho výkon o poznání slabší. poloviční výkon filtru, je dobře zajetej filtr. Přečti si ty odkazy co jsem ti dával.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:45 Muž Ičin [1153] - CichlidyRe: miguela
a sme doma!! To je ten problém. Výměna všeho rozbourá celou rovnováhu v akváriu. Pak se můžou namnožit nálevníci, kteří ti zakalí vodu. A jelikož tak přijdeš o bakterie, které přetváří nebezpečné látky na méně nebezpečné, tak se pomalu otráví ryby. Ty méně odolné (neonky, tetry) to odnesou hned, ty odolnější jsou ve stresu a jsou agresivní
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:45 R Muž romant [14674] Re: katkra
Ne, nech to tak jak to je, ono se to dočistí. 2-3 dny nekrmit. Když odkaluješ, tak nečisti ve stejnej moment filtr, ale až třeba za týden a filtr nikdy nečistit dočista dočista, jenom lehce promáchnout a nějakou špínu tam nechat. V případě, že bude nějaká nepatřičná rekace ryb, lapání po dechu, shlukování se u hladiny, tak výměny vody.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:43 Muž Ičin [1153] - CichlidyRe: katkra
Stejné otázky - kdy bylo založeno, bylo měněno dno? Počítám že ne a pak je odpověď "Nic nedělat a počkat"
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:42 Žena miguela [19] Re: romant
před týdnem jsem měnila celé akvárko, nevěděla jsem, co s tím kalem. Dno odkaluju při každém čištění 2x do měsíce společně s filtrem, to je špatně?? coze
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:42 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
N-látky jsou čpavek/amoniak (vysoce toxické), která se dál rozkládají na dusitany (pořád toxické) a ty pak na dusičnany (málo toxické, ale pořád jsou). K té přeměně je potřeba zajeté akvárium a filtr.
Těch látek tě zbaví (v tvém případě) výměna vody. Dost pomůžou i rostliny, především plovoucí (Pistia)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:41 Žena katkra [9] – kalná voda
Zdravím, potřebovalal bych poradit.s kalnou vodou.
Odsála jsem nečistoty ze dna a doplnila s odstátou vodou i s přípravkem na úpravu vody, jen voda stále je kalná filtr je čistý,jen jsem odebrala trochu rostlin.a voda stále kalná mám ji znovu vyměnit.Předem dík :-)
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:40 R Muž romant [14674] Re: miguela
Kdy naposledy a kolik vod jsi měnila? Dno pravidelně odkaluješ? Ten filtr nějak čistíš? Kdy naposledy? Nebylo činěno čištění filtru a odkalování dna současně?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:37 Žena miguela [19]
a jak se můžu té N látky zbavit? to by mělo být z bobešů od ryb, ne? a s tím problémy nemám sad
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:28 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Od pohledu bych to tipnul, že nálevník je druhotný. Při tom přerybnění jsem si prakticky jist, že ten hlavní problém jsou N-látky v první řadě a s nima spojená i agresivita, kterou teda ještě podporuje i málo prostoru
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:53 host - CichlidyRe: miguela
Pokud je ten zákal způsobený nálevníkem, zde je popsáno jak na něj:
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=51549&PHPSESSID=a26b32ea0c9276c8ed8c 6a6b5b77991e
Ale jak psali kolegové, redukce ryb a nepřekrmit.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:43 Žena miguela [19] Re: romant
přes rok určitě
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:41 R Muž romant [14674] Re: miguela
Dej tomu těch pár dní klid a potom se bude řešit další, mezi tím čti, zdejší fórum je plný užitečnejch informací. Jak dlouho je to kvárko založený?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:38 Žena miguela [19] Re: romant
Mě nenas** ty peníze, ale že ty ryby chcípaj bezdůvodně, ty krevety mě mrzí dodnes nejvíc, ty jsem viděla normálně ve společenským akvárku bez problému i s cichlidama, ale u mě to prostě nejde sad vždycky mi ryby pochcípaly jen odtamtud.. a to jsem pokaždý dávala dezinfekci
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:35 R Muž romant [14674] Re: miguela
Tak to se nestačím divit, to mě na Vivárko nesedí. :-O
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:33 Žena miguela [19] Re: romant
tak tam jsem přesně byla!!
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:27 R Muž romant [14674] Re: miguela
Nevím u koho jsi nakupovala, ale u Vás na Mělníce je Vivárium a tam by jsi chybku neudělala.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:26 Žena miguela [19] Re: miguela
sakra parmička černopruhá, nevim proč pořád píšu černoploutvá!! tone
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:25 Žena miguela [19]
Tady na Mělníku je fakt nedám, tam jsem se spálila hodněkrát (př: při zakládání jsem koupila 10 red cheryn krevet, 4 parmičky černoploutvé a ptám se, když je parma dravec, jestli to ty krevety přežijou, prej jo, vydržely 2 dny a nebyly.. :-( to samé s pavíma očkama, mám skaláru a taky mi říkal, že to není problém, po týdnu byly paví očka bez plutví..) a tady jsem jí bohužel i koupila. Spíš bych to s tou parmou chtěla nějak urovnat ne přece tady nebude dělat takový komedie palec .
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:21 R Muž romant [14674] Re: miguela
O.K. nejsi ani první a bohužel ani poslední, kdo sem zabloudil až když je nějakej problém. Máš snahu to řešit a to je hlavní. Ty parmy vrať tomu od koho jsi je koupila, nebo daruj do akvaristiky.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:16 Žena miguela [19] Re: romant
Jen jsem kupovala ryby, co se mi líbily, akvaristy jsem vždy informovala o počtu a osaádce ostatních domorodců, ale nikdy mi nic neřekli. Ale to je samozřejmě moje chyba, že jsem na Vaši stránku přišla až na doporučení, to chápu a stydím se za to.. stydim Okamžitě se potřebuju zbavit 7cm parmičky červenoocasé, stala se bossem celého akvárka a ožírá ocasní ploutve, přistihla jsem ji při činu
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:06 R Muž romant [14674] Re: miguela
No, pěkná rybí polívka. Postupoval bych tím nic neděláním, prostě několik dní bych nekrmil, do akvária nijak nezasahoval a nechal to stabilizovat. Podívej se do atlasu ryb na Tvoje chovance a zjistíš jejich nároky, neb pro zdárný fungování akvária bude do budoucna třeba upravit jejich počty. Mrkni se na tyhle odkazy, budou se hodit. http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:58 Žena miguela [19]
hotovooo
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:24 Miguela
ok, tak moment prosím počkejte, nafotím akvárko, zaregistruji se
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:05 R Muž romant [14674] Re: Miguela
Na nálevníka, je-li to opravdu on nejsou třeba žádný složitosti, tam je nejlepší nedělat nic, prostě nic a nechat akvo si s tím poradit. Žádný krmení a třeba lehce podpořit nitrifikaci, jde-li o akvárko čertváček vhodným podpůrným prostředkem, třeba Nitrivec a čekat a vydržet. Výměny vod jsou v tomto případě kontraproduktivní, prostě musí zafungovat systém. Určitě by se hodilo být zaregitrována a mít prezentaci, protože jedna fotka napoví kolikrát více než sáhodlouhý slohový cvičení. :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:00 Miguela
Na jednom webu jsem se dočetla, že na tu mou kalnou vodu způsobil nejspíše nálevník, tak jsem podle instrukcí na dva dny zatemnila akvárko a filtr se vzduchováním jsem nechala jet na plný pecky, chcíplo 7 neonek a 4 tetry krvavé..
Myslítem že by mi pomohla dezinfekce, nebo něco jiného? Už jsem nas*** hlavně kvůli těm rybkám.. :-|

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:45 Muž sux [85] - AmerikaRe: sux
já sem ale šťoura :o) sorry smich
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:44 Muž sux [85] - AmerikaRe: hr
Vidíš a já BA na nasávací koš vůbec nedávám....Chci maximálně točit vodu - pak hold musím častěji drbat předfiltr, ale pro tu čistou vodu to udělám rád palec
Tím netvrdím, že s BA nebude voda čistá, ale sníží se průtok.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:35 Muž sux [85] - AmerikaRe: hr
Vesměs souhlasím, ale jsem zastáncem dvojité filtrace

1) mechanická - maximální výkon přes příslušná filtr. media v externím filtru, čistá voda na pohled
a
2) biologická - pomalá filtrace vnitřním filtrem s malým průtokem pro nitrifikační bakterie a stabilitu akva

- ale to je jen můj vkus... ano

- používám ještě UV lampu za externím filtrem, (ale to mi tu bude spoustu lidí i kritizovat :-D). Rozhodně bych ten filtr nerušil, přidal další a zdvojnásobil výkon.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2012 15:09 Muž sux [85] - AmerikaRe: Buba - Gump
Mno je to jedna z možností. zkusil bych k stávajícímu filtru přidat třeba http://www.juwelakvarium.cz/Akvarijni-filtry/EHEIM/EHEIM-Vnejsi-vc-filtr-hmot-Eheim-p rofessionel-3-2073-02-350L.html

Druhá možnost je, že jim dost dopřáváš :o) A protože o těchto rybách vím pramálo, nedokážu říct jestli standartně produkují nadmíru odpadních látek.

PS: filt, který máš uvádí, že má průtok 300l - ALE je to bez filtračních náplní a když si vezmeš, že se trošku zanesou, tak to vidím tak na půlku. palec

- teď ještě koukám, že krmíš gupkama a asi dalším žívým...to je pak možná vyřešený - dravci (masořzavci) produkují hodně detritu a potřebujou výkonou filtraci...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 14:58 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Co znamená čištění celého akvárka? všecho vyndat a vyprat?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 14:50 Miguela - Cichlidy
A proč vadí více druhů ryb? To nám akvarista neřekl a to jsme většinu kupovali od něj.. To je škoda.. Filtr je na 300l,dostali jsme ho už k avárku,bylo dělané na míru, takže o filtu moc nevím, pod vzduchováním, které je zapnuté 24h je modrá houba, kterou čistíme tak 1x za měsíc,stejně jako celé akvárko.. Vodu jsme nechali odstát tak tu hodinu jak píšete, než jsme jí do akvárka dali.. Kdy je tedy ideální doba na krmení?
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:00 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Měření vody neproběhlo? Ona by to mohla být vysoká hladina organických látek a pak teprve jako následek umírání ryb,agresivita a i ten zákal
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:55 Muž Yirka [5502] Re: Miguela
Ještě chybí údaje o té filtraci. Ale jinak, máš v té nádrži strašně moc druhů rybek, to není dobré. Rovněž krmení večer není nejlepší variantou. Jen některé rybky seza potravou vydávají na noc. Ta úvaha o odstátí vody a příměr s vodou chlorovanou je také od věci. Zkušenosti říkají, že po výměně i neodstáté vody je v nádrži po hodině vod´jak křšťál. Když tedy nádrž správně biologicky funguje a organismy v ní správně plní svou funkci. Připadne mi, že u tebe tomu tak není. Proto by to chtělo ještě nějakou informaci o technice a údržbě. Takhle jak to máš jen probíhá přirozený proces postupného výběru zánikem.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:46 Miguela
Krmím vipachipsama, granulema pro neonky, tabletama pro sturisomy a vločky a hlavně patentky. Krmím tak jednou za dva dny, ale spíš každý den večer. Odloveny uhnané rybky? Mám je pořád v akvárku, mám je tedy separovat? Velikost je necelých 250l. Zdechlinky pečlivě kontroluju, to je první, co mě napadlo, jestli to není nějakou mrtvolkou,ale ty vždycky vyplavou a vylovím je.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:59 Muž Buba - Gump [80] - Cichlidy
zdravím, v poslednej dobe sa stretávam s problémom ... hmm hromadenia výkalov na dne hmm
nádrž: 300l, obyvateľstvo malawi cichlidy - 20ks ... tento problém sa u mňa vyskytol nedávno ... po odkalení je na druhý deň na dne kopa výkalov .. ktoré sú všade po piesku, pod kameňmi, a kvalita vody za zhoršuje a o jej kalnosti ani nehovorím ... môže to byť filtrom ? že nestíha ? mám tam typ Hailea RP 400 a kocka bio molitanu 20x10x10 ... ako to vyriešiť ?
tento filter mám len náplň je iná http://www.aquariumparadise.eu/aquariumparadise/eshop/3-1-Filtracia/3-2-Vnutorne-filt re/5/801-Hailea-RP-400
čo poviete na tento typ ? http://www.aquariumparadise.eu/aquariumparadise/eshop/3-1-Filtracia/3-2-Vnutorne-filt re/5/802-Hailea-RP-600 .. iné typy ?
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:05 Muž Ičin [1153] - Cichlidy
Jak rychle jsou odloveny uhnané rybky? Jaká je velikost akvárka? Nemůže být nějaká zdechlinka třeba za filtrem nebo v rostlinách?
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 [3] 4 5 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 4159x

Podobná témata
CO2 a kalná vodaKalná voda po použití uv lampy
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=101