Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Merst
Opět a znova. Zkus is něco nastudovat: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Kalná voda běžným rybám většinou moc nevadí, ale dokud nevyřešíš problém s vodou, je nesmysl pořizovat ryby. Pokud je to tvoje 1. akvárium, tak doufám, že má alespoň 60 litrů. U menších se těžko udržuje stabilita a nejsou vhodná pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Merst
Hnědou barvou od kořene nevadí, mléčný zákal ano. Pořiď filtr a nech tak měsíc jenom s filtrem a rostlinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:08 Merst – Zafarbena voda rybky
Vadí rybkam zafarbena voda???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:03 Merst Re: Urtman
Okey fajn kúpim si filter a to potom samo mi to odfarbi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:59 JoKa Re: Merst
Aj keď nemám filr?

První chyba... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:48 Merst Re: romant
Aj keď nemám filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2015 17:19 R Muž romant [27987] Re: Merst
Na ryby máš tak tři neděle čas, takže na pohodu, ono se to dočistí. Mezi tím zařídíš prezentaci, uvedeš co nejvíce údajů, aby se případný chyby daly odladit, teď v období, kdy tam nejsou ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:15 Merst – Zafarbena voda
Dobrý deň, potrebujem pomoc práve som si založil akvárium a dal som tam biely štrk.. Ale ten štrk mi zafarbil vodu... Bude to vadiť rybkam alebo musim vymeniť a prečistiť komplet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 20:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Riba
Akvárko by mělo jet bez ryb alespoň měsíc (a ne 10 dní jak jsi to udělal) a teprve potom dávat postupně ryby. Že teď obden měníš vodu je fajn. Tipnul bych si to na nálevníka. Takže intenzivně vzduchovat, měnit vodu a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 19:58 Riba – Zakalená voda
Fotka k příspěvku Ahoj rád bych vás poprosil o radu ohledně mého akvaria. Mám již jedno akvarium menší 53L a voda tam je křišťálově čistá vše je vpořádku. Tak jsem se rohodl pořidit druhé už větší pro tlamovce. Takže jsem si pořidil 243L akvarium. Nejdřive jsem si zjistil co tlamovci potřebuji a přizpusil jsem tomu akvarium. Pisek je akvarijní, kameny jsou z vápence. Filt jsem pořidil Eheim Professionel 3 350 a světlo je led 36W bilé světlo a do toho modré. Teplota světla - bílá 9000 kelvinů; modrá 100 000 kelvinů. První 10 dnů kdy akvarium jelo na prázdno bez ryb byla voda čistá a pak se zala kazit. Proto jsem udělal výměnu a do toho koupil ryby. Ryby mám od zkušeného chovatele který mi doporučil druhy do mého akvari. Ovšem rybky ve vodě nejdou moc vidět. Nevím co si mám počit. Vodu na doporučení jednoho chovatele měním každý druhý den a přesto žádná změna. Děkuji za radu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: Imad
Sem, tam píšu o tom, že zprasit se dá i půlkubík a rup ty boty, už je to tady. ;-) Nesmíš se na mě zlobit, ale trošku pokárat je nutný. :-) Máš naprosto nevhodnou filtraci, bublifuk a malej honič vody tě nezachrání, ty rozmetadla hnoje(živorodky) to řádně hnojí, nitrifikace nestíhá a nerozložené výkaly takto zlobí. To jenom v rychlosti, co jsem vyčetl z té jedné fotky. Jak bylo razeno přede mnou, bez prezentace se bude blbě radit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 19:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Imad
A hlavně- něco o tomto krásném koníčku nejdříve nastudovat:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
s takovýmhle objemem začínat a něco si před tím načíst , tak je půlka prvotních problémů ta tam ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 19:24 Muž RBeil [174] Re: Imad
jinak by pomohla i založená prezentace kdyby byla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2015 19:11 Muž Yirka [9126] Re: Imad
Je to opravdu smutný pohled na velkou nádrž, která by měla být krásnou dominantou bydlení. Vedle toho co píše kolega doporučuji několikanásobně zvýšit počet rostlin a zamyslet se nad skladbou rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 17:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Imad
Vodičky z akvaristiky to asi nezachrání. Jedná se pravděpodobně o bílý zákal. Bývá způsoben kombinací několika z následujících problémů:
Nová nádrž
Překrmování
Přerybnění
Zanedbání údržby
Nedostatečná filtrace

Zkus si přečíst téma bíly zákal. Pokud chceš poradit, tak si založ presentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:35 Imad – Zluta zakalena voda
Fotka k příspěvku Prosim Vas poradte mi proc mam stale zakalenou zlutou vodu. Vymenim vodu a v akvaristice mi poradili HOBBY EASY FIT. Akvarko 525l.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 19:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Barčuša
Stačí sjet trochu níž a narazíš na stejný problém a odpověď, je to tu už mnohokrát napsáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 19:26 Barčuša – Prosím o radu!!
Fotka k příspěvku Zdravím!
Mám týden staré akvárium, v něm pár rybiček a takto zakalenou vodu(nevím, jestli je to dobře vidět). Voda má takovou bílo - zelenou barvu, ale ve skleničce vypadá normální. Je něco špatně? Nebo ten kal sám zmizí? Jsem z toho už zoufalá :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: elimS
Paní z akvatery povedz, aby išla radšej predávať do drogérie :-(
Ak si vytiahol koreň a chceš ho potom dať späť do akvária, tak ho maj do tej doby niekde vo vedre vo vode. Urýchliš proces a menej bude farbiť potom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 18:07 R Muž romant [27987] Re: elimS
Podle mě to je kombinace všech nabízených možností. Uvidíš, jak se to pohne, teď, když je venku ten kořen. Odkalení dna, dobrej nápad, ale na filtr bych teď nesahal, tedy ne v době kdy se bude odkalovat, to zrealizuj tak po týdnu. Když si budeš pamatovat, že při problému začneš měnit vodu, máš položen slibný základ akvaristiky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 17:27 elimS Re: romant
Díky moc za reakce a pomoc.

Kořen jsem tedy prozatím vyndal, kdyžtak ho pak nahradím za jednu keramickou dekoraci.
Koupím tedy ještě pár rostlinek, vyměním půlku vody a filtr umyju ve vodě z akvaria.

Koukal jsem tady na akvaria ud jinych lidi a většinou jsem narazil , že mají jenom po dvou druzích po 7+- kusech.
Bohužel jsem dal na rady paní v obchodě a vzal jsem místo 6 teter, od každé 2. To ja nevěděl a počital jsem s tím že mi radí dobře.

Zkusím ještě odkalit dno, protože je pokryté tím hnědým prachem.

A co tedy způsobilo to, že je voda nažloutlá? Moc rybek? Málo rostlin? Kořen?

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2015 15:55 R Muž romant [27987] Re: elimS
Vyndej kořen, vyměň plovinu vody a bude se vidět, jak se to pohne. Tu výměnu zopakuj za 2 dny znovu. Chtělo by to přidat rostlin, ty pomůžou se stabilizací akvária a postupně se zamyslíš nad osádkou, jak již zaznělo je do tvého akvária v daných počtech nevhodná. Dalo by se uvažovat o akváriu pro samotýho beťáka, což asi ale nechceš, takže to bude chtít trošku pořešit jinak. Mrkni se do kategorie "Nádrže" kde si vyfiltruj "miniakvária" a inspuruj se v těchto nádržích, jakou osádku mají uživatelé tam a dostaneš lepší přehled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 15:03 Muž j0hny [86] Re: Wendy2
Hodi, ale v obmedzenom pocte... ryb do miniakvarii je niekolko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: elimS
zrovna ten kořen bych tam nechala, máš Torben zadarmo, nic škodlivého se z něj nevyluhuje, pokud na něm je nějaký povlak, časem zmizí, obyvatelé (šneci, ty můžeš nasadit hned) si na tom dokonce pochutnají, ryby bych vrátila, koupila spoustu nenáročných kytek a nechala akvárko a hlavně filtr aspoň měsíc zajet a teprve pak pořídila 1 bettu, nic víc bych tam necpala... no nebo krevetky, ale ty bez tý betky, do 25 litrů se nic jiného nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:29 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – re:elimS
a hlavne ten molitan z filtra čisti v akvarijnej vody...trochu vody z akvarka do vedra a tam to preplachuj...NIKDY no ho nečisti pod vodovodnou vodou, "zabil" by si tak baktérie, ktoré sa vo filtry zabívajú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:27 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – re:elimS
Fotka k příspěvku Podľa mňa to žlte sfarbenie bude koreňmi...tiež som si teraz zakladal akvárium, a kúpil savanove drevo...skúsenosti mám také, že v niektorom akváriu mi koreň nefarbil, v inom farbil na začiatku a časom to ustalo, a v inom zasa farbil stále...Rybam to však nevadilo, horšie by bolo keby to bol len nejaký koreň z lesa....
Aký tam maš filter?Skus pozrieť prietok filtra (napr: 200l/h)...je na ňom regulácia prietoku?teda vieš si pribrať alebo ubrať na výkone?mnoho týchto setov má filter bez regulácie, alebo len reguláciu MAX/MIN, a to je problém...odporúčam zakúpiť si lacný aquael FAN-mini, a pouzit z neho len tu cerpaciu hlavu a nasadit miesto povodneho molitanu nejakú väčšiu kocku, aby si mal čo najväčší objem filtra.Na fotke je FAN mini s klasickým molitanom do elementkovych filtrov...ked si porovnas s tam malym originalnym, tak za par centov si vieš zlepšiť filter..navyše ma plynulú reguláciu, takže si prietok vieš pekne nastaviť....ostatne chce už len čas, nechať filter aby sa poriadne zabehol, ak už ryby maš, tak ich asi jedine nechaj v akváriu ale určite nedokupuj...krmiva davaj minimálne, hoci každý druhý deň, aby si zbytočne nezaťažoval akvárium....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 11:14 Muž Miky1981 [57] Re: elimS
....dál bych měnil vodu a snažil se někomu darovat rybky....nebo je vrátit do obchodu...nechat akva zaběhnout a v mezičase studovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 10:58 elimS Re: RAP
No ja se ridil radami pani z akvatery, sam jsem si to slozeni rybek nevymyslel. Rikala ze tetry druhy teter muzu kombinovat a doporucila mi dva druhy z kazde. Neonek mi doporucila 6 protoze jsou jak rikate hejnove. I kdyz jsem ukazal na bojovnici tak rikala ze se s temi rybkami snese a neni problem. Samozrejme jsem ji rikal ze mam akvarium 25l. Taky me odrazovala o jinych druhu, a take jsem na jeji slovo dal.
Rostlinky mi taky vybrala ona, puvodne mi davala jenom 3, ja ji pak rekl ze bych chtel vice tak jsem si dokoupil dalsi navic.
Nevypadalo ze by me chtela jenom zkasirovat, radila mi co mam delat a ke kazde rybce mi neco rekla.
Jinak rozmery akvaria jsou - 40 x 25 x 25 cm
Vyndam tedy urcite ten koren.

Co tedy dale prosim?

dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2015 01:33 RAP Re: elimS
Začátečnické kopance máš za sebou, tak budem "žehlit". hmm
Vyndej 2 ze 3 dekorací, na 25litrů jejich moc. Přidej kytky hlavně nenáročné a rychle rostoucí.
To, že dávat ryby do nově založeného akva se nemá, je zde připomínáno minimálně 1x týdně. Navíc ta sestava, 6 neonek, 2 tetry černé, 2 žanérky, 2 razbory a Betta. Mimo ní jsou to tzv. hejnové ryby a hejno začíná od 6ks a výš. Nemáš sice napsané rozměry akva, ale do tvého se nehodí ani jeden z druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 00:02 elimS – Žlutá voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkně zdravím,
bohužel mám problém s kvalitou vody a nevím si rady, proto prosím o pomoc.
Před 9ti dny jsem založil akvarium. Objem 25 litrů, koupil jsem si sadu pro začatečníky,
takže mám topítko a pěnový filtr.
Na dno jsem dal Nutriplant akvarijní substrát a na to kamínky (šterk) koupený v akvateře.
Jako dekorace 2 keramicke skalky + koupený kořen, také v akvateře. Dle slov paní prodavačky se jedná o Nilský (Amazanosky? ... ted si nevzpomenu) kořen, který prý vodu nezabarvuje.
A přidal jsem 4 rostlinky
Napustil jsem tedy opatrně vodu, ale stejně 2 dny byla mléčná, s viditelnosti snad na 3 cm. (první foto).
Vyměnil jsem tedy 50% vody a další dva dny jsem počkal. Voda se trošku zlepšila.
Přidal jsem i živé kultury bakterii, co mi bylo doporučeno.
Koupil jsem si teda rybičky. Jednu bojovnici, 6 neonek a 2+2+2 tetry.
Vše vypadalo, že bude v pořádku, ale během dalších čtyř dnů se voda spíš zhoršila.
Z mléčné bíle na mléčně žlutou. (další foto)

Pročítal jsem různé diskuze, ale nevím si rady.
Když je voda mléčná tak se prý jedná o nálevníky, takže je prý nejlepší jenom čekat, nekrmit, a moc nesvítit.
Ale když je voda nažloutlá a stále mléčná, tak nevím co to znamená.
Dočetl jsem se i neco o řasach. Když se podívám z blízka na kamínky a rostlinky, tak jsou pokryté (ne moc) jemným hnědým prachem.
Prý to může způsobovat i kořen, ale bylo mi potvrzeno, že nebarví, tak nevím čemu věřit.

Tak teď nevím jestlí mám čekat třeba další týden a ono se to zlepší a nebo naopak se to všechno zhorší a je potřeba zakročit hned.
Měnit vodu? Neměnit vodu? (jestli to je nálevník tak výměna vody to jenom zhorší)
Svítit? Nesvítit?


Vyndat kořen? a čekat týden? Vyndat kořen a vyměnit vodu?
Fakt nevím :(

I bojovnice po dvou dnech ani moc neplave a je skoro cely den schovana na filtru. Ostatní rybky plavou vesele, tak nevím.

Prosím o rady, moc děkuji.





 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 18:42 R Muž romant [27987] Re: volvik
Načatá nitrifikace, za několik dní si to sedne. Malej objem a citelnější zásahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 18:39 Muž volvik [21]
Chci se zeptat vcera jsem delal pravidelnou udrzbu vymena 1/3 vody, odkaleni atd. Dnes jsem delal velky sestrih rostlin ale uz predtim jsem mel vodu jakoby sedou co to muze zpusobovat (vcera byla jeste kristalove cista)
Zadne rostliny nejsou shnile ani neni zadny uhyn

Jeste dodam ze vse bylo delano v malem krevetarku

Dekuji za odpovedi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.01.2015 09:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fuchs
Nepotřebujete změkčovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 08:09 Muž Fuchs [169] Re: jiri609
No právě vstupní dle vodáren je 17 dGh když jsem to měřil doma tak jsem naměřil 16 dGh někdy i 15 dGh. Ryby tam zatím nejsou je to dva měsíce staré akva teď už teda sháním Razbory espei. To pude zelé osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 23:33 Muž jiri609 [91] Re: Fuchs
závisí na tom, jaká je vstupní voda, a jakou potřebu kvality máš... nevím, co tam máš za ryby, rostliny jsem našel. Dle toho měření se ti to drží na cca10, pokud je to vstup, je to zbytečné... Význam by to snad mělo až při tvrdosti cca 15 a víc ... Ono ti část tvrdosti vezmou i rostliny... tak si to přeber a rozhodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 23:20 Muž Fuchs [169] Re: jiri609
Ahoj, prosím tě a mám ten mutacal používat pro změkčování nebo ne? Je mi to k něčemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2015 22:45 Muž jiri609 [91]
odstraníš všechen vápník i hořčík, tvrdost je nula, máš úplně měkkou vodu, až jak vyčerpáváš kapacitu /použiješ většinu sodíku vázanou na katexu/, začne postupně pouštět prvně hořčík a postupně i vápník...
až funguje jen jako pískový filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jiri609
To je ale dobré na praní a aby se netvořil vodní kamen. Tvrdost jestli se nemýlím zůstane stejná, jen jí bude tvořit něco jiného. Na co je to dobré v akváriu a co ta změna s ním udělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:23 Muž jiri609 [91] Re: vaaclav
nahradíš Na, proto regenerace koncentrovaným roztokem soli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jiri609
Změkčování. To Ca a Mg jen nahradíš něčím jiným, nebo je úplně odstraníš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:57 Muž jiri609 [91] Re: vaaclav
pozor, je rozdíl mezi demineralizací /úplné odstranění iontů/ a změkčováním /odstranění kationtů Ca a Mg/...
u té ad1/ se regeneruje kyselinou a louhem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jiri609
Klasická kolona to není musel by jsi mít anex a katex jeden se regeneruje solí, druhý louhem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:36 Muž jiri609 [91] Re: vaaclav
ahojte, jj, je to klasická kolona - ionex na změkčování vody....Akorát po regeneraci solí je to potřeba dobře propláchnout, ať tu sůl zbytečně nerveš do akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:04 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
Také nejsem chemik, regeneruje se 500g soli smícháš s 2l vody pak to přeliješ přes ten mutacal. Třikrát to zregeneruješ ale pak už nefunguje. Je to jakási pryskyřice která váže na sebe ionty Ca a Mg aspoň myslím že tak to je v návodu. Vím že se dá dát to čerpadlo ale to už je komplikovanější a hlavně to už nezkousne mít to v koupeně manželka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Je to jen půlka kolony na změkčení vody. Tedy se jen nahrazují ionty jinými. Montoval jsem něco podobného v kuchyni aby příliš tvrdá voda neničila zařízení a neusazoval se vodní kámen. Regeneruje se solí. Nejsem chemik takže možná píšu blbosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:47 Muž Fuchs [169] Re: romant
Tvrdost je slkonstatní veličina, je to stejné s osmózou taky měníš hodnotu tvrdosti akorát že ředíš vody o 15dGh s vodou o hodnotě 4 dGh. Já osmózu mít nemůžu pač bydlím v paneláku 5 patro. a v celém baráku praskala voda tak snížili tlak a my co bydlíme nahoře tak nám teče voda čúrkou. Jinak děkuji za rady a ochotu. Vyzkouším a dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:26 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Ta tvrdost ti potom vydrží? Já osobně nevidím smysl v tom, že obyvatelům takhle hejbu s tvrdostí, když bych něco chtěl měnit, tak bych si pořídil osmózu a namíchal si vodu jak budu chtít. Nicméně už jsme docela dost mimo. Udělal bych to jak radí Václav, tedy porichtoval to osvětlení a třeba i pořídil nějaký ty plovoučky, světlo se rozbije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:18 Muž Fuchs [169] Re: romant
Funguje, ze 17 dGh to stáhnu za 24hod. na 13 a když to tam nechám další den to je na 9 dGh mohu jen doporučit...pak to musíš zregenerovat v rostoku ze soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 17:33 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Tak přiznávám, musel jsem požádat strejdu G o pomoc, neb jsem o mutacalu neslyšel a hned se zeptám, funguje to? Snižuje se ti celková tvrdost a o kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 17:15 Muž Fuchs [169] Re: romant
Ahoj, no filtr jsem nečistil ještě vubec, prý by se měl čistit cca po 4-6 měsících. Jen jsem po měsíci vyčistil předfiltr ale nejsem si jistý, že bych aj odkaloval. Pak mě jen napadá jestli to nemůže být to, že každou druhou výměnu vody otevřu filtr vložím mutacal a druhý den ho vyndavám?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=351