Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 00:17 mikalan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tož i u nás se objevil problém se zákalem a řasami, více druhy. Pročetla jsem celé vlákno tady, i jiná, ale stejně nevím, c s tím. Poradíte?

Po 3 týdnech od založení zákal a řasa. Přidán šnek, cca 3 rostliny, výměna 1/3 vody, bez jiných zásahů.
Po 4 týdnech výměna 1/3 vody, čištění řasy, plus za pár dnů přidány ryby (asi jsme měli ještě počkat), ty některé řasy zlikvidovaly, ale objevily se jiné (hlavně na Microsoriu). Po pár dnech zákal.
Po 5 týdnech první odkalování, výměna 1/2 vody, přidány bakterie a EasyLife AlgExit. Hned druhý den zákal zpět. Ubráno na světle a krmení.
Včera (pár dní poté) uhynula Neritina zebra.
NO2 dle testu 0,3. Výměna 1/2 vody, odebrána Ludwigia super red (postupně odcházely různé stonky, nechala jsem jen 2 pěkné), přidány bakterie, zhasnuto, nekrmíme, čekáme.

Nálevníka jsem zkoumala a nepřipadá mi, že se něco hýbe. Voda odstátá ve sklenici mi přijde, že je zelená rovnoměrně, ne jen na hladině.
Po celou dobu mi přijde, že hladinu máme takovou nečistou, s čímsi. V zásobě mám nachystaný purigen na vyzkoušení.
Filtr běží nepřetržitě.
Další info o akva v prezentaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2020 15:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Václav
Zřejmě je to nálevník, nejjednodušší je nic nedělat a počkat on časem zmizí sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2020 14:47 Václav – Zakalena voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vsichni! Mam zalozene akvarium ( t.den) a voda ne a ne se vycistit. Mohli byste prosim poradit, co s tim? Prikladam foto. Moc diky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2020 19:01 R Muž ctibum [6867] Re: joins
Zákal u čerstvých nádrží zpravidla zmizí.
Anubias není ideální JEDINÁ rostlina do čerstvých nádrží.
Chce to hlavně hodně rychlerostoucích nenáročných rostlin.
Skalára tam nemá co dělat. Je to na ní malé! Nehledě na to, že je tam brzo...
Vodu dolít cca 1-2 cm pod okraj.
Umnělé dekorace vyházet a nahradit přírodními a/nebo rostlinami...
Atd.
Doporučuji přečíst odkazy pro začátečníky, které jsi dostal při registraci a najít si ve zdejším atlasu ryby, které plánuješ anebo už máš, jejich nároky a podmínky...
EDIT
Teď jsem si všiml kropenáče... To samé co skalára!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2020 18:57 R Muž afc1886 [14655] Re: joins
Máš velmi nevhodnou osádku akvária, tady ti žádný filtr nepomůže. Chce to změnit mnoho věcí a ta filtrace je za mě jen honič vody s malým filtračním objemem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 17:55 joins – Kalná voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Vas, poprosil bych jak se zbavit tohoto zákalu, kupoval jsem dnes filtr nový Hailea
MV-100. Akvarium mám velké 60cm na 30cm. stačí tato filtrace anebo větší ? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 16:36 Muž vlka [3441] – Jak na kalnou vodu
Taky zajímavé řešení: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2019 15:52 Silviebaris Re: Alanos
rybicky.net/forum/6671 Zkus tady něco nastudovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 15:50 Alanos Re: silviebaris
Fotka k příspěvku Jednou denne , tim v priloze, co je slepa hladina dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2019 15:37 Silviebaris Re: Alanos
čím a jak často krmíš...vypadá to jako slepá hladina,mastnota....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 15:27 Alanos – Kalna voda nahore
Fotka k příspěvku Zdar vsem ,

Nevite nahodou cim by tohle mohlo byt ?

Diky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 21:42 bertík13 Re: Tomino240584
Pekny to mas, mel jsem to same. Hodne stesti, trapil jsem se s tim fakt dlouho. Do dnes nevim co byla pricina a uplne jsem se toho zbavit taky nedokazal, ale uz je to minimal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 21:27 Muž Tomino240584 [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Pokial budem mat stojan to este nejaku dobu potrva.
Su to nejake drobne castice, a aj trochu bubliniek tam mozno je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 20:41 R Muž ctibum [6867] Re: Tomino240584
Jelikož nikdo neví, jestli máš zákal, nebo nějaké drobné částice, tak nemá smysl něco řešit. Krom toho, jak už jsem psal, brzo to akvárko komplet vypustíš a dost možná i vyndáš dno, protože to jinak nezvedneš z podlahy na stojan, takže mi přijde nesmyslné cokoli teď vymýšlet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:19 bertík13 – Re: Tomino240584
Nic jiného mi nenapada. Ještě dodam, ze seachem clarity ma fungovat na takoveto věci, mne ale nefungoval i když jsem prekrocil dop.davku vicero dnu zasebou. Mozna pomohl, ale minimalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:16 Muž Tomino240584 [0] Re: bertík13
Co by som mohol take pouzit namiesto toho cukrarskeho sacku (ten teraz nezozeniem), co sa bezne pouziva v domacnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.01.2019 18:47 bertík13 Re: Tomino240584
To co ti tam plave, není jen tak sranda se toho zbavit na 100%. Je to beh na dlouhou vzdalenost, vim o cem mluvim. A pokud to nezacnes resit včas, vnizkne brutalni pruser v podobe tahajícího prasnyho slizu, kterej v tvym pripade pokryje vrcholky kamenu
Zacni menit 50% vody a uvidíš ze to je porad malo.
Nepomuze ani znovuzaložení akvária, jelikož se to usazuje i na skle a nejde to ani umejt, aspoň mne se to nepovedlo.

Jde to trosku umírnit, min krmit, vic menit vody, musí bejt zabehlej filtr, nejlíp tam mit i filtracni vatu, přes kterou to stejne prochazi, tak není spatny ani vzit třeba cukrarsskej sáček a fofrpaskou ho pridelat na vytok filtru. Protože si zkus dat sklenicku pod vytok filtru a uvidíš ze filtr to není schopnej zachytit a projde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 17:52 Muž Tomino240584 [0]
Vcera som komplet vycistil cely ten filter a boli tam 2 druhy molitanu, keramicke valceky, biela vata.
Dal som tam uplne novu vatu, trochu denitrate a trochu purigenu od kamosa.
Voda, ale stale nie je uplne cista, neni ani taka priezracna.
Mam dat do filtra este trochu aktivneho uhlia a trochu zeolitu?
Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:35 Muž ladalup [3] Re: vaaclav
Asi jo právě sem rozsvítila a na skle takovy jakoby nikdo pulec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ladalup
Pokud je ten zákal bílý tak je to nálevník. rybicky.net/forum/17162… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:24 Muž ladalup [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte poradíte mi prosím co mám se mi děje v akva?Řasy jsem se zdárně zbavil výměnami vody a ted tohle.Připadá mi to jako usazený vodní kámen zevnitř akva ale hrubý to neni+ v posledním týdnu šíleně kalná voda nesmrdí jenom je kalná dík za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 01:17 R Muž afc1886 [14655] Re: greddycz
Bohužel ten kořen přestane časem barvit . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 23:47 greddycz Re: afc1886
Mně to celkem vadí, ale třeba si zvyknu. Dekuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 22:56 R Muž afc1886 [14655] Re: greddycz
Voda je krásně zabarvená do hněda od kořenu a ničemu to nevadí, spíše naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 22:53 greddycz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 5 dní založené akvárium, voda je už průhledná, ale zabarvená do hnědá. Nevíte čim by to mohlo být? A na listech rostlin se usadil jemný prach. Mohlo by to být ze substrátu? A zmizí to? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2018 12:08 Maq Re: Suntour
Ještě pak dej vědět, jestli napořád. Clarity neřeší příčinu, je to jen vločkovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 19:09 Muž Suntour [4] Re: Suntour
Seachem Clarity vyřešil můj problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 09:16 Muž Suntour [4] Re: Maq
Ano, taky si myslím že je to bakteriální zakalení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2018 14:32 Maq Re: Suntour
Z fakt, že (1) akvárium není nové a (2) máš mastnou hladinu, bych na prvním místě podezříval bakteriální zákal. Ten předpokládá velké množství rozpuštěných (jednoduchých) organických látek ve vodě.
Filtr to neodfiltruje. Protože trvá delší dobu a protože (předpokládám) výměny vody nepomáhají, je příčinou buď něco co děláš pořád a pravidelně (krmení?), a nebo něco co leží v akváriu. Složitější organické látky, které se rozkládají na jednodušší.
Zkusil bych odkalit, zejména pod šutry, kořeny, apod.
(Jen návrh, úvaha na základě nekompletních informací.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 10:03 Muž martmart [106] Re: Suntour
Co2 se bud dava nebo ne.. kdyz se dava, neprestava se..

Chce tio si vzpomenout po cem zakal zacal.. zasah do akva, pridani korene, keramiky.. hnojeni..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 09:22 Muž Suntour [4] Re: martmart
Ne, burčák jsem měl puštěný naposledy kolem Vánoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 00:32 Muž martmart [106] Re: Anthrax
Nedostava se burcak do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 23:03 R Muž Anthrax [4739] Re: KIV
Není to žádný čerstváček. To akvárko už běží přes dva roky. Pochybuji že mu pomůžou bakterie. Tam by bakterie problémem být neměly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 22:58 Muž KIV [7] Re: Suntour
Z mé krátké zkušenosti bych řekl, že to může být špatnou funkčností filtru (ve smyslu, že se neusadily bakterie). Pomohlo mi nakapat do vody (případně lze na molitan filtru) Sera Filter Biostart. Nemusí zabrat hned napoprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 08:42 Muž Suntour [4] Re: NHKG
Možná s krmením jsem to přehnal, ale voda je kalná delší dobu. Už si to ani nepamatuji. Myslím, že po výměnách vody by to muselo zmizet. V AQ musí být "něco" co vodu rychle zakaluje. Fakt nevim co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 21:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Suntour
Já se s něčím podobným trápil u přerybněného akvária v práci. Nepřeháníš to s krmením? Filtrace běží jak má a není potřeba ji čistit častěji jak 1x za měsíc?
U mého akvária pomohl Saechem Purigen, ale má to pár háčků: je drahý, u vnitřních filtrů nevím jak ho umístit (asi přivázat k filtru?) a podezřívám ho, že způsobil rozpad listů Echinodorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 14:42 Muž Suntour [4]
Fotka k příspěvku Ahoj, mam v aq delší dobu kalnou, mléčnou vodu. Osádce to asi moc nevadí, ale mě ano. Vodu měním teď častěji. Vůbec to nepomáhá. Nemůže to být od mastné hladiny ? Jak se toho zbavím ? Nějaký přípravek ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2018 12:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Zdeno
Dej sem fotku nádrže. Bez té ti nikdo neporadí, někteří asi ani neuvěří. Já doufám, že je to jen hloupý vtip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2018 12:30 Muž Kubaa [718] Re: Zdeno
Ano, voda může být kalná, jedovatá a ryby můžou brzy plavat břichem vzhůru. A pokud to přežijí, tak je stejně týráš. Naprosto nevhodná osádka, která patří do mnohem většího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 11:55 Zdeno – Kalna voda
Dobry den chcem sa spytat neviete mi poradit ci moze byt voda kalna aj z toho ze mam v 60l. Akvariu 2 karasov 1 sumceka zralocieho asi 20cm. 2 pancierovniky a 3 ks prisavnikov ? Alebo cim to moze byt krmim 2 krat denne mam 2 filtre na 100l. Akvaria a jeden motorcek na kamienky neviem si uz radi menim pravidelne aktivne uhlie cistim filtre a davam bakterie za kazdu odpoved dakujem Z. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:23 R Muž romant [27981] Re: Market
Zaregistrovat se, zřídit prezentaci, dát fotky, uvést co nejvíce pravdivých údajů a bude se vidět co by za tím problémem mohlo stát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:19 Market – Beta
Cau,ahoj mame od vanoc bettu,zakaluje se nam voda cistime jednou za 14 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:51 Muž Kubaa [718]
@Maq ad 22.01.2018 13:15 :


Ty znáš nějaká chemoautotrofní eukaryota? Moje knížky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:23 Maq Re: larix
No já už bych si s tím vůbec neporadil.
Já jenom beru na vědomí, že nějaké potvůrky takhle vytrvale vodu zakalit umějí. Ale je to asi dost výjimečný případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 17:13 Muž larix [1420] Re: Maq
Maq napsal: larix: Zaznamenávám se zájmem, že nějaký zhruba konstantní zákal mohl trvat tak dlouho. Jsou to nějaké organismy co se pomalu množí? Nebo jak je to možné?
Nemám prostriedky na presnejšiu identifikáciu tých organizmov. Čo som vypozoroval, som uviedol (guľovité s aktívnym pohybom). Vo vzorke vody v protisvetle sa dala vidieť "zrnitá štruktúra" toho zákalu, takže veľkosťou boli prakticky makroskopické. Ich dlhú trvácnosť som si vysvetlil práve tou autotrofiou. V jednej nádobke s machom, ten zákal stále mám (tam mi nevadí), takže ak máš záujem o bližšiu identifikáciu, viem ti poslať vzorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 17:08 Muž larix [1420] Re: Kubaa
S tou mojou druhou poznámkou máš pravdu, evidoval som Volvox ako Euglenophyta, moja chyba.
Ostatné platí a vzhľadom na tie úpravy tvojho príspevku plné irónie to už ďalej komentovať nebudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 16:45 Deepinpeat Re: Kubaa
No běžně se používá acetat,glycerol,glukóza. Mnoho kmenů řas umí využívat různé organicke zdroje C. V rámci jednoho druhu mohou existovát kmeny,které sou nějaké heterotrofie nebo mixotrofie schopné a jiné, které ne. V domácích podmínkách je trošku problém,ze to zvyšuje riziko kontaminace a snáze tam pak roste i něco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 15:28 Maq Re: Kubaa
Chachá... :) - u mě cheláty ne-e. Konzervanty taky ne. Takže uhlík jen jako CO2, dusík jen jako NH4 nebo NO3.

(Zkoušel jsem i organické zdroje C a N, ale to je jiná kapitola.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 13:57 Muž Kubaa [718] Re: Maq
A nějaký organický chelatant? I když to by jim asi nechutnalo. Nebo konzervant (benzoát apod.)? Kdysi jsem dělal z řas dokonce zkoušku, ale 99% informací jsem vypustil hned po zkoušce. Ta heterotrofie mě ale tehdy zaujala. Vím, že se to používá i při komerční kultivaci. www.sciencedirect.com/… Které všechny řasy to umí ale nevím. Nebude ale asi problém to dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 13:50 Maq Re: Kubaa
Média která jsem měl na mysli byly směsi anorganických látek (v demivodě), které měly chutnat řasám.
O existenci heterotrofie u řas vím, ale málo, nenašel jsem důkladnější prameny vhodné pro mě laika, a budu Ti zavázaný, pokud mi v tomto nějak pomůžeš k osvětě, třeba přes SZ.
Zajímá mě to proto, že mám podezření, že některé řasové kalamity v akváriích souvisejí mnohem spíš s obsahem organických látek ve vodě (a třeba na povrchu rostlin), než s minerální výživou.

EDIT: Myslím že nitrifikační bakterie nemohou přímo stvořit zákal už proto, že jsou fotosenzitivní a podle toho se usazují a chrání "slizem".

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=1