Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: roy
Krmím jen sušeným pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:48 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Pepan
Tohle nejsou octomilky. Jsou to takové miniaturní mouchy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:48 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Sitius
Ale larvy ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: roy
Ty piškoty jsou suché. Tam by ty vajíčka vyschly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:01 Muž roy [18] Re: BuldozerGT86
Len ma napadlo cim krmis. Nemozu byt nejake vajicka musiek v piskotoch? Proste ani sami nevieme co zerieme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 11:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Ty mušky se do domácnosti mohou dostat i s ovocem a některou zeleninou (rajčata a pod) Já mám Grindal na záchodě ve skříňce. Je tam tma a s octomilkami nemám problém. Spíše mi lezou do miker, protože ty jsem tam ještě neodstěhoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 11:10 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: BuldozerGT86
a zkoušel jsi to jak někdo říkal, to nechat celé ve vodě, mušky asi plavat neumějí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 09:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: dudak
No bejt amík tak mě to už dávno napadlo s tou mikrovlnkou. Díky Dudáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2016 09:10 Muž dudak [1885] Re: BuldozerGT86
tak je možný, že už máš ty mušky v lignocelu. Zkus ho nechat na pár minut v mikrovlnce - samozřejmě bez červíků. Já násady zavírám víčkem bez větracích otvorů, nevidím v tom problém, i přes dovolenou vydržely, jen je potřeba opatrně s vlhčením, má to tendenci se přemokřovat, pak krmím jen suchým piškotem. Od tý doby co to takhle dělám mám od mušek pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 09:06 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Sitius
Já s tím začal na jaře. Ale teď přes léto to bylo šílené! Jde o to že mám sítě v oknech. Celé léto jsem tam neměl mouchu ani komára ani mušku. Tak nechápu kde jsem mohl vzít larvy v násadě. Protože mušky si furt dopřávají grůpáč... Takže je venku všechny vypustím a za týden je tam mám znova namnožený... Vždy když to překročilo hranici. Tak jsem založil novou násadu. Novej lignocel a odebral 3-5 ks grindalu bez larv. Larvy jsou totiž 2x tak větší. Na oko to jde rozeznat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 08:49 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: BuldozerGT86
dej pryč ty síťky, oni odletěj :-) třeba na tvůj krajíc chleba ;-)
*ted vážně dělá ti to i v zimě, nebo jen přes léto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 07:47 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Už jsem si založil po 4 násadu a jsem z toho vždy hotovej. Nevím proč ale pořád dokola se mi tam rozmnoží nějaké mušky. Mám to na lignocelu. Mám přes to 5 síťek na hlavu ani vlas tím neproleze. A cca po měsíci se mi tam postupně rodí víc a víc mušek. Což mě štve tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:53 Muž roy [18] – pod vodou
Bezne zkrmujem poter tak ze grindal zlejem zo sklicka do nadoby s vodou a cely den postupne zkrmujem. Aj na druhy den je grindal zivy a pokracujem krmenim :) ale dva cele dni mi nevydrzal nazive pod vodou. jeden den maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:55 Muž ludvik [1082] Re: JirkaŠčobák
Někde jsem se dočetl, že grindal vydrží pod vodou až dva dny. Takže pokud to platí, lze to využít pro likvidaci parazitů, co tuto vlastnost mít nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: quasimodo
Zalít na půl hodiny jsem nikdy nezkoušel, ale fungovat by to mohlo. Stojí za vyzkoušení.

Mám jednu násadu už déle, než půl roku, nějací paraziti se objevují, ale do jisté míry je omezuje, pokud grindalem krmím několikrát denně (skrmují se také).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: quasimodo
Měl jsem grindal na lignocelu víc jak rok, nic jsem nečistil a všechno bylo v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:38 Muž quasimodo [368] – Grindal na lignocelu - cisteni
Ahoj,
mam grindal na molitanu a na dratenkach. Oboji celkem funguje, ale z casu na cas se v obojim objevi "pavoucci" - nejspis roztoci. Kdyz se to stane, tak davam molitan nebo dratenky do kyble s vodou, zatizim a necham to tak pul hodky nebo hodinu. Zatim to vzdy pomohlo. Molitan taky jednou za 2-3 tydny proplachuju pod tekouci vodou, abych ho kapku vycistil.
Chci to ted zkusit i na lignocelu, ale nevim jak na cisteni. Pravidelne si predstavuju tak, ze proste trochu odskrabnu a jedu dal, ale co kdyz prijde napadeni roztocem? Vyhodit to cele a znova nasadit z jineho chovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 10:32 Muž Tedvidek [5] Re: Budik77
Pan Kuča ho prodává úplně se vším, pošle "hotovou" krabičku. O pár stránek je na něho kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 10:07 Muž Budik77 [7] – Grindál
A najde se tu někdo (nějaký dobrodinec), kdo mi pošle násadu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 08:30 Muž visek [75] - Tetry
ja jsem to taky kdysi pouzival.po stehovani jsem uz nove nenasel tak pouzivam molitan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 18:33 Muž roy [18] Re: Jája
Klasicka dratenka. v jednom 3 v druhom 4 vrstvy.Mam ich takto uz pomali pol roka. Raz som vymenil vrchnu vrstvu a nahradil novou. Nechcelo sa mi tu staru prepierat. Proste na udrzbu idealne. Grindal prosperuje ze nestacim kupovat piskoty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 14:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: roy
Docela mě zajímá, co je to zelené. Vypadá to jako zátěžový koberec nebo drátěnka na nádobí. Co na to grindal? Vypadá docela pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 12:38 Muž roy [18] Re: visek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ked je grindalu malo, tak je vidiet ze zalieza pri manipulacii s krabicou, ale nie nejak radikalne. Viac zalieza, ked ho priamo postriekam vodou obcas nedopatrenim :-D tam reakcia nastava okamzite. ale pri normalnom rozmnozenom grindale nieje utek do molitanu viditelny :)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 05:47 Muž visek [75] - Tetry
promin ale ja jsem nevidel ze by se grindal schovaval.asi jsem slepej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 22:54 Muž ludvik [1082] Re: Jája
Occamovu břitvu znáš? Co je pravděpodobnější - že nějaký nižší živočich (a ono jich moc nižších, než grindal nebude) pozná přesun krabičky o metr vedle (plynulý pohyb, žádné pohazování, nebo odložení na zapnutou pračku), nebo že reaguje na světlo?
U červa milióny let žijícího pod povrchem je pravděpodobnější světloplachost (instinkt pro zalezení do humusu), nebo reakce na dupání třeba kance?

Reakce na pohyb by byla obranná, útěk před predátorem. Ale to asi od červa čekat nemůžeme ... I kdyby, tak je to pohyb tak pomalý, že by už evoluce zařídila nohy.

Tím bych to uzavřel. Přesnou pravdu se stejně nedozvíme a je mi to vlastně trochu šumák.

Ona to může být klidně reakce na můj ksicht, prostě se mě bojí. Akary to také zvládnou ... :-) A jelikož se chtějí skrýt jen když se jim ukážu, tak to za to určitě může, jinak by to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ludvik
To utíkání a zalézání do úkrytu taky pozoruju - prostě obranná reakce. Určitě musí vnímat, že se s ním hýbe, jinak by to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 19:49 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ludvik
To iste nie, ale môže mať dostatočné vybavenie na to, aby zaregistroval otrasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 18:10 Muž ludvik [1082] Re: Jája
Myslíš, že má tolik vědomí a nervů na to, aby poznal, že jsem jen vyndal krabičku ze skříně a položil na židli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ludvik
Grindal reaguje na to, že s ním manipuluješ, proto se snaží zalézt dovnitř.

---

Já krmím grindal střídavě piškotem (+ ho trošku umažu olejem), různým krmením pro ryby a kvalitními psími granulemi, které rozdrtím. Ale připadá mi, že grindal nejvíc ujíždí na piškotech. Co se týká máchání/nemáchání, tak já sklíčko nemáchám v akvárku. Je sice pravda, že ryby se vrhají i na zbytky krmiva pro grindal a žerou ho (když se mi ho podaří za sklíčka setřít i s grindalem), ale tak nějak to ve mně hlodá - co kdyby jim to po zdravotní stránce nedělalo dobře. A co se týká nástroje na sundání grindalu ze sklíčka, tak používám většinou ukazováček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:49 Muž Strojek [141] Re: BuldozerGT86
kokosova kura .. - tim myslis lignocel ??? jestli jo, jak ho dostavas dolu ze sklicka,nez krmis, kdyz sklicko vkladas mokre??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:35 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: ludvik
Hele v tomhle se nechci rejpat :-D Mám ho v te kokosové šlupce. Všiml jsem si, že je uplně všude. Mám ho v krabičce 25x15 a tak 5cm vrstva kokosu na tom položené sklíčko. Jednou za 14 dní namočím kůru jinak namáčím pravidelně sklíčko každý den. A Grindalu se daří. Ještě jsem neměnil kůru za cca měsíc a půl (nevím to přesně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:03 Muž ludvik [1082] Re: BuldozerGT86
Nijak extra jsem po tom nešel, ale když ho vytáhnu ze skříňky a nechám chvilku ležet venku, tak bych si troufl tvrdit, že se snaží zalézt dovnitř.
Ale oči asi nemá, tak těžko říci :-) Jeho životní prostor je ale přeci půda, čili bez světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2016 13:25 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Strojek
Když se proklikáš zpátky tak zjistíš jak ho chovám a nemám stím sebemenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 13:23 Muž Strojek [141] Re: BuldozerGT86
ja ho mam v krabici a jeste pod posteli .. tak nevim kam s nim teda .. me se moc nemnoti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 13:19 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Strojek
Mám ho na poličce nad akvarkem a nemám pocit že by se nějak nemnožil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2016 13:13 Muž ludvik [1082] Re: Strojek
ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 13:00 Muž Strojek [141] – dotaz
kde mate umistenej grindal ???? ja ve tme, jako roupice a moc se me nemnozi...nema byt grindal na svetle ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 10:37 Muž visek [75] - Tetry
kytky v pokoji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 07:59 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: visek
Tak já osobně ještě mušky nemám. Třeba jdou mušky za piškotem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 06:29 Muž visek [75] - Tetry
dostaly se mi na grindal musky.zjistil jsem ze staci molitan proplachnout a na na pul hodiny ponorit do vody a rozjede se do 7 dni.hlave zadnou sitku na viko.udelal jsem dirku 1,5 cm a nacpal molitan.parada.ja kdyz krmim tak to sklicko ponorim a neni problem.pokud je piskot velky tak grindal seskrabnu ziletkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 10:38 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Grindal
Já sklíčko neponořuji do akva. Mám připravenej nožík a vždy si na něj něco naberu a pak ten kousek Grindalu vykoupu v akva. Vše co tam dám tak mám 99% úspěšnost sežrání. U Endlerek je to jedno ty to sežerou na TEĎ! Ale u Elegansek to dávám po částech. palec

EDIT: a hlavně Grindal krmím sušeným pro ryby. Plíseň se nedělá a nijak to nesmrdí. Ale je to dražší než piškot. PS: kdyby si někdo chtěl rejpnout ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2016 09:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Já Františkovi (RoFr) vždycky říkám aby vynechal první dvě věty, bohužel se toho nedrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 07:24 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MonterMonty
Tak kdyby to RoFr vysvětlil tak hezky jako ty MonterMonty, tak ani nepípnu. Tohle má totiž logiku.
Jenže já se obávám že právě profíci často odpovídají poměrně nadřazeně a jak bych tak řekl na půl huby, protože "tohle přeci ví každý". A to jak to RoFr v úvodu napsal:
RoFr napsal: To je prasečina místních machrů opláchnout sklíčko s grindalem (a rozkládajícími se zbytky piškotů) do akvária…
tak už na samém začátku řadu lidí nastartuje. Takže bych to nesvaloval jen na to, že se na profíka sesypou amatéři co někde něco četli, ono to nechce vysvětlovat zkratkovitě, ale uvést ty rozdíly. Jenže RoFr to prostě napsal tak jako, že je to všeobecné pravidlo pro všechna akvária a přes to nejde vlak.

A když to po sobě čtu tak nejspíš OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.05.2016 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Ale tak ono se nic nemá přehánět, ani s těmi požadavky na tu extrémní čistotu. Ale zase vaše argumentace "přírodou" je zcela lichá, jak tu bývá často zvykem i od jiných. Akvárium je hodně "uzavřený cyklus", není to příroda. Takže v extrémním případě dochází ke kumulaci toho špatného, pokud se to přehání. A to z obou stran. Extrémní čistota, stejně jako nechutný bordel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 00:27 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
Nepředpokládám, že se tam zkrmuje i ta piškota ... Jsou to jen minimální zbytky. A moc se mi nezdá, že by vlastně čistá mouka a trocha vajec (nepoužívám sladké) nijak extrémně vadila. Škodlivé to není, zase tolik toho nesežerou. A většinou to, co jim nechutná nežerou. A kousíčky piškotů jim vcelku jedou ...
Také jsem zmiňoval, že záleží na množství. Do padesátky to taky nemáchám, to bych to asi fakt zabil (kromě toho by to nic nesežralo ani za tři dny). Ale do velkého nevidím problém. Zvlášť, když to není každý den.
vaaclav napsal: No trochu logiky to propírání má. Nepereš do ryb ty piškoty kterými červi živíš. Když to přeženu můžeš vlastně ryby rovnou krmit piškoty. Petr Novák ve svých článcích o různém živém krmivu propagoval to že před zkrmením je potřeba do něj dostat to co ryby potřebují ale piškoty to nebyly. :-)

Spíš mi fakt nejde na rozum ten hon na extrémní čistotu. Proč? Je to příroda ... snaha o napodobení. Tam taky padne do vody kde co. Jasně, jsou to jiné objemy. Ale toho piškotu také nejsou kila ... ani gramy (zvážil jsem: 1,2 g). A když zvíře žere zvíře, tak ho žere taky většinou komplet, pokud se mu to vejde do huby.

A to máchání má též tu výhodu, že do těch červů dostaneme i jiné látky, než jsou v čisté vodě. Čili jim děláme trochu lepší prostředí.

Mimochodem já bych to, co žere prase také do huby nevzal ani při hladomoru ... ale prasátko jako takové ano na X způsobů. Tož asi tak můj názor na krmení krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 23:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
No jo, tyhle já nejím... to vím že už je to jen hrozné svinstvo proti tomu na čem jsme vyrůstali.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 22:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2016 22:06 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
No , já bych se na to podíval ještě z jiné stránky , naprostá většina lidí co tady o tom píšou , krmí takto v okrasných akváriích ,kde je řeknu u většiny - stabilní prostředí -zaběhlý filtr atd , těch pár ryb co maj pro okrasu - povětšinou v rostlinných akváriích to celkem klidně snesou , nějakej ten výkal je prostě neodrovná.
No jsem si naprosto jistej že RoFr , jak ho znáš i Ty Václave , měl namysli taky krmení v chovných akváriích, kde povětšinou ani filtry nejsou , pač se denně mění voda atd - tam už by zejména u citlivých ryb mohl nastat s výkaly dost velkej problém-pač by kazily vodu , která je u některých ryb potřeba držet s hodně nízkými dusíky , nehledě na to že u citlivých potěrů- nevyprázdněný červ , může po zkrmení taky nadělat dost velké škody ,
Takže at si tady říká kdo chce co chce , živé krmení at už je z jakého-koli zdroje , je prostě potřeba čistit
Pak se opravdu není čemu ale divit , že tady řeknu "profíci" raději ničím nepřispívaj , pač když už jsou ochotní se s něčím podělit (předat nám "amatérům" většinou mnohaleté a cenné zkušenosti) sesype se na ně banda amatérů , která si nějaké "kraviny" načetla (například) na nějakém jiném fóru ,a pak je tady šíří dál a plácaj se po ramenech navzájem jak jsou dobří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Ovšem piškoty jsou jen mléko, mouka, vejce a cukr... tedy nic co by rybám vyloženě škodilo... takže opravdu je ta panika zbytečná, pokud je ten chov červů čistý bez plísní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
No trochu logiky to propírání má. Nepereš do ryb ty piškoty kterými červi živíš. Když to přeženu můžeš vlastně ryby rovnou krmit piškoty. Petr Novák ve svých článcích o různém živém krmivu propagoval to že před zkrmením je potřeba do něj dostat to co ryby potřebují ale piškoty to nebyly. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744?od=151