Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 23:43 Muž KuBvA [40]
Dobrý den jak mám chovat grindal a jak mikry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 13:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Po dalších 24 hodinách. Vravo stále Walter Worms, vlevo Banana Worms, uprostřed mikry.

Walter Worms jsem včera krmil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2019 12:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Názorná fotka k článku, kde píšu o rychlosti Walter Worms: Včera odpoledne jsem založil po jedné kultuře z každého druhu. Identickým způsobem, za identických podmínek. Walter Worms vpravo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 12:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Článek
Fotka k příspěvku V aktuálním Akváriu mám od strany 66 článek o mikrách e-akvarium.cz/…

Co se do textu nevešlo:
Opakoval jsem pokus přežití háďátek ve vodě při teplotě 22°C. Opět byli dlouhodobě nejživější Banana Worms, tentokrát ale mikry a Walter Worms vyšli zhruba nastejno. Po 78 hodinách mi připadalo, že vidím všeobecně u všech druhů víc života, než při prvním pokusu při 26°C.
Pokud je kultura moc tekutá, začal jsem na zahušťování používat suché rohlíky, které drtím prsty přímo do kelímku. Je to docela praktické.
Kultury Walter Worms a Banana Worms, které mám, jsou od Tjaša Kotnik, zmíněné v článku. Ona si je nechala poslat z USA před dvěma lety, ale v nedávných teplech o obě kultury přišla.

Po zveřejnění článku mi jeden člověk na FB poslal video ukazující, jak jeden akvarista v Asii získává háďátka tak, že na týden strčí do země bramboru www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Hádanka
Fotka k příspěvku Na obrázku vidíte násadu miker. Byla 24 hodin v mrazáku. Pátý den jsem našel nějaké živé u všech (čtyři dny jsem si ale myslel, že to nevyjde). Na fotce je osmý den. Povedlo se mi to současně u tří různých druhů rodu Panagrellus. (upraveno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 16:04 Muž Skoro důchodce [21]
Ještě mám dotaz, jak to pěstujete?
Já vidím jenom krabičky s molitanem. Pěstoval jsem jej podobně, ale na molitanu bylo sklíčko s potravou a po něm lezli, perfektně se to sbíralo štětečkem, nebo setřelo prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:13 Muž Skoro důchodce [21] Krmení grindalu.

Přidám své zkušenosti
Za mých mladých let se grindal krmil taveným (měkkým) sýrem. Stačilo sklíčko pomazat sýrem a až byl zkonzumovány tak znovu. Je tady toho o grindalu hodně, tákže jsem to možná přehlédl. :-( Mám obavy že krmení na vločkách může vést k překyselení trávicího traktu. Na piškotech nevím.
Pěstoval jsem ho na dezinfikované půdě na květiny i na molytanu. Teď to budu zkoušet na kokosovém vláknu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 12:33 R Muž Anthrax [4787] Re: Grindal
Pokud je grindal na molitanu, tak někdo doporučuje na pár hodin ponořit kostku pod vodu. Nicméně mně to na roztoče nezabralo. Prostě se občas objeví a pak zase zmizí. Zdravou kolonii neohrozí, tak to už neřeším. Dobrý je mít pro každý případ víc násad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:52 Grindal
Dobrý den, koupil sem si grindal a pozoruju, že mezi červama lezou i takový malý brouci, asi paraziti. Jak se toho co nejúčinněji zbavit? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 10:15 Angrešt Re: Angrešt
Tak jsem si trochu pohrála s vlhkostí, a zkusila jsem dát krabičku s mikrami na led světlo (chihiros). No, během hodiny ty mršky krásně lezly po stěnách... Takže jim asi bylo chladno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:57 Angrešt Re: JirkaŠčobák
Díky za rady. Zkusím zvlhčit prostředí namočeným víčkem, zítra vyštrachám rozprašovač.
Vyzkouším založit násadu s ovesnými vločkami.
Doufám, že se mi zadaří a vychytám tu správnou míru všeho. Grindal se mi daří, s tím už mám zkušenost, mikry jsou pro mě nové, a na netu jsou jen základní informace pořád kolem dokola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.01.2019 23:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Hodím do kelímku hrst ovesných vloček a na vrch nadrobím trochu droždí. Lžičku násady rozmíchám v pár lžicích vody z akvária a zaleju tím obsah kelímku. Voda na tom nesmí stát, ale všechno musí být mokré. Za 3-5 dní začne produkce, která není konstantní. Doopravdy hodně jich je jen pár dní, pak to klesá. Ale dá se krmit i mikrami z kapaliny.
Je možné dosypat trochu vloček, nadrobit droždi (dočasně to zvedne produkci), nakapat pár kapek z toho do akvária a rozmíchat nebo část násady vyměnit za čerstvé vločky a droždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 23:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Angrešt
Jestli chceš laborovat s vzdušnou vlhkostí,tak by možná místo dokapávání vody do živného substrátu ,bylo vhodnější zvlhčovat prostředí rozprašovačem,aby stěny byly vlhké a regulovat vlhkost víčkem nádobky.Používám pákový rozprašovač v chovu grindalu,k dostání v papírnictví,obsah cca 70ml,cena 5Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 23:25 Angrešt Re: JirkaŠčobák
Z té vaničky, co jsem si přinesla, by určitě nic slít nešlo, je to homogenní hustá hmota.
Novou jsem založila z rozdrobeného chleba, navlhčeného vodou, kam jsem štětečkem na několik míst přenesla mikry z původní vaničky. Nepovedlo se mi to rozdrobit tak, aby z toho vznikla kaše (uvidím za pár dní) - to, když nakloním, trošičku pustí vodu.
K mikrám jsem dostala návod, že se má založit kolonie z rozdrobeného chleba + špetky kvasnic + trošku vody (kvasnice jsem nedala, bo je nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angrešt
Kdyz to nakloníš, dá se z toho slít trocha kapaliny?
Jak jsi založila novou kolonii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:43 Angrešt – Mikry nelezou po stěně - nová násada
Ahoj, prosím o radu zkušenějších: Pořídila jsem si mikry (před pár dny), pěkně rozjetou násadu, už druhý den se celý povrch hemžil a červíci lezli i po stěnách. Další den se hemžili ještě víc nahusto, ale na stěnách nebyl žádný.
Zkusila jsem přidat pár kapek vody, jestli neměli živnou půdu moc hutnou, ale nic se nezměnilo. Celé to má konzistenci tekutého čerstvého medu, příjemnou vůni (sladce chlebově - kvasnicovou).

Pro jistotu jsem si založila novou kolonii a naočkovala z této.
Bojím se experimentovat s mírou vlhkosti, abych kolonii nezlikvidovala... Máte někdo vyzkoušeno, co dělat, když mikry zůstávají dole a nelezou po stěně?
Ještě mě napadlo, jestli to není teplotou - mám je v obýváku, teplota cca 21 - 22°C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:05 Muž Robin151 [11] Re: dudak
Dobře děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 19:04 Muž dudak [1885] Re: Robin151
mikry jsou pro potěr gupek zbytečně malé, lepší bude grindal, doporučuju najít si někoho v okolí, určitě se o kulturu rád podělí. Případně si najít na ifauně inzerát, hotová krabička se prodává kolem 100,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 18:37 Muž Robin151 [11] Re: ctibum
Tak články jsem čet ale to s tou vodou mi přišlo nesrozumitelné proto se ptám ale jestli nemůžu tak se ptát nebudu palec a toto vlákno jsem okrajově prošel a co jsem čet tak jsem zjistil jenom řešeni problému s chovem a ne s výběrem pokud mam jít jinam tak pudu akorát prosím kam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:31 R Muž ctibum [6926] Re: Robin151
I nějaký ten článek se tu najde... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:30 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
Jsou tady stovky příspěvků a stačí si je pročíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 17:10 Muž Robin151 [11]
Dobry den

chci se zeptat chtěl bych si založit násadu miker a nevím jaké jsou nejlepší pro potěr gupek nejlepe něco odsud www.rostlinna-akvaria.cz/… kromě grindala a jestli se má dávat ještě nějaká voda po vytvoření kaše z chleba.

Všem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:08 Muž prog [45] Re: dudak
já to sem dal jako upozornění pro ostatní, grindal i roupice mám, ale chtěl jsem si založit nový a čistý kýblík, těch 5 sáčků na založení opravdu stačí, patentky jsem vzal při jednom poštovným jako kvalitní krmivo. Naivně jsem si myslel, že to množství (10*45ml) budu mít na pár týdnů, takto si na tom smlsnou za 1 večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 08:34 Muž dudak [1885] Re: prog
tak zrovna na tomhle webu je to prezentováno dost nešťastně. O tom že je to neefektivní a neekonomické krmení nemůže být pochyb. Já jen říkal, že by z toho šla násada založit. Je samozřejmě lepší koupit si hotovou násadu, v Rychnově na výstavě se prodávaly myslím kolem 60,-Kč.

Asi dobře vědí, proč tam nedají fotku skutečného výrobku, třeba u patentek je tam ta cena vůči zmraženým minimálně 1:500 , ale spíš 1:1000

V práci to bereme jen pro ryby co mražené nežerou a jen krmiva, která nejdou koupit jinak, jako třeba živé patentky nebo koretry, které se dají sehnat na váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 06:39 Žena lenkalor [580] Re: prog
Taky jsem objednala a taky jsem byla mírně překvapená množstvím obsahu. Ale podle rady dudáka jich mám 5 a na založení chovu by to mělo stačit. Roupice vypadají v pořádku, tak to snad půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 23:08 Muž prog [45] Re: kiflik
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusil koupit živé krmení na webu www.rostlinna-akvaria.cz, patentky a roupice, ty použít jako násadu na novou kulturu, koupil jsem samozřejmě víc balení. Ale je to "šméčko na lidi", uvedených 45ml je obsah sáčku, kde dostanete vodu a malé klubko červů, víc jak 5ml jich nebude, víceméně zaplatíte za vodu a balení do sáčku, pro někoho dobrý business. Mě to přijde, jako bych si koupil balení třeba vloček 500ml a uvnitř nádobky bylo na dně krmení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 01:00 Muž Miroslav [35] – grindal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2018 12:55 Muž liborass [174]
Každý krmí tím, co mu vyhovuje. Já krmím ovesnými vločkami a grindal je spokojený. Piškoty moc nejely. 2 měsíce zas tak dlouha doba není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2018 22:32 Muž Miroslav [35] – grindal
Čus akvaristi,tak jsem koukal na pár stránek v této diskuzi o grindalu.Nelíbí se mi,jak se tu dohadujete,v čem,jak krmit červíky atd.,ale je to vaše věc a názory.Mam dvě kolonie grindalu,jedna větší krabička od salátu a pak malá,molitan o tlouštce 3cm,krmim piškotama a vlhčím,musí to být stále vlhké,néééé mokré a promočené,ve víčkách nalepený monofil kvuli průniku vzduchu.Mam to dva měsíce,proplachoval jsem to jak mi poradily stim,že je znicim,naopak,množí se dodnes a krmim 3krát denně.Nic nesmrdí ani neplesnivý.Já jsem spokojen s tímto celořočním krmením. ano ano hop ahoj
Posléze přidám pár fotek.
www.akvarko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2018 22:15 Muž dudak [1885] Re: kiflik
určitě ano, v práci z těchto sáčků krmím, ale chce to vychytat, kdy budou opravdu čerstvé, občas dojdou v dost špatném stavu a zakládat tak minimálně z 5 sáčků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:24 bla – Násada
Máte pocit, že by se to dalo použít jako násada?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 16:25 Muž justinik [9] Re: Anthrax
nuž ja mám 6 násad, ale chcel som časť posunúť ďalej... s tymi roztočmi to je na rozzureny

Skúšal som aj ponoriť a nepomohlo to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 11:31 R Muž Anthrax [4787] Re: justinik
Taky je mám. Zkoušel houbu vypláchnout a ponořit na několik hodin do vody, jak bývá doporučováno. Ale nezabralo to. Takže roztoče mám, a grindalu se celkem daří i s nima, pokud je kolonie grindalu silná, tak jí roztoči sami osobě nezahubí. Alespoň u mě. Ale je dobré mít alespoň dvě násady, aby když jedna zahyne, mohl člověk použít druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 09:43 Muž justinik [9] – Pohybujuce sa bodky pri grindale
Na sklickach od grindalu mam parazitov. Su to malicke biele akoby pohibujuce sa bodky. Grindal sa mnozi zatial normalne. Prosim o typ ako ten grindal vyliecit...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2018 13:21 Muž dudak [1885] Re: prog
někdy zmizej sami, ale nejjednoduší je asi to přočkovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:57 Muž Kubaa [718] Re: prog
v drti nevím, v molitanu se dají utopit - propláchnout a na dvě hodiny pod vodu, grindal to přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:46 Muž prog [45] – roztoči
Dá se nějak zbavit roztočů, kteří se dostali do krabičky s grindalem? Jako substrát mám kokosovou drť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2018 17:15 Koudy12 Re: Kubaa
Já molitan koupil v Hornbachu. Mají rozměr na polstrování ( podsedák ) židlí. Je to dost velký a výška akorát. A cena směšná ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: slavko
slavko: nechávám je den ve vodě se sodou, pak je tam teprve dám.Fungujou, množí se to na tom.

kubaa: mi to právě vyhovuje, ta velikost. Naskládám je do krabičky a když chcu založit novou krabičku, tak vezmu jenom jednu rozjetou houbičku a z ní se to pak rozjede i v nové krabičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:17 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kubaa
Zájdite do čalúnnictva a pýtajte si odpad. Špongie na riad bývajú parfumované (alebo ký fras to je), čo nemusí byť najvhodnejšie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 18:08 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Mám větší krabičky, ale možná to tak skončí, matraci kupovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 17:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Houbičky na mytí nádobí,takové ty barevné, klidně s tím filcem.
www.vladcemopu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 17:35 Muž Kubaa [718] – molitan
Kde koupit molitan vhodný pro grindal? Všude se mi snaží prodat celou matraci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 12:05 R Muž Anthrax [4787] Re: Magic
Spíš jsem ani nemyslel ani tak maso, ale kosti, kůži atd, to se všechno rozemele nacpe do granulí. A pořád lze deklarovat, že granule obsahují např. 35 % lososa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 11:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Anthrax
Anthrax napsal:
Myslím, že to co je v granulích jsou z odřezků, co zbudou při filetování. Takže to bude nejlevnější maso (odpad) z nejlevnějšího lososa na trhu. Ta kvalita bude asi nic moc.


To, čo ostáva z filetovania lososa, je to najlepšie mäso. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 11:49 R Muž Anthrax [4787] Re: Pepan
Za mě jediné plus farmového chovu je, že se tolik nedrancují přírodní populace lososů. Další věc je, že se k lososovy z volného chovu u nás nedá sehnat jinak než v (zpravidla nadvakrát) mražené formě a to snad ani nestojí zato. Ale čerstvý losos z volného moře a z farmy, to se nedá srovnávat (ale takhle je to i u jiných hospodářských zvířat, takové prase z extenzivního chovu taky chutná úplně jinak, než z chlívku).

Myslím, že to co je v granulích jsou z odřezků, co zbudou při filetování. Takže to bude nejlevnější maso (odpad) z nejlevnějšího lososa na trhu. Ta kvalita bude asi nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 11:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
U farmového chovu lososů je ještě jedno riziko. Vzhledem k tomu, že se tam jedná o vysokou koncentraci lososů na jednom místě a je tam velké riziko infekce, ryby jsou preventivně krmeny léčivy. Viděl jsem reportáž z jedné takové farmy a dno pod klecemi s lososy bylo doslova mrtvé. Žádné řasy, žádní živočichové, jenom mrtvé bahno. No a to co se nacpe do ryb, pak končí na našem stole. A za těžké prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 08:48 Muž Kubaa [718] Re: Acomys
Zajímavé. Takové by asi použitelné byly.

Jen je tam trošku nejistota v tom, co je to za lososa. Pokud je to nějaký levný farmový losos, který byl sám mizerně krmen, je možné, že měl mizerné tuky v potravě sám a tudíž ani jeho maso nebude ok. Na netu se tohle diskutuje z hlediska lidí na mnoha místech, někdo tvrdí, že jíst zásadně divoké, někdo, že je to jedno, někdo dokonce, že zásadně farmové (kvůli parazitům) - možná dle toho, k jaké zájmové skupině kdo patří, ale rozdíly ve složení tam evidentně jsou, např. teď náhodně vygoogleno:

"Farmed salmon is much higher in fat... it contains slightly more Omega-3s, much more Omega-6 fatty acids and 3 times the amount of saturated fat. It also contains 46% more calories, mostly from fat."

Takže jsou tam zjevně jiné tuky, než v přírodním lososovi a čert ví jakého původu. Vzhledem k tomu, že rybám vadí, co člověku nevadí, a že ten farmový losos se krmí s úplně jiným záměrem než akvarijní ryby (velmi rychle vyrůst a ztloustnout, žádné rozmnožování nebo potřeba dlouhodobého zdraví), bych byl opatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 08:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Acomys
OT

a čím krmíš? Já právě krmil ,,tejstama" a proti royalce, k9, eukanubě mi to přišlo lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 07:06 Acomys Re: Kubaa
2) kvalita těch granulí - pokud to budou nějaké superprémiové granule převážně z ryb, nemusí to být takový problém. Ovšem to je spíš teoretická možnost, nevím zda takové granule vůbec existují. Každopádně určitě jsou granule nevhodné a granule ještě nevhodnější.

to ani nemusí být superprémiové, spíš naopak. Co třeba taste of the wild? já tím nekrmím, protože jedou hodně na rostlinné proteiny a řepkový olej, který dělá psům špatnou srst.
např.
Taste of the Wild - Pacific Stream Canine
složení:
losos, moučka z mořských ryb, sladké brambory, brambory, řepkový olej, lososová moučka, uzený losos, bramborová vlákna, přírodní aroma, chlorid cholinu, sušené kořeny čekanky, rajčata, borůvky, maliny, výtažek z juky Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus plantarum, výtažky sušené trichoderma longierbrachiatum fmentation, kvalitní vitamíny (vitamín A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerální látky (proteinat železa, zinku, mědi, manganu, sulfát železa, zinku, mědi, manganu), jodid draselný, manganoxid, biotin, kalziumpantothenat, natriumselenit, kyselina listová.

z teplokrevného zvířete nanejvýš přírodní aroma, většinou to jsou hydrolizovaná játra, ale to by musel specifikovat výrobce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744?od=51