Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 21:25 Muž Fáster [9] Re: vlacek
Násadu miker a grindalu jsem viděl prodávat na burze na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 13:42 Muž vlacek [402] Re: vlacek
vlacek napsal: Nevi nekdo, kde sehnat v Praze grindal nebo mikry nebo zkratka neco maleho ziveho pro poter malych pancernicku?
Diky


Nikdo z Prahy, prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:49 jogr
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2012 21:46 Muž Fáster [9] Re: jogr
S ohledem na jejich "velikost", hlavně pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:30 jogr
Zdravím,
Mám trochu přihlouplý dotaz.
Potřebuji vědět jestli jsou Mikry vhodné pro potěr nebo jenom pro dospělé ryby.
Předem moc děkuji.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:11 Muž vlacek [402] – Kde sehnat?
Nevi nekdo, kde sehnat v Praze grindal nebo mikry nebo zkratka neco maleho ziveho pro poter malych pancernicku?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2011 21:20 PetrNovakBolid – mikry
Mikry (Panagrellus redivivus) nezaměňovat s háďátkem octovým (Turbatrix aceti), to je velikostí třetinové a žije v jablečném octu.
Plesnivění násady miker zabrání opatrné přidávání pekařského droždí, které i stimuluje množení miker.
Podrobný článek o kultivaci různých druhů háďátek bude na Akvarista.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 11:10 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Najlepšie sa im darí na sušených rožkoch a zaliať jemne vodu s droždím, aby to neplesnelo. No a zakryť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:43 PVC Re: PepaV
Díky za info. Mně to zatím neplesniví. Pro jistotu jich mám hodně, abych případně obětoval plesnivé násady a zůstaly mi zdravé. S tím smradem jeto ale úplně v pohodě. Mám to v obýváku. Díky moc a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:40 Muž PepaV [30] Re: PVC
Chleba jim chutnal víc, množily se rychleji, ale plesnivěl. Na vločkách to jde pomaleji, ale neplesniví. Smrdí na vločkách i na chlebu stejně ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:35 PVC Re: PepaV
Na chlebu. Vločky údajně moc smrděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:33 Muž PepaV [30] Re: PVC
Musím jim často doplňovat vodu po odparu jinak mi taky nevylézají. Máš je na chlebu nebo na vločkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:29 PVC Re: PepaV
Myslíš, že je to nakopne? Snažil jsem se trefit hustotu, jaká byla v koupené násadě. Zkusit to ale můžu. Děkuju za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2011 08:21 Muž PepaV [30] Re: PVC
Přidal bych jim tam kapku vody :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:16 PVC
Mám naočkovaných několik násad miker (háďátko octové). Celé se to hemží životem, ale na okraje nevylézají. Proč? Nasazené jsou asi 3 týdny, v průvanu nejsou a stálá teplota je 23 stupňů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 18:08 vanTomas – Grindal
Můžete mi poradit, kde dělám při chovu grindalu chybu? Vždy, když se mi začne pořádně množit, že s ním už začínám krmit, tak mi tam všechny červy náhle pomřou a jsou stočený do klubíčka na skle. Když si pak k molitanu čichnu, tak je cítit jakoby čpavkem. Při tom molitan cca. 1x za 14dní properu pod tekoucí vodou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 15:54 alfik1 – mikry
zdravim nevíte někdo nebo přímo nemáte k prodeji mikry jsem z Českých Budějovic ještě jsem s nima nikdy nekrmil ani je doma nemnožil a chtěl bych to vyzkoušet děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 19:01 Muž gati [13] Re: darka
Díky za radu !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:56 Žena darka [520] Re: gati
Na burze v Porubě ;-)
Mívá ho Gagal, tak se s ním zkus domluvit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 16:30 Muž gati [13]
Zdravím,nevíte prosím kde by se dal sehnat Grindal v okolí Karviné? Díky za radu...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:36 Muž Uli [17] GRINDAL
Zdravíčko přátelé, mám dotaz ohledně grindalu...má ho někdo k dispozici nejlépe z okolí Břeclavska?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 08:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Muffy
Grindal tučný není a můžeš s ním krmit denně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 08:11 Žena Muffy [55] – jak často krmit grindalem
Ahoj, jak často krmíte grindalem, aby to nějak neublížilo rybám? Prý je to dost tučné a proto se tím nemá krmit často. Já jim dávám grindal většinou ob den a ten den je to jen jedna ze tří krmných dávek, zbytek je suché nebo mražené. Někdy mám ale tolik, že krmím takhle třeba tři dny za sebou. Nemůžu rybám nějak uškodit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 08:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: simka894
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 08:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: simka894
Všetko máš zle, "zlaté" rybky to sú karasy, tie do akvária nepatria, mať rybky po dva?!?!
Skús najprv preštudovať všetko o akvaristike.......
Začala si úplne nesprávne a v tejto téme to nerozoberajme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 20:44 Žena simka894 [0] Re: katterinecka
vsetky ich mam v 50l akvarku .. neviem ci ich tam uz neni moc, ale ani sa mi nezda... vsetko maju pekne pozariadovane, maju tam skryse, rastlinky kamienky a to tak pouladane aby sa mohli ukryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 20:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: simka894
můžu se zeptat v jak velkém akvárku je máš? ty počty nejsou vůbec ideální, hejnové ryby by měly být v hejnu, proto asi ta agresivita. Koukni se na ně do atlasu ryb (hlavně na doporučený počet kusů a minimální velikost nádrže). Ty tetry mechové, nejsou to spíš parmičky?
Vím že se to sem moc nehodí, ale spíš bych radila rybám vytvořit vhodné podmínky v akvárku, v hejnu by jim bylo líp i kdyby žraly jen vločky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 19:53 Žena simka894 [0] Re: milan666
mam 2 tetry machove,2 zlate rybky(neviem ako sa volaju), 2 mrenky duhove, 2 tetry medene(asi samec dost agresivny)4 kohli, 2 prisavky,slimaka a 2 gubky (ktore su dost utlacane)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:42 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No ja neviem, ale väčšina akvaristov chová krevetky pre radosť, môžem ešte vedieť aké rybky chováš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:10 Žena simka894 [0] Re: simka894
no ano, ale neviem ci sa mi to oplati chovat len koli krmivu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 08:40 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
simka894 napsala: Hm... neviem, už ma aj napadlo, že by som i vypestovala krevetky, ale neviem či by sa mi to ako začiatočníčke podarilo a asi to je aj zdĺhavé ...
Ale to chceš krevetky ako krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 22:26 Žena simka894 [0]
Hm... neviem, už ma aj napadlo, že by som i vypestovala krevetky, ale neviem či by sa mi to ako začiatočníčke podarilo a asi to je aj zdĺhavé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 22:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: matlala
Fotka k příspěvku Easy Fish nebrat, v poslední době je to tragédie. Mám teď přes měsíc vajíčka z Thajska 100g, a cena se vším všudy byla 330,- Kč. Líhnivost skvělá, jen sem tam je vidět nevykulené vajíčko. Po vylíhnutí PETka uvnitř doslova zrezne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:12 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: chicko
Tie psie granule som skusal ale grindalu nechutia a aj ich velmi rychlo chyta plesen :-( Zatial piskota je best of
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dahak
je to možný, jámám už asik rok, neotevřenou, už nemám miniryby a zatím ani vodu na potěr, takže není třeba. Nejlepší je stejně brát přímo od dodatavete ze solných jezer z USA. Pravděpodobně to tak s naším spolkem uděláme, dám kdyžtak veřejně vědět, může se přidat více lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 18:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Easy fish nebrat u posledních dvou pixel byla líhnivost tragických 20%.Teď kupuju od Ocean Nutrition.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: simka894
žábronožku si kup od easy fish, těžko to bude někdo chovat do dospělosti. nebo sháníš sladkovodní? to tu objednávají z ebay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 12:15 Žena simka894 [0]
zhanam nasadu grindalu, alebo žiabronožky soľnej.... Východne Slovensko :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:31 Žena simka894 [0] – GRINDAL-(Enchytraeas bucholzi) - krmivo
Ahojte, chcela by som viac vediet ako presne vypestovat Grindal.... ma s tym niekto skusenosti ?? oplati sa mi to ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 20:46 Muž chicko [124] – grindal - psí granule
Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti (dobré) s krmením grindalu psími granulemi. Vždy sem krmil piškotem, ale na youtubu sem nedávno viděl chlápka co tam dával i psí granule. díky za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 16:33 0 Re: Jirka22
Teď hned ne, ještě nemám vyřízeny dřívější objednávky. Příliš jsem se chovu nevěnoval a červi mi skoro vyhynuli, když jich bylo, až moc hodně pohromadě, ale chystám se roupice opět více namnožit, tak aby bylo možné vyhovět poptávce, protože se již v Česku prakticky nedaly sehnat. Před čtyřiceti lety to nebyl problém . Ty co nyní chovám pocházejí ze zahraničí a za vysokou cenu. Napište mi adresu do vzkazů. 0.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:41 Muž ageJ [6]
Fotka k příspěvku Tak mi prosím někdo poraďte, co je tohle zač a jak je zneškodnit...!!! :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:01 Jirka22
0 napsal:
Mám akorát jen ty původní chovné roupice, jenž se kdysi využívaly v akvaristice k odchovu ryb.


Bylo by možné od Vás koupit násadu těchto roupic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2011 13:09 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ČUPR
Prosim tě mě vysvětluj co je muška a co roztoč.Za 23 let co to pěstuji už jsem něco viděl.S octomilkou jsem si to ještě nespletl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:58 Muž ČUPR [204] - Tetry
ageJ napsal: Jinak jsem to vyhledal na těhle stránkách... <a href="http://www.akvarijni.cz/texty/chov_krmiva.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvarijni.cz/texty/chov_krmiva.htm</a>
palec Dobře, že jsi uvedl zdroj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.03.2011 21:32 Muž ageJ [6]
Jinak jsem to vyhledal na těhle stránkách... www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:31 Muž ageJ [6]
'Grindal' Enchytraeus buchholzi

Má se za to, že červ byl poprvé objeven ve Švédsku v humusu importovaných, suchozemských, tropických rostlin. Červi mají při optimálních podmínkách velkou rozmnožovací schopnost. Vyžadují teplotu nad 20 °C. Při teplotě pod 20 °C se přestávají množit. V rozmezí 25 - 30 °C se rozmnožují nejrychleji. K množení těchto červů používáme bedničky např. rozměru 20 x 10 x 10 cm. Na dno dáme jako spodní vrstvu listovku a překryjeme ji asi 1 cm tlustou vrstvou písku, jehož povrch pečlivě vyrovnáme. Půda nesmí být udusána. Na vrstvu písku umístíme násadu grindalu a přidáme nepatrné množství jemně rozmělněných vloček. Takto připravenou nádobu lehce pokropíme vlažnou vodou a přikryjeme tabulkou skla. Celou bedničku uzavřeme víkem s větracími otvory a uložíme na teplém místě. Takto zařízený chov chráníme před vyschnutím tím, že při každodenním krmení povrch písku vlhčíme. Červi odumřou při vyschnutí, převlhčení nebo překrmení, a to zvláště při kombinaci posledních dvou chyb, kdy potrava na teplém místě podléhá rychle zkáze a kvašení.

Někdy se vyskytnou v chovech škůdci v podobě roztočů, a to hnědý pohyblivý roztoč Mesostigma nebo kolonie málo pohyblivých drobných roztočů rodu Acarus. Boj proti těmto roztočům, zejména druhému z nich je velmi obtížný, protože jakékoliv zásahy mohou zničit celou kulturu grindalu. Zatím se nejlépe osvědčilo vyžíhat povrch plamenem. Násadu asi 3 dny nekrmíme, takže červi zalezou hluboko do půdy, kdežto roztoči zůstanou na povrchu. Zapáleným papírem nebo lépe plynovým kahanem několikrát přejedeme přes povrch půdy. Po tomto zákroku, který musíme několikrát opakovat, povrch půdy vlhčíme a násadu krmíme. Vždy tento způsob nepomůže, a potom nezbývá nic jiného než opatrně izolovat ze zamořeného chovu násadu bez roztočů a celý chov obnovit. Pro jistotu umístíme násadu na 15 - 30 minut do vlažné vody a teprve potom naočkujeme nový chov. Při dodržení uvedených pokynů se během 14 dnů grindal tak rozmnoží, že můžeme každý den bez obav zkrmovat značné množství červů. Nadzvedneme krycí sklo, na kterém červi ulpí, seškrábneme je žiletkou do připravené nádoby s vodou a důkladně propereme přes hustou tkaninu. Neseškrabáváme červi z povrchu písku, nebo jakýmkoliv způsobem tuto vrstvu nenarušujeme. Nejdéle po půl roce je nutno celo půdu v bedničce obnovit. Obsah bedničky vyklopíme na jemné síto umístěné těsně nad nádobou s vodou. Nad síto dáme 60 - 100 W žárovku. červi prchají před teplem a suchem do nádoby s vodou. Přes jemnou tkaninu je potom scedíme a můžeme naočkovat nové chovy. Grindalem nepřekrmujeme, protože má vysokou vyživovací schopnost. V chovech grindalů a roupic velmi často cizopasí roztoči, kteří kulturu oslabují a ničí. Proti roztočům se osvědčil biologický způsob boje. Na vlhkých místech pod kameny chytneme několik svilušek, které v krátké době roztoče zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:00 Žena JJaanca [67]
Takže jsem hledala ve wikipedii a píšou, že roztoči maj až 1mm, některé druhy až 2cm. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:46 Žena JJaanca [67] Re: ČUPR
No jasně, já jsem na roztoče alergická a byla jsem poučná že bydlej v matracích, koberci atp. - ty vidět nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 18:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku rriki napsal: A co myslíš ,že to běhá po tom molitanu mezi grindalem
smich No určítě ne roztoči! Všelijakejch breberek najdeš všude - třeba i vinné mušky apod. Nech láhev od piva nevypláchnutou a za chvíli je tam taky najdeš - roztoči to ale určitě nebudou!
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744?od=651