Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mikry a grindal

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Mikry a grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 19:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Grindal žere na jemno rozdrcenou spirulinu (tabletky koupené v lékárně tabletky a rozdrcené v hmoždíři).

Krmím spirulinou už dlouho gupky. Myslím, že někde v tomto fóru byl nápad poprášit sklo jemně moukou. Vyzkoušel jsem to a zjistil, že to je fajn, když to udělám večer a ráno chci mít na skle rovnoměrnou vrstvu grindalu. Následně jsem aplikoval spirulinu (byla po ruce snadněji, než mouka). Funguje stejně, jako mouka a myslím, že je pro ryby zdravější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 06:26 Muž visek [75] - Tetry
ja ho mel 14 dni bez dozoru.nejdrive jsem molitan vypral a dal jsem jim piskot.za 14 dni byly akorat na zkrmeni.a jeste, byli v temnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 22:53 Muž ludvik [1082] Re: Ciffik
Kolegovi vydržela násada týden. Největší problém je spíš to, aby nevyschnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2016 21:15 Muž Březka [10] Re: Ciffik
Zdrava kolonie mi vydržela 10 dni bez jakéhokoliv zásahu. Potom jsem jen propral a znovu začal krmit. Samozřejmě po malích davkach. A chvilku to trvalo než se daly zase zkrmovat. A myslim že když je daš někam do sklepa kde není pokojova teplota, tak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
2-3 dni vydržia bez kŕmenia hravo - inak by som pri svojej ľajdáckosti nemohol držať násady pri živote viac ako 10 rokov :) No 2 týždne, to už treba požiadať nejakého kamaráta a zveriť mu do opatery. Zásada je - radšej menej (hlad, nenamnožia sa) ako priveľa (skysne a zaniknú).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:23 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Tak jsem rozšířil řadu vlastníků grindalu a hned mě tíží jedna myšlenka. Všude jsem četl, že je potřeba denně krmit a odstraňovat zbytky předešlého krmiva. Jak řešíte situace, kdy jste nuceni na 2-3 dny odjet příp. 14 denní dovolená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 17:40 Muž visek [75] - TetryRe:roy
mam take 1 krabicku s filcem .je to parada akorat kdyz to zacinas delat tak ho musis dlouze proprat v horke vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:39 Muž roy [18] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Podla mna je lepsie viac platkov molitanu na seba,nez takto. A hlavne tie diery si upchaj, prevlec cez ne kusky molitanu,lebo sa ti do nasady velmi rychlo dostanu nejaky skodci a znicia ti celu nasadu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 00:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku Mám už asi dva týdny grindal od jednoho kluka z Bratislavy. Zaujalo mě, jak rozřezal molitan - vidím poprvé. Myslím, že dobrý nápad (taky dal těžké sklo a proděravěl víko, takže asi ví, co dělá).
Dávám buď čtvrtinu piškotu nebo trochu vloček, vydrží den, dva (krmím tím každý den, v různé intenzitě v různých akváriích). Každé nově podané krmivo pro grindal máčím ve vodě v některém z akvárií.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:49 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Asi máš jinou normu na piškoty :-) Já mám jeden tak na dva dny (v jedné násadě). Používám ale nesladké.
lhajek napsal:Jen když jsem četl že zdlábnou někomu každý den celý piškot tak trochu nechápu. Jeden piškot mám pro všechny násady na více jak týden a drobím jim ho po kouskách každý den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:59 Kulisek Re: lhajek
Já jsem zkoušel dávat míň piškotu, ale když jsem dal ráno 1/2 piškotu , rozdělený na 6 částí, tak odpoledne už nebyl skoro žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 08:55 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Mám tři násady, jen jednu mám přikrytou sklíčkem a zbylé dvě jen tenkým lehoučkým plastem z nějakého obalu. Není to ani ten tlustý plast z obalu od CD, ale fakt jen plastová folie pružná. Lezou na ní stejně jako na sklíčko, takže tlakem to fakt nebude.
Ale mám pocit jako by jednotlivé násady procházeli cykly, kdy jich je obrovské množství a pak na nějaký čas skoro nic. Ale tím že mám 3 násady, tak je vždy nějaký červík ke zkrmení k dispozici.
Jen když jsem četl že zdlábnou někomu každý den celý piškot tak trochu nechápu. Jeden piškot mám pro všechny násady na více jak týden a drobím jim ho po kouskách každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:49 Kulisek Re: zervan
Tak vysloveně ve tmě je nemám, mám je v poličce pod aq, takže tem je takové pološero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kulisek
Žeby evolúcia? :-D Časť červov obľubovala sklo, časť spodok. Tí prví boli neustále odoberaní, tak prežívali len tí druhí a ich potomkovia s rovnakým štýlom života :)

Ja mám pre piškóty jamky, takže sa ledva dotýka skla, ale i tak sa červy šplhajú na sklo. Mám ich v tme, nebude problém v tom, že by im vadilo svetlo? Síce, občas (zriedka) sa aj u mňa vyhýbajú sklu. Mám viacero krabičiek, tak mi to nejako nevadí a ani si moc nevšímam dôvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:32 Kulisek Re: ludvik
Právě že hrubší molitan tam mám a ještě ho zkusím otočit :-) Tlak sklíčka na molitan bych řekl, že je dostatečný(možná spíš až moc velký). Dříve jsem s tím neměl problém, až posledních cca.14dní se mi nějak nedaří. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 00:14 Muž ludvik [1082] Re: Kulisek
Velká vlhkost může být na škodu. S tím mám problém ve druhé násadě, která má jemnější molitan. Buď je to mokrý jako prase, nebo suchý. Skoro nic mezi tím. Hrubější (tím nemyslím filtrační ...) se chová lépe. I těm červům se tam zjevně lépe žije.
Ochota chytat se na sklo není jejich přirozenost bych řekl. Takže záleží na tlaku toho sklíčka (jak jsem dal o milimetr tlustší, zlepšilo se to) a hlavně jeho čistotě ... musí být hladké jak dětská prdýlka.
Někdy pomůže také (po proprání) molitan otočit, po tom piškotu tam bývá důlek. Dokonce i molitan je tam takový pak tvrdší, asi z usazenin, nebo výměšků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:45 Kulisek
Prosím o radu, chovám grindal na molitanu a nějak poslední dobou ho mám na sklíčku málo, při tom v molitanu je ho hodně vidět. Piškot baští stále stejně, 1ks denně,zvýšil jsem vlhkost molitanu, také molitan jsem zkoušel jemně proprat, ale nic se nezměnilo. Prostě na sklíčko se jim moc nechce. Co dělám špatně, nebo co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 06:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: visek
Tak tak ... z venku už jsem si tolikrát přitáhl nějakou nákazu, že jsem na to už dávno rezignoval. Ale grindal je pro mě hlavní krmivo, nepravidelně mají ryby hladovku a to ne jeden ale i 2-3dny, občas to proložím suchým nebo výjimečně něčím mraženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 05:59 Muž visek [75] - Tetry
ja jim davam grindal treba 2 dny a 1 den nic.grindal krmim piskotem.jednou za 14 dni rybam udelam hladovku.rikam si radeji grindalem nez krmeni z rybnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 00:18 Muž ludvik [1082] Re: lhajek
Záleží také na tom, čím je ten grindal krmený. Ale pokud se dodržuje obecné pravidlo (nepřekrmovat, krmit pestře, občas hladovka), tak nevím proč by to mělo vadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: funtcz
Hmmm to tady každou chvíli někdo napíše a vzápětí se ozve zase někdo jinej že to není pravda. A pak si má jeden vybrat ... Já teda krmím skoro každý den ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:02 Muž funtcz [22] Re: justinik
Ale ne krmnte každý den. Hrozí obezita ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:58 Muž visek [75] - TetryRe: justinik
ten molitam 3,2 cm je nejlepsi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: justinik
Takhle se mě na něj vrhají ryby od chvíle co jsem si ho pořídil a to už je tak dlouho že ani nevím kdy to bylo poprvé ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2016 19:37 Muž justinik [9] – grindal
tak konečne som kúpil aj ja grindal..
Nuž Kúpenej násade sa darí, tak som naočkoval z nej ďalšie 2 násady...


molitan som zohnal len 3,2 cm hrubý tak dúfam, že to pôjde na ňom...keď tak ho orezávatkom zrežem...


Neodolal som a skúsil som grindalom zakŕmiť, rybky sa na ňho vrhli jak pirane :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:45 Muž visek [75] - Tetry
ja mam grindal naproti oknu a v byte je 24 stupnu .mnozi se i 20 stupnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 21:50 Muž funtcz [22] Re: majk
Já mám v obýváku ve skrině pod akvarkem vedle zdroje od světla, ten hřeje. V obýváku v rozmezí 18 až 22 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 20:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: majk
Nijak ... v bytě topíme pouze krbovými kamny, takže v zimě teplota kolísá od 16°C do 25°C a na molitanu se mu daří dost na to abych rybky nakrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 20:11 majk
Zdravím všechny!
Chci se zeptat, jak dosahujete optimálních teplot pto chov grindalu. U centrálního topení je to jasné, ale co ostatní? Nevěřím, že doma topíte na 25 stupnů.
Díky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 18:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: funtcz
Jo, to je zřejmě od Lumíra Kuči, jak jsem ji dával odkaz :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 18:30 Muž funtcz [22] Re: Bludička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Tak záleží co seženeš. Já jsem koupil za 200 Kč + 170 Kč poštovné rovnou z krabici,dobře hodně vyřešeno. Krmim piškot /granule pro psy rozmocene ve vodě. Pokud koupíš jen nasadu, tak všechno předem připrav. Na molitanu nedoporučuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 17:51 Žena Bludička [26]
Díky za rady. Facebook nemám, zkusím to aukro ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 16:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Bludička
Jestli máš Facebook, tak napiš tomuto pánovi, mám od něj grindal a parádní domluva a kvalita. Mám fotku u nádrže.

www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 14:53 Muž ludvik [1082] Re: Bludička
Zkus Aukro. Pořád to tam někdo nabízí. I když v zimě asi cestou zmrzne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:56 Žena Bludička [26]
Ahoj, sháním násadu miker, případně grindalu, pro krmení potěru. V okolí Jičína, Hradce Králové, Vrchlabí si můžu přijet, jinak poštou... Kontakt zdenkat@email.cz. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 17:38 Divočák – Grindal
Našel by se tu někdo z Olomouce nebo okolí . Kdo by mi naočkoval násadu grindalů . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 09:36 Žena pepisanek [5] – krmeni
Ja pouzivam vlocky,co rybam nechutnaj,alespon je skrmim.
S piskoty byl problem,ze je doma cervum vzdycky nekdo snedl smich
A pokud splachnu ze sklicka trochu vlocek do vody,nicemu to nevadi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 16:37 JoKa
Piškoty namočím do vody, až se úplně nacucaj. Pak jen vyleju vodu a piškoty opravdu jen lehounce ždímnu. kápnu řepkový olej (není nezbytné, jen to lehce prodlouží "trvanlivost") a přidám to, co potřebuji přes červi dostat do ryb, vitamíny, sak, vločky, cokoli... Důkladně promíchám a vzniklou kaši rozpatlám po skle... Pokud je kaše správně hustá, tak při krmení v akváriu zůstává na skle a neodpadá do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 14:56 Majak Re: Strojek
Sklicko se moukou jenom poprasi a behem 1-2 dnu je mouka sezrana. Pak uz staci jen sklicko s cervikama oplachnout v akvariu. Treba se to nekomu nezda, ale ctu tady, ze se nekterym chov s piskotem nedari, tak jsem se chtel podelit o svou zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 14:34 Muž Strojek [141] Re: Majak
a jak prosim te dostavas ten grindal z te mouky, kdyz je oboje nalepena na tom sklicku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 14:16 Majak – Grindal
Kokos netreba cistit. Cas od casu se zalozi nova kolonie v novem mediu. Drive se pouzivalo nadrcene ztrouchnivele navlhcene drevo. Uz si tedy nepamatuji ktera drevina byla nejvhodnejsi, ale grindal v takovem substrate vydrzel velmi dlouho. Mozna take diky tomu, ze se nekrmilo piskotem. Piskot mi uz druhy den zacal nechutne pachnout, zatimco u sojove moucky tento problem s trvanlivosti odpada. A neni treba shanet ty spravne piskoty. Z mouky, ktera vam zbyde, muzete upeci treba dobry piskot :) Chovu zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 12:29 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Tojsouvěci
No, ja teda nevyberám - použijem čo manželka kúpi, a ona kúpi čo jej príde pod ruku, tzn. zakaždým niečo iné. Grindal sa nesťažuje, len ja nadávam, lebo raz sa krúšia (dávam pol okrúhlej piškóty), inokedy nepijú dobre vodu...

Mimochodom, neviem si predstaviť ako sa potom čistí to kokosové vlákno. Molitan jednoducho preperiem pod tečúcou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 11:47 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: zervan
Souhlas,mezi piškotovými výrobky se musí hledat,jsou i takové,které ani červi nepozřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 11:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Já používán malé kočičí granule spařené horkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2015 11:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majak
Treba dávať tak malé kúsky piškóty, aké stihnú skonzumovať za 1-2 dni. Keď je červov málo, ide o malé kúsky. Tiež záleží, konkrétne aké piškóty sa použijú. Ja som mal najlepšie skúsenosti so starými piškótami Opavia, ale tie nové vyrábané v Poľsku sú akési divné, zle sa rozmáčajú a tuším sa i viac kazia (nerobil som nejaké laboratórne meranie, ide len o môj možno chybný dojem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 09:52 Majak – Grindal
Pred triceti lety jsme grindal krmili sojovou mouckou. Letos jsem si grindal opet poridil a zjistil, ze vetsina chovatelu krmi piskotem. Zkusil jsem, ale piskot se vazne rychle kazi a smrdi doslova jako zvratky. Koupil jsem tedy sojovou plnotucnou hladkou mouku (33,-Kc/0,5kg) a vratil se k osvedcenemu zpusobu chovu. Staci nasypat trochu mouky do cukrenky a po krmeni sklicko moukou poprasit a vratit do chovne krabicky. Sojova mouka nesmrdi a grindalu se skvele dari. Jako chovny substrat uprednostnuji kokos. Je vzdusny a dobre saje vodu, takze je substrat stale rovnomerne navlhceny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 09:30 sachlj
Tak jsem na pražské burze koupil grindal. 2 burzy před tím jsem ho tam neviděl a teď na několika místech. To mě zprvu tak vyděsilo, že jsem vzal první a smůla že nejdražší. Jinde ho měli o 40 kaček levnější. No nevadí. Doma jsem vzal 3 plastové misky, na dno dal kokosové vlákno, navlhčil, vyhledal poslední zbytky českých piškotů a naočkoval z koupených. Díky za radu co jsem tady dostal, fiknul jsem dremlem pár obalů z cd na překrytí. Je to pod akváriem v teple a temnu. Budu udržovat tak 5 krabiček. Jestli se to podaří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 12:04 sachlj – grindal
Co takhle granule pro zakrské králíky? pro grindal. btw. nenašel by se někdo z prahy co by mi za hubičku dal trochu grindalu na rozjetí chovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 16:12 Muž visek [75] - Tetry
prenesl jsem to do koupelny a tam kytky nejsou.ted jsem na to koukal je to hodne lepsi.koupim hlistice a proleju tim kytky a bude klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 13:34 GP Re: visek
přidat "mucholapku" takova zluta oboustranne lepici desticka a treba se vychytaji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 32043x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9744?od=251