Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 11:01 minqo27 – Re: Barča
Boze, ved smaec ma peknu velku plutvu a samicka taku nemá. :):)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 17:06 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
No nejspíš proto že se tu v jiném tématu ptáš,na paví očka a píšeš o 45l.Protože je sameček na foto ve společnosti mečovky,domnívala jsem se že je to z onoho společného akva,kde jsi psala že mečovka je spolu s dalšími rybkami.Pokud se ti bettky líbí,je dobré se podívat na stránky o bettách Splendenspower.cz fórum a rozhodni se sama ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 16:26 Muž Leonardo [3] Re: Geminika
Mám dvě samice betty a ta malá mrcha na tu větší pořád útočí, když se potkají.. chce to hodně rostlin a úkryty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:43 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: zelvik58
Z čoho usudzuješ, že je malé? Veď píšu, že nemusí mať veľkú nádrž. Tá časť akvária, kde mám spoločné má asi 50 litrov. Takže to, čo mám je samec a môžem mu dokúpiť samičku alebo radšej dve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 11:27 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
Ono je to akva dost malé, tak o rvačky nebude nouze,chce to nacpat tam co nejvíc kytek,aby byly schovávačky.Hlavně už nic nepřidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 11:03 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: zelvik58
Fotka k příspěvku Tá druhá bola určite samička, lebo bola menšia, menej faberná s malými plutvami viď foto. Akvarko mám síce predelené, ale v tej druhej časti odchovávam malé gupky. To by si určite pochutnala. Ak jej nevadí samota, tak to nechám tak. Možne keď mladé odrastú tak tam dám nejaké samičku, nech si zvyknú na seba. Zatiaľ "bojuje" iba so samcami gubiek a ničí im chvosty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:52 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: geminika
Pokud už jednu rybku ubil,tak bych to neriskovala.Pokud ta rybka co uhynula nebyla taky samec.Jestli je akva dost velké,zkus ho rozdělit přepážkou,ze skla nebo plastu,a dát samičku za přepážku.Samec je hodně mladý,mohl by si na ni zvyknout.Každá ryba je jiná,ale většinou jsou samci samotáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 10:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: geminika
Nečtu celé vlákno a pak to tak dopadá... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 09:54 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: maxo
Ďakujem. Ešte mám jednu otázočku. Keď mu dokúpim 1 - 2 kamošky, tak ich neubije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 09:03 Muž maxo [9] Re: geminika
Mam doma 1 samca a 2 samicky. A toto je na 99% samec. Samicka ma chrbtovu a brusnu plutvu podstatne mensiu. Aj z celneho pohladu je to "najezeny" samec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky – Bojovnica - akého je pohlavie?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o určenie pohlavia. Kúpila som si 2 bojovnice s tým, že sú to vraj obidve samice. Lenže tá menšia doma stále iba ležala pod listami ako keby sa schovávala pred tou druhou, lebo keď sa náhodou stretli, tak tá väčšia na ňu útočila a "naparovala sa" ako samec. Tá menšia nakoniec aj tak pošla a zostala mi len tá väčšia. Rada by som jej/mu kúpila 1 do páru, ale neviem, či je toto samička alebo samec. Nerada by som kúpila samca, ktorého by potom odrovnal tento, ak je tiež samec. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:13 Joecz Re: Semtex
Samec jo, HMPK ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:10 Žena Imii [45] Re: Vocko88
Samec jak vyšitej, podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 17:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Vocko88
Já bych tipnul podle vzhledu že je to samec HMPK. Ale pokud bude mít tu bílou tečku jak píše callito, tak to bude ta samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2009 17:33 callito Re: Vocko88
Koukni jestli má bílou tečku (bradavku)u ploutví(ventrale).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 17:25 Vocko88
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Toto jsem koupil jako samici betty-sneslo se to se samcem a je to starší. Teď to staví hnízdo a podle fotek fóra na splendenspower se bojím, že to je samec. Dokáže někdo poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
pokud je ta menší s těmi dvěma a nikdo je na ní nijak nevytahuje, a ona si plave v poklidu, tak to tak i pravděpodobně zůstane. Horší by byla samička stejného, nebo i většího vzrůstu než ti dva. To by se taky mohlo stát, že samečci budou často potrhaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:29 Žena Madu [5] Re: Semtex
tak jo, díky za rady a info:)
uvidím, jak se to teda časem vyvine (až bude samička větší), kdyžtak je rozdělím... tak dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Samec staví hnízdo i bez samice, pokud e ale ve spol. AQ tak to staví hnízdo jen když se cítí bezpečně je v klidu nerušen. Ale taky záleží na samečkovi. S bojovnicemi je to hodně těžký. Jsou nepředvídatelné jak se zachovají vůči sobě i druhým rybám. Proto je možný, že i v tak malém AQ se dva samci nenapadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:22 Žena Madu [5] Re: Semtex
tak kdyby to byla samice, tak by snad samec stavěl hnízdo ne? jinak tu tečku nemá na stoprocent, takže by to měl samec...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Jak píšeš, ta "tečka" není vidět - sameček by to být mohl, alena zrcátko se nespoléhej, na něj se mě naparují i 100% samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 15:14 Žena Madu [5] Re: Semtex
Fotka k příspěvku Fotku mám jen nekvalitní, ale ze spodu an bříško nemá "bílou tečku" - nevím, jak se tomu říká odborně, každopádně by ta tečka byla zankem samice, že? Jinak jsem zkoušela dát před něj zrcadlo a je to takový všelijaký - nejdřív nijak nereagoval, podruhé se teda trochu "roztáhl" (propnul ploutve), ale nijak moc... Přidám tu fotku, ale asi moc nepomůže...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 14:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Madu
Seš si jístá, že ten modrý je opravdu ON?
Pokud se červený naježí na modrého, neznamená to, že je to taky sameček.
Když k nim přikoupíš určitě samičku a ten druhý by byl určitě sameček (myslím ale že nebude) tak se o ní prát nebudou. NTo spíš jen proto, že jsou to samečci. Spíš si myslim, že to modrý je samička ale fotka by napověděla víc. Takhle to nejde určit. Dodej fotku, nejlíp když bude záběr spiš ze spodu nebo tak aby jí šlo vidět bříško. Pak ti můžu říct víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 14:20 Žena Madu [5] – dotaz
Ahoj, mám dotaz ohledně bojovnic. Od začátku mám jednoho samce (červený), pak jsem k němu koupila údajně dvě samice - jedna to teda nezvládla, z druhé "samice" se asi vyklubal modrý samec. Alespon to tak teda vypadá...
Oba jsou v jedné nádrži (60 litrů), neperou se, jen občas se ten červenej "nafoukne" a zastraší toho modrýho. Ale neutočí na sebe, prostě ten červnej ho jen trochu prožene kousek po nádrži (není to žádná velká nebo agresivní honička).
K dotazu - můžu je teda nechat dál spolu, když zatím to asi 2 měsíce klape? Už jsou zhurba stejně velcí, tak mám trochu strach aby ten modrej nezačal být nějakej agresivnější třeba...
A další dotaz - teď jsem k nim koupila snad už jednu samičku - bílou, zatím je malinká - myslíte, že až trochu vyroste, začnou se o ni samci prát? Nebo to bude probíhat tak jak doposud, že ten červenej má prostě větší "autoritu" a modrej si netroufá?
Nechci aby se nějak poprali, takže je kdyžtak oddělím, ale zatím teda spolu vychází...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:09 poweron Re: Semtex
Vsem moc diky za rady. Vcera jsem ji vice zkoumal a nasel sem na ni tu bradavku nebo co to je, takze se jedna o samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 13:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: poweron
On to může být sameček, jsou i krátkoploutvé varianty tzv. PK či HMPK ale jsou i další možný křížený varianty.
Jsou i samice co se chovají dominantně jako samci a jsou schopný ze samečků udělat skýny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:32 poweron Re: Piky
Dík moc kouknu na to, ale myslim ze tu tecku tam má. Jen sem si rikal kdyz je tak pestre zbarvena oproti tem ostatnim samicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:47 Piky Re: poweron
Koukni "samici" na břicho pokud tam bude mít bílou tečku (bradavku)u ploutví, je to holka. A ty jsou někdy horší než samec, mám jednu takovou, je 2x větší než ostatní samičky a chová se jako samec taky, jen na samce neútočí, spíš mu konkuruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:02 poweron – Pohlaví?
Čau, mám takový problém. Měl jsem 100procentniho samce, koupil jsem k němu samičku. Aspon mi rikaly, ze je to samice. Ale po cca 14dnech na sebe zacaly vytacet žábra a čepířit se. Proto jsem dal samce do jiné nádrže. Myslel jsem si, že jse ze samice nakonec vyklubal samec, jelikoz i u zrcatka se čepíří a vytáčí žábra ale ploutve zatím nemá moc velké a zabarvení má takové azurovo fialové. Můžete mi pls někdo poradit zda se jedná o samici nebo samce? Dík moc za všechny reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 08:16 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Mě se v pohodě vytřel párek v 60l nádrži, ale samici jsem neměla kam dát, tak sem jí tam nechala, samec jí neskřivil ani ploutvičku. Ani jí nějak při tření nezmlátil a jikry nosily do hnízda spolu. Samice se pak se samcem střídsala u hnízda v hlídání jiker. Nevím, zdali to ale není ojedinělý párek bett. Samice byla starši a samec byl asi tak o 1 měsíc mladší.

U jiných bett jsem ale toto nespozorovala! Moji ostatní samci samice již 2x bezdůvodně zabili, tak pozor na to!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: datura
Pokud jsou rybky mlade a samecek je nedospely, tak nekdy imituje samicku tak, ze i on ma tu bilou bradavku, ale neni tomu tak vzdy.
A davat jim zrcatko nema cenu, protoze i samicky se pred nem rady naparuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:25 Žena datura [104] Re: BAuSsHka
Na chování k samci nespoléhej. Jsou i samice, které dokáží samce zabít. Pohlaví si jednoduše ověříš podle přítomnosti urogenitální bradavky - bílého výstupku na břiše před řitní ploutví. Mají ji jen samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:22 BAuSsHka
Ahoj. Mám tady úplně stejný problém, prodali mi "samičku", ale potom co dělal mému druhému samečkovy, jsem si říkala že to nejspíš bude samec. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 22:26 Muž scryc [0] - CichlidyRe: milcia
Je to krásná samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:41 Žena Zdeňula [10] Re: milcia
Podle tvaru těla a ploutviček by to sedělo na samičku, ale zase tlamku má jako sameček... No, já bych to tipla na samičku, ale počkej si na další reakce :-) Kdyžtak koukni sem a porovnej si to ;-)
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:24 milcia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohli byste mi, prosím poradit, jestli je to na fotce samička nebo samec? Mám ji už dýl a domnívám se, že samička. Ale potom, co mi umlátila samečka, jsem trochu začala pochybovat. Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 19:39 Biky Re: Filip980
To, že samci jsou barevnější a mají delší ploutve není vždy pravda-laik od sebe nedokáže rozeznat samce PK a samici. V různých zverimexech nižší kvality je vodítko pro určení pohlaví právě toto a pak to dopadá, že vám jako samice prodaqjí mladší kusy samců nebo Pla-Katy. Samice se od samce odlišuje onou "bíloz tečkou". Není to bílá tečka, je to kladélko, nebo, chcete-li, urinogenitální papila. Najdete ji těšně před řitní ploutví. Vypadá prostě jako bílý drobek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 18:42 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Samci mají delší ploutve a jsou barevnější. ano Taky samci mezi sebou bojujou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:38 Joecz Re: Constantine3
Na fotce je samec.
ALE
Existují i dlouhoploutvé samice a u některých mladých samců (hlavně tmavších) je taky vidět na břiše bílý flíček (ale už se asi opakuju).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 11:22 Constantine3 Re: praclovicek
Samička se poznazná podle krátkých ploutví a hlavně má bílou tečku na bříšku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 10:45 Romiš Re: praclovicek
Samec jak "byk". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:35 Žena Imii [45] Re: praclovicek
Mladej samec. Samice nemívají takové velké ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:01 praclovicek – samec nebo samice
Fotka k příspěvku Ahoj,
můžete mi prosím pomoc s určením jestli máme samce nebo samičku? Myslíme si že máme samičku. Ale potřebovali bychom to potvrdit od někoho povolanějšího. Děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:06 Joecz Re: datura
Určitě souhlas. Možná v akva nad 300l by se snesli, ale v 80 těžko a až na ně přijde tření pobijou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:47 Žena datura [104] Re: boruberry
Hm, v 80 l ti asi moc dlouho nevydržej. Tohle je klid před bouří. Ono i sourozenci se začnou po čase bitkovat a musej se rozstrkat do sklenic. Jestli jsi už betty odchoval, víš, o čem mluvím. Aby to nedopadlo tak, že jednou přijdeš domů a slabší samec (popřípadě všichni) budou ležet mrtví na dně.
Jinak dorůstání ploutví vypadá úplně jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Joecz
Prave ze otrhani nejsou, to jim narustaji delsi ploutve jsou jeste mladi. Teplota vody je 24°C. Akva je 80l a mam v nem 5 Bett. 1 samec, 2 samice a tito dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:24 Joecz Re: boruberry
Jsou to oba samci. A na bezproblémové soužití to nevypadá, jsou trochu otrhaní, ale zase nějak drsně zmlácení nejsou.

Můžu se zeptat, jak je velké akva a kolik je v něm samic a jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 23:20 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danila
Fotka k příspěvku Druhej kousek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:44 Žena Danila [4489] - SumciRe: boruberry
Prodali ti je jako samice.Z houfu samic. Ty jsi to jako mistr labyrintkář vyhodnotil, že jsou to samci a doporučuješ chovat samce Betty společně.
Doporučuju použít mozek. X-) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.01.2009 20:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: pancernicek
V prodejne je meli mezi samickama a tak mi je prodali jako samice. :-D Od te doby co jsem je koupil uz pekne vyrostli. A zda se mi, ze to jsou s vetsi pravdepodobnosti samci. Jsou to jeste mladici a velky samec je nechava a vsichni jsou kamaradi. :)

Takze vam oznamuju ze Betta Splendens se muzou chovat spolecne i samci, jen na sebe musi byt zvykli. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=401