Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 21:43 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: pajo
To je divné. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:21 pajo – dotaz
Zdravím,chci se zeptat,staví si hnízdo i samice betty?Moje betta koupená jako samice má hnízdo přímo výstavní.A ještě se čepýří na zrcátko.Už ukousala 2 samce,tak si fakt nejsem jista ........Díky no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 13:28 Muž MrHu [300] Re: Marry
Jak píše gmlumča, na aukru má fotky pouze samců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:53 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Marry
Taky jsem se mrkla,co na aukru prodává.Já bych teda řekla,že i ty jím uváděné samičky,nejsou samičky,ale samci. Jinak asi některé fotky ryb (třeba terčovci) jsem tady už několikrát viděla na netu,to možná nebudou přímo jeho fotky.
Jediný,co asi můžeš udělat,napsat mu do karty komentář.
Tak ať klukům ta mírumilovnost vydrží. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:47 Marry Re: MrHu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No a teď mi zase napsal:
Ty fotky už jsou jen ilustrační už to nebudu v tolika kusech nafocovat kus po kuse,ale věřte ,že máte samici....2 samci nemužou být v 1akváriu....už to pochopte....jeden by nepřežil....
Je to samice všechny modré samice jsou hezké,ty červené nejsou tak stavěné,ale modré ano
Prostě neuzná že je to samec ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:27 Muž MrHu [300] Re: Marry
Jestli viděl fotku, tak buď vůbec netuší o co jde a nebo je to podvodník...
Ony i ty fotky u bojovnic na aukru jsou dost mimo mísu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:27 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Marry
Pravděpodobně se chtěl samce zbavit.Jinak to nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:24 Marry Re: Semtex
Fotka k příspěvku No jistě že jsem mu jí poslala,kvůli němu jsem to fotila,aby viděl že jsem sice,absolutní začátečnice,ale né kráva..A on si ještě pořád stojí za svým..

Koukněte sem na aukro ,prodává tam různé rybičky..
aukro.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marry
Fotka k příspěvku pokud jde o tu rybu na fotce, tak je to jednoznačně od podívání Samec a dotyčný bude opravdu idiot.

Něco jiného je, když máte ryby, jako jsem sem dal na poslední fotce, nebo tuhle, tak je v mládí opravdu těžké to poznat a též jsem se spletl. Ale ne u této varianty VT co máš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2012 11:42 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Katha
Především záleží na dominanci každého jedince..Jestli že jsou splněny určité předpoklady, je možno chovat i větší množství dospělých samců v jedné nádrži.Nejlépe samce pocházející z jednoho výtěru a odchovávané společně, musí být chováni v dostatečně velké nádrži, musí být pravidelně a dostatečně krmeni, nádrž musí být bohatě osázena vodními rostlinami poskytujícími dostatek úkrytů a rozdělujících nádrž na dostatek teritorií.I za dodržení těchto podmínek však může přes to docházet k ojedinělým soubojům.Současně chovám 5 samců v jedné nádrži z vlastního odchovu,zatím bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:41 Marry Re: Katha
Fotka k příspěvku Právě komunikuji s tím chovatelem a napsal mi tohle:
Některé samice jsou taky krásné..potvrdte to zkoužkou,dejte ho k wildovi...avidíte zda na sebe dorážejí jestli ano je to samec.....pokud nic...je to samice...nemusíte se bat ,je to test a sítkou ihned vylovíte toho 2 samce a nebo samičku ponecháte..
Je to možné?A hlavně,mám je pohromadě celou dobu :) Je možné že by to byla samička?? viz foto..?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:00 Žena Katha85 [74] Re: Semtex
Semtex napsal: Pravděpodobně ani se prát nezačnou.
- myslím, že zrovna v tomhle vlákně jsem četla několikrát, že se do sebe dříve nebo později samci pustí - až dojdou dospělého věku. Znamená to tedy, že se jedná jen o případ kdy s nimi není samice? Když se podívám do jakékoli literatury dva samci se silně nedoporučují a spíše u samic je psáno, že se snášenlivost musí vyzkoušet. Nechci zpochybnovat tvojí informaci, zkušeností máš moře, jen bych ráda znala širší důvody tvého názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:55 Žena Katha85 [74] Re: Semtex
To vím, byl to příklad, viz betta.wz.cz/… a proto jsem odkazovala na web, kde je to krásně popsané:
betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:52 Marry Re: Semtex
Fotka k příspěvku No,když přibude nějaká samička,zařídím jim nová akvária..Ale mi nejde do hlavy,že rádoby chovatel,který rozesílá rybky po celé republice nerozezná samičku od samce..A já už měla takovou radost že jsem ji sehnala,sakra..Tady u nás,jsem kousek od Českého Krumlova se mi to nepodařilo,tak jsem zvolila tuhle cestu,i když mi to přijde nehumánní,no a nakonec?Mám dva samečky.. Krásný.. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marry
Pokud se ti samci neperou, tak je to OK. Pravděpodobně ani se prát nezačnou. Pokud ale přibude nějaká samička, tak by začít na sebe bububu mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:42 Marry Re: Semtex
Fotka k příspěvku To akva má 60 litrů,osádka je pohromadě,můj beťák už je starší,mírumilovnej,nikdy žádný rybky nehonil a tenhle novej s ním v pohodě plave,neútočí na sebe,neperou se..Jsem absolutní začátečnice,ve 40 mne chytli rybky,tak bych nerada něco dělala špatně :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Katha
Fotka k příspěvku ne všechny samičky mají kratší ploutvičky a ne všichni samečci mají ploutvičky velké... viz. foto

.... a též mi nepřipadá to akvárko nějak velké, ba naopak...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:27 R Muž romant [27987] Re: Marry
Jak je to akvárko velký kde teď máš tu rybí osádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:27 Žena Katha85 [74] Re: Marry
rybicky.net/obr/ryby/max/20_2.jpg
www.zooshop-eu.cz/…
- mají kratší ploutvičky. To, že se neperou nyní neznamená, že nezačnou, jsou pravděpodobně ještě mladí na to, aby si tyčili teritoria.

Pomohou tyto články:
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
betta.wz.cz

Pokud nechceš, aby se výhledově do sebe pustili pořiď pro jednoho samečka alespon 12l akva, nebo jej majiteli vrať, nebo někomu daruj do společenského akvaria.

Nechceš si tady udělat prezentaci akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:19 Marry Re: MrHu
Fotka k příspěvku No,takže mám teď v akvárku dva samce beťáčky,jelikož mi byl tenhle zaslán jako samička.Ale oni se neperou!!!S nimi tam mám Devět neonek,dvě paví očka dva Pancéřníčky,dva ancistruse,a pár mečovky usurijské.Tomu rádoby chovateli povím svoje..Nebyl by odkaz na nějaké fotky jak samička skutečně vypadá??Moc děkuju..Maruš
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 00:55 Muž MrHu [300] Re: Marry
Na fotce vidím bettího samce a neonky...jestli jsem teda nějakou rybu nepřehlédnul...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 00:42 Marry – Beta Pestrá
Fotka k příspěvku Ahojky lidičky,potřebovala bych poradit..Objednala jsem si "samičku"Betku,ale to co mi přijelo snad samice není,nebo se mílím?Rozhodně je můj Beťák mírumilovnej a téhle nové,viz foto,si nevšímá a když ano,plavou spolu a nic se neděje.Ale přece jen..Samec či samice??Moc díky za radu a tip :) M.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 08:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
Je to běžné, oni neví, že žádná holka nepřiplave...doufají smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 08:08 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Dneska ráno jsem zkontroloval betty a našel jsem u samce(modrého) něco jako pěnové hnízdo. Je to možný? Když jsou teda oba samci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dblazeks
Mrkni na moje videa (kvalita nic moc), tahle se naparují samci palec
rybicky.net/nadrze/7104…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:33 Muž MrHu [300] Re: JagerMaister
Ony se takhle někdy předváděj i samice. :-) Ale tohle konkrétně bych taky viděl na samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2012 12:08 JagerMaister Re: dblazek
Sú to samce. Ten prvý sa predvádza pred sklom a druhý je určo samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Zkusit to můžeš, ale já si myslím že máš dva samce, ale můj názor ber s rezervou, nejsem kdovíjakej odborník na bety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 19:07 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem po dlouhé době udělal foto už břibil i samec. Ale pořád nevím jestli je toto samice nebo samec,
jsou rozdělený mám je skusit dát do jednoho akvaria?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 22:18 Kačka Re: Wayne
Fotka k příspěvku já mám právě ještě tady tuhle..a té si ten náš vůbec nevšímá..ta kolem něj plave a nic..a jen vykoukne ta druhá a hned po ní jde hmm jsem začátečník,takže jsem jednala jen jak mi poradili ve zverimexu. i když teď vím, že tam jsou ještě větší laici než já.:-(..dostali jsme Betáka jen v takové malé kouli, ale bylo mi ho líto, tak jsme okamžitě koupili 40l akvárko.. přemýšlím, že koupím ještě jednu samičku, aby tu starší neuhnal.. :-|
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 22:02 Wayne Re: Kačka
Určitě je to samička a má už taky něco za sebou. Koupil jsem podobně velkou (pokud je ze Zverimexu, tak ji obvykle někdo vyřadil z chovu) a měl opačný problém, okousala mi samečka. Tak jsem je na měsíc rozdělil a nakonec se přeci jen vytřeli. Dneska mám krásný malý beťáky (je jich sice méně), ale samička už to má bohužel za sebou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: MrHu
No tato bude možná docela stará herka, která není naplněná a o to více dostává čočku, dejte do nádrže trubičky, střepy květináčů, aby se měla kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:26 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Některé samičky to dělají taky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:24 Kačka Re: MrHu
Super... Já pro ni něco vymyslím..:) Právě mi jen přišlo zvláštní, že reaguje na zrcátko, jak ten náš beťák..Ale děkuji..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:21 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Samice...:-) Ono se někdy stane, že si ryby "nesednou"....jestli má ty ploutve potrhané od betťáka, asi bych jí odlovil do jiné nádrže...jestli teda máte možnost:-) Je možné, že když jí tam za dva týdny vrátíte, tak bude všechno v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:19 Kačka Re: MrHu
Fotka k příspěvku Je to divný. Ten náš samec si druhé samice nevšímá a právě tady tuhle pořád otravuje..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:15 Muž MrHu [300] Re: Kačka
Chtělo by to lepší fotku, ale viděl bych to spíš na samici...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:11 Kačka
Fotka k příspěvku Je to samec či samička?

Když jsem ji kupovala, bylo mi řečeno, že je to samička. Ovšem náš Beťák na ni neustále útočí a ona reaguje i na zrcátku. Mám obavu, že je to možná samec. Pořád se straní a je schovaná..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 16:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
To reagují i holky. Ale tohle fakt na samici vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dblazeks
Z fotky jde poznat, že je to ryba asi Betta X-)
Co ta mušle tam? Kde jsou další kvítka?
Zdá se mi to, nebo má ta ryba na bocích podélné pruhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:20 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: Sid
Fotka k příspěvku No tak skoušel jsem fotit. A tohle mi vyšlo. Tak to je moje bojovnice nejspíš tedy samec. Reaguje na zrcátko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 21:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dblazeks
Jestli ten váš vypadá stejně, jako tento na fotce, pak máte nádherného samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 20:28 Muž dblazek [16] - Cichlidy – samec nebo samice?
Takhle vypadá moje bojovnice. Je to samec nebo samice? Obrázek jsem našel na internetu. Mám blbej fotoaparát ale vypadá uplně stejně: i2.wp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2012 21:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Pokud jde o krátkoploutvé samce PK (takové jako jsou v přírodě), tak tohle jsou opravdu "Páni Bettaci".

Dlouho ploutvé, velkoploutvé, střapaté, nebo dvěma ocasy jsou taky moc pěkné to ano, ale není to ono.

V poslední době těchto PK se začíná prodávat čím dál víc i u laiků.
Například na poslední burze v Brně je tam obdivovalo hned několik lidí a někteří s výběrem závojových forem změnili názor a vzali si tyhle PK samce.

Na fotce je jedn takovej PK co šel do světa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2012 18:22 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
K tomu starání jak zde již zaznělo, to chce častěji, klidně obden měnit část vody, protože se tím bude suplovat funkce filtrace. Čím méně rostlin, tím častěji tu vodu měnit. Nepřekrmovat, teplotu držet na min. 25 stupních a akvárko mít přikrytý, to z důvodu možného nachlazení, jak se nadechují nad hladinou toho vzduchu. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:21 Muž MrHu [300] Re: Dawe_cz
Samce a dvě samice do 10l fakt ne. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:19 Muž Dawe_CZ [34] Re: dblazeks
Podle mě je tohle samice. Každopádně radši počkej na vyjádření někoho zkušenějšího. Podívej se na můj profil a mám tam fotku samce i samice. Jinak bych doporučil mušli dát pryč, pořiď nějakej kořen a více rostlinek. Můžeš klidně i stonkový rostlinky který umísti do zadní části akvária a můžeš je nechat zarůst až k hladině. Bojovnice se rády ukrývají mezi rostlinky u hladiny a tam odpočívají. Pokud to obsázíš rostlinkama a budeš mít samce a 2 samice, bude to vypadat hezky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:17 Muž MrHu [300] Re: dblazeks
Tak tam bych rozhodně další rybu nedával...:-) Zrcátko se tam dát může...nevím na jak dlouho, na pár minut...ono toho betťáka po chvíli stejně omrzí...:-)
Určitě by to chtělo osvětlení, asi i topítko (jaká je teplota vody?)...a vidim, že neni filtr, takže je potřeba se pořádně starat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2012 18:16 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: dblazeks
Místo dalších bojovnic tam dej spíš rostliny, nejlíp plovoučky. Z týhle fotky to fakt poznat nejde. Jinak na zrcátko reagujou i samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:13 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: Dawe_CZ
Fotka k příspěvku No ona je vcelku malá, takže to tak nejde poznat. Akvarium je cca 10L.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=301