Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:59 Marfi Re: Turbinka
Akvarium má 80 litrů, spousta jeskyněk a úkrytú. Poměrně hustě zarostlé.

Jo a ještě jsem zapomela rict: samice byly 3, ale tu třetí taky zabily v ten samý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:46 Žena Turbínka [2558] Re: Marfi
V jak velké nádrži jsou betty chovány? Je tam dost rostlin a úkrytů, aby na sebe ryby neustále neviděly? Možné je i to, že samice je trošku "babochlap" a samce uženou i to se u bett stává nebo jak říká Radim - může se jednat o krátkoploutvého samce, který se jen za samici vydává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:08 radim Re: Marfi
Dej fotk těch samic, jesti to vubec jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:00 Marfi – samec/samice
Jak to tu tak projizdim, koukam, ze nejsem jedina, kdo ma stejny problem. Pred par dny mi dve samice zabily meho nejmilovanejsiho Tonyho. Ted uz spinka v květináčkuna roste na něm tráva. Nicméně jsem se chtela zeptat, zda mam mezi ty dve agresorky vubec davat noveho samce. Nechci aby ho zas zamordovaly.

Diky za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: P
Jak jsou staré? To si netroufám říct, ale jsou už docela velké. Dnes jsem je koupil na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:19 Muž P [125] - Betta splendensRe: Aforte
Ani u jedné z ryb si netroufnu s jistotou říct pohlaví jen podle fotky, musel bych je vidět naživo.. Také záleží jak jsou staré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Aforte
IMO 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 17:01 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám tu dvě bojovnice. Jsou to samci nebo samice?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 13:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Je to jak píšeš, chování s více jedinci...to hnízdo je divné, ale není nemožné, záleží na tom jak vypadá ta práce. Také jsem zažil samičku, která výrazně pomáhala se stavbou, aniž bych věděl, jak to dokázala. Myslím si, že samice toho schopni nejsou, ale tato mne z toho vyvedla...
To že se čepýří se zrcátkem není znak, to dělá samice i když zahání sokyni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:54 LookAss33 Re. Rudolf
Ješě by asi bylo dobré připsat, že když se vidí v zrcadle, tak se načepýří, čemuž samice taky moc nehoví. A ve výtěru byl jedinec víc podobný samici, bez rozdvojeného ocasu, ale ta se rozhodla z akvária vyskočit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 09:02 Muž rudolf [4681] Re: LookAss33
Za sebe říkám, že bych potřeboval vidět víc jedinců z toho výtěru, nejlépe pohromadě, a vidět, jak se chovají k sobě navzájem. Vzhledově ta ryba na fotce vypadá jako samice, ale stavění pěnového hnízda a honění sourozenců mě trochu nalamuje v jednoznačnosti soudu. Samice double tailu je třeba zde:
www.aquariumfish.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 23:39 LookAss33 Re: rudolf
Díky za vysvětlení. Jedná se podle Vás tedy o samce nebo spíše samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2014 23:26 Muž rudolf [4681] Re: LookAss33
Nové druhy se nešlechtí (platí i pro Kubasixe), šlechtí se formy. A jak správně píše Kubasix, nová forma se nevyšlechtí během několika málo generací nebo dokonce jen prostým spářením jednoho samce s jednou samicí. Ryba na snímku má náznak tzv. dvojitého ocasu (anglicky double tail, zkratka D), což je ve standardech bojovnic běžně známá forma (varianta). Pokud ani jeden z rodičů takovou ocasní ploutev nemá, je to jen důkaz, že jde o geneticky velmi pestré jedince, mezi jejichž předky nějaký jedinec formy "dvojitý ocas" byl.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 23:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LookAss33
Ono jde taky o to jak je onen "potěr" oddělen. Pokud jsou v nějaké společné nádrži(viz prohánění), tak to může klidně být nedominantní samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 22:35 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: LookAss33
Za mě samice.
A neboj, vyšlechtit nový druh se ti omylem za jednu generaci(možná jsi měl více, nevím) nepovede. To je potřeba znát trochu z genetiky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 22:29 LookAss33 – samec nebo samice?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám odchovaný potěr betty, ale nejsem si jistý, jestli se jedná o samce nebo samici. Vzhledem ke stáří (3/4 roku) a velkosti (do 4cm) se přikláním k samici. Zaráží mě však rozdvojená ocasní ploutev, částečně prodloužená hřbetní a fakt, že staví pěnové hnízdo a dost honil sourozence.
Nepovedlo se mi nechtěně vyšlechtit nový druh nebo se spíše jedná o zakrslejší formu samce? Krmím dostatečně a kvalitně. Viz foto.

Díky za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 16:15 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: JoKa
Taky mi to připomíná spíš samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 08:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miskn
Ono to podle figury na samce vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 08:53 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: JoKa
Tak ta tam není, musela by být neviditelná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 08:07 JoKa Re: Miskn
Normální bradavka, akorát je bílá. Neboj, tu nepřehlédneš... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 07:51 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: michalt
Ahoj, díky. Tu tečku jsem hledala, ale ryba je dost světlá, tak pořádně nevím co mám hledat... Bylo by to jen bílé místo na kůži nebo spíš bradavička? tu tam nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 23:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Miskn
Aha, no podle fotky tohle může být mladý sameček, ale i samička. Spolehlivě to určíš tak, že se podíváš na spodní stranu těla mezi tu krátkou a dlouhou spodní ploutvičku. Jestli tam má bílou tečku (močově-pohlavní bradavku - nebo jak se to správně jmenuje), je to samička. Z fotky, kterou jsi sem dala, tento detail poznat nejde. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:25 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějak jsem z toho už taky jelen. Přidávám svýho beťáka nebo beťákovou? :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:04 Muž Anubis007 [22] tak je to samec
Fotka k příspěvku Podarilo se mi ho vydrazdit. Je to samec. Ale jak byl mladsi tak se neprojevoval. Je hrozne hodny. Zere z ruky, vubec se neboji, necha se hladit.. ach jo. Dam inzerat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:39 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Aby jsi měl jistotu, tak se mrkni pod prsní ploutve té ryby a kdyby tam měla takovou bílou tečku, tak by to zakuklená dlouhoploutvá samička mohla být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:32 hanzys Re: Anubis007
Samice má kratší ploutve a není tak vybarvená :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:12 radim Re: Anubis007
To nemyslíš vážně smich Samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 16:58 Muž Anubis007 [22] – je to samec nebo samice?
Fotka k příspěvku Zdravim, mela by to byt samice ale ma dost dlouhe ploutve. Je to samicka Betty?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:41 JoKa Re: Misa
To, že si trhají ploutve ještě neznamená nutně, že je to kluk...
Ale v tomto případě to na kluka vypadá. Koukni na rybku zespodu, jestli neuvidíš bradavku, pokud ne, je to chalan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 18:41 Žena Turbínka [2558] Re: Misa
Z té fotky toho moc poznat není, nevidím ani pořádně na tlamku. Podívej se pod prsní ploutve zda tam má bílou tečku, pokud ano je to agresivní dlouhoploutvá samička. Pokud ne, pak je to samec ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Misa
To bude samček ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 17:47 Misa – Samička X Sameček ???
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je to sameček nebo samička. Já jsem chtěla samičku a ve zverimexu mi řekli, že to je samička, ale když sem ji dala k samečkovy začali si trhat ploutve :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 00:09 Buffy Re: Jary
Není to sice k tvé otázce, ale kde sis ji kupoval? Nekupoval sis ji/ho v praze na burze ryby a rybičky? Já mám totiž od jednoho chovatele úplně stejnou a byl to samec i když ho prodával jako samici. No a k tvé otázce... Víc mi sedí na samečka. Samičky mají protáhlejší tlamku a víc do špičky. Ale podívej se na tu bílou tečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2014 21:30 Žena Turbínka [2558] Re: Jary
Ta tlamka mi sedí víc na samce, ale podívej se mezi prsní ploutve jestli tam není močopohlavní bradavka (bílá tečka) pak to bude samička. Je to výrazný a více určující pohlavní znak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:26 Jary – Betta
Fotka k příspěvku Prosim je to samec nebo samice ? Prodali ji mi jako samici, ale mne se zda ze je to samec.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2014 15:53 Žena Turbínka [2558] Re: Nessy
V jak velké nádrži je máš? Jak moc je zarostlá? Je tam dost úkrytů? Jejich chování může pramenit z nevhodnosti nádrže nebo se může stát, že máš dominantní samici a podřazeného samce, některý holky jsou potvory a celé akvárium si podmaní. Podívej se té nové rybě pod prsní ploutve pokud je tam taková bílá tečka (močopohlavní bradavka) je to samice. Hodně by napověděla také fotka a tvar tlamky. Není vhodné chovat betty s živorodkami, očka jsou prasátka a betty rády čistou vodu, navíc díky jejich dlouhým ploutvým je betty často považují za příslušníky vlastního druhu a jsou k nim agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:31 Žena Nessy [25] - Živorodky – Koupila jsem si samičku
Ahoj, koupila jsem si dneska na živé exotice samičku betty, dala jí do akvárka k samečkovi a oni se na sebe ksichtí jak dva samečci a můj sameček před ní zdrhá. Je to normální? Ustálí se to? Nebo se to normálně neděje a prodali mi samečka? Bojím se, aby se tomu mému něco nestalo a ani ne za hodinu odjíždím na pár hodin pryč...
Nová se teda ksichtí i na malé očko, které tam mám, aby sameček nebyl sám...
(Nová má pruhy na boku, spodní dvě ploutvičky plus ty dvě spodní vepředu, krátký ocásek a jednu malou ploutev nahoře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:08 JoKa Re: Turbínka
Koukni se mezi břišní ploutve jestli tam je močopohlavní bradavka a bude úplně jasno
Proto ty dvě procenta od jistoty. Nevidím bradavku, ale podle stavby těla jsem přesvědčen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2014 18:31 Žena Turbínka [2558] Re: Betta
Tím bordelem byl myšlen detrit a odpadní produkty ryb, ne to, že si rybka po sobě neuklidí rozházené kamínky a hračky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:28 Betta Re: romant
Agua. má 8o l. Hm, s tou Bettou to já mám naopak. :-D Ta mi rozhrabává dno, dělá bordel, hledá co by sežrala a ožužlává rostlinky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:28 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Řekla bych že obecně betty a živorodky nejsou k sobě, ani ty mečovky nejsou vhodná parta kámošů. Jinak pokud do té molly plácá ocasem, zní to jako by bojovali dva samci při zápase. Přečti si tenhle odkaz hlavně sekce zajímavosti betta.wz.cz/… . Mám pocit, že pokud bys ji dala k samcům, což nechápu jak můžeš mi ve vedlejším akvárui samce v množném čísle pokud to tedy není 750 l čeká tě ráno asi nemilé překvapení, s velkou pravděpodobností se poperou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:14 R Muž romant [27987] Re: Betta
Betty a molly, to nejde moc dohromady. Nedočetl jsem se v jak velkým akvu, ale třeba jsem to jenom přehlédl. Molly jsou čuňata betty naopak mají rádi čistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:43 Betta Re: Turbínka
Samička betty se pořád čepíří, roztahuje ocas a když je u samičky molly tak jí jakoby ocasem plácá. Vyhrožuju, že jestli mě bude štvát, pujde k samečkům. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:35 Žena Turbínka [2558] Re: Betta
Uvidíš až je spolu pustíš do jedné nádrže a budeš jejich chování pozorovat. Pokud není přerybněná a dostatečně zarostlá, aby bylo pro ryby dostatek úkrytů, mělo by se vše srovnat, ale opravdu záleží na povaze kontrétních ryb. Soužití některých ryb s bettami je problematické, i když v dalších případech naprosto bezproblémové. Pokud bude mollu stále uhánět, bylo by nejlepší vrátit tu koupenou mollu zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:00 Betta Re: Turbínka
A kam jí teda mám dát?: V druhým akvárku jsou taky Betty. A samečci. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:58 Žena Turbínka [2558] Re: Betta
Jsou to rybky podobné velikosti a třeba v ní vidí svůj druh, agresivnější betty často napadají jiné ryby př. paví očka, protože v nich vidí svůj druh a bojují o teritorium, dokonce napadají i závojnatky, ač by tyhle ryby neměli spolu v jedné nádrži vůbec být! A i samice může mít dominantní postavení, někteří samci se dominatní samici poddají a mění svoje zbarvení do samičích pruhů jako známku podřazenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:48 Betta Re: Turbinka
Ale proč chce napadnout tu black mollu? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:45 Žena Turbínka [2558] Re: Betta Splenders
Taky se přikláním k samici. I samice se mohou naparovat, není na tom nic neobvyklého, ale není to pravidlem. Koukni se mezi břišní ploutve jestli tam je močopohlavní bradavka a bude úplně jasno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:33 JoKa Re: Betta Splenders
Samice, 98%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:18 Betta Splenders – Black molla a samica betty
Ahoj, dneska jsem si z dobrého rozmaru k mému hejnu mečovek koupila černou mollu. Mám s nima i (myslím) samičku betty. Molla je v sáčku a Betta k ní pořád plave, otírá se o sáček a naparuje. Napadlo mě, jestli to není malej sameček, protože jsem si jí koupila hodně malou a teď vyrostla, nebo jestli si tu mollu nespletla s jinou bettou. Díky.:)

Takhle vypadá, akorát už bez těch ptuhů. :)
www.gigaexotic.eu/…


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=151