Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 17:56 Jana Re: Jitka87
Myslím že je to samec, pokud jen trošku větší než druhá samička.. Mi takhle taky prodali samičku a terorizovala mi celý akva, dala jsem to bokem a usoudila, že to musí být samec. Dala jsem ji do zveráče(jinýho než jsem koupila) protože nemám prostory na další byť malé akva, taky měli stený názor. Teď ale samičku nemůžu nikde sehnat. Prý si je objednají a oni jim pošlou tohle co se tváří jako samice ale ve skutečnosti je to třeba nedospělí samec s kruhovýma ploutvema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 10:10 Jitka87 – Prosím poraďte
Fotka k příspěvku Dobrý den. Prosím o radu (nebo spíše ujištění). Tuhle "samičku" mám asi měsíc spolu s další, modrou. Povraždila mi neonky, tak zůstaly "holky" sami. Teď jsem k nim dala samečka a beruška se zbláznila a začala honit a okusovat modrou samičku i samečka. Čím déle jí mám, tím více si myslím, že je to sameček. Můžete vyjádřit svůj názor? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Adéla
Samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:17 Adéla
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat. Dostala jsem na Vánoce rybičku bettu a nevíme jestli je to samička nebo sameček?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: simule
Pořád sameček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:47 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj. Přidávám nové foto mimina. Zdá se Vám, že za ten měsíc vyrostlo? Mě ani ne.. Pořád si myslíte, že je to sameček? Díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 00:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: simule
Na 100% je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:47 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Ad@m
Takže i ty to vidíš na samce? Já to vidím na samičku. Je menší, má špičatou tlamku a nemá takové ty přední dlouhé ploutvičky. Ještě prosím nějaký názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.11.2012 12:39 Muž Ad@m [1051] Re: simule
Nie každý samec musí mať dlhé plutvy. Sú aj krátkoplutví a tí sa často predávajú ako samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:23 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Sid
Fotka k příspěvku Myslím toho menšího :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: simule
Samour. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2012 11:55 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj..tak jsem si na burze koupila samičku bojovnice. Ale chci se zeptat jestli je normální, že ji ani jeden samec nechce a mám pocit, že se k ní chovají jako k samci. Samička je už zvlášť v každém akváriu se prala ona a dva samce mi otrhala. Pokusím se vložit foto.. Předem děkuji za odpovědi :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:39 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Zdravím,

mám dvouměsíční mláďata, jsou 2,5 - 3 cm velcí. Kdy u nich poznám pohlaví, případně kdy je nabídnout někomu dalšímu?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.09.2012 14:43 Žena Jupí [125] - AsieRe: likeinka
A kdo dává dva samce BOJOVNICE pestré k sobě ? To je tak asi jediná správná věc ,kterou se dozvíte ve zverimexu . Nikdy nedávejte dva samce BOJOVNICE pestré do jednoho akva , jsou to BOJOVNÉ ryby, když jde o dva samce . To udělá jenom hodně inteligentní člověk . :-| coze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:07 likeinka Re: kyo
To horní je určitě samice. Má špičatější tlamičku a kratší ploutve.
Sameček by měl o hodně delší ploutve a víc zaoblenou tlamičku. A tak si myslím,
že je samička i to dole. Rozhodně samečci jsou hezčí. Ale já chávám raději samičky. Posledně jsem jedou měla samečka i samičku v jednom akvárku a začal do ní drkat až jsem jednoho dne měla po samičce. A dva samci mojí kámošky, ten silnější sežral toho druhýho. A proto tomu kdo chce chovat rybičky ať si raději napoprvé koupí samičku. Ty spolu dokáží žít v daleko společenštějším vztahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
coze Možná jsem barvoslepý, nebo špatně vidím...ty dvě ryby mi přišly minimálně barevně odlišné...Ale je to jen fotka...zbarvení se mění dle chování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2012 16:01 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Oboji je jeden a ten samy/a. Koupila jsem ho/ji jako samici v zoo branik. Ale podle tvaru tela a pozdeji i chovani okoli se mi to moc nepozdavalo. Samec je v karantene, takze by mely byt holky klidne. Ale jedna, co je z nich dominantni, byla plna vajicek a zacla "tohodle" hrozne napadat a kousat. Rikala jsem si, ze to muze byt klasicky boj mezi samicemi, nicmene si myslim, ze kousala proto, ze je neschopnej neco pro ni postavit hnizdo. :) S karantennim samcem jsem je dala pres sklo vedle sebe a zacali se na sebe pyrit. Coz by leccos vysvetlovalo, protoze samice "ho" nechavaji uplne klidnym. I kdyby se mohly zblaznit, tak na ne neutoci. Takze myslis, ze spis samec? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Vypadá to oboje na samce - jen podle figury, ale to dolní by samice být mohla...Ale tenhle dorost je třeba vidět jak se chová v reálu, aby to bylo sichr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.09.2012 23:26 Žena kyo [271] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Samec nebo samice? Co myslite? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dblazeks
Možny je oboji. Ale spíš to bude samec, tak na 99 %.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 09:57 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Asi před dvěma měsícama jsem si koupil ve sklorexu samici betty a ona dnes postavila pěnový hnízdo. Je to normální? Nebo mi prodali samečka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romanekp
To že nestaví hnízdo, neznamená že není samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Roketka
Ať to zní jak koli, nechceš snad pochybovat nad tím, co jsem napsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 18:05 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Semtex
Promiň, ale to je jako kdybys o sobě řekl, že si v dámské společnosti odložíš své nádobíčko a nasadíš prsa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 17:21 Muž romanekp [-3] Re: p7701
Díky za reakce, ale zase samci staví pěnová hnízda a (ono) to nestaví smich .. Tak už nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2012 21:31 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romanekp
Tohle vypadá opravdu na samce, teda pokus samce :-D Nic ve zlém nikdo neni dokonalý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 20:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Roketka
To taky neníí uplně pravda.
Mladí samci to mají taky, maskují se tak před většíma silnějšíma samcema, proti kterým by neměli šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 19:15 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: romanekp
Podívej se jí na bříško, jedině samičky mají za prsními ploutvemi takovou bílou tečku. Nějak se tomu i říká, ale na názvy jsem trochu natvrdlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 17:17 Muž MrHu [300] Re: romanekp
To zrcátko bych nebral jako směrodatné...moje samička (určitě samička, už se třela) na zrcátko taky reaguje...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 16:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romanekp
Podle mě samour.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 16:20 Muž romanekp [-3] – Betta
Ahoj, chtěl bych se zeptat na pohlaví mé betty.. Celou dobu co jí mám, tak si myslím, že je to holka, ale jak jsem si přečetl charakteristiku tady Betta Splenders, tak jsem zkusil zrcátko a Betta reagovala, a tam je psáno když reaguje tak je to samec ..
Kdyžtak tady je foto: rybicky.net/nadrz/15660/8.jpg…
Diky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2012 22:01 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: malyLibor
Bojovnice jikry opravdu nekladou. Už jen to slovo asi bude znamenat někam položit na pevný podklad. Spíše bych se přikláněl k vypouštění jiker... A kladélko jsem u nich také nikdy neviděl a to už jich mam za sebou tisíce kusu.
Jinak souhlasím zelená je krátkoploutvý samec, světlá samice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 21:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Poradím - kladou jikry třeba neonky? smich Nikoliv, nejen ony, jikry spontánně vypuzují...Ono dost záleží na způsobu tření ryb, aby se tomu technicky dalo říkat kladení. Cichlidy asi kladou, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   01.07.2012 20:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Teď jsem z toho jelen srnec a daněk... proč by bojovnice pestré nekladly jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 20:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: habik226
Inu, přiznám se, že je to spousta let, co jsem choval krátkoploutvé betty, ale pokud staví hnízdo ta zelená, je to určitě samec. U té světlé si nejsem jist, samce v podobné barvě jsem nikdy neviděl, samičku jsem takovou měl... ale to je dávno a za tu dobu byly bety tak prošlechtěné, že si netroufnu napsat to podle fotky na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 12:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: cezarmilan
Bojovnice pestré jikry nekladou. ;-) Tý bílí tečce se říká urogeninální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 10:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: habik226
Chovám betty zbežne, ale toto typujem na samce. Musíš u samičky pozorovať tkzv. kladielko, ktorým neskôr kladie ikry a kde je to snáď uhádneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 09:37 habik226 – bojovnice peste
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj poraďte. Jsou to samičky nebo nejsou? Protože jedna nich staví hnízdo a já jsem je koupil jako samičky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 14:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iva31
Už to že je to jen 10l, tam víc jak jedna ryba nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:04 Iva31 Re: MrHu
Díky za odpověď. Původně jsem to chtěla zkusit, ale si nechám jednoho. Je to 10l akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 13:34 Muž MrHu [300] Re: Iva31
To bude samec...:-) Jak je akvárium velké? Chcete se pokoušet od odchov? Jestli má vůbec smysl samici kupovat...:-) Může s tím být více starostí než radostí, když si pár nesedne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 13:19 Iva31 – Samice nebo samec?
Fotka k příspěvku Koupila jsem ve zverimexu bettu samici ... snad je to samice.V akva samce dost proháněla, přikoupila jsem další samici,která byla jen schovaná,nevylézala, protože jinak byla stále druhou samicí proháněná.Vydržela cca týden, samec asi o týden déle. Zůstala tedy jen tato. Je to vůbec samička nebo samec? Jak je sama v akvárku,tak začala stavět pěnový hnízdo ... to přeci dělá ale samec, pokud se nepletu. Díky za názory a rady co dále přikoupit - samici nebo samce?Ivana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:19 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: RedCube
I samičky se někdy samcům dvoří. ano , je to moc hezký pár ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:14 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Podívej se na tyhle stránky, tedy pokud je neznáš. www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2012 20:04 - Re: RedCube
Podľa mňa je to krásny pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:00 Žena RedCube [0] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No nevím, já tomu nerozumím, ale oproti té druhé samice je tahle uplě jiná.. Vybravila se mi, šíleně jí narostly ploutve a zmohutněla... Navíc se mi zdá že si občas proháhne ty žábry, jakoby je chtěl postavit.. Vím že to dělají i samice malinko.. Ale ňák se mi to prostě nezdá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:50 R Muž romant [27987] Re: RedCube
To, máš jako s lidma, někteří si sednou a někteří ne. Fotka jistě napoví více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:47 Žena RedCube [0] – Short tail samec????
Dobrý den, mám dotaz před dvouma měsícema jsem si pořídila k samci dvě údajně samičky... teď se mi zdá že jedna ze samiček je samec short tail.. ale je mi divné že se nervou, já možné, že jak tam byl "odmala" tak si na sebe zvykli a nebudou se rvát? kdyžtak přihodim fotku, jestli je to opravdu samec...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 23:28 pajo Re: Semtex
Když měla samečka, tak také pomáhala, prví den. Ale během noci byl bez ploutví a hned umřel, vydržel jenom den a noc. Ten předchozí vydržel o něco déle, než ho také okousala. Nyní je sama - nebo sám - a jen kvete. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2012 23:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pajo
Občas samičky staví hnízdo, teda spíš pomáhají stavět se samečkem. Ale podle mě máš samce. Fotka (dobrá fotka) hodně napoví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=251