Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Dawe_cz
I samec může mít krátké ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:04 Muž Dawe_CZ [34] Re: dblazek
Proč by jsi tam dával zrcátko? Samce poznáš že má takový dlouhý ploutve, jako záclonu. A jak velký máš akvárium? Pokud je to samec, tak třeba místo zrcátka mu pořiď jednu nebo i klidně dvě samice. Hoď sem nějaký fotky Tvého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 18:01 Muž dblazek [16] - Cichlidy – Bojovnice Pestrá
Dobrý den, před týdnem jsem si zakoupil bojovnici pestrou a na internetu jsem četl že by se ji tam mělo dát zrcátko. Je to pravda? Na jak dlouho? Když jsem ho tam zkusil dát celá se naježila. Myslím si, že je to samec. Reagují se zrcátkem i samice? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:38 Muž grizly [145] Re: DaNiEl
Kupoval jsem ji jako samici. Jen se mi nezdály její ploutve, jsou dost dlouhe. Nikdy předtím jsem samičku neměl a tak jsem si nebyl jistý.
Samec mi tento týden umřel, takže žádný sex nebude.Stejně vůbec neprojevoval ochotu se třít, nějak se mu nechtělo. Mám ještě jednu, taky plnou jiker a tak budu muset koupit nového samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:07 KAKTUS1010 Re: grizly
Je to na 100 % samica. Stavba tela a podobne. A je riadne zaplnena ikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:06 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: grizly
Bud poradna samice, nebo mlady samec. Jak je rybka stara?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 12:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grizly
Za mě ona. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:08 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: grizly
Vypada to jako on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:46 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku On nebo ona?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 08:42 KAKTUS1010 Re: Designer
Su to bojovnice nie nadarmo dostali take meno biju sa aj samci aj samice... Samice sa biju kvoli dominancii.... Ale zabit sa možu tak či tak....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucie
Jako ze samice roztahuje skrele? Nejen to, mel jsem dve samice, par dni byly v karantence v pohode a pak jsem sel po vikendu do prace a po prichodu bylo po nich. Samice se vzajemne zabily - rozskubaly se jak to jen slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucie
Dělají to i samičky. ;-) Víc by pomohly fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 21:05 Lucie
Prosim vas. Ted jsem si koupila dve ,,samicky'' ale ty jedny vyjizdi za krkem takvy ten krunyrek jako maji samci. Je to samec nebo samicka? Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 20:06 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Merkur
Dekuji i tak. Ten chovatel rikal, ze muzou mit ta 3-4 mesice, vice ne. Tak jsem se trosku divila tomu, ze si je jistej, ze jsou to 100% samicky. Jak rikam, cetla jsem, ze se to spise pozna az v 6mesicich. Hnizdo zatim nestavi. Uvidime no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 19:23 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Kobylka23
No, tak já asi nevím.. My totiž máme krásné velké, vybarvené samičky, který vypadají jako samci, teda když je někdo uvidí, myslí si to o nich. Tak to už bych zkoumala chování. Zda-li z nich někdo dělá hnízdo, jsou-li napruhovaní a pod.. Tak jsem asi moc nepomohla. :-(
Edit: I když na první pohled by tomhla být samička.. Budu-li předpokládat, že má více jak 6 měs. Poradím se doma ( Semtex). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 12:24 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Merkur
Fotka k příspěvku To je ona:viz foto. Neni to sice nejak kvalitni, ale aspon neco. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:32 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Kobylka23
Zrovna koukám na naše 3 měsíční Bojovnice, náš chov, jak se samec se samičkou třou.. U některých Bett jde znatelně rozeznat, kdo je kdo. Někteří samečci i v tomto věku jsou vyzrálí jako samci už starší. Kouknete a vidíte, že to samec je. U některých si můžete počkat i půl roku. Dle praxe se Semtexem víme, že jsme dlouho ( cca 6 měsíců i více )měly některé samce za samičky. Každý ten jedinec roste, vyspívá jinak, proto máte-li fotku, pošlete.
Každá samička i sameček se může chovat k druhým jinak. V jedné ze společenské nádrži co máme si plavou 2 samci a v pohodě. Jednoho zajímají jen holky a druhýho asi jen on sám. Také jsme měly samičky, který se mydlily, že šly každá do jiného akva.
Bojovnice se nechovají k sobě dle předpisu stejně, ať jde o samečky si samičky. Máte-li fotku, pošlete a uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:46 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky
Zdravim,mam 3 Betty splendens.1x samce a 2samicky.A samec porad nahani jen tu 1 samicku,porad se pred ni naparuje a te druhe si "ani nevsimne".Samicky jsme kupovali od chovatele a udajne jim meli byt 3mesice.Ale nekde jsem cetla,ze pohlavi se pozna az v 6mesicich.Tak je mozne,ze mame 2samecky?Jak se pozna maly samecek bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Diky za odpoved, hloupe jsem zevseobecnil co jsem mel driv. Ryby nejsou kus jako kus, a uz bych to taky mohl vedet. Budu si to pamatovat. Ach jo, cely vikend jsem je sledoval, kazdou chvili, a ony se servou imrvere kdyz musim zrovna makat... Asi to priroda vyresila za mne, nemel bych kam obe samice s takovou povahou dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Jo bojovnice jsou i samice. Loni tuším jsme měli dvě samice co spolu nemohli být. Hned se do sebe pustili. Ale s jinýma bylo vše OK.

To že se do sebe nepustily hned nic neznamená. Byly z prodejy asi stresované, ale jak se uklidní, naberou sílu a jedna se zle podívá na tu druhou, jsou v sobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Dostal jsem za vyucenou
V sobotu jsem koupil 2 samice Betta splendens, v nadrzi mame nadherneho samce, tak jsem mu chtel poridit samice. V nadrzi u prodejce byly betky 4, velke asi tak 2.5cm bez ocasni plotve, jeden dlouhoplotvy samec (jasne samec na pohled) a 3 samice (kratoucke ploutve a vypadalo to velikostne na sourozence). Samice jsem donesl domu, dal do karantenky (zhruba 12l) a rikal si, jak to bude fajn. Za par hodin jsem jim zkusil dat nazrat, obe zraly. Dokonce si i vyzobly sneka, ktery se tam dostal s kusem kytky, vzajemne si nic nedelaly. Dnes vecer byly obe mrtve, silene porvane, jedna upne bez plotvi, obe sama rana na tele. Je vubec mozne, ze to byli dva samci? A nebo tohle umi i samice? Jsem zmaten. Jak je mozne, ze v prodejne byly v jedne nadrzi OK - no byla vetsi, pravda, ale i tak, proc tohle ne hned, ale az v utery (koupeny v sobotu). Schovat se v karantence bylo kam, v nadrzce i nejake kytky, ale to je asi jedno, agrese nebyla jednostranna, obe dobite az hruza. Kdysi jsem mel 2 samice a zily cely svuj zivot v pohode, nikdy si neublizily. Ja to nechapu, proc se Ti samci (jestli to byli) nepovrazdili uz u prodejce? Chybami se clovek uci, ale mrzi mne to a ptam se, abych uz nikdy neudelal stejnou chybu :(.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 15:53 KAKTUS1010 Re: Forro
Je to samec ako vyšitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 15:44 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj je to samecek? Neni to tak davno co jsem cetla, ze uz i samicky maji dlouhe ploutve. Tak se radsi chci zeptat. Je kupovana v marketu a pani prodavacka si vubec nebyla jista. hmm Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 18:46 KAKTUS1010 Re: Bettka
To su trecie pruhy a je to samica na 1000 %. Chcela by sa triet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 17:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JagerMaister
Pokud tam někde zřetelně vidíte urogenitální papilu, pak je to samice.
Co já na té fotce vidím, je jakýsi světlý bod, ale při mé kvalitě zraku a zejména kvalitě fotky, hádat se nehodlám. :-)
Usuzuji spíš podle tlamky a břišních ploutví...
Možná mám oko z Kašparovy krávy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 15:40 Piky Re: Bettka
Podle fotek jasná samice, i když tedy pěkně rostlá. Někdy jsou agresivní jako samci, hájí si teritorium a zaútočí i na samce. Na fotkách není zrovna moc poznat, co to je za skrvny, osobně bych řekla, že jen ztrácí strachem barvu, ale pokud to vypadá na kousnutí, nebo se to bude šířit, začni preventivně přidávat něco jako preventin (cokoli na prevenci) a kdyby bylo hůř, vyfoť a ozvi se znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 14:46 JagerMaister Re: Sid
A čo tá ikerná škvrna? Podľa mňa samica :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 14:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bettka
Pro mě - samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 14:22 Bettka – Co to s ní/ním je?
Fotka k příspěvku Mám v akvárku 3 bojovnice, jeden samec, dvě samičky, u té jedné si ale nejsem jistá. Dokonce mi teď začala nahánět tu druhou samičku a samec za ní neustále plave a doráži na ni, takže si myslím, že tu bude nakonec taky sameček.
Dnes jsem na ní/něm zpozorovala bílé skvrny sad nevím co to je, možná to má od toho samce, na jedné půlce to má víc.
Je to samec nebo samička a co jí je?? :-O
Přikládám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 13:27 R Muž romant [27982] Re: Mates
To jestli je to kluk nebo holka to ti neporadím. Ale jednu radu ti dám. Do malé koule rybky nepatří. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mates
Jsou to Bojovnice, nejspíš samičky. A u těch se neperou jen kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:06 Muž Mates [0] - Tetry – samec nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bohuzel lepsi fotku neslo vyfotit. Co myslite same nebo samice?
Ve zverimexu mi rikali, ze je to samice. Ale ja nejak nevim. Na samici je to nejak velke a barevne. Pere se ze samcem a na ostatni samicky taky utoci. rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Traktorysta
Fotka k příspěvku Obě jsou to samičky. Bojovnice nebojová, Betta imbelis, vypadá trošku jinak - viz foto dvou samců B. imbelis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:01 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Míša123
já bych tipoval samičky, ale také může jít i o samce betty nebojovné (např) i když to asi bude nepravděpodovné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:26 Míša123 Re: Semtex
Fotka k příspěvku Že by každá samička vypada jinak, i když jsou cca stejně staré? Tady ještě jedna fotka údajné samičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Míša123
Samička, na 99 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:04 Míša123 Re: Traktorysta
Fotka k příspěvku Tak tady je ten krasavec/krasavice. Fakt si s ním nevím rady. Ten velkej samec, nevím jestli je tak hloupý, že si tady toho prcka plete se samičkou, ho dost nahání, ale ne agresivně, spíš si ho tak okukuje.
Co myslíte samec nebo samička?
Mám ještě tu jednu bettu samičku a ty vypadá jinak než tahle/tehle, vypadá víc jak samička.

Omlouvám se za tu fotku, ale je to jediná rybka v akvárku, která se nerada fotí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:39 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Míša123
Dva samci betty ve společném akva? Muselo by být hodně velké. Dejte si inzerát, někomu ho darujte. Vraťte spátky do akvaristiky. Jeho dny jsou sečtené. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Míša123
Pokud jsou to opravdu dva samci tak to spolu moc dlouho nezvládnou. To by chtělo mnohem větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:30 Míša123
Koupila jsem si dvě samičky s doměním, že opravdu o samičky jde, ale z jedné se nakonec podle mě vyklubal samec. Takže teď mám v 60l akvárku 2 samce (jeden už velký) a jednu samičku. Dá se to přežít i bez úrazu? V akvárku dále 1 ancík, 3 platy a 4 pancéřníčci panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: linope
Každá betta je jiná. Mrkněte sem betta.wz.cz je tam spousta hodnotných informací. ;-)
Pokud to jde, tak je nechte chvilku od sebe a až se samec trochu zmátoří, tak bych je zkusil k sobě zase dát. každopádně bych oddělil spíš tu samičku, aby se tam sameček trochu zabydlel. Pokud ho zase oškube, tak už bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:21 linope Re: Mrakoplash
Ano má tu bradavku. Ale předchozí betta nám samečka nikdy takhle nezrychtovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: linope
Taky si myslím, že je to samička. Trochu tomu nasvědčuje ta bílá skvrnka pod předníma ploutvičkama.
To že se samička naparuje a že dokáže samečka zrychtovat, je celkem normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:17 linope Re: katterinecka
Tak byla v akvariu 60 litrů. Myslím si, že rostlin je tam snad dost. S akvaristikou začínáme a nějak se nedaří :-( A je normální, že se "naparuje" v okolí žaber?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: linope
Já bych to tipla na samičku. I když expert nejsem. Ale samičky taky můžou útočit na samce, to není nic neobvyklého, Mají dost místa a úkrytů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:12 linope
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Je to samice nebo samec? Zakoupili jsme tuto bettu jako samici, ale nějak se nám to nezdá a hlavně nám totálně okousala samečka :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:05 jandy Re: Stene
Jednoznačně samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:02 JagerMaister Re: Stene
Samček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:47 Stene – Fotečky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ani nevím, zda mám samce, či samici..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 12:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: minqo27
Ale ne vždy to platí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=351