Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lukkes24
Samice, jikra je patrná pro mne i skoro bez brejlí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:27 JoKa Re: Lukkes24
Holka... Ale někdo jí solidně dorval... Máš tam určitě samce, ale kolik samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2013 18:06 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lukkes24
Jednoznacne samice. Jde videt svisle pruhy a bilou tecku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:35 Lukkes24 – Prosím samec nebo samice? Mnohokrát díky všem
Fotka k příspěvku :-( :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2013 13:20 JoKa Re: markiz
Ano, toto je samice, celkem jistě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2013 12:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
No, vypadá to spíš jako holka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 11:15 Žena markiz [33]
Fotka k příspěvku Omlouvam za kvalitu, ale toto uz baba je ne? Je to pruhovany a ma to o dost jiny ploutve nez ten pochybnej predtim. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2013 14:06 Žena markiz [33] Re: JoKa
Ten mesic dva staci. Mu sezenu nejaky bydleni bud u sebe nebo u nasich. Kazdopadne do akvaristiky ho nedam, aby chudak skoncil nekde v 2l setu.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 13:36 JoKa Re: markiz
Ten menší bude fakt těžkej submis. Ještě nevyzrál, tak chudák neví, že by měl dostát svému jménu a trochu zabojovat a proč taky když může utíkat... :-D Ale on se rozpomeneme, dávám mu měsíc, max dva... Samička ale fakt asi nee, tělo má samcovo, ploutve v tomto až tak roli nehrají a jestli nemá bradavku, tak je jasnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2013 12:13 Žena markiz [33] Re: malyLibor
Velkej samec zajem jevi, ale spis by ho/ji sezral, nez aby zkusil neco jinyho. :-) Ta mensi ryba zajem nejevi o nic, krom zradla. Proto rikam ze uvidim co z toho vyleze. Neperou se, ten mensi plave rychlejc tak ma velkyho na haku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 11:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
Nebyl bych tak rychlý v posuzování... taky to může být ještě mladá samice, proto o ni samec nejeví zájem... Nicméně podle fotek se zdá, že to bude skutečně spíše samec než samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 10:21 Žena markiz [33] Re: Kaira
Nic videt nejni. Tak je to zjevne chlap s typicky zenskym chovanim. Kuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 10:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: markiz
Podívej se, jestli má močopohlavní bradavku, samice ji mají viditelnou, samci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 09:50 Žena markiz [33] Re: JoKa
Ona tahle ryba moc poterovite nevypadala. A taky stala 20 korun, s tim ze je to pry samice - vypadala tak. :-) No uvidime co z toho bude. Prinejhorsim pujde bud do mensiho akvarka (kdyz bude delat brajgl) nebo si pocka az bude mit akvarko mamka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 09:24 JoKa Re: markiz
Ja mam poter bojovnic vzdycky pohromade dokud to nezacne delat neplechu. Oddeluji je, az kdyz se zacnou rvat a vsiml jsem si, ze kazdy poter zacina trochu jinak. Vetsinou se mi rubou, az kdyz se jim zacnou charakteristicky protahovat ploutve a na to ten tvuj ma asi cas.... Taky jsem mel samce, submisivniho, co nebojoval vubec, jenom utikal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 08:52 Žena markiz [33] Re: JoKa
Tak to jste uz dva, kteri si spolu s CT samcem co mam, mysli ze tohle zenska nebude. Sice jsem pochybovala o jeho odhadu, kdyz byl vyjeven i z kytek, ale asi ma pravdu. Kazdopadne tento nic nedela, maximalne kousek odplave, protoze ten CT ho stejne nedozene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 08:43 JoKa Re: markiz
Podle ploutvi samice, ale podle stavby tela samec. Bud je hodne maly, neni jeste uplne vyvinuty, nebo je to nejaka forma, co neznam. Ale priklanim se k samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 08:29 Kindr Re: markiz
Podle me je to samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 08:26 Žena markiz [33] – Dalsi babochlap?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, jak je patrno ze zaznamu u meho akvarka.. Byl koupen parek bojovnic (kazda zvlast). Ta o kterou mi jde je drobnejsi, zravejsi, neutoci vubec na nic a na nikoho (narozdil od ocividneho samce, co na sebe dokaze vejrat i ve skle akvarka), ale nejak zacinam pochybovat o tom ze to co bylo na burze koupeno jako samice (bylo to i s dalsima v akva) opravdu samice je.
Muze nekdo poradit? Bohuzel vetsinou je hlavou dolu a hleda mezi kaminkama neco k snedku, takze ho/ji vyfotit v prirozene poloze aby byl/a videt cela jaksi nejde, zkousim to uz tri dny..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:44 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: JagerMaister
A ne vyměnili ti ji? :-D Možna to je samec maskujici se za samici
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:43 JagerMaister Re: Annabell
Na ružovom tele je to ťažké. Konštatujem že ju nevidím. Ale v akvaristike by som dal ruku do ohňa že je to samica. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:40 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: JagerMaister
J si myslím ze jsou to oba samci.Zkus se u té "samice" podivat jestli ma močopohlavní bradavku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 14:35 JagerMaister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, včera som si kúpil ,,pár,, betty samec HM cognac a ?samica? ružový PK. Aspoň to tak vyzeralo. Samec HM urobil hniezdo a separovanú samicu som k nemu pustil. Nastal boj a potrhané plutvy. Samica PK sa správala celkom ako samec, rozťahovala plutvy atď. Mám aj slabé video www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2013 10:09 DREDRA Re: LiborSprysl
Jikra asi těžko, ale močopohlavní bradavka ano. Je to holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2013 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: jara
I jikra je vidět...tu samec mít nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 05:11 jara
Fotka k příspěvku Holka nebo kluk?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:13 hanka Re: Nessy
Tak ty dvě rybky jsi popletla. Ta první je samička a to druhý je sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:03 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Nessy
Ja bych řekla, ze jsou to samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:25 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: Annabell
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám po jedné paní zděděné akvárko a nevím, jestli třeba nemám dvě samičky... Ona říkala, že je to kluk a holka, ale obě Betty mají stejně dlouhé ploutve a až na barvu se mi prostě zdají úplně stejné... "Kluk" se za holkou nehoní, spíš ta holka plave za ním, jakoby dělali hejno. Napadlo mě nastavit na akvárko zrcátko, ale nevím, jestli na něj reaguje každý samec...

Tohle by měl být kluk a na druhé fotce holka:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:10 Žena Jaffi [91] Re: bara
Chtělo by to lepší fotku. Z tohohle je horko těžko poznat, že je to betta. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 20:15 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: bara
Kluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 20:09 bara – nevím
Fotka k příspěvku Ahoj prosím poradte holku nebo kluk .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaffi
Na koupi samice mam jednu fintu. Kdyz jsou dost velke a plavou prodejci vsechny v jedne nadrzi, mam malou sanci ze trefim na samce (pac jeden tam byt klidne muze). A pak jsem koupil 2 samice a ony nejaky casek plavaly svorne spolu v karantence, nez se jednoho dne vzajemne odkraglovaly...

Driv jsem si myslel, ze to poznam bezpecne, ale kdyz je dnes vidam, jsem si tak nejak jisty cim dal min...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 21:47 Žena Jaffi [91] Re: jara
Taky bych řekla, že samec. Má výraznou bradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 21:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jara
Ja bych řekl samec short fin, ale nwm to jistě :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 19:24 jara – samec nebo samice ?
Fotka k příspěvku Koupil jsem dvě samice ve zverimexu. Byli stejně velké. Jedna rostla rychleji a terorizuje druhou. Po přidání samce napadá i ho. Akvárko má 50l.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: YzeroY
Nějak blbě vidím tu červenou, ale budiž. Ovšem ten samec je velký nedomrlec, který asi tření nebude vůbec schopen, proto ho mydlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:52 Tomáš55 Re: YzeroY
Nie, tá biela je na 100% samica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 10:13 YzeroY – Rada
Fotka k příspěvku Dobrý den bettalisti ;-) koupil jsem si bettky, samce a samici, a ta bílá "samice" se mi jeví jako samec. Pěkně mi chudáka červenýho prohání. Poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2013 12:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: milos40
Např nějakou Salvinii, Limnobium nebo Pistia. To jsou nenáročné rostliny. A pak nechat některou stonkovku, co máš v akvárku, vyrůst tak, aby se "plazila" pod hladinou, v tom bety taky rády odpočívají. Vděčnou rostlinou je např. Ceratophyllum demersum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:10 milos40 Re: malyLibor
Ahoj, díky za radu, ale myslím,že tam mám "celkem" kytek dost. A v pondělí ještě dost doplním. Ale nevěděl jsem, že jsou dobré plovoucí, mohl by jsi mi nějakou poradit, spíše méně náročnou? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2013 12:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: milos40
Je to normální. Ta původní považuje akva za své teritorium. Proto se snaží odehnat vetřelce. Řešením je, aby bylo v akva prostředí pro bety trochu vhodnější. Akva je poměrně malé na příliš mnoho živorodek, což nepřispívá kvalitě vody, na kterou jsou bety hodně náročné - především vysoký objem dusíkatých látek je problém. A dále je tam málo rostlin, především těch plovoucích po hladině či splývajících pod hladinou, kde by se slabší samička mohla schovat.
Edit: Teď jsem si přečetl, že jsi živorodky daroval. To je krok pro bety dobrý. Teď to ještě podpořit přidáním rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:38 milos40 – samice
Ahoj,
dnes jsem přikoupil 2 samice bojovnice a během chvilky se mi jedna služebně starší v aqa začala prát s tou jednou novou.
Je to normální?Co mám udělat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.04.2013 18:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romanekp
Úkryty nepomohou, chce to větší nádrž, tak 60L. A úkryty a rostlinky a další samičku či dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:42 Muž romanekp [-3] Re: Semtex
Takže to chce co nejvíc úkrytů.. musim zakoupit plovoucí rostlinky nebo sehnat tu od někoho kdo bude ochoten poslat.. Zítra zakoupím zrcátko aby šlo přidělat na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2013 17:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romanekp
25 litrů, tak to jsme doma, to je ten problém.
To zrcátko na dlouho nevydrží, nedává se kvůli agresivitě vůči samici.
I když samec na zrcátko reaguje, hádám že samička je stále ve stresu a to pro ní není dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:33 Muž romanekp [-3] Re: Semtex
Jak můžete vidět na mém profilu 25L ..
Na itenrentu jsem našel, že pomáhá sklíčko, tak jsem to vyzkoušel ihned a pomáhá samec si všímá sám sebe u skla hmm Jestli to takhle půjde dál, tak budu muset koupit ještě jednu samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 16:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romanekp
A jak velká, nebo spíš hádám malá je nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:11 Muž romanekp [-3] – útok
Dobrej, chci se zeptat jestli není nějaké řešení když samec útočí na samici .. Samička má už potrhané ploutve a je příšerně unavená jak jí prohání a jen se válí na dně schovaná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:39 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Jitka87
je to samice, nema viditelnou bradku, tvar tela je samici. jen je dominantnejsi, vratila bych ji zpet do akvaristiky. nemas prerybneno nebo malo kytek? vetsinou jsou takhle napadajici ze ztisteneneho prostoru.

pro jistotu se jeste podivej, jestli ji nevykukuje u vylucovaciho otvoru bile vajicko.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383?od=201