Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2019 15:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: 0
- nezpochybňuji, pouze uvedu i další možnost
- u skutečně velkých vyšlechtěných samic Guppek, těsně před porodem, lze zaznamenat prohnutí, které ovšem nikterak nesouvisí s uváděnou problematikou krmení, případného onemocnění
- po porodu se během tří až pěti dnů, se u samice vrátí linie těla do normálu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2019 00:40 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Gecko1242
Lukovité svěšení zadní části těla signalizuje chorobu, která může být na další ryby přenosně nakažlivá. To se časem ověří, ale u mne by v nádrži nezůstala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 22:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Gecko1242
Deformuje se jí páteř. Velmi často důsledek jednostranného krmení vločkovým krmivem.
To je tvůj případ, že ano?

Pokud ano, nedivil bych se, kdyby mladé (se)žraly. I proto, že jim schází živočišné bílkoviny. Nemůžeš se jim divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2019 20:03 Silviebaris Re: Gecko1242
Fotka k příspěvku Na tý fotce je zkřivená-láme se...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 19:56 Gecko1242 Re: JirkaŠčobák
Jak lámat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.12.2019 09:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Gecko1242
Ty krmíš jen vločkovým žrádlem, že ano? Na první fotce to vypadá, že se ti samice začíná lámat.
To je dost podstatnější, než, že bude možná rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.12.2019 09:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Gecko1242
Zbytečně to hrotíš, prostě až to přijde, tak to přijde. Postarej se o to, aby se měly malé rybky kam schovat mezi živé rostliny a zbytek už nechej na přírodě. Vím, že první malé rybičky udělají radost, ale časem jich bude tolik, že nebudeš vědět co s nima.
Rád bych koukl na prezentaci akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 20:20 Gecko1242 Re: silviebaris
Moc děkuji za odpověď. Určitě pošlu foto mláďat potlesk hop
I ta druhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2019 19:56 Silviebaris Re: Gecko1242
Brzy...plus-minus dva dny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 19:39 Gecko1242
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den
Za jak dlouho budou ty zivorodky rodit?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 21:59 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulata
Taktiež sa prikláňam k názoru, že to príroda dokaže sama, zväčša sa to po rôznych zásahoch zhorší a dajú sa čakať aj početné úhyny počas pôrody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2019 21:47 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: alesek
Tím že je dáš do teplejší vody uspíšíš porod a některé rybky nebudou úplně vyvinuté a chcípnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 20:49 Muž vlka [3444] Re: alesek
Jak píše Silviebaris, březí živorodka si poradí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 17:19 Silviebaris Re: alesek
Nechej je tak jak jsou,přiroda si poradí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 17:06 alesek – Urychlit porod ?
Dobrý den mám už dlouho těhotné paví očko a endlerku obě jsou na prasknutí a tak si pohrávám s myšlenkou dát je do čisté vody s větší teploutou ale jelikož jsem začátečník tak nemám tušení o kolik stupnů by měla být teplejší než v akva. Děkuji za případnou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2019 11:27 SoRex Re: Alesxcz
Jistě, je to možné, ale pokud se Ti to stávalo už dřív a u různých druhů, potom bude zřejmě důvod někde jinde.
Vsadil bych na výraznou změnu podmínek:
- prudké zvýšení teploty
- přelovení do čerstvé vody
- nevhodná doba přelovení (zárodky už mohly být porozeny, ale ještě nebyly životaschopné)
- případně jiný stresor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 11:09 Alesxcz – Potrat
Mám problémy s tím že rybka porodí mrtvé rybky nevím čím to může být vzduchu mají dost voda je taky asi dobrá nemůže to být tím že při přelovování rybky do porodničky jsem jí zmáčkl??
Poradí mi s tím nekdo? stávalo se mi to u Živ. velkoploutvá black molly a u gupky ocením každou radu díky. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 09:43 Žena Hanumana [71] Re: vaclav, Yirka
Samozřejmě máte pravdu, prostě jsem nad tím nepřemýšlel a upsala se stydim . Tak mě uz nekamenujte. Základní terminologii me postihla na zemědělce tak se zase tak moc nevytahujte, vy staroši.
Každopádně kdo chtěl, tak pochopil, co jsem chtěla říct.
Edit: nic to nemění na tom že mi zní divné napsat o rybě která prdí jedno mládě za druhý: nech ji párkrát porodit. Asi mi fakt chybí zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.10.2018 09:08 Muž Yirka [9123] Re: Hanumana
Václav má pravdu. Za horší prohřešek v tomto smyslu považuji i zde velmi zaužívané spojení těhotná rybka. To se mě dotýká daleko více. Ale chápu, že mladá generace slovo březost asi ani neslyšela. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2018 09:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Už v názvu těchto ryb je to napsané živorodky to znamená že rodí živá mláďata. To ale dělá spousta zvířat tak nevím co je ti proti mysli. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 00:37 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
Mno dobrá tak rodit, ikdyz je mi to coby matce trochu trochu proti mysli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.10.2018 23:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Živorodky se netřou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:12 Žena Hanumana [71] Re: pavel1234
No tak je nech párkrát vytřít a uvidíš jak to vypadá a taky uvidíš co zbude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:08 pavel1234 Re: Hanumana
Z časového důvodu tuhle potravu zajistit nemohu. Nemám na to ani nějaké věci. Živorodky nechám normálně třít a uvidím, co zbyde. U pavích ok je to jiné, dneska jsem našel 16 mladých u rostlin na hladině, takže super. U skalárů moc naděje nevidím. Ale taky díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:06 pavel1234 Re: afc1886
Extra zarostlé to rozhodně nemám ale středně to zasazený mám, budou těch rostlin více. :-) Já ty mečovky chci nějaké zachránit protože bych chtěl další. Přemýšlím nad tím, jestli to v tom akváriu nebude trochu moc. Stejně jednou přijde den, kdy si je budu muset rozmnožit. Ale jinak díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 20:15 Žena Hanumana [71] Re: pavel1234
Nech živorodky přirozené třít a pro skaláry něco ulov v rybníku nebo potoku. Když budeš mít štěstí tak narazila na koretry, blesivce nebo něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 20:12 R Muž afc1886 [14655] Re: pavel1234
Chce to pořádně zarostlé akvárium a někteří prckové se zachrání a ti co to nedokážou skončí jako ta potrava pro skláry, tak jak to stejně chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 20:00 pavel1234 Re: Amatértom
Je tedy venku. Jak poznám čas, že už bude brzo rodit? Všechny věci co jsem napsal včetně toho, že bude stát na místě a nebude se hýbat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 19:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: pavel1234
Podle mě má ještě čas, tím stresováním jí moc nepomáháš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 18:31 pavel1234 – Je tato mečovka těhotná, nevyznám se totiž.
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Rád bych se zeptal, jestli je tato mečovka těhotná a jestli bude v blízké době rodit. Vůbec si nevím rady a chtěl bych si ty mladé nechat jako nové rybky a většinu z nich chci jako jídlo pro skaláry. Pomůžete mi prosím? Má velké břicho, velkou černou skvrnu, bílé bříško ale je moc aktivní. Moc jí nevidím jak leží na místě nebo ně o takového. Do porodničky jsem musel dát ruku aby se nehýbala a bylo to vyfocené dobře.
Díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 19:47 Muž anubinas [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, za jak dlouho bude zhruba rodit tato mečovka???
Prosím, poraďte co nejdřív abych ji mohl odlovit do porodničky, je mi líto ji tam nechávat moc dlouho.!!!!
Bříško má takhle hranaté zhruba tři dny.
Omlouvám se za kvalitu fotek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2018 14:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: andrea
Já bych začal tím, že bych chtěl o dané nádrži vědět co nejvíce. Nejlépe by pomohla prezentace s popisem stávajících podmínek. Ta samice může čekat mimina a nebo taky může trpět nějakou chorobou, třeba infekční vodnatelností, takže i fotka nádrže a dané ryby by mohla něco naznačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 13:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: andrea
Jak často ji krmíš a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 13:44 andrea – množení ryb
pomozte mi prosím.máme už asi 3měsíce samičku živorodku má velký břicho ale vubec nám nemnoží.ale přitom tam máme hrozdně kytek.
byla bych ráda kdyby mi někdo pomohl. děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 18:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: mojmir
Asi brzo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 18:00 mojmir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku vie mi niekto poradit za aku dobu mi porodi gupka?
neviem ci je to as taka dobra foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:27 ktrnstrbv
moc děkuji za pomoc včera jse mi narodil malý tlamovec :) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 07:05 ktrnstrbv
moc děkuji Yirka moc mi to pomohla teď už vím která to je :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2018 16:57 Muž Yirka [9123] Re: ktrnstrbv
Buďto dodej fotky k posouzení nebo se podívej na spousty fotek v atlasu. Jsou na nich i březí samičky.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 16:33 ktrnstrbv
potřebuju pomoct nevím jak rozeznat že samička je těhotná zdá se mi že tu mám dvě ale nevím která z nich je

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2017 13:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Obávám se některá slova budou některé čtenáře natolik trápit, neb jim bude unikat význam, že raději jako fakt vezmou potvrzení, že k porodu může dojít a nebudou to dále zkoumat. Další pak stráví zbytek soboty u encyklopedií a někteří si i dokonce počtou... :-) ...
... ale jinak dobrý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.04.2017 13:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: .... že k oplození samic v zárodečném stádiu při putování v porodních cestách před samotným porodem dojít může....
- :-O ,
- co tohle, sice jsem to sepsal před čtvrt stoletím ,ale významově se to neliší
- opět obecně ,bez rozlišení přiřazení k jednotlivým druhům ryb

- asexuální způsoby reprodukce jsou obvykle založeny na principu kopírování (klonování) samičí DNA do potomstva
- u většiny asexuálně se množících obratlovců se potomstvo vyvíjí z neredukovaného a často neoplozeného vajíčka -umožňuje to mechanismus partenogenetické a gynogenetické reprodukce
- u partenogenetického se klonální pohlavní buňka vyvíjí spontálně a samostatně,
- u gynogenetické je zapotřebí pohlavní partner ,který aktivuje rýhování vajíčka
- ani v jednom případě však nedochází k oplodnění (splynutí spermie s vajíčkem)
- klonální potomstvo proto tvoří výhradně dcery a vzácně mohou vznikat při pravém oplodnění klonálního vajíčka asexuální samci ,ti však bývají často neplodní

- samice tedy bez sexu persistovat mohou

- partenogeneze klonální reprodukce ,vývoj neoplodněného samičího vajíčka bez
účasti samce ,vývoj vajíčka je spouštěn vnějšími faktory prostředí
např. teplotou
- gynogeneze vývoj neoplodněného vajíčka v přítomnosti samce, kde spermie jen
aktivuje vývoj vajíčka a její genom se na vzniku nového jedince
nepodílí
- hybridogeneze hemiklonální reprodukce ,vývoj oplodněného vajíčka v přítomnosti
a za aktivní účasti samce ,kde se genom spermie kombinuje s
genomem vajíčka a vzniká tak F1 hybrid

-je tedy zřejmé, že při způsobu asexuálního rozmnožování ,je oplodnění pouze u hybridogeneze hemiklonální reprodukce
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Nedá se určitě tvrdit, že se všechny samice živorodek rodí již oplodněné. Ale již došlo k případům dokazujícím, že k oplození samic v zárodečném stádiu při putování v porodních cestách před samotným porodem dojít může....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:27 JoKa Re: Maq
Někde jsem četl, že samice živorodek se rodí už oplodněné... Nepamatuji si zdroj, tak snad to někdo uvede na pravou míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
cs.wikipedia.org/…
Je ale fakt, že o živorodkách jsem to nevěděl. Nejznámější příklad jsou komodští varani, kdy díky tomu se mohli šířit i na další ostrovy, protože samice v novém působišti nakladla neoplozená vejce a i tak se z nich vylíhli mladí varani. Pozorovali to tuším i v pražské zoo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:02 Maq Re: LiborSprysl
Hmm, to jsem nevěděl. A jak je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 21:27 zdeno Re: LiborSprysl
Veru môžu stačí si len o nich čo to prečítať tak isto mám 2 samice smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 21:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Tato "specifikace" je velmi zavádějící, ....Mám dvě samice gupek, které dospěly bez přítomnosti samců.....jako by takové samice nemohly rodit... Mohou... a není to nijak překvapivý jev... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 09:56 Maq Re: Gabe
Mám dvě samice gupek, které dospěly bez přítomnosti samců. Když se dobře nažerou, vypadají jako těsně před porodem. Dokonce jim ta břicha "hranatí". Jenom ta tmavá "skvrna březosti" je menší, ale stejně ji mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2017 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gabe
Ani zďaleka. Netreba sledovať brezosť, či brezivosť, ale podmienky, ktoré majú a ak budú výborné, tak oni sa namnožia sami. Potom treba mať vhodné krmivo a miesto, kde ich bude treba umiestňovať. Teda, čo potom s nimi?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178?od=65