Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 16:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: raigo
no možná to bude kvůli tomu že se tam nemají vůbec kam schovat a ostatní potěr sežerou. Mečovky jsou hodně odolný a jako většina živorodek se rozmnožují skoro ve všech podmínkách, ale podle mě tam máš moc málo rostlin a moc ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 16:21 raigo
už mám půl roku mečovky (1 samce + 2 samice)a nemaj mladý co snima je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 16:21 M2K2
Je to Plata skvrnitá,sem úplný začátečník takže mi to přišlo divné hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 12:57 Žena ustavprochore [567] – Re: M2K2
Jaká živorodka? Ale u mladých samiček těch běžných (paví oka, mečovky apod.) to je vcelku normální, případně mohla samice nebo jiné rybky potěr sežrat. Ve zdejším atlasu se lze také ledacos dočíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:38 M2K2
Ahoj,je normální že mi živorodka porodila jen dvě malé??? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:22 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Nejsem si jistá
Fotka k příspěvku Nejsem si jistá, jestli je těhotná. Trošku ztloustla, ale nevím, jestli náhodou není přežraná. Tak jestli mi můžete někdo poradit. díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 15:31 Muž Miras [111] – Re: budik
no nezdá se mi to, možná že je, ale to si ještě počkáš, než bude mít pořádné břicho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 15:17 Muž avast [49] – Re: budik
No, řeknu ti to asi takhle, pokud tam máš samce, tak máš 99% šanci že je těhotná. :) A za jak dlouho ti porodí, tak to ti tady asi nikdo s přesností říct nedokážeme. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 15:00 budik
Fotka k příspěvku tady te druhá fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 14:59 budik
Fotka k příspěvku Zdravím, také bych se zeptal jak je na tom tahle gold molly...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:39 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
tak mne vcera gupka porodila, vsech 20 mladat je mrtvych a ona taky :-( sad... snad priste to bude lepsi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 22:49 Muž Gunguy [2]
Já o prázkách odrodil molly a platu... nějaký bílý váček ta molly měla, já myslel ž už kouká mládě, tak sem ji dal do porodnice ale bylo to az za tyden... nevim, samiscky ty vacky maji vsechny..... no u mne se rodily vzdy odpoledne, a myslim ze porod trval tak 3 hodiny, potom uz jsem se nedopocital, ale nechal jsem ji tam dyl a az potom vyndal do akva a mladata dal do odchovnicky..... ty mlade je lepsi dat do maleho akvaria(mam 5l) mam je tak dva tri tydny a uz jsou skoro velke jako mlade co mne zbylo ve velkem spolecenskem 90l .... tak 1cm skoro

dej jim tam hlavne vzduchovani , a ja mam topitko na 26, protoze jsem zrovna lecil a nechtel jsem jim delat sok, a take rychleji rostou, jestli chces rust jeste zrychlit, dej jim neco mrazeneho masiteho, treba artemii..... ale ja davam vlocky, nechce se mi jim to vyndavat s toho zamrzlyho plata :)

k te umrtnosti, minule jsem mel jedno mrtve asi pred porodem, jedno po porodu, a jedno nevivinute, no a pak asi 30 zdravych a pred tim to byvalo podobne... je to normalni ze neco neni docdelane , nebo ze to umre :) jestli jsou u dna tak chvilku pozoruj a uvidis, ze se pohnou, a kdyz ne , tak to neovlivnis, proste pockej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:36 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
uz jich je asi 20 :-) ... nejspis uz rodit nebude, ale porad se nehybou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:43 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
vim to sem cetl, ale jak dlouho u dna budou ?? prvni se mne narodila zhruba v 16:30 a je jich tam tedka teprve 10 :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:22 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Zkus počkat, nemusí se jednat o potrat, mladé živorodky klesají ke dnu a plní se jim plynový měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:09 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
ahoj...
chcu se zeptat jestli je normani to ze mne gupka porodila (uz asi 7 mladat) a vsechny popadaly na dno a vubec se nehejbou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:47 Muž Gunguy [2]
já mám black molly a už se mi zdála nacpana a na zadku mela biloh tecku, dal jsem ji do porodnicky a mlady byly az za tyden mozna dyl.... k ty vybusny gupce, vim o pripadech kdy umrou na prekrmeni, sice netecou streva ven ale uvnitr prasknou a umrou, no a jestli byla jeste k tomu hodne tehu, tak se mohla rozpárat... chudinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 09:02 JuraS – Re: Kastyn
co živorodky ale mě se teď ve společenském vytřeli terčovci a už mají stádečko neposedných špendlíků na listu..počítám, že zítra odpoledne by je mohli začít vodit po nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:40 Žena Kastyn [0]
Ahoj, nejsem si jistá, jestli jsem to správně vypozorovala, ale rodící rybičce se krmení dávat nemusí a tak maličké rybky by to stejně neměly šanci sežrat. Jak ti tam již někdo radil, může být vločkové, ale na prach rozdrcené a velmi malé množství a častěji, aby se nekazila voda, jestli je máš v nějáké plastové krabičce, nesmí jim tam to žrádlo zůstávat. Přeji ti, aby jsi z nich měla radost, je to úžasný pocit odchovat rybky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 11:45 JuraS – Re: angela
jsem chlap takže rodit nemůžu ale kdyby mě někdo vyrušil u sr...však víš..tak zbytku se nedočká ani za den...v normálně zarostlém akva musí fungovat příroda..tzn..pro ty co to nechápou, že část potomků musí být sežrána aby ti silní měli šanci..proto je mravenců tolik a nás lidí tolik..čím níž je živočich na potravním řetězci tím jednodušší má rozmnožování a tím víc se rodí potomstva...
co jsem tím chtěl říci ? dej rybku z5 do akvárka, dej na hladinu plovoucí kytky a nebudeš stačit malé prcky počítat..jen abys za pár měsíců nehořekovala jak máš plné akva a co s nimi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 11:26 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
chcu se zeptat tedka by mne mela behem par dni rodit gupka... vsechno je v pohode az na to ze sem byl na dovolena a kdyz sem prijel dom tak uz byla tehotna, ale nejaka rybka ji otrhala trochu plouvicku :-O. Je uz v jinym AQ ale plave trochu pomaleji nez ostatni zivorodky :-| uz se mne parkrat stalo ze rybky mely otrhany ploutve, ale pak jim zas dorostly. Nebude to necemu vadit kdyz je tehotna ?? Ja si myslim ze by to nicemu nemelo vadit a ze ji snad zas doroste... ano Co si o tom myslite vy ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:14 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
neboj se ;-) cetl sem tady ze je to tehotenska skvrna, kdyz sestoupne az k ritni plouvi tak by mela rodit, ja tedka cekam az ji sestoupne uplne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:14 angela
Moc děkuju, tak snad to nějak zvládnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:10 Muž Sewer [99] – Re: angela
Jak píše DaNiEl ano . Můžeš je krmit na prach rozdrcenými vločkami. Dnes ne ;-)
Jinak z vlastní zkušenosti vím, že porod může trvat několik minut, ale i několik hodin, takže jí dej čas do zítřka.
Tak ať to holka zvládne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:06 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
taky cekam behem kadzych par dni mlady a ve zverimexu mne doporucili prachovy krmivo, ale jestli nemas tak muzes rozdrtit vlockovy na uplne drobny... cetl jsem, ze to ze polehavaji u dna je normalni. Nemaji jeste naplnenej plynovej mechyr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:57 angela
No teď se narodilo další a vypadá živě, vždycky trochu poplave a pak je u dna,ale ploutvičkami hýbe, tak snad to bude dobrý. Jen nevím jak dlouho to bude ještě trvat, kolik jich mám čekat a čím je mám nakrmit? Žádné to krmení junior ani baby nemám. Budou jíst to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:52 Muž Sewer [99]
A malé rybičky se již mrtvé narodili nebo umřeli ihned po porodu?
Mě když rodila Gold Molla, tak měla u řitného otvoru taky jakýsi "váček", ale byl bílý... Měla ho tam pak ještě několik dní. Její mladé už mají skoro 3 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:49 angela
To já bych ráda, ale ta mrcha se nechce otočit a z boku ani z vrchu tu fotku neudělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:47 angela
Fotka k příspěvku To je ten mrtvý maličký...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:47 Muž Sewer [99]
Když já právě myslel vyfotit ten "krvavý váček". Je možné, že je rybka poraněná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:46 angela
Fotka k příspěvku No víc asi nesvedu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:36 Muž Sewer [99]
Máš možnost to vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:25 angela
Tak teď opět jednu vyprskla, ale mrtvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:10 angela – Komplikace při porodu živorodky
Dobrý den,
chci se zeptat, mám relativně pestře osázené akvárium a asi před hodinou sem si všimla, že mi rodí žlutá živorodka, jelikož mám porodničku teprve objednanou, tak sem odělala pár dírek do plastové krabičky a rybičku do ní vložila a nechávám je v akváriu. Jednu malou už stihla porodit ve velkém, ale od té doby nic. Má u zadní ploutvičky takový krvavý vaček. Je to normální? Nemám zkušenosti. A jak dlouho asi taková rybičky rodí? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 22:31 paul
já bych řekl že na toto téma už se tu diskutoval hodněkrát a je tu dost takovýchto for stačí jenhledat neakládejte sto for o stejném problému díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:52 Muž Miras [111] – Re: sajfrdík
trpělivost přináší růže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:26 Muž sajfrdík [14]
mě se vůbec black molly vůbec nechtěj množit.a to mam samce a samici!!! :-D poraďte jak na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 15:30 Muž karelpavel [18] – Re: gaume
a nebo za rok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 13:53 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Jika424
srovnej moznou brezi samici s ostatnima samicema (pred krmenim). jen doufam, ze nejsou brezi vsechny :-) je to docela dobre poznat, jen se u nich neda uplne odhadnout, jestli budou rodit zitra nebo za tyden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 06:29 Muž karelpavel [18] – Re: Jika424
No, tam se to hůř pozná, oni jsou furt natlakované palec je to těžký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 19:27 Jika424
prsím pošlete mi nekdo obrázek březé gold molly newím totiý jestli moje rybka je těhotná nebo není

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:42 Muž Miras [111] – Re: pibor
jj, zkus udělat lepší foto a pak se dá o něčem mluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:38 Muž voko [9] - Živorodky
A z té fotky to nejde poznat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:35 Muž Gunguy [2]
Když máš od živorodky( plata, molla, mecovka, nebo gupka) samce i samici, je jiste ze ti ta samice porodi......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:29 Muž pibor [9] - Parmičky – ballon molly
Fotka k příspěvku Dobrý den mohu se zeotat jestli moje ballon molly je těhotná
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:31 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: adis
mrkni se na forum o rozmnozovani gupek, tam jsou fotky porodnicek, ktery nejsou tak ukrutny jako ty, co se prodavaji. v ni muzes mit rybku klidne par dni, nez porodi. kdyz das do porodnicky hodne rostlin, tak se maly schovaji. jinak se nediv, ze o ne prijdes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: adis
Ahoj. Ja som si kedysi odchovávala mečovky a teraz aj Black Molly a gupky. Brezosť trvá cca 3 - 4 týždne. Konkrétne mečovka je schopná porodiť na jedno oplodnenie až 3 krát. A to netrepem. Mala som párik, samec mi uhynul a iného som už nemala. A samica porodila potom ešte tri krát. Dosť ma to prekvapilo, ale potom som to aj niekde čítala. Ak môžem poradiť, od posledného pôrodu (napíš si kedy bol) počkaj také 3 týždne a potom ju izoluj do menšej nádrže s jemnými rastlinkami, alebo odchovničky a čakaj. Priprav sa aj na to, že si vlastné mladé môže niekedy aj požrať. Preto sú vhodné tie rastlinky ako úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:34 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: adis
Pohlidej si tu rybku treba dva nebo tri porody jeste a potom si to napis a uvidis jak dlouho ji trva nez rodi znovu.samozrejme ji dej nejakou rezervu a hod ji do porodnicky o par dni driv.Ja treba chovam mecovky a budto je necham ve velke spolecne nadrzi kde jsou jen ty mecovky treba dva chovny pary a pod nema mam javsky mech a nebo je mam v jinych akvariich kde mam vypocitano kdy tak zhruba rodi tak si to jen pohlidam a odlovim ji.Kdyz uz to trochu znas tak uz si ani nemusis hlidat datum a vidis to na ni sam kdy bude rodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:44 adis
hmm.. porodnicu mam spravenu aj ja ale nemozem mat v nej rybku tyzden....
a ze stlstne ...hmm.. treba nejak urcit ten termin :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:40 Muž janmacu [18]
u moli je vidět,když má mladý,děsně stloustne
X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178?od=551