Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.03.2014 23:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: misa
U živorodek jsou samice těhotný prakticky pořád. Ihned po porodu nastává další těhotenství atd. Rodí furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:38 misa Re: patamatix
Tak to se muzu pomalu zacit tesit na mlady potlesk stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:30 Muž patamatix [408] Re: misa
Oni si jak říkáš namlouvají,pořád ;-) Nemají nikdy dost i když jsou samice plné mladých ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:26 misa
Tak si tady procitam ruzne diskuse a mam dotaz. Když samecek oždibuje samičce zadeček znamena to ,že samička čeká mladý nebo si ji může namlouvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 16:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: misa
Odpověděl jsem ti tady - rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov
Příště to piš jenom do jednoho tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 16:03 misa
Fotka k příspěvku Prosim za jak dlouho bude cekat mlady? Pry je v ocekavani ale vubec se nevyznam
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:42 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: VitaValke
Fotka k příspěvku tak jí to trvalo přesně měsíc a dnes se nám narodily malý Endlerky, u porodu jsem napočítal 11 rybiček, kolik jich bylo předtím nebo po tom netuším ale asi o moc víc asi ne :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:05 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Andy3
I přes to, že jsou na těchto stránkách odborníci, nemyslím si, že jsou zde jasnovědci, kteří by věděli, jestli tvoje Molly je na začátku porodního procesu nebo na jeho konci. Tebou uvedené údaje, že jsi včera nebyla doma a dneska v průběhu dne jsi našla jedno malé mollátko nám vůbec nic neřekne o tom, v jaké fázi se máma Molly nachází. Přece jen je to tvoje akvárko a tak máš třeba odpozorováno, jak moc ta Molly byla nafouklá když jsi ji viděla naposledy oproti dnešku ... Nenapadá mě nic, co ti poradit. Snad jen čekat a pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:37 Andy3 – Živorodky - Černá Molly
Prosím o radu, jak dlouho trvá porod u živorodek. Včera jsme nebyly celý den doma a přijely až večer a rybkám jsem dala krmení a začala lítat kolem dětí. Dnes jsem ráno nakrmila, počkala tak 2h a pak začala s výměnou 1/3 vody. Po doplnění čisté vody jsem si na chvíli sedla pře akvárko a po chvíli zjistila že mi u hladiny něco plave (první reakce bylo "co to tam mám za bordel??" najednou jsem zjistila, že je to mimino od Molly (mám jí cca 14 dní) takže jsem nečekala mimina, hned jsem nachystala druhé akvárko o mimino odlovila. Takže teď nevím jestli teprve začala rodit a já u toho měnila vodu hmm a nebo porodila už včera a tohle jediné přežilo. Je to už přes 2hod co jsem ho odlovila a nikde nic nového. Molly se mi zdá pořád stejně veliká.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:46 Žena Turbínka [2558] Re: VitaValke
Bylo by to hezký, ale taky budeš mít v nádrži docela přerybněno, pořád endlerky jsou živorodky a co je živorodé dělá 2x tolik bordelu. Já sama mám stejná počet endlerek v 2x tak velké nádrži a prcky dávám do odchovny hned jak je to možné. Chce to potom neflákat údržbu a dělat ji častěji klidně 2 - 3 týdně :-) A ta rybka má ještě čas, dva týdny určitě ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VitaValke
Gravidita trvá přibližně 25 dní, ale na samici není příliš vidět ,
až se začne hodně stranit v kytkách , přišel čas ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:33 Muž VitaValke [8] - Malawi – Endlerka
Fotka k příspěvku určitě nechci dělat velkochovy ale kdyby něco přežilo, bylo by to hezký, jsou to mladý rybky a bude to asi její první porod. Zkoušel jsem to vyfotit zhora ale bez blesku jen rozmazáno a s bleskem neni vidět nic, ještě jednu možná trochu lepší přes sklo jsem zkusil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:43 Žena Turbínka [2558] Re: VitaValke
Ten porod bych viděla tak okolo 14 dnů až 3 týdnů (ta fotka nic moc, lepší by byla zhora). Dle stáří může mít buď málo prcků okolo 10 nebo více prcků. A jak je psáno níže, pokud nevíš co s malýma rybkama a nechceš je odchovávat, nech je ve společenským ať si ostatní zobnou, pokud je to dost zarostlé endlerky nechají svoje mladé být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:31 Muž patamatix [408] Re: VitaValke
Pokud nemáš zajištěn odbyt rybek,tak bych to nechal na přírodě.Živorodky se množí často a co pak s nimi ? ;-) Přežije nejsilnější ano (neboj něco by mělo zbýt) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:15 Muž VitaValke [8] - Malawi – Endlerka
Fotka k příspěvku zdravím, mám v akva Endlerky cca 14 dní a jedna samička má bříško už tak týden trošku větší, můžu čekat mladý a kdy zhruba? jsou ve společném akva s Daniema, bylo by lepší ji přelovit? nádrž je středně zarostlá včetně úkrytu a jemnolistých rostlin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 04:39 Javiki
Paví oka zbožňuji a to pro jejich nejednotvárnost. Samozřejmě, nějaké se narodí, některá odejdou, ale jsou to prostě krásný rybičky, každá jinak zbarvená. Nezaobíráme se nějakým šlechtěním barev, přesto máme samečka (narozeného) a je nádherný, zbarvený duhově a jak to napsat - jakoby výška jeho ocasu je cca jako šířka jeho těla, takže vypadá skoro jako "bettyna" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 04:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: patamatix
patamatix napsal: No množení Gupek,není o kvalitě akvária ani zkušenost akvaristy,...
Je vidět, že málo čtete dotazy nešťastných "akvaristů" na téma oka...takže bych byl trochu opatrný se svými soudy. Šlechtěná oka si své žádají!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:25 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: patamatix
Nie, ja som nemal na mysli živorodky, ale začínajúcich "chovateľov" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:08 JoKa Re: patamatix
Taky ne vždy, znám dost neživorodých ryb, které se množí velmi ochotně. A i některé, které se množí, i (nebo možná hlavně) když nechceme... ;-)
Ale s myšlenkou souhlasím... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.02.2014 20:51 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
No množení Gupek,není o kvalitě akvária ani zkušenost akvaristy,ty se budou množit i bez nás a v jakékoliv louži :) EDIT: Když se daří někomu množit jiné ryby než živorodky,tak to už je o něčem jiném ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Prečo množenie je vždy hlavnejším záujmom ako vhodné podmienky v akváriu a v odchovnej nádrži?? Toto ja zrejme nepochopím nikdy coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2014 20:16 Muž patamatix [408]
Gupky se množí pořád :-D Nedávám žádné speciální krmivo,poradí si s tím co dávám velkým. Nikam to nepřelovuji oni si poradí někde se schovají a pokud ti všechny nepřežijí,tak jen dobře za chvíli by jsi nevěděl co s nima. :) Nedělej nic příroda si poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 19:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: didi
Já mam akva s gupkama a roděj neustále. Nemam specialní krmivo pro potěr a rostou jak z vody :-) Neodděluju je z akva do odchovny, nechávám je, tam kde jsou. Záleží, s jakýma jsou rybkama a třeba platy, mečovky, molly určitě s potěrem zahýbou víc než Gupky. Jinak prodávaj jemné krmivo pro potěr a nebo se muže nechat vylíhnout artemka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:38 didi – čim krmit
dobrej, mam živorodku která je před porodem,dal jsem jí zvlášt do akrvaria a tak se chci zeptat jaký je postup až porodí a čím nebo jestli vůbec se mladata krmí. Jde o náš první porod a nerad bych neco zkazil. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:57 kaca – mecovka
Fotka k příspěvku chci zeptat za jak dlouho mi tak porodi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 21:34 Muž Pepino78 [49] Re: Allu
Podle popisu ji ze zadečku leze h...o, tipuju. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:21 Allu – Živorodka porod
Dobrý den, mám dotas začínám s chovem ryb. Mám v akvárku živorodku "paví očko" á velké bříško a ze zadečku jí lezou ven černé úzké jako by provázky tak jsem jí dala do samostatného akvárka. Nevím co jí to leze od zadečku. Mohl by mě prosím někdo poradit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 14:33 Žena TerezaP [5] Re: RBeil
dám jí do ochodvničky a až porodí tak jí odlovim z5 do akva.. jelikož mám teď v odchovničce 2 malé z prvního vrhu, udělala jsem v akva porodničku a pak ty malé přemístím do odchovničky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 13:49 Muž RBeil [174] Re: TerezaP
jak ty to děláš v té tvoji odchovničce ? dáš tam těhotnou samičku a až odrodí tak ji dáš pryč nebo ji tam necháš ? Já to dělám tak že rodí v akva se všema rybama a jak uvidím nějake mimi plavat u hladiny nebo někde tak je odlovuju do odchovničky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 13:35 Žena TerezaP [5]
já jí právě teď chci dát do porodničky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 13:19 Muž RBeil [174] Re: TerezaP
Je to možné. Samice dokáže udržet spermie samečka i na někohlik vrhů. Mohla vrhout malou část a teď se ji tvoří další a pořád do kolečka :-) Moje gupka má bříško hranaté skoro pořád a taky se skoro každý den objevují noví a noví potomci :) a že by byla tak vykrmená to fakt není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 11:42 Žena TerezaP [5]
Zdravím, mám živorodku a ta porodila 11.9. dnes už má zase velké hranaté bříško, je možné, že v nejbližší době bude rodit znova? Třeba už za týden?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 15:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: TerezaP
Je dost připláclá, ale vypadá prázdná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 15:29 Žena TerezaP [5] Re: TerezaP
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 15:16 Žena TerezaP [5] Re: LiborSprysl
a jak to poznám, že v sobě ještě nějaký má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 14:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: TerezaP
Je to možné...samozřejmě, že je mohla požrat. Ale podstatné je, že se mladé šlechtěných ok či mečovek sypou klidně i více než 24 hodin...U divokých je to rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 14:19 Žena TerezaP [5] Re: LiborSprysl
je možné, že jsem jí třeba odlovila moc brzo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 14:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Záleží na tom, jaké to jsou živorodky. Některé živorodky rodí dokonce jen po 1ks, většina ale rodí 10 a více (třeba i 50) mladých.

coze smich A která živorodka rodí jen jedno mladé? hop
Jinak jsou takové které rodí mladých i 150...i 200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TerezaP
No, není se moc čemu divit. Máš tam příliš mnoho ryb a pro většinu z nich je to příliš malé akvárium. Proto je tam asi dost napjatá atmosféra a rybky útočí i na to, čeho by si v přiměřeně velkém a zarybněném akváriu ani nevšimly. Přidáním dalších gupek se to jen zhorší, protože gupky jsou navíc velcí producenti odpadních látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:11 Žena TerezaP [5] Re: malyLibor
no právě, že oni jsou dost agresivní, jednou jsem k nim dala Živorodky Wing. (jsou poměrně malé) a samečci neskončili dobře :( proto chci, aby vyrostli co nejvíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TerezaP
Můžeš... jen mi přijde zbytečné nechávat ty malé tak dlouho v té odchovničce. Za 3-4 týdny budou dostatečně velké a hbité, aby mohly být ve společném akvárku s dospělými. Ale když teď koukám na to tvé akvárko, tak je možná raději nech v té odchovničce o něco déle, přeci jen máš v akvárku pár rybek, které by si i na měsíčních gupkách mohly smlsnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:00 Žena TerezaP [5] Re: malyLibor
ještě mám takový dotaz, když za pár týdnů zjistím, že samička bude opět rodit, můžu jí dát do té odchovničky k těm co se narodili teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 12:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TerezaP
Záleží na tom, jaké to jsou živorodky. Některé živorodky rodí dokonce jen po 1ks, většina ale rodí 10 a více (třeba i 50) mladých.
Edit: Koukám, že máš živorodku duhovou (Poecilia reticulata). U tohoto druhu samička většinou mívá více mladých. Mladé samičky mívají někdy mladých méně, ale především, samice je velký predátor a své mladé ráda loví. Pokud jsou pomalejší, skončí po porodu často pro mámu jako svačina. Pokuc bys tomu chtěla zabránit, chce to do porodničky víc rostlin podobných jako Ceratophyllum demersum nebo jiné jemnolisté rostliny. Na druhou stranu to vem tak - pokud z každého vrhu budeš mít 3 mladé, za rok máš od jedné samičky 36 mladých - a za chvíli ve tvém akvárku nebude k hnutí, protože i ty mladé se za 3-4 měsíce už budou rozmnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 11:36 Žena TerezaP [5]
zdravím, dneska se mi v odchovničce narodili živorodky, jen jsem se divila, že jsou jen 3.. mohla je ta samička třeba nějaký sežrat? nemám s tím zatím zkušenosti, ale myslela jsem, že jich bude víc. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 17:16 Muž RBeil [174] Re: kiki
Záleží čím a jak často je krmíš->podle toho pomaleji či rychleji rostou, po těch 4-5 týdnech se to dá poznat, už jako malé takové víc černé nebo víc zbarvené jsou pravděpodobně samci z mých zkušeností...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 13:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: moncajss
Dvě mrtvé mláďata neřeš, to se prostě stane. Mohly se narodit další, ale hned byly sežrány po porodu, taktéž nic neobvyklého. Pokud se bavíme o mladých v nádrži, kterou prezentuješ, tak k přežití nově narozených je potřeba hustě zarostlá nádrž aby se měly kde schovat před ostatníma žravýma obyvatelama, což se o tvém akvárku nedá říct, že je hustě zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 14:28 Muž VVV [0] Re: moncajss
Jedno mlade nemusis resit, za chvili prijdou dalsi a nebudes vedet co s nima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 21:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: moncajss
a nesežrala je mezi tím, vubec nevíme ale v jaké situaci víc to popis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 20:17 Žena moncajss [4] – ..
dobrý den chtěla by se zeptat co mám dělat když mi samička gold molly porodila už 2x jen jedno mladé, které bylo mrtvé :(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178?od=201