Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 14:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: xx
Měním cca 2-3 litry, nechávám ji odstát u radiátoru, aby nebyla studená. Růžkatec jsem měla, ale sežraly ho a v akvaristice teď kytky moc neměli, že je neobjednávali kvůli mrazům. Budu se tam muset dojít podívat, jestli už tam něco budou mít.
Tak holt počkám ještě pár dní, než zase začnu znova plašit, že ještě nerodí :-)
Děkuju a hezký den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:14 xx Re: ivaha
Voda se musí měnit opatrně. Častěji ano, ale po malých dávkách a s teplotou při tom nehýbat.

Já je nechávám v akváriu s ostatními rybami, samice mají možnost se schovat do plovoucího růžkatce a tam v klidu porodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 14:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: xx
Já si právě myslím, že tamta je porodila asi brzo. No a nebo těch 9 uhynulo až po porodu než jsem je ráno našla. Nechci tuhle nechávat porodit ve velkém akváriu, mám o ní strach. Samičky už máme jen tyto 2, zbytek jsou kluci (manžel jich přinesl domů 10, ale ty rybky byly tehdy ještě hodně mladé, protože kluci se z většiny z nich ukázali až po čase). Mám totiž obavy, že té první, která porodila ve velkém akva, ostatní ryby ublížily, nerada bych přišla i o tu. A v tom malém vodu přece musím měnit častějš, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 13:28 xx Re: ivaha
Výměna vody za čerstvou a pohyb teploty směrem nahoru vyvolá porod. Pokud neměla ryba mláďata dost vyvinutá tak to vyvolalo potrat. S vodou a teplotou by se u samic živorodek před porodem nemělo hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 13:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: xx
Měním jim v tom malém část vody přibližně po třech dnech. Teplota tam bude určitě jiná, ve velkém je 25°C, ale v tom malém nemám topení, tak jsem nad to postavila lampičku - při svícení tam bude trošku tepleji, ale na noc samozřejmě zhasínám, tak se to ochladí. Jinak tam je dostatek rostlin (egeria najas - i jako plovoucí, mechová koule a nějaká travička), malý molitanový filtr napojený na motůrek od vzduchování (původně z velkého akvárka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 13:18 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
jj, mám ji v tom malém akvárku. Ona ta, která porodila první, byla dost malá, o hodně menší než tato, tak myslím, že je asi nedonosila a že se živé narodily jen ty tři (z nichž už je na světě jen jedno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:30 xx Re: ivaha
Neměnila jsi těsně před "porodem" vodu v akváriu nebo porodničce za novou? Neměla vyšší teplotu než původní voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 11:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ivaha
Každou chvíli to může přijít. Máš ji taky v té porodničce? Nějaké procento úmrtnosti je vždycky, proto se jich taky rodí tolik, ale že by přežilo jenom jedno... Asi špatná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 08:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny – black molly
Měla jsem 3 samičky black molly a cca před 6 týdny jsem našla ve velkém akváriu 1 mrtvou a plavat jedno miminko (které teda posléze někdo z osazenstva sežral). Zdály se mi ty 2 zbylé tlusté, tak jsem jim koupila malé 12l akvárko jako porodnici. Ta menší porodila 20.2. - to ráno jsem našla 9 mrtvých malých a 3 živé, z těch přežilo jedno a má se k světu. Ta velká je už teď jak koule a pořád nic, zdá se mi to už dlouho, je už skoro 5 týdnů v izolaci :-( Takhle tlustá snad nemůže být jen vyžraná, u prdky má bílej puntík (to ta druhá měla taky a po porodu jí zmizel), tak si říkám, kdy to asi konečně může přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:19 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stendli
me se rodí každy tyden :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Stendli
No vidiš, šikula. Tak si tento stav zapamatuj pro příště :-) Hned jak dorodí, tak mamču zase odlov zpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:08 Stendli – Gold Molly
Pánové nebudete tomu věřit, ale akorát mi začala rodit. Pro jistotu sem ji odchytl a ona hned začala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:04 Stendli – Gold Molly
Pracuji na fotce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Stendli
Chtělo by to fotku, podle toho, že napíšeš, že je nafouklá se to nedá poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Afim
Od sexuálního aktu bych je čekal tak kolem 4 týdnů, ale jestli se k sobě neměli a ještě se jeden o druhého nijak neucházely, tak není důvod čekat. Tato doba se odvíjí od oplození, ne od koupení.

Stendli, dej fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:07 Afim
Ahoj, koupila jsem si paví očka 3 samičky a 1 samečka, ale už je mám 4-5 týdnů a pořád nemají žádné mladé ať se koukám jak se koukám.Je to normální?Myslela jsem, že mají mláďata nejpozději do 3 týdnů.Děkuji za všechny odpovědi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:04 Stendli – Gold Molly
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, za jak dlouho můžu čekat malé od GOLD Molly, když už je hodně nafouklá několik dní. Jestli už ji mám odlovit do oddělené nádrže nebo ještě chvilku počkat. Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 18:46 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja bab jen black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 18:33 marianko – Gold molly
Konecne som sa dockal skoro po 2mesiacoch sa mi v noci narodilo asi 60gold molly. ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lila1
No vidíš, přirozená regulace a navíc krmení co skoro nic nestojí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2012 10:17 Žena Lila1 [31] Re: LiborSprysl
Libore, to je právě to. V tom akvárku jsou mláďata, která odlovena nebyla (pár starších mám v 9 l pro známou - odlovené), a narodila se přímo tam. Samičky neodlovuji už vůbec. Když se rozplavou (rok se to žádnému nepovedlo), zamíří do filtru, a tam si plavou. Ale doteď, co máme "Modrého" (Cichlidka ramirez), tak se do filtru žádné nedostalo. Naposledy se to povedlo dvěma vrhům! Samozřejmě, ne celým. Tak jsem si říkala, jestli prostě nebylo těch mláďat moc, samičky gupek jsou hodně, ale hodně veliké.

Nekrmit - ano, zhruba týden nekrmím Modrýho nitěnkama, a světe div se, dnes ráno zmizelo pár gupáčat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 08:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lila1
smich stačí neodlovovat mláďata, ani samičky před porodem, méně krmit a je po problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 18:30 Roman
Děkuju všem za rady zkusím to.Pak se zas ozvu.Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 17:33 R Muž romant [27987] Re: Roman
Před tím, než je tam dáš(ty rybky), to akvárko nech normálně fungovat alespoň týden, déle bude lépe. Dej tam nějakýho živočicha, třeba šneka, nějakou plevelnou rostlinu, třeba i plovoučku a dej možnost nitrifikačním bakteriím aby se tam zabydlely a až tam dáš tu drobotinu, tak jim měň často vodu a krm vícekrát denně v menších dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 17:24 Žena Lila1 [31] Re: Roman
Mám také malé akva (9 litrů-v prezentaci neuvedeno, vypadá strašně, nejde ani nafotit, by se všichni polekali). Nemám v něm topítko, ani bublifuk, ani filtr, jen vodu a dno. Občas dolévám sklenicí vody rovnou z kohoutku, neb voda se tam rychle odpařuje). Malé jsem v něm odchovala, teď mi plavou v akvárku, některé mám už dva roky, jsou pěkně veliké, zvláště samičky se vydařily. Krmila jsem vločkami rozdrcenými mezi prsty na prach. Mám opačný problém, nevím co s mláďaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 17:16 Roman Re: Zoidik
I to jsem zkoušel mam vlastni vrt takže bez chloru. Měl jsem tam mech špatne, bez mechu taky špatně,už jsem z toho blázen. zkoušel jsem to i s filtrem nebo jenom s bublifukem.Je divný,že mám vedle druhé akvárium s mechem a samicema a tam malý zatím žijou.Když začaly rybičky umírat,tak jsem jich šest slovil a dal jsem je k samicím a tam vydrželi dodneška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:42 Muž Miras [111] Re: Roman
co vzduchování v těch 10 litrech, proč to děláš pokaždé, dej tam bublifuk a nech tam tu vodu, jen za občasné výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Roman
Ja si dal do porodničky cca 25 mladých pavích ok a přelovil jsem jich 12 do velkého, ale to jsem tři týdny přes vánoce na akvárka ani nesáhnul. Dva dny a hned úmrtí to je hodně divné. V tom desetilitrovým měníš vodu? Nenapouštěj ho celé z akvárka, ale půlku dej vodu čerstvou, nebo celé napust čerstvou. Takto jsem to udělal posledně a mladé ryby na to neřekly ani popel a vesele si plavou. Rostliny máš v tom mlaém akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:04 Roman Re: Zoidik
Ahoj, když se narodí, tak naliju vodu asi do 10-ti litrovýho akvárka, kam po vytření dám rybičky. Vodu beru z velkýho akvárka a do dvou dnů uhynou. Tak už nevím, co mám dělat. Každý píše, co se ptám, že je to bez problémů, že vydrží skoro všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:00 Roman – Živorodky
Ahoj, když se narodí, tak naliju vodu asi do 10-ti litrovýho akvárka, kam po vytření dám rybičky. Vodu beru z velkýho akvárka a do dvou dnů uhynou. Tak už nevím, co mám dělat. Každý píše, co se ptám, že je to bez problémů, že vydrží skoro všechno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 09:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ROMAN
Já malé krmím pokud možno téměř na prach rozdrcenýma vločkama v samostatném akvárku a daří se. Paví očka že hynou? Jak jsi na tom s vodou? Jak často ji měníš?

Nepiš CAPSEM!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 05:59 Muž Miras [111] Re: ROMAN
tak jako krmivo snad jen ty vločky, lepší by bylo nějaké MIKRO. Jaké akvárium...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 00:43 ROMAN – ŽIVORODKY
AHOJ,POTŘEBOVAL BYCH PORADIT.MÁM PAVÍ OČKA A RODÍ SE JIM MALÉ,JSEM ZAČÁTEČNÍK.MAJÍ VŽDY OKOLO 20KS A VŽDY DO DVOU DNŮ UHYNOU.MAJÍ SAMOSTATNÉ AKVARIUM,TOPÍTKO,VZDUCH,KRMIVO-ARTEMII,MRAŽENOU SMĚS,DRCENÉ VLOČKY.PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Alkestis
Máš možnost jiného akvárka kam bys ji dal samostatně? Věř tomu, že by to nebylo pár hodin, ale pár minut ve společenské nádrži. Mě ve společnýmpřežije max pět kousků a dospělosti se dožije tak jeden maximálně dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 20:45 Žena Alkestis [9] – ???
Prave, ze bricho ma stale stejne jako predtim. Bez nejmensi zmeny a bluemonster... ne nemyslim si, ze by behem par hodin sezrali rodice napr. 20 malych nehlede nato, ze tam maj plavune aby se mohli schovat i pred rodici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 20:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Alkestis
klidně může rodit i po částech, ale jestli měla velké bříško a teď už ho má malé, tak se jich narodilo hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 20:36 JagerMaister
mladé môžu pojesť aj rodičia ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 20:33 Žena Alkestis [9] – ???
Ahoj, jsem uplnej zacatecnik... prosimvas zivorodka rodi najednou a nebo postupne? Mam ted v akvu tri prtata a prijde mi to jako dost malo na to, ze vsichni pisou jak se to rodi po desitkach. Ale v akvu nejni nikdo kdo by to zral ve velkym. Jsou tam jen rodice a jeden mrnavej thorokat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 19:11 jendaskapuci Re: romant
Díky mooc,tak to znamená že máme těhotné dvě samičky:) paráda.Do porodničky je dávat nebudem místa na ukrytí mají dost. jinak ty Romane jsi nějaký zkušený akvarista koukám :) je to jen dobře aspoň mi má kdo radit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2012 19:03 Muž snehulda007 [850] Re: jendaskapuci
4ernej flíček. Třeba u plat je dobře vidět. Jinak já samičky před porodem nepřelovuju,pokud je v aq dost úkrytů tak se mladý o sebe dokážou postarat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 19:01 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Bude vypadat nějak takhle rybicky.net/k/forum/334554.jpg
Chce to odsledovat a když si samička začne hledat nějaký klidnější místo, tak její čas přichází a to je ta nejlepší doba, dát jí do porodničky. Vzhledem k tomu, že jsou těhule permanentně, tak za velmi krátkej čas to člověk dokáže dobře odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 18:59 jendaskapuci Re: snehulda007
ta skvrna vypadá jak ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 18:57 Muž snehulda007 [850] Re: jendaskapuci
výrazně se jí zvětší bříško a u řitní ploutve má výraznou skvrnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 18:51 jendaskapuci – paví očka-těhotenství:D
Zdravím,jak poznám že samice rodí nebo brzy bude mít čas porodu a taky jak poznám že je těhotná?:) abych ji stačila brzo odstavit do porodničky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 16:50 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: MArtinHH
dej sem lepši fotku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 16:45 MArtinHH – Těhotenství
Fotka k příspěvku chtel bych se zeptat jestli je tato rybka tehotna a co mam delat :-) . Předem dekuji ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 16:21 JagerMaister Re: Rostislav84
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 16:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Rostislav84
Většinou to nechávám na přírodě ale když už, tak použiju 8 litrové akvárko a nechám porodit buď tady, nebo ve velkém a čajovým síťkem přelovuju do toho malého kde nechám dorůst do nějaké slušné velikosti a přelovuju zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 16:07 Muž Rostislav84 [1] – Jaké typi na porodničky?
Zdravim lidi.
Rád bych se zeptal jaké máte skušenosti s porodničkami?Máte nějaké kupované nebo snad vlastní vyroby?Co by ste mi doporučily a popřipadně bych ocenil i nějaké foto.Děkuji a přeji hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:17 Muž honzaprouza77 [18]
už předtím než jsem odjel měla vřicho, jak stodolu, tak se mamky ptám:neporodila uz mecovka? Jak vipadá? :) Takže takhle to je, ale je pravděpodobné, že porodí, nebo už porodila

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178?od=401