Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2023 13:35 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Alesak83
Nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2023 12:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Mám pávčata s CO2 více jak 2 desetiletí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2023 11:36 Muž Alesak83 [0] – Živorodky a CO2
Ahoj, pokud vím většina živorodek preferuje tvrdou vodu - lze tedy chovat živorodky i v akváriu kde člověk "rostlinkaří" a přidává CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2023 14:26 Muž RAP [1549] Re: Majka85
Pokud tu porodničku chceš mermomocí používat dej tam nějaké rostlinky. Samička pak nebude tolik stresovaná.
Jinak souhlasím s Václavem!
Mimo to, v zarostlém společenském akváriu probíhá "přirozený" výběr mláďat, tak přežijí ta nejschopnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2023 11:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Majka85
Porodničky to je jen jeden velký stres a může dojít k předčasnému porodu. Živorodky se množí, co měsíc a většinou stačí dobře zarostlé akvárium a pak je problém kam s nimi. Porodničku vraťte nebo vyhoďte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2023 11:29 Majka85 – Živorodky odchov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem naprostý amatér v akvaristice vše se učím akvarium mam od začátku prosince 60l rostliny vzduchovani filtr test vody naprosto v pořádku a ted k mému dotazu. Mam Živorodky a pani v akvaristice mi řekla že tato viz foto je březí a ze cca do 2 týdnů porodi živé rybky a pokud je chci odchovat mam si pořídit porodničku. Vše zakoupeno rybka měla velke briško viditelnou černou skvrnu ale teď z ni v porodničce nepadaji rybky nýbrž růžové nitky může se jednat o potrat nebo nějakou nemoc. Ostatni jsou v pohodě :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 06:08 Muž Rybar [-29] Re: RAP
Tam nic takového nepsala byla jasně položená otázka . Ohledně teploty v akváriu a změny pohlaví. Pokud jsou ryby 2 měsíce spolu , tak by tam problém neměl nastat . Tak ,jak píšeš , že nádrž nemá dostatek úkrytu nebo květin to je pravda. Na druhou stranu ,kdyby tam byly mladé ,tak by tam vždy malé množství zůstalo. Jí jde asi o to ty ryby spárovat. To byl záměr jejího nákupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2023 20:13 Muž RAP [1549] Re: Rybar
Darklin se domnívá, že má 2samce od 2druhů. Při absenci samic hrozí útoky silnějšího samce na slabšího daleko víc.
Neptala, ale je dobré na to upozornit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 14:22 Muž Rybar [-29] Re: Sha
Bylo napsáno , že má alfa samce ? Pokud se jedná o chov živorodek , které mají od 5-140 mladých budeš řešit jednoho samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 13:56 Muž Sha [500] Re: Rybar
Jste toho názoru, že pokud bude mít alfasamec více terčů stát se to nemůže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 13:52 Muž Rybar [-29] Re: vaclav
Jasně napsáno, že má 4 samce. Tak tohle by jí hrozit nemělo ,ale na to se neptala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 10:16 Muž RAP [1549] Re: Darklin
Pokud se jedná o tuto nádrž rybicky.net/nadrze/33737 , tak hlavní problém bude absence úkrytů pro případný potěr. Ten se většinou zdržuje u hladiny.
Další věc je, že né každá živorodka se množí stejně lehce jako paví oka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 09:50 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybar
Rostou pomalu ale dej si pozor na počty samců nehorší je mít jen dva a ten silnější toho slabšího může až zabít. Živorodky nejsou párové rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 09:37 Muž Rybar [-29] Re: Darklin
Potom by mělo být vše v pořádku . V akvaristice ,to neprodaly jako pár ,ale na kusy . Je to běžné . Pokud člověk není zběhlý a nevěnuje tomu pozornost ,tak se to stane . Ty mečíky dorůstají postupně podle stáří .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 20:22 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Darklin
Tak v literatuře se lze dočíst že můžou být neplodní, ale já jsem to nepozoroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 19:45 Žena Darklin [1] Re: vaclav
Děkuji za informaci a jsou tito opožděný samečci normalně plodní (stačí dokoupit samičky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 19:42 Žena Darklin [1] Re: Rybar
Rybičky mam doma cca 2 měsíce a žádná z těch 3 samiček mladý neměla. U mečovek jsem to přisuzovala tomu, že mi do týdne od přivezení uhynul sameček, ale Black molly jsou v paru od začátku a také nic. Ale zas mam v akvárku stejně dlouho ještě páreček Silver moll, kde je samička stále samičkou, ale mladý žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 08:38 Muž Rybar [-29] Re: Darklin
Tedy pokud tam měly být samice měly v minulosti mladé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 01:25 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Darklin
Než změna pohlaví jde spíše o opožděné samce většinu vypadají jako velké samice ale pak jim začne růst mečík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 23:06 Muž RAP [1549] Re: Darklin
Nemyslím, že má na tohle teplota vliv.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 22:11 Žena Darklin [1]
Dobrý večer je možné, že se z důvodu vyšší ustálené teploty vody 27°C mění samičky na samečky? Měla jsem v akvárku s Pavími oky 2 samičky (cca 7 cm velké) Mečovky a samičku a samečka Black molly a teď mam 4x samečka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 20:15 Leftra Re: afc1886
Děkuji za odpověď, mám 54litrove akvárium a úkrytů na schovaní mají hodně ( skalka, mech, Vysoká tráva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 19:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Leftra
Bez informací o akváriu těžko radit, ale počítej s tím, že Molly si rády přilepší jídelníček mladými. Jestli je ale v akváriu dost míst, kde se mohou malé rybky schovat, tak nějaké určitě přežijí. Suché krmivo nadrcené mezi prsty ti v pohodě stačí, ale není nic lepšího než pestré krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:43 Leftra – Krmení mláďat
Dobrý den, chci se zeptat. Narodili se mi v akváriu mláďata gold Molly. Mohu je nechat volně v akváriu nebo je musím oddělit? Čím mám krmit? Stačí drcené suché krmivo nebo musím pořídit potěr? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2022 16:54 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Samce zredukuj a pokud tam máš jen dvě samice tak tam nech tak jen jednoho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 16:45 Muž Rovano [233] - RostlinySamice
Největší samice byla pravidelně obletována 3 samcemi, až jsem si myslel, že ji z toho hrábne. Jak byla nervózní a udýchaná.
Momentálně nevím proč tomu tak je, ale není v kurzu a samci obletují menší samici, která se už druhý den schovává v kořenu u dna. Je tam zacouvaná a čumí na samce jak dorážejí. A zrychleně dýchá. Zase z toho mám špatný pocit. Snad ji to nevystresuje natolik, že by to mělo nějaké následky.
Snad už brzy dospějí jiné samice a bude klid.

Je to běžné chování u živorodek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2022 11:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rovano
- "tmavé" / "světlé" zabarvení očí, nemusí přímo znamenat druhové rozlišení
- v podstatě u tohoto "druhu ryb" jde spíše o genetickou dispozici jedince, vzhledem k častému křížení jednotlivých variant
- náznak svetllejsiho oka, může v některých případech, znamenat přítomnost ino genu (štěpitelnost)
- konzultace s obrázky zřejmě ne, spíše bych to viděl, že jste to porovnával s obrázky, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 01:09 Muž Rovano [233] - Rostliny – Chování samic
Mám jednu větší samici s tmavšími oči a jednu menší se světlejšími. Zkonzultoval jsem to s obrázky a videama a ujistil se, že je to asi jeden druh Endlerek.
A teď k jejich vzájemné interakci.
Včera, když teplota vody kulminovala kolem 27-28C, tak se motali u předního skla a očekávaly asi žrádlo. A přitom ta menší vždycky třeba 3x ďobla do té větší a ta ji to zase oplatila. A takto si to dávali asi 10 minut.
Je to normální chování? Žárlý ta menší, že tu větší obletují víc samci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 13:32 Muž Arnyy [0] Re: vlka
Jo, to jsem si taky říkal no, já čekám až to zaroste a zastrihnu a zasadím :-D ale kdyžtak přikoupim, diky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 13:13 Muž vlka [3444] Re: Arnyy
Máš taky moc málo rostlinek, pokud je Skaláry prohání, nemají se kde schovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 13:08 Muž Arnyy [0] Re: vlka
Špatně jsem se vyjádřil ???? každý druhý den rostlinnou potravou jsem myslel, ale jinak každý den. Pauzu dávám jednou týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 12:51 Muž vlka [3444] Re: Arnyy
Krmíš každý druhý den, slušný proud z filtru, podle mě jsou rybičky hladové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 22:32 Muž GeXeS [67] Re: Arnyy
Sázel bych na skaláru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 22:04 Muž Arnyy [0] – živorodka velkoploutvá
Ahoj lidi,
od doby co mám v akváriu živorodky velkoploutvé, tak skoro každý třetí den odlovuju polomrtvou hodně okousanou neonku, myslíte si že je možné že by tyto živorodky byly tak agresivní a okousávali jim ploutve? Ale zase mi je divný že by okousávali jen neonky a ne i jiné rybky? Napadají mě jen ty živorodky a nebo nově přidaná skalára.
Ale když jsem měl velifery před 3 lety, tetry mi neokousávali. Že by záleželo jedinec od jedince? Ještě by mě zajímalo zda má někdo zkušenosti, jak krmit veliferu aby byla krásně velká? mají zatím 6-7 cm a to se mi zdá hodně málo, když v akvaristice vidím jak je mají krásně velký, ale zase polomrtvý, takže nákup ve zverimexu odmítám :-D Krmím každý druhý den rostlinou potravou a jinak mraženýma patentkama a vločkama, občas i moskyt nebo sušená artemia. Jinak snažil jsem se všude možně najít velifery jaký jsou tady v atlase, ty zlato červený, ale bohužel bez úspěchu, kdyby měl někdo typ kde koupit, budu rád. Na giga exotic je mají vyfocený, ale když mi dorazili vypadají uplně jinak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2021 10:13 Žena petulka [11] Re: Jiří
Zkousela jsem ale nesnaseli se, nekteri pomreli, asi stresem. Ted mam asi 15 samic a 4 samce a dobry. Obcas neco prodam.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 13:50 Jiří Re: zelenakapusta
Tak nějak by mě zajímalo, jak moc nebo jestli vůbec by mělo na délku jejich života vliv, kdybych vytvořila jednopohlavní hejno?? Žádné porody, žádné honění se za holkami.

Teď nejde řeč o tom, jestli by to bylo v pořádku, ale jestli by to mělo vliv na délku života?
Mám 5 samců v oddělené nádrži a pořád se nahání jak magoři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 23:01 Žena Mája123 [54] Re: Luka123
Já když měla ještě samce samotné, tak se taky honili, jeden za druhým a imho dělali si i závody podél skla, jsem o tom přesvědčena, protoze jeden byl přebornik na "vybrzdivani" u hladiny a vždycky musel bejt první i kdyby riskoval, že vyskočí nad hladinu. :) jiný byl zase takový chlipnik, že mu nevadilo obtěžovat platy. Ženská jako ženská. :) mám jednoho full hold a on je celej takovej "jinej" ten to parkrat zkusil i na samce.

Tezko rict mno, jaky vliv by to mělo na věk. Ale moje pavcata blbnou a ať tam ženské jsou a nebo ne. Ten full gold janci i v noci, když ostatní spí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 10:41 Žena Luka123 [128] Re: zelenakapusta
Nevím jak u jiných, ale paví oka vůbec nezajímá, že žádné samice v akvárku nejsou. Obluzují se navzájem, případně otravují jiné rybky, které uznají za podobné samicím (a ani se nemusí podobat, u mě pronásedují tetry červené). Poslední samice dalmatin molly vyhodnotila, že pancéřníčci skvrnití jsou stejní, a tak udělala hejno s nima. Myslím, že na samice by to vliv mohlo mít, ale samci se uhoní i sami ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 10:30 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jednopohlavní hejno
Ahoj všem,

živorodky jsou známé tím, že nedělají nic jiného než žerou a množí se (berte s nadhledem). Vlastně jsou na konci svého života velmi vyčerpané.

Tak nějak by mě zajímalo, jak moc nebo jestli vůbec by mělo na délku jejich života vliv, kdybych vytvořila jednopohlavní hejno?? Žádné porody, žádné honění se za holkami.

Teď nejde řeč o tom, jestli by to bylo v pořádku, ale jestli by to mělo vliv na délku života??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2021 10:56 Muž KarásekLut [92] Re: jakaf
Kdyz vypukne populacni exploze tak je kazdy akvarko maly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2021 15:57 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka
Dnes u mě vypukla populační exploze.Od rána rodí už třetí samice - ráno Kometa xifa,dopoledne Limie a právě rodí Molla.Že by tomu pomohla noční bouřka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 11:56 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vlka
Nejspíš jo ale já to neřeším,mladejch mám dvě 30 litrů odchovny.V jedné 36 komet s Wingeovkama od Jonáše,co se už narodily u mě a ve druhé 30tce asi 40 různejch mladejch co jsem nalovil průběžně ze 70tky -paví oka,gupky,limie,black molly.V 35ce mladý Dunajky.V mojí garsonce jsou celkem 4 akvária až dost.70/35/2x30 a vypadá to že si i tak budu muset pořídit pátý akvárko,abych měl kam dát ty Dunajky.Xify dlouho v tom počtu ve 30tce nevydržej,přestaly by růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2021 11:40 Muž vlka [3444] Re: jakaf
Rodící samička se u tebe nemá kam schovat, takže proto přijde o potomstvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 09:35 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Tak mě se ve velkym mladý už moc nedržej,mimo limií,co přežije porod si daj k sváče black molly,jak jsem osobně viděl.Kupříkladu dnes ráno mě rodila kometa xifa a viděl jsem samce molly jak jí pronásleduje a jak porodila mladý hned je žral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 08:44 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Redukovat se moc nebudou to jen ze začátku, jakmile samice trochu zestárnou začnou rodit větší množství mladých bude ti jich přibývat. Ten stav, kdy by se měla reprodukce zastavit jsem nikdy nezaznamenal, a to jsem je měl sakra přemnožené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 08:35 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Tak zatím se mojemu potěru daří tak uvidím jak se jim bude dařit dál aby rostly. Krmím je decentně. Kdyby se to začalo redukovat samo tak bych se vůbec nezlobil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2021 05:50 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Ne všechen potěr doroste. Populace ryb se sama o sobě dlouhodobě nemůže namnožit nad úroveň zdrojů v akváriu (předpoklad je krmit přiměřeně). Akvárko si svým způsobem samo určuje jak velkou populaci dospělých ryb snese a uživí. Na začátku je fáze, kdy se ryby mnozí a přibývají. Po určité době mi počty dospělých živorodek přijdou víceméně stabilní i když je v akváriu potěru habaděj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 05:01 Muž KarásekLut [92] Re: Hynek
já to mám přesně jak píše "václav". Nemám porodničku a zrovna včera sem řešil, jak to budu řešit že se mi mláďat objevuje víc a víc. V tom mojem "malým" akvárku to už musím nějak řešit. Buď je někomu darovat nebo nevím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 22:46 Muž vlka [3444] Re: Hynek
Pokud nebudou dospělí hladoví, tak přežijí všechna mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2021 20:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hynek
Každých 4-6 týdnů v závislosti na teplotě vody rodí, takže za chvíli nebudeš vědět co s nimi. Samici musí jakoby zhranatět břicho, a ještě se po sune celé dopředu hlavně u starších samic je to hodně znát. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov