Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 14:15 Muž Buldr [87] Re: pajajezek
Promiň, ve víru ostatních událostí jsem zapomněl.

Uprav dávkování CO2 podle tabulek a začni osázením rostlin, které pomohou se stabilizací ekologie akvária. Neuškodí přidat do akvária šneky a např.: krunýřovce na likvidaci řasy. Čím více plevele, tím lépe a rychleji se budou spotřebovávat přebytečné živiny, sníží se intenzita řasy a biologická rovnováha by se měla v relativně krátké době stabilizovat. Nečekej, dva dny, nebo týden, minimálně měsíc. Jakmile se situace stabilizuje, můžeš část plevele nahradit rostlinami dle svých preferencí v několika etapách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:35 Muž Passenger77 [221] - RostlinyRe: pajajezek
Taky záleží, odkud z Brna jsi. Já jsem z Brno-sever a mám jiné hodnoty z BVK, než Ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:34 Muž mgr [7] Re: pajajezek
Tak pokial mas vo vstupnej vode 35mg/l NO3 a menis 3x tyzdenne 1/3 vody, tak by si mal mat po kazdej vymene minimalne okolo 10mg/l NO3 len z novej vody, co by aj mohlo stacit, a hnojit NO3 asi teda nemusis. Ale mozes to skusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:27 Muž mgr [7] Re: pajajezek
Ja som mal podobny problem s novym akvariom, pomohlo EasyCarbo, odporucam.
Treba dat zvysene davkovanie, ale max. dvojnasobok oproti odporucanemu.
Vo vyssich davkach su tieto pripravky (EasyCarbo, FluorishExcel, ...)
vraj toxicke pre jednobunkove organizmy, co nici riasy.
Ak by si to predavkoval este viac, moze to byt toxicke aj pre ryby.

EasyCarbo som davkoval popri tlakovom CO2, na tom som nic nemenil.
Plus kedze som mal menej ryb, tak som aj hnojil KNO3 a aj KH2PO4,
ziadne komercne namiesane hnojiva, len ciste chemikalie.
A pri novom akvariu by som este davkoval aj bakterie, aby sa eliminovali dusitany a amoniak. Amoniak je vraj hlavna pricina premnozenia rias.
Ja pouzivam Seachem Stability, este aj teraz ked uz riasy nemam tak davam Stability po kazdej vymene vody.
A ano, nejake rychlorastuce ratliny urcite pomozu, za predpokladu ze sa bude hnojit.

Toto vsetko pisem bez zaruky, nie som ziadny akvaristicky guru, aj ked to robim uz dlhe roky, toto bol vysledok mojho studia internetu aj rad na tomto fore, a pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 11:42 Muž pajajezek [0] Re: Buldr
Fotka k příspěvku Jsem z Brna, kvalita vody vypadá dle dodavatele takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2021 10:12 Muž Buldr [87] Re: pajajezek
Parametry udává dodavatel vody na základě rozboru, sice se to samozřejmě trochu mění, ale orientační hodnoty zůstávají. Dále se vstupní parametry (hlavní) dají změřit vlastními testy. Samozřejmě, není to laboratorní test, který si můžeš nechat udělat, ale stačí.

Pokud bys byl z Jihlavska, stačí se stavit, rychle rostoucího plevele mám stále dost, stejně jako okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 07:46 Muž pajajezek [0] Re:
Díky moc všem. Kolik má čeho voda bohužel nevím. Otestuju, pořídím více kytek a "opravím" CO2. Kdyby to nevyšlo, asi mě tu máte brzy znovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 14:49 Muž MichalV [325] Re: pajajezek
koľko NO3 obsahuje vstupná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.09.2021 12:18 Muž Lojza007 [100] Re: pajajezek
To je fakt málo, na to ti poradím nekupovat nic dalšího, ale najít někoho v okolí, kdo daruje prostřih a ten prostřih tam zasadit. Obvykle se darují rychle rostoucí rostliny, protože jich je nejvíc. Stačí sledovat vlákno o darování přebytků.
Jakmile ti to zaroste, můžeš pomalu měnit ty rychlerostoucí za svoje oblíbený kousky.

EDIT: Dívám se, že jsi nakupoval ve Sklorexu, takže Brno a okolí, to tě něčím můžu zásobit, prostřih je prakticky každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2021 12:11 Muž Buldr [87] Re: pajajezek
Nezáleží, kolik indikuje počítadlo bublin, ale jak se rozpouští a jaké jsou výsledné hodnoty. Každá voda je jiná, proto existují Tillmanovy tabulky, podle kterých se dá řídit.

Nevypadá ani jako zajeté, natož rozjeté. Jasně, můžeš si pomoci rychle rostoucím plevelem, který bude nadbytečné živiny spotřebovávat, ale základní problém tkví a mrzkém počtu osázených rostlin. Minimálně bys měl mít 80% a více plochy dna, v celém spektru vodního sloupce. A protože ti tam chybí šutry a kořeny, ideálně 95% plochy dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 11:49 Muž Brodys [237] Re: pajajezek
Jak píše vaclav palec Ještě bych dal zatím do nádrže Růžkatec, odčerpá živiny z vody, než ti to zaroste a rostliny zakoření plus to ocení ryby, že se budou moci někam schovat. Až budeš mít džungli, můžeš ho darovat dál ;-) 55 bublin je nic neříkající číslo, musíš znát i KH a dle toho to nastavit. Ze začátku pro jistotu občas změřit pH,sichr je sichr a vykašlal bych se na noční vypínání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 11:39 Muž pajajezek [0] Re: vaclav
Rostlitny jsou tam 6 týdnů a postupně se rozrůstají. Ikdyž je pravda, že trávu dopředu a k těm osamělým vlevo vzadu bych mohl ještě pořídit více kusů, aby rostly rychleji. Výměnu vody zatím dělám 2x týdně cca 1/3, před pořízením rybiček jsem dělal 1/2, budu v tom tedy pokračovat. Čidlo CO2 je tmavě zelené (kape mi 55 kapek za minutu, což mi přišlo dost, ale přidám) :-) Znamená to tedy, že řasa je neškodná a není se čeho bát? Každopádně díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 10:11 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pajajezek
Pokud chceš ukočírovat tenhle speciální substrát musíš mít daleko více rostlin a čidlo na Co2 světle zelené. Jsou potřeba dost časté velké výměny vody. Podle hlavní fotky to vypadá že jsi rostliny zasadil nedávno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2021 01:02 Muž jab63 [634] - BorneoRe: pajajezek
Trochu bych přihnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 00:14 Muž pajajezek [0] – Zelená řasa
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, mám měsíc a kousek staré akvárko. Cca po 14 dnech v něm brutálně rychle začala růst zelená vláknitá řasa - po jednom dni tam byly obrovský chuchvalce (špatně nastavené CO2), po snížení CO2, namotání řasy na špejli, pořízení šneků a krunýřovců jednopruhých se řasa téměř ztratila. V posledních dnech se řasa vrátila, ale zdá se mi to na jinou, než byla předtím. Tato nedělá chuchvalce, ale pouze "vlákna". Zároveň se objevily i tmavé puntíky na listech - může to s tím mít souvislost, nebo je to jiná řasa? V pondělí jsem pořídil rybičky, do té doby bylo akvárko v záběhu. Svítím 10h denně, všechny detaily jsou v mé prezentaci, na zbytek se ptejte :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 18:41 Žena Eva [1] Re: Roger
Dno se smísilo, protože jsem akvárko musela vyměnit za nové, když staré začalo sáknout Původně byl vespod jíl pro kytky a navrchu jemný písek pro pancéřníčky, ale ti mi umřeli. Byli tam 3 a jeden ancistrus. Kytiček jsem myslela, že mám dost - vzadu valisnerie, jávský mech, uprostřed alternatera, echinodora, anubias vpředu a při dně hemianthus a sagittaria, ty jsem chtela jako koberec, ale zatim se nerozrustaji. Pri nakupu mi tenkrat rikali, ze kytek mam moc, tak jsem dalsi neporizovala. Nebudou si konkurovat? Intenzitu svetla jsem stahla. CO2 tedy dávat nebudu. Mockrát díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2021 18:35 Žena Eva [1] Re: GeXeS
Mám tam okružáky, několik kousků a zdá se, že se spokojeně množí, ale nejsou přemnožení. Měla jsem tam pancéřníčky a ancistruse, ale postupně mi umřeli v době, kdy se začala tvořit ta vláknitá řasa. A protože se bojím, co tam je za potíž, nechtěla jsem další pořizovat, dokud to nespravím:(
Edit: Aha, už jsem to doplnila, okružáky mám. Děkuju za nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:48 Muž GeXeS [42] Re: Eva
Nemáte v prezentaci souhrn druhů, to by bylo dobré doplnit. Ale podle fotek mám pocit, že nemáte žádné "pracovní" šneky (okružáky, levatky). Tím bych začal. Já měl taky jednu dobu náběh na vláknitou řasu, ale poslední dobou se zdá, že ustupuje. Mám od založení levatky a navíc jsem přidal krevetky. To asi rozhodlo. Je potřeba tam vytvořit stabilní potravní řetězec - nebo se babrat s chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:29 Muž Lojza007 [100] Re: Roger
Modlím se, je možný, že řasa už byla na ústupu a kombinace všeho to jen urychlila. A nebo taky za chvíli bude zpět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:17 Muž Roger [1497] Re: Lojza007
Tak se začni modlit, možná zabralo jedno z druhým, má několik příčin, u mě jsem vypozoroval, že světlo až tolik neřeší jako málo živin, stav kdy má málo živin jí u mě vyhovuje klidně i při nízkém osvětlení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:50 Muž Lojza007 [100] Re: Roger
Já jsem se zelenou vláknitou bojoval asi 2 měsíce. A pak během týdne zmizela, nevím, jestli pomohl od Tetry přípravek proti řasám nebo že jsem na inzerát koupil Chihiros Doctor nebo to prostě samo zmizelo, ale už několik týdnů mám klid. Snad se nevrátí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:02 Muž Roger [1497] Re: Eva
Evidentně moc světla, ztlumit intenzitu, čas bych nechal být, tekuté CO2 je zbytečné.
Na vašem místě bych doplnil zeleň, jednoduchou (například sessiflora, polysperma apod..). Namotávat a mít trpělivost, tahle potvora je na delší boj, většinou z přemíry světla vůči živinám, ale na druhou stranu může mít i jiné důvody.
Máte zvláštní dno, menší frakce a na nich nějaké oblázky, tak aby se u toho nedržel bordel či žrádlo které padá dolů, žádný vysavače na dně nemáte tak to nemá kdo spotřebovat.
Předpokládám že akva není na sluníčku apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 14:21 Žena Eva [1]
Ahoj, ja mam akvarium 3 mesice, a mam podobny problem. Asi pred mesicem mi v nem zacaly rust rasy. Do te doby nerostly ani rasy, ale ani rostlinky, a tak jsem poridila nove osvetleni s nadsenim, jak kytickam pomuzu. Misto toho mam akvarko plne ras a na listech se ted i tvori bile krustovite povlaky. Osvetleni jsem hned ztlumila, svitim 8 hod, zmizela rasa na skle, ale vlaknita je tam prad. Zacala jsem vic hnojit, vlaknitou rasu manualne odstranovat, pravidelne menim vodu, a pridavam tekute CO2 od Rataje. Ale za ten mesic se nic moc nemeni. resp. vlaknita zelena potvora zpomalila, zato se pridaly ty sede povlaky a listy se pomalu rozpadaji. Viz. ma prezentace. Nevim, jak pokracovat, aby mi kyticky uplne neodesly, tak se tesim, na kazdou zdejsi radu:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 11:34 Muž jakaf [91] - Xify a paví očkaRe: Sysalka
Já stmívač mám - sice manuální s kolečkem - z Invitalu,jen jsem ho zatím nepoužil ale asi ho použiju a snížím intenzitu světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 11:23 Žena Sysalka [107] Re: jakaf
Ahoj,

já osobně bych se na tekuté uhlíky vyprdla a spíš bych zkusila snížit intenzitu osvětlení, než zkracovat délku.
U mě to tak aspoň funguje.
Nemám stmívač, tak to řeším položením matované průsvitné fólie na kryt akva. Podle potřeby pak měním počty vrstev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 06:53 Muž jakaf [91] - Xify a paví očka – rozjezd vláknité
Nazdar po vlně veder se mě začala objevovat zelená vláknitá řasa - já už se radoval,že jsem zatím od založení bez řas.Do akvárka jde dopoledne z boku sluníčko,to jsem vyřešil tím,že zatahuju závěs,plynné CO2 nemám a neplánuju,dobu svícení mám nastavenou časovačem.Co šlo odstranit jsem i s řasou odstranil,odkalil a vyměnil 30 litrů vody.Napadá mě koupit tekutý uhlík,upravit dobu svícení - nevím jestli zkrátit,nebo naopak přidat a ryby nebudu 3 dny krmit.Poradí někdo s tím světlem,jestli zkrátit,nebo prodloužit?Aktuálně svítím od dneška 8 - 11 a 14 - 19.Díky za rady a tipy.P.S. měl jsem v plánu probrat egerii co zase zaplnila hladinu,ale dík řase to neudělám,aby žrala řase živiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 10:19 Muž Lojza007 [100] Re: vaclav
Akvárko je u západního okna, takže tam fakt svítí celý odpoledne. Doteď to moc problém nebyl, ale jak se teď udělalo hezky, tak se ty řasy zhoršily. Naštěstí se brzy bude stínit, jinak ani v baráku nebude k přežití.
Včera jsem to odkalil, při tom jsem zjistil, že odkalovač je slabý a má problém z písku vytáhnout tu řasu. Na druhou stranu velice dobře fungoval na rostliny a předměty, velice slušně z nich řasu sundal.
Takže teď nesvítím, nalil jsem tam oranžovou Tropicu (pouze mikroživiny) a dneska změřím NPK, abych viděl víc, předpokládám, že NO3 tam bude celkem dost (je ho dost už ve zdrojové vodě), nemám tušení, kolik tam bude fosforu a draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 19:54 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Na sluníčko pozor je to opravdu silné světlo kam se na něj hrabe jakékoliv osvětlení. U toho musíš mít opravdu dobrý filtr, aby to zvládl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 16:42 Muž Lojza007 [100] Re: vaclav
CO2 jede nonstop, dropchecker drží pořád stejnou světlezelenou barvu, nikdy nejde do žluta, pokud to nějak nerozdrbu. Hnojit jsem trochu začal, při testech vyšlo 0 P i K, ale teď tam radši nic neliju nebo tam můžu lít Tropicu bez NPK (žlutá barva), měly by to být jenom mikroživiny. Případně mám i zelenou Tropicu s NPK, ale u té se bojím, abych to teď ještě nezhoršil.
Se světlem to bude největší věda, budu muset změřit, kolik hodin na to zhruba svítí slunko, abych dosvěcoval mimo tuto dobu, předpokládám, že se pokochám tak hodinu večer a zbytek bude slunko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 16:10 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Odkal, co půjde a zbytek namotávej na špejli, pokud to jde. Podle mě bys měl už svítit aspoň 8 hodin a na poměry se vykali hlavní je dusík fosfor a stopové prvky. Hnojit ale pro tu trochu rostlin je o ústa, nebo si spíš koleduješ o řasy já bych začal až tak po 2-3 měsících. CO2 ale stále a nevypínat. maniakva.sweb.cz/… doporučuji prostudovat všechny články o vodě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 14:07 Muž Lojza007 [100] Re: vaclav
Ten tam je a jednu chvíli šel dokonce až do žluta, akorát teď jsem kvůli únikům opravoval zapojení, tak CO2 tam jde málo a v rámci boje s řasou jsem nevěděl, co v tuto chvíli pomůže víc. Nastavím tedy světle zelenou.
Rostliny už zakrývají mnohem víc, je to dva týdny stará fotka, to roste celkem dobře, ale teď asi vlivem nedostatku CO2 a přebytku světla se zvrhla zelená řasa. Nejspíš bude rozhašenej i poměr NPK, to zjistím zítra, dneska chci vyměnit 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 12:34 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Chce to přidat rostliny, a to hodně hlavně rychle rostoucí stonkovky nesmí být vidět zadní sklo. Předpokládám, že co2 je plynné, a tak ti tam schází drops checker. Až ho budeš mít tak to chce světle zelenou barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 12:18 Muž Lojza007 [100]
Potřeboval bych poradit, jak vyzrát na zelenou řasu. V akváriu vypadá jako hnědý chomáče, ale když se vytáhne, je zelená. Taky na rozdíl od hnědé roste podle světla. Akvárium běží cca měsíc a půl, od začátku se přiměřeně držela na kořenu, svítil jsem cca 6h. Ale jak se teď udělalo hezky, tak na akvárium svítilo hodně slunka, takže se doba svícení přirozeně prodloužila a řasa se dost rozjela. Dokonce je na té řase hezky vidět, kde stíní zeď a kde nestíní.
Takže v tuto chvíli je akvárium už dva dny kompletně zakrytý, ale nevím, jak tomu ještě pomoct? Zkusit víc hnojit nebo spíš míň? Úplně vypnout CO2 nebo spíš přidat? Rostlinám se doteď celkem dařilo, ale samozřejmě po této době ještě nejsou pořádně rozrostlý a samozřejmě bez světla jim to dlouho nevydrží.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 21:21 Muž Gazva [11] Re: Gazva
Fotka k příspěvku HD Tak zelena vlaknita riasa je komplet prec vid foto.
Po zacati ustupu riasy som nasadil CO2-Vital. Tyzden 6ml /max doporucena davka na 150 lit litrov (denne)/. Tyzden 3ml. Tyzden dve stlacenia (cca1.5ml).
V dalsom postupe asi vysadim CO2 vital a ak nebudu problemy zvysit postupne dobu svetla o hodinu (neskor dve)?
Pod korenove rastliny som pichol nejake gulicky tak uvidime.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 05:07 Muž Brodys [237] Re: Jirik
Někde na internetu je na to pokus, konkrétně jak se vyvíjel cyklus dusíku s přidáváním a nepřidáváním bakterií a rozdíl nebyl žádný. Lepší,pokud máš v okolí schopného akvaristu,aby ti naočkoval filtr, když už zrychlovat..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:51 Muž Jirik [0] Re: Brodys
OK nechávám zaběhnout, děkuji za radu. Jen se zeptám to stability na zajetí filtru je kravina ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:48 Muž Brodys [237] Re: Jirik
Na zbytek otázek.Řasu klidně odstraň, nelij tam žádné stability ani jiné hloupousti, doplň rychlerostoucí kytky a nech nádrž pořádně zaběhnout,nevrtat se v ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:55 Muž Jirik [0] Re: vaclav
Děkuji za radu, plynné CO2 budu mít až přiští týden. Z mého příspevku vyplynulo více dotazů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:22 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirik
Nevím, co chceš slyšet, pokud máš možnost použít plynné CO2 tak to jsi měl už od začátku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 16:12 Muž Jirik [0] – Zelená vláknitá řasa
Ahoj, mám nově založené akvarium, rozjela se mi pěkně zelená vláknitá řasa. Začal jsem motat a snížil jsem osvětlení na 30 procent a svítím 6 hodin. Z testu mi vyšlo, že mám v akva NO2, tak sem nasadil seachem stability, dnes třetí davka pro lepší zajetí filtru, dnes když se divám do akva, tak zmíněná řasa začíná bělat. Teď mi řekněte, je to tím že méně svítím nebo to bude tím že seachem stability způsobilo snížení NO2 ? Řasu mám i na skle můžu ji odstranit nebo mám počkat než umře, abych si ji dělením nerozmnožil. A poslední věc až nasadím co2 můžu svítí víc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 21:22 Muž Gazva [11] Re: skypi
aj ma to uz napadlo len ked... pozriem nieco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 21:20 Muž Gazva [11] Re: vaclav
filt. medii sa teda nechytam :)
vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 10:53 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gazva
Vůbec do toho nesahej klidně několik měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2021 10:36 Muž skypi [5] Re: Gazva
K tomu filtru si ještě pořiď "předfiltr" - stačí např. bioakvacit k bublifuku střední hrubosti, nasazený na sacím koši resp. trubce. Estetické to moc nebude, ale funkční ano :-), tak je to snad jako dočasné řešení akceptovatelné. Jen je potřeba "předfiltr" pravidelně kontrolovat a čistit, aby se nepretěžovalo čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 10:00 Muž Gazva [11] Re: vaclav
Vdaka za info, toho som sa bal, ze mozem narusit rovnovahu a problemu napomoct. Budem teda len pravidelne vyberat z vnutra hruby bordel (nasate zvysky rastlin) a naplne prepierat na striedacku kazdu raz za mesiac (zdalo sa mi ze su zanesene dost, ale nemam skusenosti). To by malo byt v poriadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 08:31 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gazva
Na ten filtr nesahej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 07:33 Muž Gazva [11]
Fotka k příspěvku HD Ahojte,
ako amater (prve akva) mam problem s riasami, hlavnym problemom bude asi rychle zarybnenie (dan za nedockavost), zle rastuce echinodory, slabe cistenie filtra so zaciatku (koli zabehu) vzhladom na objem filt. hm., vela svetla (bez CO2 a hnojenia)

Aplikujem znizenie intenzity a doby svetla (plus zatemnenie zaluzi), pravidelne jemne preplachnutie fitr. naplni od hrubych necistot, znizenie prietoku a cerenia hladiny (voda sa stale hybe vsade) - uvidim co to prinesie.

Podrobny popis je v prezentaci vid dennik - nejaky koment k tomu od skusenejsieho. Mozno by pomohla vymena nejakych rastlin (echi.), nepotrebujem rastliny na vystavu, len nech plnia svoj ucel, preto nechcem hnojenie a chemiu. Mozno je cela moja cesta zla, ale beriem to tak ze comu sa nebude darit pojde von.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 18:56 Muž 4Sima [1270] Re: mt.masak
Kombinace plynného Co2 by s těmi dekoracemi nebyla vhodná - viz odkaz na článek co poslal Václav. Tekuté Co2 není jeho významným zdrojem pro akva, vyhledej si co je to glutaraldehyd. Pomůže rozjezd kytek jako je limnophilla, egeria, růžkatec apod. Zkrátka něco co odebere živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:44 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
paráda, díky moc. Hned první začtění a vídím vápenec a jeho vliv :) Tak mě napadá, že jsem se nejprve snažil likvidovat řasu z kamenů pomocí kartáčku (po týdnu jsem od toho upustil, protože to mělo spíše opačný efekt). Ale byl jsem překvapen, jak skokově PH vyskočilo skoro o jednotnku. Něco na tom vápenci bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 18:41 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
maniakva.sweb.cz/… doporučuji přečíst články o vodě. :-)

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 22119x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa