Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 16:55 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
Ahoj to PO4 si meral z vody alebo zo substrátu? Ďalší postup je jednoduchý, PO4 je trochu viac a NO3 je veľa takže NO3 až do výmeny vody už nebude treba pridávať písal som udržiavať hodnoty medzi 5-10mg/l a po výmene vody zmeráš a pridáš podľa návodu na 10mg/l a druhý deň odmeráš znovu a okolko sa hodnota zníži tak tolko pridáš aby si mal stale medzi 5-15mg/l.Tak si nastavíš denné pridávanie.S fosforom je to podobne ak máš v rozmedzí hodnôt ktoré chceš dosiahnuť tak pridáš alebo nehnojíš keď je veľa.Ak náhodou dáš moc, tak vymeň polovicu vody a upravíš znova alebo neprihnojíš.Dal som ti ten odkaz na rostl. akvária a tam sú hodnoty aké by si sa mal snažiť dosiahnuť napísané je to tam dosť podrobne vysvetlené. Momentálne máš trochu moc a preto by som vymenil polovicu vody/výmenou znížiš hodnoty vo vode o polovicu/ a nehnojil nič. o dva dni odmeriaš a pridáš podľa potreby.Ak budeš ešte niečo chcieť, tak napíš mi do správy, nech to tu nezapraceme, je to už mimo vláknitej- riasy skôr hnojenie.Tých výmen vody sa neboj, mením polovicu každý týždeň/200l/ a preddavky za vodu máme 10€ mesačne,dúfam že to nie je až tak moc pre teba? A vodu z akva použiješ na polievanie kvetín a rastlín-zostane v nej ešte dosť výživy. OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 15:24 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvku HD Tak že dnes testy dorazili a hneď som odmeral vodu . Tak hodnoty sú : PO4 - 1,0 mg/l a hodnoty NO3 - 25 mg/l . Ako mám ďalej postupovať ? Dodrzujem dávkovanie ktoré ste mi napísali a pridávam denne aj dennú dávku Flourish a aj Nitro a Phosphate . Ďakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2020 20:33 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
Nitro: Dávkování: dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci NO3 o 2 ppm(mg/l) a draslíku o 1,3 ppm(mg/l).
El.Fosfo: Dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci PO4 o 0,5 ppm(mg/l).

Takže po výmene polovice vody dáš Nitro 25ml a Fosfo 20ml a potom každý deň 10ml Nitro a 5ml fosfo.
Keď budeš mať v utorok testy, tak už podľa nameraných hodnôt.V nitro je aj draslík takže Flourish stačí polovičná dávka/týždennú rozrátaš na denné pridávanie/.
Zisti si aj hodnoty vstupnej vody na stránke vodární, príp. otestuj vodovodnú na dusičnany, fosforečnany tam pravdepodobne nebudú.Zapíš do profilu nádrže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2020 19:31 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
A to NO3 a PO4 sa pridáva denne ? Alebo zatiaľ pridať tak ako ste písali a potom to odkontrolovať testami a na základe testov pridávať ďalej ? Testy budem mať v utorok akurát som objednal od Sera. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2020 18:31 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
Keď nemáš ešte testy, tak začni s malými dávkami tzn. 0,1 PO4 a NO3 5-10mg/l vo vode a sleduj rastliny. najviac napadnuté listy odstráň a odrezky rastlín znova zasaď, príp. pridaj ešte nové, ale vymeň tú 1/2 vody a prihnoj až potom a Flourisch stačí dať polovičnú dávku. Rozrátaj si dávkovanie hnojiva na každý alebo každý druhý deň aby si nepridával naraz velké dávky/po výmene vody môžeš jednorázovo dat trocha viac/.Až sa rastliny začnú rozrastať zvyšuješ dávkovanie, ale už podľa kúpených testov.Tie väčšie výmeny vody každý týždeň sú aj kvôli hromadeniu živín a org. odpadu, pri intenzívnom hnojení je to dobré, neskôr keď budeš mať zarastené celé akva a naučíš sa hnojiť si môžeš dovoliť aj menšie výmeny vody.Uvidíš sám časom.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 15:38 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Ďakujem za radu. Tak dnes som kúpil EasyLife Fosfo a Nitro. To PO4 má byť 0.01mg/l ? Lebo podľa návodu daného hnojivá mi to zvýši na 0,1mg/l tak teraz neviem. Testy som nezohnal prešiel som 3 akvaristyky a nemajú ich :-( nemajú ani hnojivá Seachem akurát tie čo potrebujem iné majú . Tak som zobral EasyLife. Len neviem či má byť hodnota PO4 0,01 alebo 0,1 . Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 07:23 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
No asi si budeš musieť vybrať alebo použiť vlastný rozum, ale výmeny vody určite nie sú na škodu, to či tam fosfor je alebo nie je zistíš jednoducho testom na PO4 a doporučil by som aj NO3 kvalitnejšie kvapkové a budeš vedieť hneď. Voda sa berie na zistenie PO4 zo substrátu, takže aj keby tam prebytok fosforu bol, vo vode nebude nič/pre riasu/, tento substrát ho do seba natiahne/je tým známy/.Určite je tam prebytok živín z toho flourischu, pretože dusík bude určite málo a rastliny ostatné živiny spotrebuvajú minimálne. Flakovitá riasa na liste/ je zvyčajne z nedostatku PO4 je dosť možné,že je už aj na skle/ by tomu tiež nasvedčovala.Pokrútené listy a riasa chlpkatá je podľa mňa z prebytku už spomínaného flourishu a nedostatku N.
Takže nedávaj tam prípravok proti riasam,výváž hnojenieNO3-PO4 a ostatné, urob výmeny vody a malo by to byť ok. Po vláknitej alebo aj s ňou nastupuje sinica, tak by som s tým zbytočne nečakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2020 00:06 Muž RoFr [349] Re: Northwear
Jen zkušený aquascaper, který ví co dělá, si může dovolit dát do akva substrát jako je například ten „Platinum Soil“.
To co popisujete někde níže odpovídají tomu, co se dále pokusím vysvětlit.

Pokud ten substrát snižuje pH, tak prakticky není jiná možnost, než že obsahuje fosfátový pufr. Píši „prakticky“, ale plati to jako přímo jediná možná a možná vhodná možnost, protože jiný pufr se svým vhodným rozsahem regulace pH (5,8 až 8 pH) pro akvaristiku nenabízí.
cs.wikipedia.org/…
Fosfátový pufr obsahuje jako kyselinu NaH2PO4 a jako konjugovanou bázi (zásadu) Na2HPO4, což jsou běžné a levné chemikálie, které najdete i nejen v CocaCole…
Vzájemné koncentrace uvedených fosfátů přímo určují hodnotu pH, kterou v roztoku dokáží za jistých dalších okolností snížit a udržet.
is.muni.cz/…
Pokud budete studovat problematiku fosfátového pufru dojdete k tomu, že má-li mít jistou pufrovací sílu (ke stabilizaci pH), jsou potřeba jeho poměrně dost velké koncentrace (záleží samo na alkalitě vody…).
A pokud vám něco říkají fosfáty jako hnojiva, například známý dihydrogenfosforečnan draselný KH2PO4 (který někteří spíše zbytečně jako hnojivo používáte máte-li v akvu ryby), tak s tím (používáním) je spojené známé „a řas už se nezbavíte“. (Všimněte si výše NaH2PO4. S tím KH2PO4 se ten fosfátový pufr také používá…prakticky je to totéž…)

Pobavilo mne, když jsem objevil jakýsi „Seachem Acid Regulátor“ www.rostlinna-akvaria.cz/… . Jde samozřejmě o fosfátový pufr.
Při doporučených koncentracích potřebných pro stabilizaci pH nutně musí dvakrát a vícekrát platit o těch řasách, co jsem již uvedl výše… (S potřebnou koncentrací souvisí samozřejmě alkalita akva vody, a to je každému jistě jasné…) Doufám, že takovou hroznost jako je ten „Seachem Acid Regulátor“ si do akva, po mém vysvětlení, dá jen někdo, kdo ví, co dělá.

A ještě připomenu. Nedá se pomocí fosfátového pufru stabilizovat vývojová voda pro náročné ryby, protože by ta voda potom obsahovala jako hlavní složku ty fosfáty (což by asi nebylo ono). Při vodivosti vody 100uS a výše a samozřejmě velmi malé alkalitě by to možné už asi i bylo…

Jinak z toho co jsem uvedl plyne, že je potřeba fosfáty z vašeho substrátu dostat například pomocí častých výměn vody (14 dní i déle a i jednou denně a všechnu pokud tam nemáte ryby).
Jako začátečník byste si měl též uvědomit, že akvárium není chemické laboratorium zvláště, když chemii nerozumíte. Ty přípravky co uvádíte ani nevím a nechci vědět, že existují…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2020 21:34 R Muž ctibum [5496] - Snažím se to nezahubit...Re: Northwear
Proč (a co) odkaluješ, když nemáš ryby?
Řekl bych, že je akvárko moc mladé a nezaběhlé na paniku kvůli řase. A na to, jak málo rostlin tam máš, je tam spousta živin - dno, hnojení, CO2, nemálo světla, leješ tam kdovíco...
Tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu si o zelený vláknitý přečti... Mně na ni pomohlo ubrat světlo a koupit špejli. Časem zmizela...
Na můj vkus moc tlačíš na pilu, samej easy, detox, aqua, puri... Moc velká věda a moc malá trpělivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:22 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Proti riase pridávam EasyLife Algexit . Vo filtry mám keramiku, Rataj Aquadetox 1000ml , molytan,Purigen 2x, vata, Filter je plne zaplnený . Tak skúsim ešte to NO3 a NO4 .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:12 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
Napísal som ti čím dodáš NO3 a PO4-nitrogen a fosforus Seachem, mám 450l a mením každý týždeň polovicu a keď sú riasy aj viac, máš riasy na rastlinách pretože ti nepracujú nemajú živiny NO3 a PO4, takže Purigen to nezachráni ani keby si mal tam kilo a stačí pár kameňov Seyriu a ph dáš hore bez problému, si pozri tu niektoré akvária, je to práve kvôli lepšej nitrifikácii a tie baktérie Pristine čo som písal podporia rozklad odpadu.Viem o čom píšem, ale rob si ako myslíš...Prípravok proti riasam je čo? FX 4 je silný filter a má poriadny prietok, tak čo máš vo filtri okrem Purigenu určite ti to cez len tak prefrčí a ani baktérie sa nestihnú "zahriať".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:04 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
PH nezvýšim a to z prostého dôvodu a ten je Platinum Soil substrát a ten drží PH na 6.5 . Aj keby som pridal PH plus tak to zaberie na krátku chvíľu . Za ďalšie tekutý uhlík nedávam pridávam hnojivo Seachem Flourish a nie Flourish Excel v Tom je rozdiel. A meniť polovicu vody pri 455 l akváriu a to raz týždenne je veľa si myslím to sa nedoplatim na vode . A aký prípravok používať na dodanie PO4 a NO3 ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:49 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
H..o máš dodržané! Píšem meniť polovicu a meníš 1/3, Flourish neobsahuje NO3 a ani PO4,leješ tam tekutý uhlík-píšem bez a stavím sa, že ani to Ph nemáš 6,8 ale 6,4 a menej, tak ma zbytočne nevytáčaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:35 Northwear Re: afc1886
Tak svetlo je Chihiros A1201PLUS 130W a údržba prebieha tak že odkalym dno a vymením 1/3 vody a pridám Seachem Flourish a EasyLife proti riase + Seachem Prime + Seachem Clarity ak je trochu zákalena voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:13 R Muž afc1886 [8702] Re: Northwear
Máš tady založený profil, tak si udělej prezentaci a bude se líp radit. Mě by třeba zajímalo jaké tam je světlo a jak probíhá údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:02 Northwear Re: Jarden Sk
Zdravim. To všetko čo píšete mám dodržané dokonca mám 2 krát purigen vo filtry FX-4 . Už som z toho zúfalý nič nezaberá a neviem prečo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 18:20 Muž Jarden Sk [280] Re: Northwear
Ph na 6,8, vo vode NO3 10mg/l,PO4 0,01mg/l/Nitrogen a Fosforus/,Seachem flourish podla návodu, do filtra Purigen a výmena vody každý týždeň 1/2.Pridať bakterie Seachem Pristine. Nepoužívať tekutý uhlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 18:05 Northwear – Riasa v akváriu
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim. Nedávno sa mi objavila táto riasa. Pridávam CO2 . Dno je Platinum Soil . Pridávam Seachem Flourish podľa návodu + pridávam EasyLife proti riase. Nič nezaberá stále sa daná riasa množi a napáda listy rastlín . Môj tiger lotus dlho nevydrží už . Prosím poraďte mi čo s tým .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2020 17:18 R Muž ctibum [5496] - Snažím se to nezahubit...Re: TomikVyskov
Když tohle vlákno pročteš, určitě odpovědi najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2020 16:37 Muž TomikVyskov [5]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, začala se mi v akva dělat tato zelená řasa. Máte prosím nějaký tip jak se jí zbavit? Pouze mechanicky nebo je nějaký živočich který se tím živí? Svítím 9-13 a 16-22.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:29 R Muž ctibum [5496] - Snažím se to nezahubit...Re: kofejn
Japoniky mi ho vybraly důkladně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:08 Muž kofejn [950] Re: ctibum
Dostat to z mechu je vopruz, teď radši prorostlý kus vyhodím. Však zase doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:05 Muž kofejn [950] Re: Zdendasss
Prudké světlo bych do toho netahal. Mám akvárko víceméně stejné asi sedm let, nikdy jsem do něj nebublal a problémy s žabím vlasem jsem měl asi 2x. Tu minulou nepříjemnost si už nepamatuju, ale ta letošní byla asi flákáním udržby a hnojení. Už je zase pryč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 03:02 Muž Zdendasss [15] Re: Lvican
Já si myslím že problém je v moc prudkém světle možná by bylo vhodné nádrž trošku zastínit plovocimi rostlinami samozřejmě přidáním Co2 by tuto řasu měl eliminovat. Nebo je ve vodě rozpuštěný nevhodný poměr živin. Popřípadě skus nějaké požírače řas jako jsou krevety šneci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 00:23 Muž Roger [1130] Re: Lvican
Podle mě jsi odstraňoval málo a nebo ne na stěžejních místech když se rozjela až tak. Jak psal Ctibum, nic jiného než namotávat nezbyde, taky jsem ji měl, dlouuuhooo ač ne tolik ale pak mi zmizela, sem tam se nějaký vlásek objeví ale žádná tragédie, mám v akva celkem větší proud a v něm Rotalu která je na ní magnet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2020 22:52 R Muž ctibum [5496] - Snažím se to nezahubit...Re: Lvican
www.alza.cz/…, www.nazuby.cz/… a/nebo rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska ;-)

Namotávání mi po troše cviku šlo i z mechu... Krevetky dovybraly zbytek, pak nejdnou řasa bez dalších akcí zmizela a už se mi nevrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 15:47 Muž Lvican [0] – Řasa mezi rostlinami
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, mohli byste mi prosím poradit? Akvárium se mi krásně rozjelo, rostliny rostou jako z vody, všemu se daří. Bohužel před cca 5 měsíci se mi začala tvořit řasa. Při každém čištění ji manuálně odstraňuji, ale nikdy se mi to nepodaří dokonale. Navíc je hodně dobře prorostlá s rostlinami, takže se manuálně odstraňuje fakt špatně. Po několika čištění mi dochází, že manuálně to fakt nepůjde. Nemáte prosím nějaký tip co s tím? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 13:48 Muž Roger [1130] Re: Beastie
Podle mě hodně živin, jinak jako další důvody bývá více světla a větší proud. Přál jsem se s ní 3/4 roku. Nakonec ustoupila potom co jsem se přestal hrabat ve dnu (vytrhávání kytek, přesazování apod... možná proto že mám prohnojené dno NPK kapsle) kdo ví, každopádně zmizela po tom co jsem přestal rejpat do dna, ale nutno podotknout že jsem ji měl na rotale v proudu, kde proud nebyl tak tam nebyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 11:52 Žena Beastie [81]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jsem zoufala a tak jsi jdu pro radu.
Co tyden dva pri udrzbe akvaria vytocim nebo vytrham chumel zelene vlaknite rasy ( viz foto). Rasa je primarne na dne, mezi koreny, na jemnolistych rostlinach, naprosto davi ruzkatce a limnophilly, lepi se i na okrehek co jsem tam pred mesicem pridala.

Situace je nemenna, je to stejne jako kdyz jsem tam nemela zadnou valissnerii, ted objela cele akva uz trikrat a nema kam rust, rasy je tam porad stejne.

Nic jsem nemenila nechala jsem to mesice stejne, aby se to nejak srovnalo samo, to se nestalo. Jedine co me napada je, ze na noc zaskrcuji bublifuk protoze u toho naprosto nemuzu spat, tak jestli to je ten duvod, proc se rase porad dari. Mam tam 10 pancerncikuch malych a cc 10+ krevetek, jednu neritinu. krmim co dva tri dny par pelet nebo nejake micro pro ty pancernicky, ackoliv nevim, kolik jich tam je, v akva nejsou az na vyjimky vubec videt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:04 Muž Roger [1130] Re: Jarden Sk
Media asi ne, mám tam houby a 2 koše Cirax, akva běží od 6/2019 a dělá se téměř od začátku, ale třeba by to pomohlo. Zatím to nijak neřeším, když ta strana byla prázdná, tak vláknitá nebyla nikde, jak povyrostly kytky a dostaly se do proudu tak se vrátila zas. Ale kdo ví, třeba uhlí by pomohlo, díky za tip
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:52 Muž Jarden Sk [280] Re: Roger
Skús tam dať na mesiac uhlie a vyčisti ho a uvidíme, nebude tam moc odpadu ale média už môžu odchádzať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:51 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Roger
To udělám taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 19:49 Muž Roger [1130] Re: bici10
Osobně těm bakteriím ve flašce nevěřím, ale to je můj osobní názor, raději bych gen filtr naočkoval starým filtrem a to tak že bych ho pěkně vymačkal, to mám vyzkoušený že funguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:46 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Roger
Já vím že bude jako nový proto mám nachystaný bakterie a nechám tam starej ještě. Prostriham to co je nejvíc pokryty řasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:41 Muž Roger [1130] Re: Jarden Sk
No, mě se tvoří vláknitá jen v tom nejsilnějším proudu na Rotale, síla proudu se regulovat nedá bohužel, jinde je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:40 Muž Roger [1130] Re: bici10
Tak nezapomeň že filtr bude jako nový, moc bych nestříhal, vláknitá se dá odstranit, se střihem bych počkal na zajetí filtru, jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:32 Muž Jarden Sk [280] Re: Roger
Ja si nemyslím že silnejší prúd je problém s riasami-dôležité je čo v tom prúde je a to je zvyčajne opäť org. odpad, či už priamo z filtra z médii v ktorých je nabitý a uvolňuje sa /mením Pemzu vo filtroch skoro každý polrok a možno aj skôr/ do vody, alebo nedostatočne filter zachytáva org. odpad, je slabo odfiltrovaný z vody a dostáva sa do prúdu /aj činnosťou rýb, hlavne tak oblúbené Siamky robia bordel/. To som zistil podľa prisadnutej ruduchy na výtoku, ak je voda čistá/bez odpadu tak sa netvorí, ak áno mením Pemzu/.A to tam valím do akva z dvoch Eheimov naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:31 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Roger
Filtr se vrátí zítra tak ho hned dám zpátky vystriham ty kytky co Maj rasu a snad to po rci dal bez problémů jako do teď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:21 Muž Roger [1130] Re: Jarden Sk
S vláknitou mám problém od založení, já jí mám z proudu a světla. Dělá se mi v bazénu od prvního okamžiku až do teď, ovšem netrápí mě, je to pár vlásků které jednou za čas namotám na špejli, naučil jsem s ní žít. Ale to co popisuješ o nastolení zpětně rovnováhy se snad jednou naučím. Zatím jsem měl problém akorát se sinicí a to z nulové hodnoty NO3, nyní si NO3 raději hlídám :) řasy moc neřeším, naopak je v únosné míře vítám a doufám že kalamitu nezažiju a budou stále tam kde chci. Každopádně až kalamita přijde tak budu potřebovat rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:15 Muž Roger [1130] Re: bici10
Pak důvod máš jasný, jak psal kolega Jarden Sk níže, jednoduše řečeno filtr nestíhá, takže jak psal výměna vody, snížení organického odpadu atd... Než se ti vrátí filtr který to stíhal. Není co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:09 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Jarden Sk
Já hnojim denně s easy life profito a rostliny rostou jako prase. Problém nastal až potom co jsem poslal filtr na reklamaci a dal starej vnitřní jinak akvarko běželo velice pekne bez jakýchkoliv vad až do teď rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:59 Muž Jarden Sk [280] Re: Roger
Ja som pri vláknitej neprestal hnojiť, ale súhlasím s obmedzením hnojenia. Rastliny živiny koniec koncov ani nespotrebujú tolko ako pri intenzívnom svietení a pri prebytku org. odpadu som mal skôr dojem, že ten práve obmedzuje ich rast-pretože som živín mal vo vode dostatok/nie veľa/, ale rastliny stagnovali. Vypestovať nerovnováhu v akva zvládne asi každý, dostať to zase do rovnováhy je už to povestné umenie akvaristu. Je dôležité podĺa mńa, aby keď sa zníži org. odpad, rastliny opäť nabehli a prosperovali, ak nemajú živiny /všetky živiny/tak sa dostávame zase na začiatok tzn. neprosperujúce rastliny a org. odpad z nich. V mnohých akváriach vznikla vláknitá iba preto, že niekto zabudol hnojiť dusíkom a dlho to bolo bez a silné svetlo si vybralo dań-stagnácia rastlín pri presvietení-org. odpad z nich a je to...Akva vôbec nemuselo byť znečistené detritom alebo špinou. Mám kamaráta, ktorý mal akva bez rýb-rastlinné a pridával moc CO2 a spustil si vláknitú riasu, nedostatočná spomalená nitrifikácia príp. niečo iné v dôsledku vyšších dávok CO2 a bolo vymalované. Po stabilizácii pridávania CO2 a častejších výmenách vody sa to upravilo.Je naozaj veľa možností ako rozhodiť rovnováhu...V mojom akva som napichal Blyxu do koberca zo Staurogyne, Blyxa rástla viac a viac/mimochodom vôbec nekorenila ale pekne olistená/ pod ńou sa však začal rozpadať koberec a kopu drobných lístkov Staurogyne na hladine. Než som si to uvedomil už sa vlákna vznášali, takže aj pritienenie rastliny inou spôsobí nárast org. odpadu v akva a môže nastať problém ako v mojom prípade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:44 Muž Roger [1130] Re: Jarden Sk
Ještě bych doplnil omezit hnojení, podle prezentace hnojí a myslím že je to jeden ze spouštěčů řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:16 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Jarden Sk
Já vím že to není lehký. Nikdy jsem s ní problém neměl až teď co jsem posla ten filtr. TK je to první krok. Postupně půjdu dal a uvidím co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:05 Muž Jarden Sk [280] Re: bici10
Reaguješ presne ako väčšina, to čo píšeš je málo, ja som to tam rozpísal aby si pochopil, že tá riasa je z org. odpadu a na to aby si sa ho zbavil musíš urobiť viac /odstrániť príčinu-to že vymeníš filtre nie je hotovo!!!/a niečo si aj naštudovať o tom ako znížiť org. odpad v akva a čo to presne je. Musíš si uvedomiť, že to je len návod, ale detaily sú pre každú nádrž iné a nedajú sa rozpísať-niečo proste musíš aj sám. www.golias.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2020 17:56 Muž michalt [733] - MiniakváriaRe: bici10
Jak ten filtr plánuješ měnit? Obecně, jestli nemáš v plánu nějak zužitkovat již zajetá filtrační média, se nedoporučuje "pořádně" odkalovat současně s výměnou filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 17:51 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Jarden Sk
Uvidíme zítra přijde filtr tak ho nainstaluju a vystriham kytky a pořádně AQ odkalim a uvidím co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2020 14:58 R Muž afc1886 [8702] Re: guZDo
Ta tvá rada mi příjde jako takový výkřik ze tmy. Máš akvárium založené od 5.2. 2020 , šneky a ryby od 15.2. 2020 a už máš po problému s řasou. hmm Tvé problémy ještě můžou nastat, třeba jen proto že máš v akváriu nevhodnou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:22 Muž guZDo [0] Re: bici10
Ahoj, som síce začínajúci akvarista, ale skúsenosť s týmito zelenými riasami už mám. Mne 100% pomohlo nasadiť do 60l akvária 3 ks Neritina - prilba a 3 prísavníky. Vyčistili to tak, že slimáky už musím presunúť inde aby mali čo žrať. Nech sa darí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 12:57 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: Jarden Sk
Zítra nebo ve čtvrtek se právě vrátí už externí filtr tak ho hned dám zpátky rozzureny
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 19584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa