Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:05 Muž Miso [470] Re: Tragett
ja som musel niektore rastliny uplne zrusit pretoze som tu riasu z nich nedokazal odstranit, a ked mas taketo mnozstvo riasy v akva tak sa s tym tazsko bojuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
no, prave ze jakmile sem zjistil, ze roste ta rasa, tak sem omezil svetlo na 50w a pridal trosku CO2, ale ono se to vuuubec nelepsi. Tak sem dneska akva prikryl a premyslim, jak to udelat s tim svetlem ... a zda dal hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:42 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Pposiluješ-li jedno měl by jsi posílit i druhý, jinak se dostaví onen efekt řas. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
Pokud si vedeš záznamy tak se zkus vrátit do stavu před tím než začala růst - týka se to zejména osvěteleni (ne jen intenzita, ale i doba svíceni). CO2 bych doporučil raději vice, osvětleni raději méně a kratší dobu. Jakmile zpozoruješ že se rasa přestala šířit tak ji odstranit nejlépe všechnu. Nějaký čas počkat a pak pomalu zkusit přidávat zase na osvětleni. k tomu všemu velkou dávku trpělivosti a nic neuspěchat.
Myslím si ale že to že neslo HC bylo spis nedostatkem CO2 než nedostatkem světla, ale rovnováha mezi světlem a CO2 byla dostatečná aby řasa nepropukla, ale přidáním světla se rovnováha narušila.
Já osobně jsem nyní ve fázi zastavení růstu vláknité řasy po přidání CO2 (to musím ještě trochu odladit) a chystám se zbytky řasy co nejvíce odstranit z akva a pak pokud to bude stabilní zkusím trochu přisvítit protože se mě rostliny tahají dost za světlem.

EDIT: ještě doplním, nepočítám u tebe s nedostatečným hnojením, kvůli kterému nešlo HC, protože o něm jsi nic nepsal a tak ani nemůže tady nikdo posoudit jestli za tím nestálo také svým dílem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:06 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Fotka k příspěvku Takhle mi zarostl eleocharis, svitil sem 2x30W T8, potom sem pridal jeste 21W T5, protoze mi moc neslo HC Cuba, nicmene zacala se mi v akva tvorit takovahle krasna rasa, ktera mi zatim velmi uspesne likviduje eleocharis, da se odstranit, nicmene jde to kolikrat i s rostlinkama .. nevim co s ni, omezil sem svetlo jen na 50W (30+20W) a pridal na CO2, jak mi bylo porazeno. nicmene ne a ne se to zlepsit. mam v akva parmicky SAE, otiky, ale tem to asi moc nechutna ... :-/
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: gargamel
nerozkládají se, na dotek jsou vcelku pevné jen změnili tak barvu, asi postupně umírají ty listy které se pěstovali v jiných podmínkách skleníky apod...

tak je zatím nechám a až ještě více rozrostou (pokud se rozrostou) tak je odstraním..

díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:41 gargamel Re: Xixao
Pokud se nerozkládají a "nešpiní" vodu, můžeš je klidně nechat. Časem je ale stejně asi budeš muset odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:36 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: gargamel
Fotka k příspěvku uf, z toho co jsem načetl jsem pochopil, pokud budou plout hodně u hladiny mělo by se ubrat, to se u mě neděje plují normálně po celé nádrži, resp. podle druhu ryby tam v jaký části má plout... mno snížil jsem PH na 6.5 tak budu čekat až to naběhne a doufám že z akvária nebudu mít sodovku...

zrychleně dýchat, nejsem rybí veterinář ale laicky mě přijde že dýchají normálně...

ještě jestli můžu otravovat a zeptat se, u těch echyn. mám některé listy takové hnědé viz příloha, no tmavší než hnědé, mám je tam nechat nebo vytrhat? Podle sledování jsou to listy původní co tam byly když jsem rostlinku koupil, ty zelené jsou podle sledování nově vyrostlé po zasazení..

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:23 gargamel Re: Xixao
Zářivky můžeš případně zapnout, až bude situace 100% pod kontrolou. Vždycky, když přijde řasa, jako první uber světlo.
Nejlepší drop-checker jsou ryby. Pozoruj jejich dýchání. Když bude zrychlené, uber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: gargamel
Fotka k příspěvku Ta poslední věta je přesná, stejně tomu platí i v jiných oborech než v akvaristice.

Zářivky tedy ty jedny 2x30W jsem úplně vypnul. Chjo před 3 týdny jsem kupoval ty 2x45W rampu kdybych to věděl, teď bych to udělal jinak a mohl jsem ušetřit...

CO2 mám nyní na Sera CO2 Controlleru nastavené na hladinu PH 6.6 a zdá se mě že do Sera aktivního reaktoru posílá hodně a na dropcheckeru je taková no přiložil jsem obrázek tak nevím zda si můžu dovolit ještě víc snížitPH/zvýšit CO2?, nějak nedokážu přesně určit barvu na tom drop checkeru ...

Proud mám na max co jde...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:07 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: kortezhugo
z kohoutku 25mg/l podle testu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2012 18:00 gargamel Re: Xixao
Neboj se, přidání KNO3 určitě neublíží, že je hodnota NO3 30 mg/l je absoluně ok. Lepší víc, než málo.
Máš tam stále moc světla, nechej zapnuté ty dvě 45W zářivky, to stačí až nad hlavu. Osvětlení měj zapnuté 8 hodin denně. Ty další zářivky raději schovej do sklepa, aby tě to nelákalo je použít, jenom si tím ublížíš.
Profito dávkuj jako doposud.
Zvyš množství pouštěného CO2.
Proud vody měj samozřejmě naplno.
Začni měnit 2x týdně 50% vody a odstraňuj veškerou řasu. Postupně stačí měnit 1x týdně klidně těch 30%.

Pokud se tímto budeš řídit, nebudeš mít problém. Musíš si ale vybrat, čí rady poslouchat. Pokud si vezmeš od každého to, co se ti hodí do krámu, bude z toho kočkopes a nebude ti to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:57 Muž kortezhugo [983] Re: Xixao
Tak teraz zmeraj tu vodu z vodovodu.Snad budeme mudrejsi. :-)
Pisu tu ze ta voda tam ma kolo 30 - tak to sfarbenie by malo bit podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:45 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Tak jsem přitáhl dneska nový Sera NO3 Test, opravdu tam ten byl špatný a nenapadlo mě to, díky

Sera má 5 hodnot podle barvy, pohybuji se barevně mezi 25mg/l až 50mg/l bohužel mezi tím nic nemá na porovnání, barevně bych subjektivně se přikláněl někam k 35mg/l (včera díky špatnému testu jsem přídaval 6g KNO3 na 250L)... takže teď ani nevím zda NO3 bylo před tím potřeba nebo ne a kde problém je...


Zdá se mě že po změně osvětlení řasa neroste tak rychle resp. skoro se zastavila, délky vlásků rozhodně nejsou o poznání delší jak tomu bylo během každého dne co jsem se vrátil z práce...

Přeměřil jsem PO4 1mg/l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Já vím, že to není (jen) vaše chyba. :-)
Ale musel jsem využít příležitost, abych si "rejpnul" do těch, co se s testy v ruce pachtí za "poznáním", přičemž realita bývá zhusta někde úplně jinde... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 10:14 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
"Andrzén" nejsem a nevím proč nyní test nefunguje, už jsem se dohodl na výměně

Za zavádějící informace se xixim, ale nemohu za ně :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 09:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Všimněte si, kolik lidí si s vaším problémem láme hlavu a přitom se jim dostalo zavádějící informace... :-O
Ještěže někteří těm "báchorkám" (nejen vašim!) o naměřených parametrech vody nevěříme... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 08:48 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: usine
Mám od Rataje test, tak jsem si ho vzal schválně do práce a taky nic, stojí za xixixixixixixix, koupím nějaký pořádný od Sery nebo JBL... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 06:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: usine
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 23:00 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xixao
V Praze 3 a neměřitelné NO3 tak to ten test tak kvalitní nebude. Normálně je tu okolo 30mg/l NO3
www.pvk.cz/…
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Taky si můžete připravit referenční roztok, když máte KNO3, a hnedle budete v obraze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Je stary asi 14 dni a docela kvalitni myslim...

Zitra zmerim akvariu a uvidim zda jiz nejake NO3 namerim pokud ne pak mas recht :)

Trosku se to zabarvi ale na 10mg to ma daleko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 22:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
...Ve vstupní vodě z kohoutku je NO3 téměř neměřitelné, před nedávnem nám měnili v celé ulici vodovodní potrubí tak nevím zda to s tím může souviset...
Jenom aby to nebylo v testu... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:19 Muž kortezhugo [983] Re: Xixao
No ja suhlasim so Sid-om ze je na tyto záležitosti brzy.Ale a pripade ze je NO3 nemeratelne este aj vo vstupnej vode, tak to tiez nie je idealne na zabehnutie akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:01 Muž WARENKOREN [51] Re: Xixao
stejný problém řeším s touhle ruduchou už cca 4 měsíce, řasa se mi objevila po protrhání akva a zahnojení tetra plant tabs... dooručuju pravidelně jedenkrát týdně vodu, dostatatek CO2, zahustit rostlinami, míň krmit a mě se osvědčuje nepřidávat do vody jakýkoliv hnojení pouze CO2.....
taky jsem zjistil, že v mém akva světlo na tuhle řasu nemá absolutně vliv, má víceméně stejné požadavky jako ostatní rostliny....


mě mizí ale velice pomalu sad tak přeju pevný nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:58 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Děkuji moc za radu, pinzetu mám a provedu rozsazení podle návodu, moc dík..

Moc všem děkuji, ještě dokoupim KNO3 a budu se snažit měnit více vody

Ve vstupní vodě z kohoutku je NO3 téměř neměřitelné, před nedávnem nám měnili v celé ulici vodovodní potrubí tak nevím zda to s tím může souviset...

Světlo jsem ubral o zářivku..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:50 gargamel Re: Sid
Pokud je to opravdu nově založená nádrž (čehož jsem si nevšiml), tak k mému přípsěvku taky ještě dodávám, že minimálně 1. měsíc to chce měnit hodně vody a často. A tím tuplem to chce ještě víc ubrat na světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:45 Muž kortezhugo [983] Re: Xixao
Na 250 to sedi.Je dobre pri vypoctoch pocitat kolko vody je v tom akva - odratat dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 21:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Fotka k příspěvku ...1/4 týdně je malá výměna vody ? Četl jsem doporučení 20-30% týdně...
liliovníčku rozsadil jsem ho asi ze dvou košíčků na několik trsů, poradíte tedy co bych měl upravit u sazání jestli to ještě má smysl?

Při běžném, bezproblémovém provozu je frekvence výměny 1/4 objemu akva týdně při vaší velikosti nádrže dostačující. Já ale na vaše akvárium pohlížím jako na nově založené a v takových případech je IMO vhodné postupovat jinak, než u zaběhlých, funkčních rostlinných nádrží. A protože jsem s tímto názorem téměř jistě sám, nebudu se "přetahovat" s těmi, kdo vidí problém v "nevyváženém hnojení v poměru ke světlu" ap. Podle mého názoru je na tyto záležitosti brzy.
Co se týče liliovníčku, já doporučuji tento sázet v podstatě po kusech. Je to do jisté míry "pakárna", ale při troše dobré vůle se dá zvládnout. Při sázení se zásadně používá pinzeta, jednotlivé rostlinky je možné sázet cca 2-3cm hluboko ve sponu cca 1x1cm.
Pro ilustraci, jak tahle kytka dokáže během pár měsíců zarůst akva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: kortezhugo
Přidal jsem 6g KNO3 které mám doma to dle mého výpočtu pro 250L nádrž by mělo z 0 zvednout hladinu na 14,4 mg/l ...

Zítra změřím NO3 a uvidím zda jsem se nesekl :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:17 Muž kortezhugo [983] Re: Xixao
A zmerat treba aj co tecie z vodovodu.Ale stejne ak sa bude menit 1/4 alebo 1/3 vody tak bude NO3 malo a bude ho treba pri tom osvetleni urcite pridavat.
PS:a ten fosfor bude na tom tiez podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:09 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: gargamel
Tak jsem změřil NO3 dnes a je neměřitelné, stupnice měřitelnosti začíná na 10mg/l a zbarvením se k ní nedostanu, roztok je téměř průzračná voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:53 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Před tím jsem měl akváriu cca 8 let a dařilo se bohužel známy mě ho zníčil po dobu mé dovolené...

1/4 týdně je malá výměna vody ? Četl jsem doporučení 20-30% týdně...

liliovníčku rozsadil jsem ho asi ze dvou košíčků na několik trsů, poradíte tedy co bych měl upravit u sazání jestli to ještě má smysl?

Zářivky cca všechny max. 3 týdny staré.

CO2 jsem právě zvýšil, drop checker už ukazuje hodně světle zelenou...

Test NO3 právě provádím...

KNO3 mám ...

Osvětlení snížím na o zářivku.

děkuji zkusím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Akvárium máte krátce založené a je zřejmé, že jste se, (možná z neznalosti), nedržel dobře míněných rad stran rozjezdu rostlinné nádrže.
Svědčí o tom jak délka, tak intenzita osvětlení, a nedostatečná výměna části vody.
Co se týče liliovníčku, největší problém je v tom, že je špatně zasazen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:37 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Jak jsou ty zářivky starý?
Edit: Kolega z rostlinných akvárií to napsal jasně a řídil bych se jeho radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 20:36 gargamel Re: Xixao
Vláknitá řasa = málo CO2 v poměru k silnému osvětlení.
Máš tam šíleně moc světla, takže nejsi schopný zajistit dodávky CO2. Přečti si toto + diskusi pod tím článkem: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Osvětlení dej 10 h denně, sniž intenzitu na maximálně 100W. CO2 ještě přidej.
Taky si pořiď test na NO3. Při té náloži světla bych se nedivil, pokud by bylo na nule. Pokud bude NO3 pod 10 mg/l, pořiď si 50 g KNO3, to nasyp do 600ml vody. Přidáním 1ml tohoto roztoku na 50l akvarijní vody potom dodáš 1 mg/l NO3. Testem na NO3 to pak udržuj kolem 20 mg/l.
Pokud to takto budeš dodržovat, nebudeš mít žádné problémy. Druhá cesta potom je nechat to silné osvětlení co máš a pořádně COčkovat a limituj to živinami, což ale podle dotazu tipuju že nezvládneš a raději bych provedl to první - snížil množství světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:36 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
já jsem jí původně neměl ale tím byla délka příliš dlouhá, a rostlinky byly vyčerpané, spíše než kumulaci CO2 což v mém případě není potřeba jsem to bral jako odpočinek pro rostlinky..

Já tam mám zářivky
1x30W Flora Glow
1x30W Sun Glow
2x45W Juwel TP5

délka 90cm

délku osvětlení o pauzu jsem upravil teprve nedávno...

nejvíce se mě osvědčili řasožrouty, který docela zlepšili stav ale trávník stále skomírá a řasa na pomalurostoucím trávníku vítězí..

NO3 20mg/l při posledním měření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:35 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Ano a to je o tom složení toho hnojiva a o alespoň rámcovým změření těch hodnot v akváriu a zjištění i jak je na tom vstupní voda, hlavně s tím NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:32 Muž kortezhugo [983] Re: Xixao
Podla mna bude v tej vode malo NO3 a malo fosforu.Ale skvor na to NO3 by som sa zameral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Xixao
Ono je to taky o tom, čím se svítí a ne jak dlouho - je toho fakt dost kolem. Romant má pravdu je to sedlácké, ale já u toho zůstal a vesele a úspěšně sedlačím. V tu dobu stejně není nikdo doma, tak to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:25 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Jestliže dodáváš CO2 z venku, tak bych tu siestu považoval za zbytečnou a spíš bych krátil celkovou dobu osvětlení. Ta pauza je taková sedlácká metoda, jak CO2 trošku zvyšovat z vnitřních zdrojů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:24 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
používám Easy Life Profito dávkování je 25ml na 250L na týden, já dávám 3ml...

Sycení CO2 dělám přes Seru CO2 automat, který pomocí sondy zjištuje PH a podle nastavené hodnoty přidává množství CO2 to kontrolu drop checkerem... nyní mám nastaveno PH na 6.6 mírně jsme zvýšil přísun CO2 z původního PH 6.7 což vedlo ke zvýšení cca z 15mg/l na cca 20-2mg/l, tvrdost KH 7 ...

Kytky jinak celkem dobře jdou, ale trávník ten brzo odejde typuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: muťa
zkusím zvednout siestu ještě o půl hodiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:11 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Tak jestliže jsi snižoval jak světlo, tak živiny, tak je to tak trochu stejný. To světlo bych ještě snížil a živiny nechal, ale nevím jak je to s doporučeným dávkování toho přípravku co používáš. Určitě to bude i o dostatečným sycení CO2, bez toho to při tom watovým fičáku nepůjde. Je to prostě o tom hledání té rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Xixao
K tomu světlu - já svítím denně 12hodin 10-22, ale mám ještě siestu 13-15:30 - tu jsem zavedl zpočátku když se objevovala řasa. Od té doby je klid - siesta zůstala. Není to ale jen světlem. Doporučuju projít ty odkazy níže - je v nich spousta inspirace, rad a zkušeností. 14hodin bych asi nikdy nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
právě to světlo jsem konzultoval a bylo mě doporučeno snížit... snížil jsem ze 14 hodin na 10 hodin... výkon mám 150W celkový...
Živiny jsem snížil ze 4ml na 3ml denně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Na první načíhnutí bych to viděl na více světla a méně živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
kdybych si nepřečetl všechny tyto stránky alespoň 3x nedal bych zde příspěvek...

osvetlení jsem snížil z 14 hodin na 10
častěji měním vodu
špejlí sundavám řasu
pořídil jsem rasožrouty
přidal jsem CO2 a rychlerostoucí rostlinky
Odkaleno je kvalitně

Nemohu najít kde je problém, co schází a co přebývá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:20 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Vláknitá zelená řasa? Kobereček
Fotka k příspěvku už nějakou dobu bojuji s řasou na obrázku, napadá mě zejména trávník o který se pokouším...
Co2 i hnojení dostatek...
Rasožrouty mám taktéž osazené...
Výměna vody týdně...
Dno není znečištěné..

Poradíte co dělám špatně a jak zachránit kobereček, který tak nějak spíš živoří?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa?od=351