Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 18:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Dante
Osvětlovací siestu praktikuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2010 18:11 Wexelo
Přidat spíš rychle rostoucí rostliny na odčerpání živin, egerka, polysperma, a jiné stonkovky a vytvořit jim ideální podmínky, dostatek světla. Dodržovat údržbu, měnit část vody, nepřehánět to s krmením a případně upravit i proud v akva přiškrcením filtru. To je tak ve zkratce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:36 smik – Re: Dante
Přidat CO2 na úroveň 30mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 15:32 Dante
nic sem nenasel.
svetlo sem zlumil a co ted jako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:47 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Dante
ty chytrak vsetko co potrebujes vedet najdes na tomto fore.
mas tam moc svetla a dobry prisun zivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:29 Žena ajaroz [3]
nabrat na špejli a motat a motat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:53 Dante
ano ale neni tam napsano nic kloubneho co by mi pomohlo (nebo ze bych v te zmeti prispevku prehlid?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:50 Muž technik [3] – Re: Dante
Tento druh řasy se řeší už nějakou dobu zde:
rybicky.net/forum/4109…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:38 Žena Sirah [11]
mela jsem v akvariu problem s hnedou mazlavou rasu, cca 14 dni po zalozeni, rasu mi nezbylo nez mechanicky odstranovat...celkem postupne mizi, po trech tydnech jsem do nadrze vpustila otiky a ti jsou z rasy uplne nadseni...jenze co se nestalo, zacala mi rust rasa zelena, dlouha vlakna mam na rostlinkach, na dreve...
A osvetleni? Od zacatku 2x 18 W na 112 l...Nezvysovala jsem ani nesnizovala intenzitu osvetleni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:28 Dante
zadne ryby v akvariu zatim nejsou.
btw. kdyz to vezmem kolem a kolem tak zbaveni se teto rasy nevite vubec nic,neniliz pravda? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:13 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Dante
presne ako napisal Johan.
ked budu ryby s tym co2 pozor. tiez som to mal napojene cez filter a podarilo sa mi ich priotravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:11 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Dante
Proto ze začátku nepoužívají rostliny, které toho světla potřebují fakt hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:08 Dante
do te doby by mi posli ty rostliny ktere toho svetla potrebuji fakt hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dante
Proto se ze začátku svítí méně, a až se rostliny rozrostou, tak se světlo přidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:56 Dante – Zabi vlas v akvariu
Dobry den,v akvariu se mi vytvoril zabi vlas (coz bylo jasne vzhledem jak silne osvetleni mam) potreboval bych radu jak se co nejefektivneji teto rasy zavit nez napadne i jemnoliste rostliny.vodu sytim CO2 ktere je hadickou napojeno na filtr takze se lepe ve vode rozptyli,dale planuji snizit dobu osvetleni.co bych mel podle vas podniknot?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:21 Žena Johanka [57]
Ono tím ,že to vydrhneš se problému nezbavíš..Chce to změnit podmínky pro její růst.Tohle chemie levná ani drahá nevyřeší.Navíc nedělá akvárku dobře.Tady najdeš hodně rad a možná i některé z důvodů ,proč se Ti tam tvoří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 18:10 dest – Re: sirius
pridej trosku sul ale ne moc zalezi kolik tam mas litru a kolik rybek a jejichy typ ... udrzba akva nejaka je ? rasa se da vyresit pomerne jednoduse snekama krevetkama ancikama ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 14:05 sirius
Právě že mi na akvárium slunko nesvítí. Tak nevím proč se mi tam tvoří ani ancistrus to žrát nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 08:44 mildamj – Re: sirius
Pokud ti svítí sluníčko přímo na akvárium,může to být příčina tvorby řas.Zkus to přistínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:52 Muž grizly [145]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:47 sirius – řasa v akváriu
Zdravím nevím jestli se to tu neprojednávalo ale v akváriu se mi oběvila zelená až černá vláknitá řasa už jsem se jich jednou zbavil tím že jsem vyčistil kompletně celé akvárium ale zase se oběvila a nevím jak na ně setrně abych zase nemusel vypouštšt celé akvárium a drchnout houbiškou a nechce se mi používat drahé výrobky od firmy Sera neexistuje nějaká levnější metoda.Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:07 Žena pavliina [50] – Re: Toony
Opravdu zkus vyzkoušet vše, co ti tu bylo porazeno a dej i na rady Sida - od něj jsem dostala rady jak na zelenou vláknitou řasu - a světe div se, ono to začíná fungovat :) Jen to chce něco dělat a zkoušet a pak teprve veškeré rady zamítat a tvrdošíjně tvrdit, že tím to opravdu nebude hmm Světlo, častější výměna vody s odkalováním, mechanické odstraňování řasy, co to jen půjde, zmírnit průtok filtru (možná, teď mě napadlo, psal si, že jsi měnil náplně ve filtru? Takže předpokládám, že jsi vyměnil náplně a filtr tím pádem nebyl zaběhlý... tím by se vysvětloval úhyn ryb...? ) a to dávkování CO2 v boji proti řase (aspoň dočasně) není marné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 19:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Toony
Prumer je stejnej jako u tech glo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 17:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Toony
...tak si tady muzem psat donekonecna...
Nemějte obavy - tohle nehrozí. Já už se k vašim záležitostem vyjadřovat nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 16:47 Tóna – Světlo
No já jsem svítil taky 11-12h a začla se dělat řasa tak jsem tady vyčetl udělat mezi svícením pauzu tak 1-3h a opravdu to funguje.Svítím od 9h. do 12h. a od 15h. do 22h.A ŘASA FUČ palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 15:43 Toony
to bucliik: tak podle toho co sem si cetl, budou ty glocka uz stary. no nic jdu koupit jiny zarivky a uvidm co to udela. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 14:24 Toony
to Dahak:mam trubice 105 cm dlouhe ale nevym jejich prumer. poradis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 14:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Toony
Ted je tam 3x Osram 840 36W Daywhite a jedna 827 Warmwhite 36W.Jedna trubice kolem stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 14:08 Toony
to Dahak: zarivky zkusim vymenit. dam tam jiny nez glocka a uvidime co to udela. co si koupil presne za osramky a kolik staly? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:52 Žena bucliik [99]
jo, já si právě zřejmě někam do prostoru pokoje vypustila CO2 z nově zakoupené lahve, takže zase jen oceňuju burčák :) asi jsme to někde špatně dotáhli, chjo. O koze si tady psát nebudeme, já jen napsala svoji zkušenost s Co2, protože jsem nechápala proč se burčáku tolik bráníš, nechápu pořád, ale tvoje akvárko, tvoje řasa, tvůj boj :-)
ahoj
není půl roku pro gloglo dlouhá doba? tyhle zářivky berou za svoje dřív než třípásmovky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Mel jsem podobnej problem.Pridal jsem dalsi dve zarivky, glo jsem vymenil za osramky a zredukoval jsem tu svinuchu na naprosty minimum.Rostliny mi jedou bez nejakyho pridavani CO2 doslova pred ocima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:31 Toony
bucliik: nechci dat akorat dalsi trubici zarivky do akva. to CO2 me nemine, ale stylem burcaku fakt ne.si tady s tebou muzu klidne psat o voze a ty me muzes odepisovat o koze. ale fakt je ten, že to nikam nepovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:25 Žena bucliik [99]
dávkovala jsem burčákem docela dlouho a nepostřehla jsem jediné úmrtí ryb, negativní vliv na rostliny už vůbec ne, zato negativní vliv na řasy ano. takže pokud nevýhody má, pak v mém akváriu rozhodně nepřevažovaly nad klady. u akvária jsem byla jednou týdně a nikdy se nic nestalo, krom zarostení akvárka a úbytku řas. :)
Krom toho považuju Sidovy rady jedny z nejlepších, kterých se mi kdy dostalo-no hledej echtodborníky dál-ale jak očekáváš že se něco změní, když sám nic změnit nechceš(teda nemůžeš)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:15 Toony
pokazdy:filtr uz sem zkousel stahnout a nemelo to moc uspech. zkusim ho stahnout jeste vic a uvidime co to udela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 13:11 Toony
bucliik: hi hi, ;-) fakt se uz jen smeju. nesnaz se mi rict, ze davkovani CO2 "burčákem" je v pohodě.neni to absolutne presne o tom uz bylo napsano hodne clanku. je to jenom jednoduchy a levny.ale ja nemam moznost byt u akva kazdej den, takze burcak u me nehrozi.priznivcem glo zarivek urcite nejsem.zarivky mam asi pul roku, takze by meli byt ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 12:42 Muž pakozdy [17] – Re: Toony
na tej fotke je vidiet ze vlas vlaje v nejakom prude vody. skus utlmit filter tak, aby si mal v akva iba minimalne prudenie - mozno az skoro ziadne - nejake skrtitko a podobne.
mne napr. pri vycisteni filtra nabehne zabi vlas ale po stiahnuti filtra do 2-3 dni konci. potom ako sa zanasa filtre priebezne uvolnujem skrtenie a vlas nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 12:17 Muž Pet [56] – Re: Toony
Myslím, že zde vůbec nejde o nějaký střet názorových proudů, ale spíše o věčnou snahu vytvořit v akváriu optimální podmínky pro růst rostlin a tím potlačit bujení řas. A to lze jen vyvážením poměru světla, tepla, obsahem CO2 a ostatních látek ve vodě, jak radí Sid. Pokud dojde k zařasení je potřeba nejdříve pracovat s těmito věcmi. Žabí vlas je velmi houževnatý a pokud vím pomůže jen výše zmíněné a každodenně namotávat a namotávat, dokud rostliny nezískají vrch a žabí vlas to vzdá.
Vím o čem mluvím. Zavlekl jsem si ho loni do jednoho akvárka.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 12:13 Žena bucliik [99]
i Sid má v akvárku ryby takže o přesycení cO2 bych moc nemluvila, bublá tolik lidí a při opatrném namíchání se nemusí hlídat téměř nic. navíc při přidání přebublávací lahve ani nehrozí riziko vlití burčáku do akvárka-kde je ten problém?
Asi budeš příznivcem gloglo zářivek-jak dlouho je v akvárku máš, za čas se opotřebují.http://pmdd.mrp-cz.com/zarivky-pro-pestovani-rostlin-clanek-11 .jinak konkrétně sunglo bych vyměnila za jinou.
a ještě si píchnu-Sid podle tebe zastánce mega přesvětlených a přesycených akvárek, ale problém s řasou nemá ;-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 12:01 Toony
fantasta: reverzni osmozu pouzivam.dneska rano sem delal test na dusicnany a mam 30mgNO3/l coz by melo byt v norme.
Sid: a vy si porad melete svou, ze je potreba ba vic svetla.nejsem zastancem presvetlenych akvarii, kdy to pere do ryb jak sileny.navic vim, ze to akvarium fungoval v pohode v jinym meste se stejnym vybavenim.ted je jina voda, takze problem si myslim, ze je ve vode a ne ve svetle.jedinny co vam dam za pravdu je to, ze by pomohlo co2.zpamatovaly by se rostliny a brali by prebytecny ziviny.jenze kvasit z lahve se mi fakt nechce.kdyz uz neco tak co2 set s ph sondou, aby akvarko nebylo presiceny co2.vy jste proste typ akvaristy co zastava mega presviceny akva a presiceny CO2. ja zase ne a tak si tady muzem psat donekonecna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2008 21:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Toony
Toony, dovoláváte se tu rad nějakých "echtprofíků" a i když vám neradí nějací "echtprofíci", ale lidé, kteří se domnívají, že vám mají co říct, (CO2, světlo...), neberete je vážně a neustále (omlouvám se) melete svou...!
Kdesi dole jsem psal, že si podle vašeho popisu myslím, že vás trápí spíš ruducha, než zelené řasy. I když je to bez mikroskopu a solidního atlasu řas jen hádání, přesto si dovolím tvrdit, že na kořenu bezpečně poznávám ruduchu.
Takže si najděte "echtprofíka" přes řasy a požádejte ho, ať vám identifikuje, které řasy si na kořenu (a v celém akvišku) pěstujete. Dám krk za to, že na tom kořenu najde Audouinellu.
Hodně zdaru při hledání "echtprofíků". ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:46 R Muž Silent [5949] – Re: Toony
Jde použít reverzní osmoza, nebo selektivní iontoměniče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:33 Acino – Re: Toony
Niekde som videl "filter" na NO3- ...samozrejme nie mechanicky, ale asi nieco na sposob biologickeho/chemickeho filtra s vyssou ucinnostou ...mal to tu niekto v nadrzi ..len neviem kto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:31 Toony
to Jirka: odkalovat musim o tom neni pochyb
to fantasta:taky me napadlo, ze vstupni voda bude mit vysokou hladinu NO3.udelam test a pak zase napisu.kdyz bude vysoka hladina NO3 tak s tim nejde nic delat?urcite musi existovat nejakej zpusob ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:19 R Muž Silent [5949] – Re: Toony
Já to četl. Jenže to, že pravidelně děláš údržbu neznamená, že máš nízkou hladinu odpadních látek. Pokud, jak píšeš, Ti nerostou kytky tak se holt rozbují řasa. Zkus ten test a uvidíš jaká bude hladina NO3. Ona už může být vysoká hladina u vstupní vody. S tím toho ovšem už moc nenaděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:17 Muž Jirka [10] – Re: Toony
Rozhodně krm minimálně a odkaluj jednou za měsíc,při odkalování dostáváš do vody živiny.Možná mě nekteří ukamenujou,ale mě pomohla tma proti řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:10 Toony
fantasta: precti si to co sem psal lidem pred tebou.ziviny se snazim regulovat na maximu, ale nepomaha to.pomhla jedna jedinna vec a to biaktivni zeolitove granule, urcene do venkovniho filtru.substrat ma ionto vymenou schopnost. vaze na sebe amonium NH4+ a misto nej uvolnuje uzitecne kationty draslik, horcik,vapnik.(opsal sem to z navodu).bohuzel mi potom co jsem dal substart do filtru, tak i zacali chcipat ryby :-( ale vyrazne se darilo rostlinam a rasa byla do 3 dnu pryc. ted mi rostliny nejdou vubec a tudiz se dari rase i kdyz odkaluji jako blazen. nekteri lide mi psali, ze mam pridat svetloi, ale to se mi nechce, protoze vim, ze akva fungovalo v jinem meste v pohode. podle me bude prusvih s vodou.dneska budu delat test na dusicnany.ale jinak ma moje voda parametry PH 7,3, celkova tvrdost 10,teplota 26 stupnu.svitim 12 hodin denne.nehnojim, jednou tydne odkalim tretinu vody a krmim malo.doufam, ze se najde nejakej echt profik kterej mi da dobrou radu, dik predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:08 R Muž Silent [5949] – Re: Toony
Takhle se řase daří, když je voda přesycená dusičnany a fosforečnany. Jak jsem psal, jedině častěji měnit vodu a přidat rychlerostoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:02 Toony
Fotka k příspěvku pro prehled jeste jedna fotka, nejak se mi nedari dat vic fotek naraz:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:56 R Muž Silent [5949] – Re: Toony
Jedině jí odepřít živiny. To znamená dostatek rostlin aby spotřebovaly odpadní látky a častá výměna vody. To je nejpřirozenější způsob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:51 Toony
Fotka k příspěvku tak sem uspesne udelal fotky, s touhle rasou si newim rady.poradi nekdo?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa?od=551