Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 22:48 Brodys Re: Jirik
Na zbytek otázek.Řasu klidně odstraň, nelij tam žádné stability ani jiné hloupousti, doplň rychlerostoucí kytky a nech nádrž pořádně zaběhnout,nevrtat se v ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:55 Muž Jirik [0] Re: vaclav
Děkuji za radu, plynné CO2 budu mít až přiští týden. Z mého příspevku vyplynulo více dotazů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirik
Nevím, co chceš slyšet, pokud máš možnost použít plynné CO2 tak to jsi měl už od začátku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 16:12 Muž Jirik [0] – Zelená vláknitá řasa
Ahoj, mám nově založené akvarium, rozjela se mi pěkně zelená vláknitá řasa. Začal jsem motat a snížil jsem osvětlení na 30 procent a svítím 6 hodin. Z testu mi vyšlo, že mám v akva NO2, tak sem nasadil seachem stability, dnes třetí davka pro lepší zajetí filtru, dnes když se divám do akva, tak zmíněná řasa začíná bělat. Teď mi řekněte, je to tím že méně svítím nebo to bude tím že seachem stability způsobilo snížení NO2 ? Řasu mám i na skle můžu ji odstranit nebo mám počkat než umře, abych si ji dělením nerozmnožil. A poslední věc až nasadím co2 můžu svítí víc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 21:22 Gazva Re: skypi
aj ma to uz napadlo len ked... pozriem nieco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 21:20 Gazva Re: vaclav
filt. medii sa teda nechytam :)
vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 10:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gazva
Vůbec do toho nesahej klidně několik měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2021 10:36 Muž skypi [248] Re: Gazva
K tomu filtru si ještě pořiď "předfiltr" - stačí např. bioakvacit k bublifuku střední hrubosti, nasazený na sacím koši resp. trubce. Estetické to moc nebude, ale funkční ano :-), tak je to snad jako dočasné řešení akceptovatelné. Jen je potřeba "předfiltr" pravidelně kontrolovat a čistit, aby se nepretěžovalo čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 10:00 Gazva Re: vaclav
Vdaka za info, toho som sa bal, ze mozem narusit rovnovahu a problemu napomoct. Budem teda len pravidelne vyberat z vnutra hruby bordel (nasate zvysky rastlin) a naplne prepierat na striedacku kazdu raz za mesiac (zdalo sa mi ze su zanesene dost, ale nemam skusenosti). To by malo byt v poriadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 08:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gazva
Na ten filtr nesahej. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 07:33 Gazva
Fotka k příspěvku Ahojte,
ako amater (prve akva) mam problem s riasami, hlavnym problemom bude asi rychle zarybnenie (dan za nedockavost), zle rastuce echinodory, slabe cistenie filtra so zaciatku (koli zabehu) vzhladom na objem filt. hm., vela svetla (bez CO2 a hnojenia)

Aplikujem znizenie intenzity a doby svetla (plus zatemnenie zaluzi), pravidelne jemne preplachnutie fitr. naplni od hrubych necistot, znizenie prietoku a cerenia hladiny (voda sa stale hybe vsade) - uvidim co to prinesie.

Podrobny popis je v prezentaci vid dennik - nejaky koment k tomu od skusenejsieho. Mozno by pomohla vymena nejakych rastlin (echi.), nepotrebujem rastliny na vystavu, len nech plnia svoj ucel, preto nechcem hnojenie a chemiu. Mozno je cela moja cesta zla, ale beriem to tak ze comu sa nebude darit pojde von.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 18:56 Muž 4Sima [1897] Re: mt.masak
Kombinace plynného Co2 by s těmi dekoracemi nebyla vhodná - viz odkaz na článek co poslal Václav. Tekuté Co2 není jeho významným zdrojem pro akva, vyhledej si co je to glutaraldehyd. Pomůže rozjezd kytek jako je limnophilla, egeria, růžkatec apod. Zkrátka něco co odebere živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:44 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
paráda, díky moc. Hned první začtění a vídím vápenec a jeho vliv :) Tak mě napadá, že jsem se nejprve snažil likvidovat řasu z kamenů pomocí kartáčku (po týdnu jsem od toho upustil, protože to mělo spíše opačný efekt). Ale byl jsem překvapen, jak skokově PH vyskočilo skoro o jednotnku. Něco na tom vápenci bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 18:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
maniakva.sweb.cz/… doporučuji přečíst články o vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:34 Muž mt.masak [3] Re: DanS
děkuji za názor, odpověděl jsem Vám v druhém, paralelním vláknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:33 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
i zde mě zaujala ta vazba cement a CO2. Budu rád za případné objasnění souvislostí. Není mi jasné, jak t spolu souvisí. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 18:31 Muž mt.masak [3] Re: 4Sima
Limnophila sessiliflora se zmátořila a začíná pěkně výhánět nové odnože, tak snad to pomůže. Plynné CO2 zatím přidávat nechci. Pomůže i tekuté CO2? Podle posledních dnů, kdy jej aplikuji přímo na řasu se zdá, že mírně pomáhá likvidovat řesu a rostlinám evidentně také neškodí (pohledově mi skoro přijde, že mírně prospívají). Tekutými hnojivy od tropica jsem zatím přestal, fosfor pohledám. Nějaký tip, kolik fosforu zkusit do začátku? Mám cca 24 litrů vody (čistý objem).

O té špatně kombinaci s dnem jsem na začátku nevěděl. Teď s tím již těžko něco udělám. Mám tam živočichy a nemohu přeskládat akvárium znovu.

Zaujala mě poznámka o cementovém buddhovi. Jak ten škodí vodě? Před napuštěním jsem jej nechal týden macerovat ve vodě. Nepřišlo mi, že by se z něj cokoliv uvolňovalo. Několik akvaristů má přímo tento typ a rozhodně jej popisovali jako neutrální k vodě.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 06:05 Muž 4Sima [1897] Re: mt.masak
Zeleň neroste, protože je ji málo. Dodej tam aspoň nějaké rychle rostoucí kytky. Kombinace dna Ada s vápencovými dekoracemi ti asi moc radosti nepřinese. Ovlivňuje to špatným způsobem vodu. Ideál by bylo začít sytit CO2, ale to bys musel dekorace vyndat. Teď můžeš akorát dodat kytky a doplnit fosfor jak ti tu bylo sděleno.
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 23:45 Muž DanS [77] Re: mt.masak
Zopakuji jako v několik mých předešlých reakcích. Zjednodušte to.

Vždyť jste odpovědi, proč nic neroste, je řasa, je špatná voda a podobně, dostal.
Zdejší pánové a dámy jsou velice korektní, za což je obdivuji.
Prosím, věřte jim. Jsou zkušení a vědí, proč vám všichni radí pořád dokola to samé.

Omlouvám se, jestli jsem moc "vostrý", ale třeba to pomůže, za což bych byl rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2021 23:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Tak máš nízký obsah CO2 a pokud dodáváš opravdu plyn a ta soška je z cementu tak ho tam ani přidávat nemá cenu. Já bych to dal pryč a pH srazil někam pod 7 na 6,8 - 6,6 a přidal fosfor, pokud je na 0. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 22:40 Muž mt.masak [3] Re: Brodys
zeleň úplně neroste, proto je jí málo... :) jde mi spíše o příčinu. Vodu jsem měnil kvůli slepé hladině, nebylo možné ji nevyměnit. Během pár dní bylo akvárium celé hnědé, nečistilo se to uplně fajn. Nyní již stav lepší, potřebuju se zbavit již jen té řasy. Jsou moje kroky správné? Podle hodnot vody, mi nepřijde, že by bylo přehnojeno (NO3, K, PO4 jsou spíše nízko). CO2 (plynné), ani vyndavat buddhu nemám zatím v plánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2021 22:28 Brodys Re: mt.masak
Luxusní hnojebiz,ale pro koho? Buddha to nespotřebuje a té zeleně je fakt málo. Přidat kytky, třeba plovoučky, přestat hnojit a měnit vodu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 21:33 Muž 4Sima [1897] Re: mt.masak
Cementový budha ven, CO2 (plynné)dovnitř? Zabírá hodně místo i ty seyriyu kameny. Místo toho bych přidal kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 21:05 Muž mt.masak [3] – jak na souboj?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku posílám aktuákní problémy s řasou. Utlumil jsem osvětlení na 40% a dávám tekuté CO2 (po 48 hodinách), ale nejsem si jist, zda postupuji správně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 23:01 Žena Venusa915 [8] Re: 4Sima
V eleocharise som ju našla a ešte aj mimo len tak v substrate. Túto vlaknitú som našla hocikde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 20:56 Muž 4Sima [1897] Re: Venusa915
Mě roste srpatka občas v eleocharis a k tomu se nachomýtne sem tam chomáček řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 20:52 Žena Venusa915 [8] Re:
Fotka k příspěvku Takto sa mi to podarilo odfotiť,dnes sa objavili ďalšie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2021 18:45 Muž 4Sima [1897] Re: Venusa915
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2021 23:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
Odstraňovat a zase odstraňovat já to teď dělal měsíc. Koupil jsem si tu největší řasenku a přidělal ji na špejli a točil tak dlouho až tam pomaličku a jistě přestává být. Samozřejmě jsem se snažil i zlepšit podmínky v akváriu a nejednoduší je vodoléčba neboli měnit vodu v kratším intervalu než jednou týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2021 22:00 R Muž ctibum [6910] Re: Venusa915
Mně ji kdysi spásla japonika. Zvládla ji krásně vyžrat i z mechu a jemných rostlin, ze kterých bych ji nikdy nenamotal, aniž bych je vytahal... rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 21:41 Muž vlka [3446] Re: Venusa915
Dá se lehce pinzetou odstranit, nebo namotat na špejli a Krevetky ju zřejmě baští...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 20:32 Žena Venusa915 [8] Re: afc1886
Keď bude trochu nevadí, len aby sa situácia nezhoršila až príliš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 20:31 Žena Venusa915 [8] Re: vlka
Niečo podobné len oooveľa tenšie som našla a len po 1 vlákne. Tak to bude začiatok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 19:31 R Muž afc1886 [14684] Re: Venusa915
Fotka k příspěvku Já jsem za zelenou vláknitou v krevetárku rád. Mám tam i ruduchu a krevetky se tam jenom hemží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 19:13 Muž vlka [3446] Re: Venusa915
Fotka k příspěvku Takto vypadá ta řasa...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:56 Žena Venusa915 [8] Re: Sysalka
Tak to je jedno aký je to mach, toho sa nebojím. Možno som ho doniesla s rastlinami. Skôr mám obavy z tých vlasov. Podľa toho čo tu píšu je to začiatok vláknitej riasy. Svietim od 10 do 12 a potom od 15 do 22 mám 7,2w na cca 25l vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 18:52 Žena Sysalka [277] Re: Venusa915
Na fotce by měl být mech srpatka zahnutá. Prosím o opravu jestli se mýlím.

A vláknitá řasa jsou dlouhé a ještě delší teňoulinká poddajná vlákna. Podle množství se pak různě zamotávají do chuchvalcú a chomáčů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:46 R Muž afc1886 [14684] Re: Venusa915
To vypadá na nějaký mech, ale jaký to ti nepovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:32 Žena Venusa915 [8]
Fotka k příspěvku Zdravím, vedel by mi niekto povedať čo je to? Objavilo sa mi to v akva hkavne pri Substrate a zamotané o dekorácie alebo trávu.

Zároveň sa chcem opýtať na zelenú vláknitú riasu. Ako vyzerá v začiatkoch? Objavili sa mi asi 3 vlasy , ktoré trčali z koreňa napríklad. Myslela som si že je to nejaký môj vlas, alebo chlp z niečoho, keď som to vybrala je to dozelena , odfotiť sa nedá, také je to tenké.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 16:55 Jarden Sk Re: Northwear
Ahoj to PO4 si meral z vody alebo zo substrátu? Ďalší postup je jednoduchý, PO4 je trochu viac a NO3 je veľa takže NO3 až do výmeny vody už nebude treba pridávať písal som udržiavať hodnoty medzi 5-10mg/l a po výmene vody zmeráš a pridáš podľa návodu na 10mg/l a druhý deň odmeráš znovu a okolko sa hodnota zníži tak tolko pridáš aby si mal stale medzi 5-15mg/l.Tak si nastavíš denné pridávanie.S fosforom je to podobne ak máš v rozmedzí hodnôt ktoré chceš dosiahnuť tak pridáš alebo nehnojíš keď je veľa.Ak náhodou dáš moc, tak vymeň polovicu vody a upravíš znova alebo neprihnojíš.Dal som ti ten odkaz na rostl. akvária a tam sú hodnoty aké by si sa mal snažiť dosiahnuť napísané je to tam dosť podrobne vysvetlené. Momentálne máš trochu moc a preto by som vymenil polovicu vody/výmenou znížiš hodnoty vo vode o polovicu/ a nehnojil nič. o dva dni odmeriaš a pridáš podľa potreby.Ak budeš ešte niečo chcieť, tak napíš mi do správy, nech to tu nezapraceme, je to už mimo vláknitej- riasy skôr hnojenie.Tých výmen vody sa neboj, mením polovicu každý týždeň/200l/ a preddavky za vodu máme 10€ mesačne,dúfam že to nie je až tak moc pre teba? A vodu z akva použiješ na polievanie kvetín a rastlín-zostane v nej ešte dosť výživy. OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 15:24 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvku Tak že dnes testy dorazili a hneď som odmeral vodu . Tak hodnoty sú : PO4 - 1,0 mg/l a hodnoty NO3 - 25 mg/l . Ako mám ďalej postupovať ? Dodrzujem dávkovanie ktoré ste mi napísali a pridávam denne aj dennú dávku Flourish a aj Nitro a Phosphate . Ďakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2020 20:33 Jarden Sk Re: Northwear
Nitro: Dávkování: dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci NO3 o 2 ppm(mg/l) a draslíku o 1,3 ppm(mg/l).
El.Fosfo: Dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci PO4 o 0,5 ppm(mg/l).

Takže po výmene polovice vody dáš Nitro 25ml a Fosfo 20ml a potom každý deň 10ml Nitro a 5ml fosfo.
Keď budeš mať v utorok testy, tak už podľa nameraných hodnôt.V nitro je aj draslík takže Flourish stačí polovičná dávka/týždennú rozrátaš na denné pridávanie/.
Zisti si aj hodnoty vstupnej vody na stránke vodární, príp. otestuj vodovodnú na dusičnany, fosforečnany tam pravdepodobne nebudú.Zapíš do profilu nádrže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 19:31 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
A to NO3 a PO4 sa pridáva denne ? Alebo zatiaľ pridať tak ako ste písali a potom to odkontrolovať testami a na základe testov pridávať ďalej ? Testy budem mať v utorok akurát som objednal od Sera. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2020 18:31 Jarden Sk Re: Northwear
Keď nemáš ešte testy, tak začni s malými dávkami tzn. 0,1 PO4 a NO3 5-10mg/l vo vode a sleduj rastliny. najviac napadnuté listy odstráň a odrezky rastlín znova zasaď, príp. pridaj ešte nové, ale vymeň tú 1/2 vody a prihnoj až potom a Flourisch stačí dať polovičnú dávku. Rozrátaj si dávkovanie hnojiva na každý alebo každý druhý deň aby si nepridával naraz velké dávky/po výmene vody môžeš jednorázovo dat trocha viac/.Až sa rastliny začnú rozrastať zvyšuješ dávkovanie, ale už podľa kúpených testov.Tie väčšie výmeny vody každý týždeň sú aj kvôli hromadeniu živín a org. odpadu, pri intenzívnom hnojení je to dobré, neskôr keď budeš mať zarastené celé akva a naučíš sa hnojiť si môžeš dovoliť aj menšie výmeny vody.Uvidíš sám časom.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 15:38 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Ďakujem za radu. Tak dnes som kúpil EasyLife Fosfo a Nitro. To PO4 má byť 0.01mg/l ? Lebo podľa návodu daného hnojivá mi to zvýši na 0,1mg/l tak teraz neviem. Testy som nezohnal prešiel som 3 akvaristyky a nemajú ich :-( nemajú ani hnojivá Seachem akurát tie čo potrebujem iné majú . Tak som zobral EasyLife. Len neviem či má byť hodnota PO4 0,01 alebo 0,1 . Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 07:23 Jarden Sk Re: Northwear
No asi si budeš musieť vybrať alebo použiť vlastný rozum, ale výmeny vody určite nie sú na škodu, to či tam fosfor je alebo nie je zistíš jednoducho testom na PO4 a doporučil by som aj NO3 kvalitnejšie kvapkové a budeš vedieť hneď. Voda sa berie na zistenie PO4 zo substrátu, takže aj keby tam prebytok fosforu bol, vo vode nebude nič/pre riasu/, tento substrát ho do seba natiahne/je tým známy/.Určite je tam prebytok živín z toho flourischu, pretože dusík bude určite málo a rastliny ostatné živiny spotrebuvajú minimálne. Flakovitá riasa na liste/ je zvyčajne z nedostatku PO4 je dosť možné,že je už aj na skle/ by tomu tiež nasvedčovala.Pokrútené listy a riasa chlpkatá je podľa mňa z prebytku už spomínaného flourishu a nedostatku N.
Takže nedávaj tam prípravok proti riasam,výváž hnojenieNO3-PO4 a ostatné, urob výmeny vody a malo by to byť ok. Po vláknitej alebo aj s ňou nastupuje sinica, tak by som s tým zbytočne nečakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2020 21:34 R Muž ctibum [6910] Re: Northwear
Proč (a co) odkaluješ, když nemáš ryby?
Řekl bych, že je akvárko moc mladé a nezaběhlé na paniku kvůli řase. A na to, jak málo rostlin tam máš, je tam spousta živin - dno, hnojení, CO2, nemálo světla, leješ tam kdovíco...
Tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu si o zelený vláknitý přečti... Mně na ni pomohlo ubrat světlo a koupit špejli. Časem zmizela...
Na můj vkus moc tlačíš na pilu, samej easy, detox, aqua, puri... Moc velká věda a moc malá trpělivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:22 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proti riase pridávam EasyLife Algexit . Vo filtry mám keramiku, Rataj Aquadetox 1000ml , molytan,Purigen 2x, vata, Filter je plne zaplnený . Tak skúsim ešte to NO3 a NO4 .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:12 Jarden Sk Re: Northwear
Napísal som ti čím dodáš NO3 a PO4-nitrogen a fosforus Seachem, mám 450l a mením každý týždeň polovicu a keď sú riasy aj viac, máš riasy na rastlinách pretože ti nepracujú nemajú živiny NO3 a PO4, takže Purigen to nezachráni ani keby si mal tam kilo a stačí pár kameňov Seyriu a ph dáš hore bez problému, si pozri tu niektoré akvária, je to práve kvôli lepšej nitrifikácii a tie baktérie Pristine čo som písal podporia rozklad odpadu.Viem o čom píšem, ale rob si ako myslíš...Prípravok proti riasam je čo? FX 4 je silný filter a má poriadny prietok, tak čo máš vo filtri okrem Purigenu určite ti to cez len tak prefrčí a ani baktérie sa nestihnú "zahriať".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:04 Muž Northwear [1] Re: Jarden Sk
PH nezvýšim a to z prostého dôvodu a ten je Platinum Soil substrát a ten drží PH na 6.5 . Aj keby som pridal PH plus tak to zaberie na krátku chvíľu . Za ďalšie tekutý uhlík nedávam pridávam hnojivo Seachem Flourish a nie Flourish Excel v Tom je rozdiel. A meniť polovicu vody pri 455 l akváriu a to raz týždenne je veľa si myslím to sa nedoplatim na vode . A aký prípravok používať na dodanie PO4 a NO3 ??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa?od=51