Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:49 Jarden Sk Re: Northwear
H..o máš dodržané! Píšem meniť polovicu a meníš 1/3, Flourish neobsahuje NO3 a ani PO4,leješ tam tekutý uhlík-píšem bez a stavím sa, že ani to Ph nemáš 6,8 ale 6,4 a menej, tak ma zbytočne nevytáčaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:35 Northwear Re: afc1886
Tak svetlo je Chihiros A1201PLUS 130W a údržba prebieha tak že odkalym dno a vymením 1/3 vody a pridám Seachem Flourish a EasyLife proti riase + Seachem Prime + Seachem Clarity ak je trochu zákalena voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:13 R Muž afc1886 [14704] Re: Northwear
Máš tady založený profil, tak si udělej prezentaci a bude se líp radit. Mě by třeba zajímalo jaké tam je světlo a jak probíhá údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:02 Northwear Re: Jarden Sk
Zdravim. To všetko čo píšete mám dodržané dokonca mám 2 krát purigen vo filtry FX-4 . Už som z toho zúfalý nič nezaberá a neviem prečo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 18:20 Jarden Sk Re: Northwear
Ph na 6,8, vo vode NO3 10mg/l,PO4 0,01mg/l/Nitrogen a Fosforus/,Seachem flourish podla návodu, do filtra Purigen a výmena vody každý týždeň 1/2.Pridať bakterie Seachem Pristine. Nepoužívať tekutý uhlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 18:05 Northwear – Riasa v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Nedávno sa mi objavila táto riasa. Pridávam CO2 . Dno je Platinum Soil . Pridávam Seachem Flourish podľa návodu + pridávam EasyLife proti riase. Nič nezaberá stále sa daná riasa množi a napáda listy rastlín . Môj tiger lotus dlho nevydrží už . Prosím poraďte mi čo s tým .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2020 17:18 R Muž ctibum [6926] Re: TomikVyskov
Když tohle vlákno pročteš, určitě odpovědi najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2020 16:37 Muž TomikVyskov [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, začala se mi v akva dělat tato zelená řasa. Máte prosím nějaký tip jak se jí zbavit? Pouze mechanicky nebo je nějaký živočich který se tím živí? Svítím 9-13 a 16-22.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:29 R Muž ctibum [6926] Re: kofejn
Japoniky mi ho vybraly důkladně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:08 Muž kofejn [963] Re: ctibum
Dostat to z mechu je vopruz, teď radši prorostlý kus vyhodím. Však zase doroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 20:05 Muž kofejn [963] Re: Zdendasss
Prudké světlo bych do toho netahal. Mám akvárko víceméně stejné asi sedm let, nikdy jsem do něj nebublal a problémy s žabím vlasem jsem měl asi 2x. Tu minulou nepříjemnost si už nepamatuju, ale ta letošní byla asi flákáním udržby a hnojení. Už je zase pryč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2020 03:02 Muž Zdendasss [15] Re: Lvican
Já si myslím že problém je v moc prudkém světle možná by bylo vhodné nádrž trošku zastínit plovocimi rostlinami samozřejmě přidáním Co2 by tuto řasu měl eliminovat. Nebo je ve vodě rozpuštěný nevhodný poměr živin. Popřípadě skus nějaké požírače řas jako jsou krevety šneci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 00:23 Muž Roger [1873] Re: Lvican
Podle mě jsi odstraňoval málo a nebo ne na stěžejních místech když se rozjela až tak. Jak psal Ctibum, nic jiného než namotávat nezbyde, taky jsem ji měl, dlouuuhooo ač ne tolik ale pak mi zmizela, sem tam se nějaký vlásek objeví ale žádná tragédie, mám v akva celkem větší proud a v něm Rotalu která je na ní magnet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2020 22:52 R Muž ctibum [6926] Re: Lvican
www.alza.cz/…, www.nazuby.cz/… a/nebo rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska ;-)

Namotávání mi po troše cviku šlo i z mechu... Krevetky dovybraly zbytek, pak nejdnou řasa bez dalších akcí zmizela a už se mi nevrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 15:47 Muž Lvican [0] – Řasa mezi rostlinami
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohli byste mi prosím poradit? Akvárium se mi krásně rozjelo, rostliny rostou jako z vody, všemu se daří. Bohužel před cca 5 měsíci se mi začala tvořit řasa. Při každém čištění ji manuálně odstraňuji, ale nikdy se mi to nepodaří dokonale. Navíc je hodně dobře prorostlá s rostlinami, takže se manuálně odstraňuje fakt špatně. Po několika čištění mi dochází, že manuálně to fakt nepůjde. Nemáte prosím nějaký tip co s tím? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 13:48 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Podle mě hodně živin, jinak jako další důvody bývá více světla a větší proud. Přál jsem se s ní 3/4 roku. Nakonec ustoupila potom co jsem se přestal hrabat ve dnu (vytrhávání kytek, přesazování apod... možná proto že mám prohnojené dno NPK kapsle) kdo ví, každopádně zmizela po tom co jsem přestal rejpat do dna, ale nutno podotknout že jsem ji měl na rotale v proudu, kde proud nebyl tak tam nebyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 11:52 Žena Beastie [320]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem zoufala a tak jsi jdu pro radu.
Co tyden dva pri udrzbe akvaria vytocim nebo vytrham chumel zelene vlaknite rasy ( viz foto). Rasa je primarne na dne, mezi koreny, na jemnolistych rostlinach, naprosto davi ruzkatce a limnophilly, lepi se i na okrehek co jsem tam pred mesicem pridala.

Situace je nemenna, je to stejne jako kdyz jsem tam nemela zadnou valissnerii, ted objela cele akva uz trikrat a nema kam rust, rasy je tam porad stejne.

Nic jsem nemenila nechala jsem to mesice stejne, aby se to nejak srovnalo samo, to se nestalo. Jedine co me napada je, ze na noc zaskrcuji bublifuk protoze u toho naprosto nemuzu spat, tak jestli to je ten duvod, proc se rase porad dari. Mam tam 10 pancerncikuch malych a cc 10+ krevetek, jednu neritinu. krmim co dva tri dny par pelet nebo nejake micro pro ty pancernicky, ackoliv nevim, kolik jich tam je, v akva nejsou az na vyjimky vubec videt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:04 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
Media asi ne, mám tam houby a 2 koše Cirax, akva běží od 6/2019 a dělá se téměř od začátku, ale třeba by to pomohlo. Zatím to nijak neřeším, když ta strana byla prázdná, tak vláknitá nebyla nikde, jak povyrostly kytky a dostaly se do proudu tak se vrátila zas. Ale kdo ví, třeba uhlí by pomohlo, díky za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:52 Jarden Sk Re: Roger
Skús tam dať na mesiac uhlie a vyčisti ho a uvidíme, nebude tam moc odpadu ale média už môžu odchádzať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:51 Muž bici10 [24] - TetryRe: Roger
To udělám taky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 19:49 Muž Roger [1873] Re: bici10
Osobně těm bakteriím ve flašce nevěřím, ale to je můj osobní názor, raději bych gen filtr naočkoval starým filtrem a to tak že bych ho pěkně vymačkal, to mám vyzkoušený že funguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:46 Muž bici10 [24] - TetryRe: Roger
Já vím že bude jako nový proto mám nachystaný bakterie a nechám tam starej ještě. Prostriham to co je nejvíc pokryty řasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:41 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
No, mě se tvoří vláknitá jen v tom nejsilnějším proudu na Rotale, síla proudu se regulovat nedá bohužel, jinde je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:40 Muž Roger [1873] Re: bici10
Tak nezapomeň že filtr bude jako nový, moc bych nestříhal, vláknitá se dá odstranit, se střihem bych počkal na zajetí filtru, jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:32 Jarden Sk Re: Roger
Ja si nemyslím že silnejší prúd je problém s riasami-dôležité je čo v tom prúde je a to je zvyčajne opäť org. odpad, či už priamo z filtra z médii v ktorých je nabitý a uvolňuje sa /mením Pemzu vo filtroch skoro každý polrok a možno aj skôr/ do vody, alebo nedostatočne filter zachytáva org. odpad, je slabo odfiltrovaný z vody a dostáva sa do prúdu /aj činnosťou rýb, hlavne tak oblúbené Siamky robia bordel/. To som zistil podľa prisadnutej ruduchy na výtoku, ak je voda čistá/bez odpadu tak sa netvorí, ak áno mením Pemzu/.A to tam valím do akva z dvoch Eheimov naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:31 Muž bici10 [24] - TetryRe: Roger
Filtr se vrátí zítra tak ho hned dám zpátky vystriham ty kytky co Maj rasu a snad to po rci dal bez problémů jako do teď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:21 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
S vláknitou mám problém od založení, já jí mám z proudu a světla. Dělá se mi v bazénu od prvního okamžiku až do teď, ovšem netrápí mě, je to pár vlásků které jednou za čas namotám na špejli, naučil jsem s ní žít. Ale to co popisuješ o nastolení zpětně rovnováhy se snad jednou naučím. Zatím jsem měl problém akorát se sinicí a to z nulové hodnoty NO3, nyní si NO3 raději hlídám :) řasy moc neřeším, naopak je v únosné míře vítám a doufám že kalamitu nezažiju a budou stále tam kde chci. Každopádně až kalamita přijde tak budu potřebovat rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:15 Muž Roger [1873] Re: bici10
Pak důvod máš jasný, jak psal kolega Jarden Sk níže, jednoduše řečeno filtr nestíhá, takže jak psal výměna vody, snížení organického odpadu atd... Než se ti vrátí filtr který to stíhal. Není co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 19:09 Muž bici10 [24] - TetryRe: Jarden Sk
Já hnojim denně s easy life profito a rostliny rostou jako prase. Problém nastal až potom co jsem poslal filtr na reklamaci a dal starej vnitřní jinak akvarko běželo velice pekne bez jakýchkoliv vad až do teď rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:59 Jarden Sk Re: Roger
Ja som pri vláknitej neprestal hnojiť, ale súhlasím s obmedzením hnojenia. Rastliny živiny koniec koncov ani nespotrebujú tolko ako pri intenzívnom svietení a pri prebytku org. odpadu som mal skôr dojem, že ten práve obmedzuje ich rast-pretože som živín mal vo vode dostatok/nie veľa/, ale rastliny stagnovali. Vypestovať nerovnováhu v akva zvládne asi každý, dostať to zase do rovnováhy je už to povestné umenie akvaristu. Je dôležité podĺa mńa, aby keď sa zníži org. odpad, rastliny opäť nabehli a prosperovali, ak nemajú živiny /všetky živiny/tak sa dostávame zase na začiatok tzn. neprosperujúce rastliny a org. odpad z nich. V mnohých akváriach vznikla vláknitá iba preto, že niekto zabudol hnojiť dusíkom a dlho to bolo bez a silné svetlo si vybralo dań-stagnácia rastlín pri presvietení-org. odpad z nich a je to...Akva vôbec nemuselo byť znečistené detritom alebo špinou. Mám kamaráta, ktorý mal akva bez rýb-rastlinné a pridával moc CO2 a spustil si vláknitú riasu, nedostatočná spomalená nitrifikácia príp. niečo iné v dôsledku vyšších dávok CO2 a bolo vymalované. Po stabilizácii pridávania CO2 a častejších výmenách vody sa to upravilo.Je naozaj veľa možností ako rozhodiť rovnováhu...V mojom akva som napichal Blyxu do koberca zo Staurogyne, Blyxa rástla viac a viac/mimochodom vôbec nekorenila ale pekne olistená/ pod ńou sa však začal rozpadať koberec a kopu drobných lístkov Staurogyne na hladine. Než som si to uvedomil už sa vlákna vznášali, takže aj pritienenie rastliny inou spôsobí nárast org. odpadu v akva a môže nastať problém ako v mojom prípade.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:44 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
Ještě bych doplnil omezit hnojení, podle prezentace hnojí a myslím že je to jeden ze spouštěčů řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:16 Muž bici10 [24] - TetryRe: Jarden Sk
Já vím že to není lehký. Nikdy jsem s ní problém neměl až teď co jsem posla ten filtr. TK je to první krok. Postupně půjdu dal a uvidím co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:05 Jarden Sk Re: bici10
Reaguješ presne ako väčšina, to čo píšeš je málo, ja som to tam rozpísal aby si pochopil, že tá riasa je z org. odpadu a na to aby si sa ho zbavil musíš urobiť viac /odstrániť príčinu-to že vymeníš filtre nie je hotovo!!!/a niečo si aj naštudovať o tom ako znížiť org. odpad v akva a čo to presne je. Musíš si uvedomiť, že to je len návod, ale detaily sú pre každú nádrž iné a nedajú sa rozpísať-niečo proste musíš aj sám. www.golias.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 17:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: bici10
Jak ten filtr plánuješ měnit? Obecně, jestli nemáš v plánu nějak zužitkovat již zajetá filtrační média, se nedoporučuje "pořádně" odkalovat současně s výměnou filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 17:51 Muž bici10 [24] - TetryRe: Jarden Sk
Uvidíme zítra přijde filtr tak ho nainstaluju a vystriham kytky a pořádně AQ odkalim a uvidím co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2020 14:58 R Muž afc1886 [14704] Re: guZDo
Ta tvá rada mi příjde jako takový výkřik ze tmy. Máš akvárium založené od 5.2. 2020 , šneky a ryby od 15.2. 2020 a už máš po problému s řasou. hmm Tvé problémy ještě můžou nastat, třeba jen proto že máš v akváriu nevhodnou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:22 Muž guZDo [0] Re: bici10
Ahoj, som síce začínajúci akvarista, ale skúsenosť s týmito zelenými riasami už mám. Mne 100% pomohlo nasadiť do 60l akvária 3 ks Neritina - prilba a 3 prísavníky. Vyčistili to tak, že slimáky už musím presunúť inde aby mali čo žrať. Nech sa darí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 12:57 Muž bici10 [24] - TetryRe: Jarden Sk
Zítra nebo ve čtvrtek se právě vrátí už externí filtr tak ho hned dám zpátky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 12:48 Jarden Sk Re: bici10
Nenašiel som tu univerzálny návod na túto riasu,tak ti napíšem svoj. Určite to nespravíš za pár dní bude trvať aj niekolko týždňov.
1.mechanické odstraňovanie starou zub. kefkou
2.Vyčistenie akvária tzn. odkalenie, vyčistenie filtra/vata,molitany/ ak sú staré media-postupne vymeniť.
3.Obmedzenie svetla- avšak len tolko, aby rastlinám nechýbalo týka sa to tých náročných-v opačnom prípade sa začnú rozpadať a zase nový org. odpad a to je zle. Ja som na to použil rašelinu do filtra, voda je síce jantárová, ale svetlo sa obmedzí a nemusel som znižovať intenzitu a do vody sa dostanú prospešné látky/len pre tých čo majú tvrdšiu vodu !/
4.Do filtra pridať aktívne uhlie-znižuje množstvo org. odpadu vo vode
5.Častejšie výmeny vody, aj kludne 1/2 objemu 1x za týžden aj skôr
6. Hodnota NO3 vo vode by nemal klesnúť dlhšie na nulu /vrátne po výmene vody, treba prihnojiť/

V tvojom prípade je jasné, že ten vnútorný filter nestačí, častejšie vyprať a meniť viac vody. Máš tam moc rýb a nemôžeš si dovoliť flákať údržbu-inak si budeme písať častejšie. Odumreté časti rastlín odstrániť preč, aj velmi napadnuté riasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 10:58 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém s řasou a nemůžu se jí zbavit. Dost se v AQ vrtalo musel jsem poslat vnější filtr na reklamaci a dal jsem tam zpátky původní vnitřní a od tej doby to je mazec s tou řasou rozzureny no
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2018 12:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: iggi
Málo rostlin. Na první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 11:05 Muž xvalp06 [145] - Živorodky
Zelený povlak na kořeni jsem měl taky a zmizel poté, co byl kořen zastíněn na něm rostoucí rostlinou (možná v tom měli prsty i moji krunýřovci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 18:26 Muž iggi [1] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku JirkaŠčobák napsal: Dej aktuální fotku celého akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 18:25 Muž iggi [1] Re: JirkaŠčobák
Nahral som foto po vytrhani rias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 14:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: iggi
Dej aktuální fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 10:19 Muž iggi [1] – vláknitá riasa
Tvoria sa mi také vlasové riasy - aj 5cm dlhé. Snažím sa ich namotávať na špajdlu, ale je to nekonečná robota. Čo by mi pomohlo sa ich zbaviť? Nepridávam nič, akva nie je na slnku ale svetla ma dosť. Obmedzil som svietenie ale moc to nepomohlo.
nehnojím, nepridávam co2 ani nič.
Vodu mením 1/3 každý týždeň.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2018 19:56 R Muž afc1886 [14704] Re: OP
Vezmi si špejli a namotej co nejvíce té řasy. Ale když se dívám na výšku tvého dna, velikost kamenů, tak tam máš tak 40 litrů čistý objem a toho světla tam dáváš celkem dost. To už chce dost zkušeností, stabilní CO2 a vědět něco o hnojení. Já bych ubral světlo, motal řasu a měnil častěji část vody v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 19:45 Muž Shrimpman [36] – Boj s řasou
Fotka k příspěvku Potřebuju pomoci, týden po založení akva bylo vše krásně čisté. Ale teď, během pěti dní se mi extrémně rozmohly řasy, kamen už je pod světlem uplně zelený takovym mechem, ale hlavně se mi udělala po celém akva zelená vláknitá řasa. Před pěti dny jsem změnil osvětlení z deseti hodin na dvanáct s 90minutovou přestávkou a dal do akva 30 ml Brutusu od Rataje. Taky mi kleslo NO3 z nějakých 100 na 40. Zasadil jsem Lobelia cardinalis 'mini' a ta byla nějaká nahnilá. Nějaký návod co s tím? Co by mohla být hlavní příčina?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 13:33 R Muž ctibum [6926] Re: poldaCB
Ať si kámoš projde tohle vlákno, píše se tu o tom dost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 13:27 poldaCB – rada OK
jo díky ja kvalitní radu. jdu to namotávat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207-zelena-vlaknita-rasa?od=101