Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žábrohlísti

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Žábrohlísti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:46 Muž Porcupine [11] – Re: thunderstorm
nejde to blejsknout z větší dálky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:44 thunderstorm
já vím že to nestojí za nic ... ale když to s foťákem zazoomuju tak ta fotka vypadá hrozně ... a když dám foťák blízko tak to oslní blesk ...

a navíc potrabvu žerou jakoby týden nejedly a barvu nestrácí ... nemoci mám pročtenyeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:42 Muž Porcupine [11] – Re: thunderstorm
podívej se do nemocí, nemůžou to být žábrohlísti? nejhorší varianta je tuberkuloza,
nebo je to jen "otrava" :-) z takovejch fotek je to vaření z vody, ale ryby nevařit!
Ani nesmažit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:29 thunderstorm
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku toto je jedna fotka .... sice špatná ale na ní jediné to asi lze pořádně poznat .... ono to není silně zarudlé a když to problikne blesk tak to neni moc vidět ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 14:16 Muž Diego [72] – Re: thunderstorm
Pošli fotku a uvidíme,třeba se to vrátí do normálu.

PS:Ty moje (tvoje) paví oka jsou hodně odolná,když vyrůstala v 15st. a přežili 10st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 13:52 thunderstorm – Re: stanovsky
ok šeryfe ... už sem od bratra pujčil foťák tak se uvidí ... ale prikpa psal že se mu to už taky někdy stalo a že to samo ustoupilo tak uvidíme ... ale večer přidám nejaky fotky pokud se povede vyfotit... :-) každopádně díky za rady ... hledal sem v knížce a tam příznaky nebyly a tady jediny co bylo podobné tak předposlední od spodu ale zase jde jen o zarudnutí u těch prsních ploutví a ne vykulené oči .... škoda že nejsou obchody otevřeny už teď ... bych se poptal tam ... popřípadě pořídil desinfekci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 10:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Zarudnutí může být bud pigment nebo nástup nějaké nemoci. :-) (pozoruj pozoruj a přidej FOTKY)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 08:58 thunderstorm – HELP ME
MŮŽETE MI PROSÍM NĚKDO PORADIT? MOJE PAVÍ OČKA MAJÍ U PRSNÍCH PLOUTVÍ ZARUDLOU KŮŽI ( NE MOC, JEN TAK ŽE JE TO POZNAT). ALE PLAVOU ČILE A JEDÍ TAKY POŘÁD JAK MASOŽRAVKY :-) PORADÍ NĚKDO ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 17:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: sux
Třeba nějaké hlístice ;-) , první rybky je zbaštěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 17:26 Muž sux [117] - Amerika – Identifikace...?
Ahoj, teď sem zalozil nové akva a po hodině co jsem zasadil kytky "aqua daho" se objevili ve vode cca 2-5 mm dlouzi "červívi" ano Rad bych vedel co to je? Jsou bílý a pohyblivý. Nemám žádné živočichy v akva tekže zatím nemám problém...Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 07:44 @ – Re: miro03
Jinak NO2 kupodivu skoro nemeritelny,takze tam problem urcite nebude...schvalne se podivej na ty fotky co sem sem dal...je to ale v jiny sekci...Nemocna diskusatka...ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 07:41 @ – Re: miro03
Ahoj Miro...tak sem se konecne dostal k mikroskopu a dneska chcipla jedna rybka.:(..hodil sem ji pod sklicko a co nevidim...vsude na rybe maly cerny tecky ruzny velikosti...jako kanky,ktery jsou videt jenom pod mikroskopem..To zrejme tvorilo na rybe tu cernou barvu.....podle myho je to Trichodina,protoze na pigment to fakt nevypada a nenapada me nic jinyho....co tebe??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:31 @ – Re: miro03
To vis ze napisu...Jenom tim Spironucleem si nesem jistej ponevadz by to meli asi i rodice,protoze spolu byli jeste pred par dny a ty na 99 % nic nemaj...Spis bych rekl ze se rozjela ta plisen + nezabehle akvarko...:((menim pulku vody kazdej den,tak uvidime...Vemu ted dve rybky zvlast do akvarka a zkusim Mycopur,protoze vylozene na zabrohlisty sem nic nesehnal a nechci uz cekat..dam vedet...mej se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:27 @ – Re: Dahak
No treba takovy ty mechovy kulicky mi ten entizol pekne natahli a smrdeli jeste mesic po lecbe...Urcite taky ubrali Entizol rybam...jenom takovej postreh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:43 miro03 – Re: @
Pokial su tmavé tri kusi tak to nerieš.Ja tak malé terčovce neriešim ale rovno vyhadzujem.Nikdy už s nich nebudu poriadne pekné terčovce a liečba bi bola drahšia než hodnota troch prckov.Poniektorý bi zachránili najradšej všetko ale bohužial takto to medzi chovatelmi chodí,malé nepodarky a nemocné kusi idu do večných lovíšt.Pokial su tmavé tak to možu bit vnutorné parazity,pri takto malých kusoch som ešte entizol nenasadzoval takže neviem čo bi s nimi entizol urobil?No možeš to skusit a napíš sem do fora ako to s nimi dopadlo? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 15:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sapphire
Urcite celou nadrz.Rostlinkam se nic nestane maximalne zastavi rust v dobe leceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 03:30 sapphire – upřesnění
moc díky za rady, seženu ten entizol a jen si chci upřesnit bude skutečně potřeba přeléčit celou společnou nádrž, nebo jen ryby co trousej bílý hmm abych ostatní zbytečně nezatěžoval. Počítám že kytkám by to vadit nemělo. Díky jste pohotový potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 01:33 @ – Re: miro03
Ahoj Miro...Mel bych jakysi problemecek,ktery je dost poddobny tomuto....Jestli si vybavujes,jak jsem rikal,ze jsem si privezl 25 tech malejch prcku Blue diamonda,tak dva nebo tri maj obcas tmavsi barvu,predevsim v predu,moc nezerou a jsou takovy priblbli.taky jim dela problem trefit zabronmozku....Myslel sem,ze to s nima klepne hned po prevozu,ale uz drzej pet dni a porad je to takovy nijaky,ale taky se drzej hodne v rohu..nezlepsuje se to ,ani nezhorsuje....Myslis,ze by taky mohlo jit o zabrohlisty???jak bys prosimte postupoval??Chemka je na tyhle maly cudly dost drasticka ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 01:20 @ – Re: sapphire
Podle me to muze byt oboje dohromady a nebo jeste neco jinyho..:)) Tema strevnima parazitama bych si byl jistej a ze k tomu bude jeste jinej previt,tak to bude taky jisty,protoze by nebyly nalepeny u hladiny ale spis by polehavaly u dna...Jestli mas podezreni na plisen,muzes mit klidne pravdu ...Kazdopadne nez nadavkujes Entizol a nebo cistej metronidazol,tak nech ryby dva dny vytravit,pak nadavkuj a doporucuju jestli jsou ryby v kondici,tak nekrmit vubec...klidne tejden a dyl...Pak by to melo zabrat...a pozor,Metronidazol,ucina slozka Entizolu,vyprcha za 8 hodin a doporucuje se kombinovat s Furantoinem a methilenkou..Metronidazol je taky antibiotikum ,tak pozor na poddavkovani nebo predcasne ukonceni lecby....peknej den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 23:55 miro03 – Re: sapphire
rybicky.net/rady/clanek/179
Pokial ide o vnutorné parazity tak nasad entizol.Postup aj dávkovanie máš tu na stránkach len si to najdi. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 23:05 sapphire – žábrohlísti, nebo střevní bičíkovci...pomoc
Zdravím Vás, potřeboval bych rychlou radu, našel jsem všechno možné, ale nic mi nepřijde jako 100% příznaky daného chování ryb, pro identifikaci a následnou léčbu.

Mám Ariuse jordany : příznaky-ze začátku se zrychlovalo dýchání, dával jsem to za vinu vyšším teplotám. Momentálně je dýchá trhané a hodně rychlé, ryba má světlejší barvu než druhý jedinec stejného druhu. Absolutně odmítá jakoukoliv potravu, většinu času setrvává vzpřímeně hlavou u hladiny a lapá po vzduchu, při pohybu má zpomalenou koordinaci těla a lámavé pohyby. Po výměně 1/3 vody a odkalení detritu se nic nezměnilo. Po přelovení mimo nádrž do čerstvé vody jsem zahlédl bílé výkaly s rosolovitým průhledným spojem. Přijde mi, že je náchylnější k zaplísnění, ale možná je to jen světlejší barvou. Předešlé krmení-zmražené patentky, vločkové a sušené nitěnky.

Máte někdo podobnou zkušenost? a čím léčit? začít vzduchovat? méně krmit ostatní? Díky moc všem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 18:51 miro03 – žébrohlísti
Tato choroba je fakt neprijemná ja léčím formalinem ale nedoporučuji je to jed a mubí se dát presná dávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 16:26 Sidonius
Zkuste se podívat (zeptat) na Akvarista.cz - teď tam na podobné téma běží diskuse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 13:42 Zdenek.a
Podle příznaků by to žábrohlísti mohli být, ale raději než začneš léčit, a to ne levně, se přesvědč o tom, že na žábrách žábrohlísti opravdu jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 07:16 Muž []
Tremazol od Sera, bude asi dražší, ale jako jedinný běžně dostupný preparát.Jinak se to dá léčit i preparáty na předpis, ale to se prodraží a hlavně protáhne.Jelikož nebude tato věc v akvaristikách běžná, rovnou bych si to objednal přímo od zástupce Sera pro ČR, nebo podobný distribuční sklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 23:07 Martin – Tercovci a zabrohlisti
Poradi mi nekdo prosim jak vylecit me malbora?Maji pravdepodobne zabrohlisty.Priznaky:nacervenale zabry,zrychlene dychani u hladiny,nezerou,jsou skovani v koute.Jake lecivo mam pouzit?Vase zkusenosti s lecbou?Dekuji za radu.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 16:44 Marccello – bioverm nee!
Ahoj kiki, no na žábrohlísty už seženeš přípravky v akvaristice, určitě nějaký vyrábí Tetra, ale je to fakt hodně nákladná záležitost. Co se týče biovermu, concuratu a podobných přípravků, bez známého veterináře je neseženeš. Ale to jsou dryáky co kromě hlístic můžou při nesprávném použití vyhubit i sumečky!! no takže pozor na ně! A taky už se to tady dost probíralo, mrkni sem rybicky.net/forum/1359 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 11:59 Muž []
Pokud se jedná opravdu o žábrihlísty dactilogyrus či gyrodactilus, tak je léčba velice nákladná.V létě jsem myslím postup léčby popisoval zde v nemocech.Koupele v Biovermu-ten se asi už nevyrábí,ale třeba lékárník horác by o tom měl vědět více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 11:54 Sidonius – Jenom odkaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:46 kiiki – žábrohlísti?
ahoj ahoj Potřebuju poradit ohledně žábrohlístů.....jaký je nejlepší a nejšetrnější(vůči sumečkům a náchylnější rybkám)přípravek na odstranění těchto žábrohlístů????Můžou na to i umřít??Mám podezření že to mají asi 2-3 terčovci pořád si žábry snaží o něco otřít,hrozně je "otvírají" a něco jim občas z nich visí ale je to hodně malililinké nedá se to natvat třeba červík :-O Nevím co mám dělat......ještě by mě zajímalo z čeho se takové nemoci berou???? coze A mám ještě jednu otázečku nepomohla by třeba Methylénová modř????díííík moc za jakékoliv dobré odpovědi X-) ahoj ahoj ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 18:52 procha Re: matlala
Dík. A dá se to nějak léčit? Je to nakažlivé i pro ostatní rybky? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 16:45 Muž [] Re: procha
Krupice to bude určitě, v každým případě jí odlov do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 16:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: procha
podle toho co píšeš je to žábrohlíst, ale nevidím to chtělo by to fotku a sůl nepomůže, a vysokou teplotu ty ryby vydrží(teda aš na neonky u těch nevim na 100%)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 15:57 procha – krupička
Prosím, jak vypadá krupička? Jsou to opravdu bílé puntíčky nebo takový bílý povlak? Ještě jsem to neviděla. Moje mečovka je hrozně vyhublá, apatická, nežera a u hřbetu se jí táhne takový bílý proužek, jako kdyby ztrácela barvu. Netuším, co by to mohlo být. Pokud bych měla solit a zvýšit teplotu, vydrží 30°C mečovky, gupky, neonky a ancík? Dík za rady. rozzureny :-( :-O ne no sad tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7832-zabrohlisti?od=301