Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žábrohlísti

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Žábrohlísti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Snowy
No,nevím,jak daleká je zkušenost s fy.Aquar,ale v průběhu února Jirka Rejfíř zemřel,předtím na tom asi zdravotně určitě nebyl dobře.Nicméně syn,co vím bude nejspíš pokračovat v obchodu po tátovi.Nejspíš jeho zdravotní stav a nezkušenost syna způsobila tyto problémy.Možná ve světle souvislostí by to chtělo trochu shovívavosti.Děkuji Roman Špeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 22:41 Žena Snowy [24] – Re: MilanRada
Existuje od firmy Aquar přípravek TERAP FD. Obsahuje to febendazol, dimetridazolum chl., piperazin a dezinfekční látky, výrobce uvádí, že je to proti Dactylogyrus, Gyrodactylus, Capillaria, Camallanus.
Sama zkušenost s přípravken nemám, protože ač jsem to objednala, trvalo jim cca 3 týdny, než to poslali. Opakovaně mi chlápek tvrdil do telefonu, že už to poslal, na poště samozřejmě nic. Zatím pár ryb zemřelo. Prostě štráchů s tím, hlavně to jeho tahání za nos mě nasralo. Kdyby řekl, že nemá, nemůže poslat či cokoli, ale dělat se mě vola nemusel. rozzureny S jejich ostatními výrobky (testy) jsem spokojená, ale jak nejsi akvaristika, tak nezájem. Ale třeba budeš mít větší štěstí.
Kvůli tomuhle jsem nakonec léčila Gyrodactyly Tremazolem od Sera a byla jsem moc spokojená. Po několika vteřinách aplikace(ryby měly i kožní formu) z ryb padali červi, úplně jsem zírala. Na Tremazol nedám dopustit a osobně - ta investice stojí a to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dory
U takto velkých terčů je časté krmení v pořádku,ale neboj,když 2-3 dny nedostanou nažrat,tak je nepodrazíš.
U léčiv je potřeba si udělat malou zásobu,když nejsou dobře dostupná.Ideální je kupovat venku,nebo si je i objednat přes internet,kde bych řekl,že jsou mnohdy rychlejší než u nás.Např v Německu je jeho cena poloviční té naší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dory
Nevím jak jinde ale v Plzni Tremazol seženu vždy v Pet centru v Tescu nebo v Globusu, to je jejich jediná výhoda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:24 Dory – Re: Bob66
Tremazolem jsem taky chtel lecit. Ale po dvou tydnech cekani nez mi ho poslou mi dosla trpelivost. Porad to odsouvali a dneska mi napsali ho budou mit az za tyden. Prvni davku chloraminu jsem dal pred 2 hodinama tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dory
U takhle velkých terčů bych zvolil šetrnější léčbu Tremazolem ;-) U Chloraminu-T se musí vše přesně dodržet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:13 Dory – Re: Romy
Ne, jde o to ze maji tak 5 az 6 cm, a snazim se krmit casto at je nepodrazim. Chci at mi pekne vyrostou. Takze ani granule ne. Budou muset vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dory
Jak psal Bob66,až po léčbě,dej jim čas se vzpamatovat a nelam si s tím hlavu,zdravé ryby vydrží bez krmení třeba týden,alespoň budou mít apetit. ;-) O dovolené je to stejné...nebo jezdíš domů krmit? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dory
Po skončení léčby, bez problémů to vydrží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:22 Dory – Re: Romy
To jsem cetl 12 h pred lecbou nemeli nic. Kdy teda mam zacit krmit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 19:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dory
Ne a ryby by podle odborníka měly naposled dostat najíst 12 hodin před započetím léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:54 Dory
Tak uz lecim chloraminem. Muze se pri teto lecbe krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 20:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Chloramin-T je dobrá věc jen se musí umět používat jak napsal už Romy, sám jsem ho už zkoušel, koupí se v každé lékárně X-) Bavil jsem se o tom i s Mirem a použít spíš v karanténě nebo v kýblu, do okrasných nádrží raději ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 20:40 Muž Jirka [10]
chloromin T koupíš levně AB CHEMITRANS, s.r.o.

Kontakt: p. Kupka Vít - jednatel

Ul. Budovatelská 333

Bohumín – Záblatí

735 52

TL: 777 909 230

Sám ho odtud také mám,v prodejně s chemií za to chtěj ranec!



Dávkování :
1,5g chloramin T na 100 l vody rozpustit v teplé vodě a přidat do nádrže. U zařízených okrasných akvárií nebo při zapojených velkých bio-filtrech zvyšte dávku na 2g. Druhý den vyměňte 30% vody. To vše opakujte za tři dny, celkem 4x. Toto je důležité, aby odumřeli i ti červi, kteří se teprve vylíhnou z vajíček, která jsou rozeseta po celém akváriu.



Důležité:
Léčení s chloraminem T se smí provádět jen v nádržích, ve kterých je PH vyšší než 7,5 a uhličitanová tvrdost minimálně 10 stupňů.
Ve vodě se z chloraminu T odštěpí Hyplochlorid na který rychle odumřou všechny žabrohlísty a kožní červi. Přijde-li poté do styku s kyselinou vznikne chlór, který je agresivní vůči rybám. Proto je nutné mít vodu s PH vyšším než 7,5.
Ryby snášejí přidání tohoto desinfekčního prostředku bez problémů. Během léčení se nesmí voda filtrovat přes aktivní uhlí a také je potřeba vypnout UV lampy. Doporučuje se dodatečné provzdušňování, aby terčovci měli dostatek kyslíku.
V obchodech lze koupit léčiva, např. Gyrotox nebo Gyrodactol, která účinkují na stejném principu.


Okopírováno z www.discus.cz

Sám jsem podle toho léčil a super.

Jirka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 19:35 MilanRada
Chtěl bych se zeptat jestli existuje jiné levnější léčivo proti žábrohístům...Díky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Zdravím Side,nemám,pokud mám problémy,sáhnu po Tremazolu.Je to sice dražší léčivo,ale v mém případě si na účinnost stěžovat nemohu.Jen si nejsem jistý(nejsem zdatný chemik),v Gyrotoxu je účinná látka tosyl-chloramin-sodium 3 H2O,kdežto u Chloraminu T je to tosylchloramide sodium.Nevím,jaký je mezi tím rozdíl pro léčbu vnějších parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:47 dory – Re: Romy
ok, tak pockam na ten tremazol. Doufam ze to vydrzi. Diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Romy
Využiju této debaty a zeptám se: Chloramin T, který tu byl zmíněn, je účinnou látkou v Gyrotoxu od Tetry. Máte s tímto prostředkem nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: dory
Zaklání se...,když nevidím,těžko soudím,ale myslím,že dva dny vydrží s přehledem.Uvidíš po léčbě,jen bych upravil dobu přeléčení po třech dnech,ne po šesti...ona teplota udělá s inkubační dobou parazita také své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:28 dory – Re: Romy
chovani maji zatim v poradku, jsou to jasne zabrohlisti( otirani o listy, jedna zabra, cervene zabra atd..) vykaly maji v pohode(cervene) i zerou normalne. U hladiny zatim nelapou. Myslis ze to teda dva dny vydrzi? jeden se sem tam zastavi a zaklani se nahoru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: dory
Pokud nelapou u hladiny po vzduchu,tak bych to neřešil,počkal bych a vzduchoval.To,že,,nejede"na obě prsní ploutve nic neznamená,stejně tak to je,když je ryba v útlumu,jde o to,aby ploutve nebyly,,slepené".Každopádně bych pro jistotu pozoroval celkové chování ryb včetně výkalů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:08 dory Re: Romy
o chloraminu T jsem cetl, taky jsem tedka pro neho letel do dvou drogeii ale nikde ho nemaji. Tu sul teda zkusim kdyz nic jineho nezbyva. Zabrohlisty maji tak 10 dni, a ja uz tyden cekam na tremazol objednany z internetu, zitra ho pry urcite poslou. Takze tak pozitri bude u me. V Ostrave tremazol nikde nemaji (hornbach, obi, pet centrum, par akvaristik) Jednomu tercovci vynechava jedna prsni ploutev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 17:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dory
Miro se smazal,takže se smazaly jeho příspěvky i články.Zatím si vypomoz solí(pol.lžíce na 100 l)a denně měnit vodu.Nebo zkusit Chloramin T,ale to je pro zkušené,je potřeba hýbat s parametry vody pH nad 7,5,aby se netvořil chlór a dodržet přesný návod na léčbu.
Já bohužel Chloraminem neléčím,tak návod neznám,zkus mu napsat na mail: www.aqvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 17:31 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Dory
Miro03 tady kdysi psal něco o žábrohlístech.Zkus hledat v jeho příspěvkách. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 17:31 dory Re: Dahak
jeden tercovec zveda hlavu a jako by se zaklani, doufam, ze tohle neni posledni stadium..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 17:28 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Dory
Muzes jen cekat :) dva dny jeste urcite vydrzi pokud jsi to nezachytil/a v poslednim stadiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 17:23 Dory – První pomoc u žabrohlístů-terčovci
Moji terčovci maji zabrohlisty, tremazol mi prijde az za dva dny. Jak jim muzu pomoci nez mi prijde lek? Co muzu udelat aby se to zlepsilo? Zatim jsem jenom trosku prisolil vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 07:16 Rumek Re: Bob66
Dobre, pockam a uvidim. Ryby jsou klidne, zadne vystreleni s cilem setrast parazita se nekona, ani zadne otirani. Snad jen rychlejsi dychani, ale to mozna bude zvysenim teploty na 32.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 23:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Rumek
Naprosto souhlasim s Dahákem a s léčbou bych počkal minimálně ještě jeden den, při převozu se mě to také stalo ale během dvou dnů byly ryby v pořádku i bez léčby. Zdravá ryba si s běžným napadením žábrohlísty při změně prostředí poradí bez problémů sama X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 18:15 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Dahak
Tak tu neplodnost v pripade mejch ryb beru zpet :).Prave jsem objevil poter pearlu tesne pred rozplavanim.Mam z toho opravdu radost ano .To samozrejme neznamena to ze caste pouziti leku neplodnost nezpusobuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:00 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Rumek
Zarudle zabry take ukazuji na zabrohlisty.Chtelo by to nejakou dobrou fotku na ktery jsou zabry dobre videt.Idealne video v HD rozliseni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:55 Rumek Re: Romy
takze pred chvili jsem prisel z prace, zadne lecivo zatim nekupoval. Vcera vecer jsem jim vymenil 40% vody a tedka jeden problemovy leopard plave a zere s ostatnima. Dycha uz i obema zabrama. Druhy se stale schovava takze nevidim jestli ma zabra v poradku. Jinak je u tercu normalni ze maji zabra nacervenale? Ne primo tmave rude ale cervene? terce chovam poprve, maji cca 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:16 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Romy
Ja ti nevim presne tohle jsem pozoroval asi na trech rybach zhruba pred mesicem a ted je vsechno ok.Skrele nebyla nefunkcni porad jen sem tam.Zadny otirani zadny zrychleny dejchani a parazit sam od sebe urcite nezmizel.
Jinak si myslim ze Sera pise tu sesti denni inkubacni dobu pro beznou teplotu 25-26°C.Pri 30° a vic se to logicky lihne driv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dahak
Já bych nečekal na nic a přeléčil,jen s tím rozdílem oproti návodu Tremazolu, a dle mých informací,se bude návod přepisovat v tom smyslu,že druhé přeléčení je za tři dny(inkubační doba),nikoliv za šest.
Příznaky jsou víc než jasné a po změně chemizmu vody je přemnožení žabrohlísty skoro 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: metal
Nedaji flubenol funguje jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:45 Muž metal [96] - Cichlidy
zaujimalo by ma ci sa vtomto pripade moze pouzit miesto tremazolu flubenol.daju sa ziabrohlisty liecit flubenolom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:43 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: sokar
To sedi ja to popsal jako nervozitu :).Rybu to svedi, boli nebo pali cert vi co a skubanim otiranim nebo rychlym vypadem se snazi parazitu zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:55 sokar Re: Rumek
Ahoj,

na nic nečekej a začni léčit.
Já měl stejnej problém s rejnoky.ROMY mi dobře poraďil a správně diagnostikoval co jim je.
Takže ještě pro jistotu napiš mu.
Jinač kup tremazol a nalij ho do akva.V návodu píšou výměnu 80% vody,ale já sem dělal max 50%.
Nebo ho můžeš přelovit,ale to jsem já konkrétně nechtěl už jen kvůli tomu, že dýchala jedním žábrem a stejně asi byly všici v akva napadeni,takže by samostatná koupel v tremazolu nemusela stačit a chytl by to znova.
Po aplikaci tremazolu mi samice do druhýho dne dýchala normálně a celá osádka začala žrat 3x tolik co dřív. ahoj
Edit: Já měl jako další příznak škubání.Takže esi toto vysleduješ,tak je to jasný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:44 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Rumek
Rozmnozeni parazitu chvilku trva to se nestane pres noc.Ryba vystavena stresu je oslabena a to je urodna puda pro tyhle prizivniky :).Idealni je i pred nakupem si zjistit slozeni vody chovatele a pripravit jim doma podobne podminky.Zmena tvrdosti vody a pH plus 8 hodinovej prevoz to je pro ryby celkem sok kor jestli jsou jeste hodne mlady.

Cim min chemie tim lip takze tam zatim nic nelej.I kdyz je Tremazol kvalitni a k rybam setrny lecivo neni nutny ho pouzivat sebemensi blbine kterou vypozorujes.Ja jsem byl v zacatcich taky hodne paranoidni a castym pouzivanim leciv jsem dosahl toho ze jsou nektere moje ryby neplodny.Ucinnek Tramozolu je v podstate okamzitej takze se nemusi bat ze by jsi neco promeskal.Jak uz jsem psal sleduj ryby a pokud se objevi dalsi symptom tak zacni lecit.Klidne si ho kup to je vec kterou urcite casem vyuzijes :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:38 Rumek Re: Dahak
Ok, tak s tim lecenim zatim pockam. Uvidim jak se budou chovat dal. Me udivuje ze kdyby to byl stres z prevozu(a to jely vlakem asi 8 hodin) tak by ze zacatku nezrali, jenze vsichni byli v pohode az tedka ty 2 blbnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:30 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Rumek
Mas je chvilku tak sleduj vsechno vcetne vykalu.Parazity muze spustit i stres z prevozu nebo zmena vody.Kdyby nastala nejaka zmena tak napis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:22 Rumek Re: Dahak
Otirani nepozoruju. Po 2 dnech co jsem si je poridil vsichni terci zrali ale po dalsich dvou dnech byli 2 ze 7 zalezli u korene. Takze jsem je zkoumal a zjitstil to priklopene zabro. Srevni parazity by to byt nemeli, mam je jen par dni a od dobreho chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 13:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Rumek
Muze bejt ale nemusi.Tem mejm se to taky sem tam stane ale nemyslim ze je to nutne vzdy pritomnosti parazita.Dalsim jasnym priznakem napadeni je soustavne otirani o predmety v akva a viditelna nervozita.Pokud tohle nepozozujes jeste bych s lecbou pockal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 11:15 Rumek – Tercovci:Jedno žábro přikolepné- žabrohlísti?
Mam par dnu nove tercovce, dva z nich se zacali schovavat a vsiml jsem si, ze maji jedno zabro priklopene a dychaji jen jednim. Dychani mi prijde u vsech ryb stejne, nijak pomale ale ani nijak zbesile. Jsou tohle urcite zabrohlisti???? Jestli ano tak letim pro Tremazol. Trosku ztmavli, je i tohle pricina zabrohlistu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 09:40 Muž Porcupine [11] – Žábrohlísti
Fotka k příspěvku Ahojky,

při krmení těch mejch potvor jsem si všiml u bichírků takovejch "červíků" na kůži.
Délka cca 1,5 mm , bílá barva.
Netuším co to je, ani není poznat jestli se to samo hejbe, jelikož se bichírci nezastavěj a voda v akva taky neni úplně v klidu. Divný je, že je to jenom na Bichírcích, ostatní rybky nemaj žádný
problémy. Přikládám fotku Bichirka a pro porovnání krunýřovce bez problému.
Poradíte co by to mohlo být a případně jak to řešit? Mám v Akva taky člunice jezerní a nechtěl bych je zlikvidovat nějakou chemií.

Díkes L.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 02:39 Žena Danila [4489] - Sumci
Miro chtěl ode mne Flubenol za nákupní cenu pro svoje ryby, nebo se pletu? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:57 EjPee – Re: EjPee
Jasně, základ léčby je koupel a asi nic lepšího než přímej styk s léčivem zatím není.Bylo to spíš popíchnutí X-) Ale třeba jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:07 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: vladislav
Oboji zpusob je mozny.U me to bylo zivejma koretrama.Chodil jsem je chytat s tatou cely roky na takovy tunky bohuzel nejakej mamlas tam loni z me neznamyho dovodu nasadil karasky a s nima i parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 13:01 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Když už jsme u těch žabrohlistů...jakým způsobem se dostanou do akvária???Je to potravou nebo s jinou rybou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 12:40 Muž sportsmen [62] – Re: EjPee
No zkratit lecbu o jeden az dva dny mozna ano ... vsechno zalezi na teplote vody v akvariu, protoze cim teplejsi voda tim se vyvoj vajicek do urcite miry urychli! Prvni davka Tremazolu zabije vsechny dospelce Daktylogirus ale vajicka bne to je pravda ale tohle by bylo asi na delsi zkoumani protoze nikdo nevi jak dlouhio vajicka v akvaiu uz byla nakladena pred prvni davkou a tudiz za kolik dni od prvni davky se vylihnou a tudiz zda je mozne aby pred druhou davkou leciva ty vylihnuty z vajicek jeste stihli naklast dalsi vajicka a nebo ne! Setkal jsem se uz i s tim ze nekdo pokud mel leciva dost aplikoval lecbu trikrat ale drzel se jinak presne podle navodu! Urcite bych nedaval silnejsi davku, maximalne za dalsi tyden bych udelal treti davku ale to moc lidi nedoporucuje!
CAsto se nemoci hodne i precenuji a lide z nich maji fobii ani se jim nedivim ale pokud by meli zabrat davky ktere doporucuje vyrobce ( a u vetsiny koho znam take zabrali) tak bych tak rkasne ryby jako jsou terce uz netrapil dalsi treti davkou zvlaste kdyz se jedna o tak silne lecivo jako je Tremazol ! Ale treba nekdo napise presne poznatky o rodu daktylogyrus a objasni nam pri kolika stupnich trva presny vyvoj vajicka a zda je mozne aby mezi prvni a druhou davkou stihli vylihnuvsi se zabrahlisti naklast jeste dalsi davku a opet nam po druhe davce nadrz nakazit!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7832-zabrohlisti?od=151