Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žábrohlísti

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Žábrohlísti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 10:00 miro03 – Re: EjPee
Rád bi som pomohol aj v tomto smere ale bodužial toto nie je možné,aspon ja neviem ako urobit krmivo proti žiabrohlístam?!Povedal bi som že je to s kategorie nemožné. hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 23:24 EjPee
Díky oběma za snahu.Ale jde mi o to, že pokud jde o rod Dactylogyrus, kde vývoj vajíčka, podle toho co jsem vygooglil, trvá 2-8dní, tak léčivo zabije živé, ale vajíčka si žijí dál.Proto mi interval 7 dní připadá dlouhý.Takže se mi zdá, že i po 3 kůrách to z nich nemusím vymlátit komplet.
Co se týká krmiva od Mira, tak mám pocit, že je pouze doplněno o Flubenol, a to si myslím, že zrovna na tenhle problém nepomůže.Někde tu mám od Mira i složení krmiva na papíru, jenom teď nevím rychle kde.Nebo třeba už se na něčem pracuje a bude i krmivo na žábrohlísta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 22:32 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Já jsem tu směs od Mira03 poctivě dával podle jeho návodu 4 dny a věřím,že toto je to nejlepší co mohu pro mé terčovce udělat...Pokud se týká žábrohlístů tak jsem absolutně za jedno co píše Sportsmen..I přes velkou začátečnickou chybu ,kdy jsem ryby pustil do akvária druhý den po založení akvária se jim daří dobře a mají se číle k světu..Díky poznatkům ,které jsem nabral z příspěvků od lidí jako je Miro 03,Dadák,Romy atd..pevně věřím ,že tomu bude i nadále.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:46 Muž sportsmen [62] – Re: EjPee
Ahoj no ja bych s timto moc neexperimentoval ... Sera Tremazol je opravdu nejlepsi lecivo co muze byt, je z rady fakt profi, drzel bych se pevne navodu! Co jsem tak nedavno zjistoval tak vsichni se drzeli navodu a nikomu u tohoto leciva se nestalo ze by nezabralo! Neni nutne tedy davat do spolecenskych nadrzi vetsi davku! Navic u tohoto leciva je to fakt hodne hodne silne lecivo je to celkem dryják takze pri silnejsi davce hrozí popaleni ryb a tak! Spolehlive ti zabere i v te nejzarostlejsi nadrzi! Nebo se pletu? K te strave je toho strasne moc a resi se to ve vsech forech a to nejen v CR. Ja bych u techto ryb nezkousel nic noveho a drzel se zavedenych postupu a druhu potravy ktere funguji! Ale nejsem chovatel tercu jen bezny akvarista co ma doma dve nadrze s Tercovcema! Lepe ti odpovedet nedokazu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 00:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: vladislav
Bez sebemenších potíží???Od Mira jsem dostal vzorek,když byl u mne na kafi.Mohu zodpovědně říci,že se ryby po tomto krmení můžou utlouct,jejich apetit je srovnatelný,jako bych do nádrže dal živé krmení.To mluví za vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 23:53 Muž vladislav [106] - Cichlidy
I já jsem začal používat tuto směs..pokud mohu předejít možným problémům tak to udělám radši včas...ryby příjímají tuto směs bez sebemenších potíží.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:22 Dara – Re: miro03
Nechci delat tady Mirovi reklamu, ale klobouk dolu. To krmení, které nabízí je fakt superpotlesk .Také jsem problemy s terčáky a po aplikaci této směsi je už vše v pohodě a ryby prosperuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:50 EjPee
Ahoj všichni,když už je tu toto vlákno, tak ho využiji a bohužel se přidám taky.
Mám pár dotazů právě k přeléčování žábrohlístů.

1. v jakých periodách se vám osvědčilo léčbu opakovat?Sera u Tremazolu doporučuje po 7 dnech, někteří zkušení chovatelé doporučují po 5 dnech a mně se to zdá i rozumnější,co vám?
2.Uvažoval jsem, zda má nějaký smysl úprava stravovacích návyků?Vím, nejde přímo o vnitřní parazity, kde úprava stravování ve smyslu žádné maso apod má opodstatnění.Prostě krmení, které by podporovalo lépe se zbavit těchto parazitů nebo je to úplná blbost?
3.Léčím ve společenské nádrži a říkám si, o kolik víc tam Tremazolu dát, když budu uvažovat dno, spousta rostlin....Nerad bych si vypěstoval nějakej "prima rezistentní kmen".Mám první kolo za sebou a jsou asi dva terče,co jim chvílemi jedna skřele nejede.Je mi jasné, že první kolo ještě nic neznamená, ale i tak by mě zajímaly další postřehy těch, co mají zkušenost s přeléčováním ve spol. nádržích.Nebo lépe zkusit Chloramin-T?S tím, že je více starostí..pH atd., ale pokud by to bylo účinnější, tak proč ne.Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 17:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: vladislav
Tady přece nejde jen o terčovce,tak je to se všema rybama.Zkus si projít všechny vlákna,a udělat si studii,o jaké rybě se nejvíc píše,co se týče nemocí.Věřím,že terčovec bude dost daleko.Myslím,že na prvních místech se umístí paví oka,mečovky a možná závojnatky.
Vždy jde o to,vytvořit rybám co nejlepší podmínky,hygienické i stravovací.A pokud zažehnáš problémy ze změny prostředí,a k těm patří i nějaké nemoci,které se probudí z latentního stavu,máš klid na dost dlouhou dobu.
A opravdu je jedno o jakou rybu jde,jen je terčovec na změny trochu háklivější.Někteří sumcovití také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 14:44 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Docela mě tu dost děsíte.... :-O Najde se tu vůbec někdo kdo neměl nemocné terčovce???? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 13:56 miro03 – Re: mch.sokolov
Sokole ja Ta chápem ale napr.psa a kočku tiež preventívne odčervuješ a zmes je používaná u mna ako prevencia čiže raz mesačne(4dni po sebe) s nou krmím a mám pokoj. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 12:41 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: miro03
jak prudim?já to myslel v dobrym slova smyslu:-) a to tak,aby neměli akvaristi nemocný ryby,mtudiž by nebylo třeba různých sra**k do nich cpát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 12:10 miro03 – Re: mch.sokolov
To je celý sokol. smich aby neprudil to bi musel bit niekým iným. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 11:45 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: sportsmen
já bych spiš přál co nejmiň odběratelů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 11:18 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
Je super kdyz nekdo nabizi takhle komplexni sluzby !!! Je videt ze ti na rybach opravdu zalezi a ze se vyznas a myslim ze to bude do budoucna i dost dobry marketingovy tah! Tak at se dari a mas co nejvice odberatelu! Urcite vyzkousim a doporucim, musime podporovat domaci ekonomiku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 00:13 miro03 – Re: sportsmen
Čo ma doviedlo to dodávat na trh?Klienti čo majú odomna terčovce(od Iris skaláre),tým že ked sú u nás si zmes kúpia ale kedže niektorý sú z miest vzdialených 10tky až 100ky km tak predsa nebudú cestovat kůli 2 alebo 4 baleniam pol republiky.No a za dalšie je to aj ten důvod že na vnútorné parazity sú len liečivá,čiže budem na tomto trhu jediný.Preto tá patentácia. :) No a je to produkt ktorý mi bude tiež svojim spůsobom robit meno.Či v pozitývnom ponímaní alebo negatívnom nechám na akvaristoch. hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 23:34 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
Tak to ja hned nejake od neho vezmu a vyzkousim je ... kdyz vim ze jsou od tebe tak to bude kvalita! Casem chci poridit Flubenol a delat si smesy sam predcijen vim presne co v nich je a muzu s nimi zaexperimentovat ale nez do neho pujdu zkusim to co jsi vytvoril ty? Co te vedlo k tomu zacit tohle krmivo dodavat na trh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 23:14 miro03 – Re: sportsmen
Jo jo presne,pokial Ti bude predávat antiparazitálnu zmes tak je to tá moja.V stredu som mu dodával 40balení tak snád na chvílu budem mat klud. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 23:10 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
Ahoj Miro myslel jsi pana Josefa Koblasu z ledenic? Tedmi od neho prisla nabydka! Ma prijemne ceny a hlavne mrazene krmivo je kvalitni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:44 miro03 – Re: Bob66
V podstate ani nie len som nechcel aby si niekto myslel že to je cielená reklama. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:43 miro03 – Re: Dahak
No opravím Ta nie za rok krabicu spotrebujem ale za 3mesiace až pol roka)podla počtu terčovcov v akváriách).No a pri robení zmesi do predaja je to na jedno zarobenie zmesi(celá krabica). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:40 miro03 – Re: miro03
Fotka k příspěvku Antiparazitální krmivo pro terčovce a skaláry.
Složení:Hovězí srdce,sušená artemie,rybí tuk,rybí moučka,sojové boby toastované,kukuřice,pšeničné klíčky,kvasnice inaktivované,vejce,sušené řasy Chlorela,Dunadiela,Spirulina,inositol,dikalciumfosfát,vitamíny A,D3,E,K,B,C,sušená artemia,kyselina mravčí,kyselina propionová,flubenol 5%.
Kompletní krnivo obsahuje v 125g:
Tuk 30g,dusíkaté látky 500mg,vláknina 17g,vápnik 17g,fosfor 20g,med 10mg,vitamíny:A 33 000m.j.,D3 2400m.j.,E 250mg,C 320mg,kyselina propionová a mravenčí,flubenol 5%.
Krmná dávka:
Krmte 4dni v měsíci po sobě v malých dávkach tri krát denne.Den před podáním antiparazitálneho krmiva odporučame ryby nekrmit(neplatí při malých rybách v růste).Krmivo dosahuje vynikajících výsledků proti napadení vnitřními parazity spironucleas,capilária,motolice,tasemnice a hexamite.Krmivo lze použít aj ako léčivo.Vpřípade léčení našim krmivem odporučíme 20dní krmit jedine naší antiparazitální změsí,je nutná výmena vody1/3 v akváriu každé 2dni.Po zakončení léčby je nutná 75% výmena vody v akváriu.
Preventívne odčervenie robí každý chovatel terčovcov niektorý častejšie iný len 2až3krát do roka ja to robím svojou zmesou každý mesiac.Prikladám foto včera vytretého páru ktorý vyrástol pri prekliečovaní mojou zmesov.Je to pár ktorý sa vytrel poprvý krát,pekne strážia obaja rodičia známky života v ikrách je už po 24hodinách vidno takže negatívne následky zmes nemá.No samo zloženie a aj účinok napovie za všetko. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Snad jsem neprozradil nic tajného,to by mě mrzelo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:32 miro03 – Re: Bob66
Bob66 rád bi som poskytoval krmivo aj cestov zasielania ale kedže sa jedná o mrazenú zmes tak jedine osobné zakúpenie u mna alebo u Pepu Koblasi ktorý túto zmes už začal distribuovat na Českom trhu.Cena nie je nič čo bi zrujnovalo akvaristovi penaženku(balenie 125g-75kč)neviem akú maržu akvaristíky budú na tom mat ked to príde po schválení mojej ochranenej známky a patentu aj do akvaristík?!No vložím sem citáciu s príbalového letáku pre objasnenie ked už to Bob66 prezradil.
Krmivo s prísadou Flubenolu v porovnaní s liečbou často používaného metronidazolu(entizol,concurat atd....)sa neviaže na bunky.Flubenol robí na stene čreva ochranný obal ktorý zabranuje parazitom(tasemnice,capilária,iný črevný paraziti....)prežratiu steny čreva,zároven zabranuje odbúravat živiny s obsahu čreva,čím parazity doslova vyhladuje.Krmivo je dobré používat preventívne,pokial sa nachádza malé množstvo parazitov v rybách,je tažké bez mikroskopu a pozretia vzorku výkalov zistit,že ryby majú parazity(každá ryba je latentne nakazená).Pri preventívnom krmení tak nedochádza k premnoženiu parazitov.Pri dodržaní 20tich dní krmenia,uplne parzity vyhladuje.Dalšou výhodou je postupné uvolnovanie pozostatkou parazitov s čreva rýb.Pri použití prisilnej dávky metronidazolu dochádza často k nahromadeniu mrtvých parazitov.V takýchto prípadoch sa nahromadené pozostatky začnú rozkladat v čreve rýb a dochádza k otrave jedovatými látkami.Krmivo nefunguje u rýb ktoré už nepríjmajú potravu.Vtedy je dobré liečbu započat liečivami a doliečit našou zmesou,ked už začnú ryby príjmat potravu.Výhodou je že ryby v raste nepocítia liečbu tak ako pri liečení a preventívnom preliečení(entizol,concurat atd...).Vysoká kvalita použitých prísad v zmesi,zároven napomáha k rýchlejšiemu zotaveniu a fungovaniu prirodzeného imunitného systému rýb.Dalšou výhodou je že nie je potreba dvíhat ani snižovat hodnotu ph ako pri niektorých liečivách.Najvetšíe plus však je oproti používanému metronidazolu,levamisolu(entizol,concurat atd..),že časté použitie neposobí negatívne na vývoj pohlavných orgánov rýb,čo sa stáva bežne při častom používaní spomínaných liečiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:12 miro03 – Re: sportsmen
Chvála Tvojej činnosti.Začiatkami sme si prešli každý a aj chybami(nemoci,úhyn atd...).Nik nespadol z neba učený.Tý zasvetenejší aspon vedia kolké hodiny človek strávi študovaním.Čo však v prípade chovu terčovcov je nutnost.Inak je to v opačnom prípade hazard.No dost bolo polemiky.Hlavné že si ostatné terčovce vyliečil a máš skúsenost k nezaplateniu.Tak vela zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:33 Muž metal [96] - Cichlidy
vsak sa o ne staram viacej ako ked sa mi narodili vlastne deti.tretinu vody menim pomali kazdy druhy den a odkalujem dva krat tyzdenne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:27 Muž sportsmen [62] – Re: metal
Ahoj tercovec neni narocna ryba pokud se o ni clovek stara tak jak ma! Pokud neco podceni a nebo to dela jinak nez by chov tercovcu vyzadoval tak prijdou problemy jako to bylo v mem pripade! pri dodrzeni vsech zkladu chovu je to verna a bezproblemova ryba! Proto radim nastudovat co nejvice informaci a teprve pote ryby poridit! At se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:40 Muž metal [96] - Cichlidy
tato tema ma vyplasila,ja len zacinam s chovom tercovcou a neviem co budem robit ak sa vyskytne nejaky problem.ked to tu citam kolko je problemou stouto rybou tak zacinam banovat ze som sa dal na ich chou.mal som racsej ostat chovat mecunky a gupky tie viziju aj v zumpe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Za rok ho spotrebuje Miro protoze ma doma 20 nadrzi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:58 Muž sportsmen [62] – Re: Yirka
Dekuji ale byla jich skoda! Clovek tak ziska zkusenosti a to velice cenne ale prijde o ryby za dost penez, ale i veci zle jsou k necemu dobre a mohl jsem si udelat pitvy a zjistit jak je to skutecne s delkou traviciho traktu u tercu a jak vypadaji choroby pod okularem! Ale radeji bych je mel v nadrzi. To mi verte!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:53 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
No vim ze ho pouziva vetsina chovatelu tercovcu, a to uz neco napovida o jeho kvalitach! Miro psal ze ho neni problem spotrebovat za rok ale to se mi nezda! Uz presne nevim jak to pocital, jiste ma pravdu, protoze se skutecne vyzna, ale ja bych ho zatim chtel spise vyzkouset takze pokud do neho pujdu tak s nekym na pul nebo i pro vice lidi! Ale zatim to necham byt! Mam hodne uceni a tak to budu resit az v unoru! Zatim budu mrazene preventivne koupat v hypermanganu a prinejhorsim pouziji Entizol!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:53 Muž Yirka [9118] – Re: sportsmen
Vždycky je důležité vzít si ponaučení a chyby neopakavat. Ještě důležitější je si je uvědomit a přiznat k čemuž ti gratuluji, každý to nedokáže. Hlavně ať se rybkám daří a nemusíš je žádnou chemií mučit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:47 Muž sportsmen [62] – Re: Yirka
Ja jsem se nad tim bohuzel zamyslel az kdyz prisli prvni problemy, dokud akva rok slapalo myslel jsem si ze mam vsechno v poradku ale pak prisli problemy a ja jsem zjistil co vsechno jsem delal spatne! Take jsem si nechal radit od chovatele ktery mi privezl terce a rovnou je nalil do akva bez jakohokoliv temperovani a dokonce je tam nalil i s vodou! Tim problemy zacali a uz se jen vezli! Bohuzel jsem na vsechno prisel pozde a tri terce uz se nepodarilo zachranit! To je tak kdyz verite nekomu kdo vystupuje jako odbornik! Pak jsem prisel na tyhle stranky a zjistil jsem ze je vse jinak! Nastesti ostatni terce se podarilo zachranit! Byla to moje hloupost ale verte ze nemoci ktere jsem psal mam ted nastudovane poctive! Bohuzel uz pozde! O akvaristice se da stale polemizovat a neustale bude neco noveho ale v jednom se urcite shodneme vsichni ze Sera je lecivo ktere skutecne zabira a lecba pomoci neho je aspon v pripade Tremazolu jednodussi nez lecba Eshou a Exitem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Mě by se to hodilo hlavně na ty šneky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:41 Muž many [9] – sportsmen
já bych do toho flubenolu do toho stebou šel,klidně na půl nebo jestli ještě někoho seženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Ja jsem se premlouval pul roku nez jsem to koupil ale opravdu se to vyplati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Tak to by se mě hodilo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Cele :) mam ted klid...jedina nevyhoda je ze ti zabije veskery sneky jestli tam nejaky mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:34 Muž Yirka [9118] – Re: sportsmen
V něčem máš pravdu s něčím by se dalo polemizovat. Spíš by ses měl zamyslet, zda je normální během měsíce mít takové portfolio nemocí a kde se asi staly chyby, protože to mně moc normální nepřipadá. Já jsem za poslední rok léčil2x, naposledy před 10ti měsíci a mraženým krmím obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sportsmen
Napiš Mirovi03 o antiparazitální krmivo s flubenolem a máš klid ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:30 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
A to jsi si to kupoval cele nebo mas mensi mnozstvi do nekoho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Entizol nebo Flagellol od Sery.Ted davam jednou za cas koretry nebo granule nasaknuty ve flubenolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:28 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
A cim jsi ty parazity lecil? Entizolem? nebo necim jinym? Ja presne kvuli tomuhle premyslim ze si poridim Flubenol a budu sem tam preventivne davat do potravy! Tak budu asi hledat lidicky co by do toho sli semnou a podelili bychom se treba na tretiny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Ja uz se masa bojim :) pravidelne se mi po krmeni masem vracel strevni parazit i kdyz jsem po leceni treba dva mesice krmil jen susenym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:17 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
No on si timhle projde asi kazdy, jde jen o to se poucit a vyvarovat se dalsim chybam! A to maso a mrazene krmivo je vecne tema! Dnes najit kvalitniho dodavatele neni nic jednoducheho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:14 Muž sportsmen [62] – Re: Yirka
To je sice pravda ale pri tomto leceni neni jistota ze se nemoc nevrati, staci mit nadrz vice zarostlou kytkama a koncentrace leciva se snizuje a nemusi byt ucinna! Kdyz tohle prodiskutujes se zkusenymi chovateli tak ti poradi pro jistotu prelecit o den ci dva vice a podle toho jaky druh chovas (dle citlivosti) i pripadnou denni vymenu casti vody a znovu doplneni leciva! Navic po tydnu dalsi preleceni kvuli parazitum kteri maji vyvoj pres vajicka! Ono se to neda takhle jednoduse brat, je spousta faktoru ktere doporucenou lecbu muzou snizovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Yirka
Nez riskovat neucinnost leciv od esHa tak radsi vodu vymenim.Ja osobne bych ji vymenil i u ty esHy pro jistotu cim min chemie tim lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Na seru taky nedam dopustit.Ja jsem si tema nemocema prosel na jare a taky to nebylo nic moc.Prvni rok co jsem mel tercovce ve dvoustovce jsem mel naprostej klid az kdyz jsem poridil tu 450tku tak zacal jeden problem za druhym.Po tom co jsem zmenil vyrobce mrazenyho krmiva a prestal krmit masem je zatim klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:07 Muž Yirka [9118] – Re: sportsmen
Nenech se tak unášet a sestup na zem. Při aplikaci eSHA EXIOT a 2000 se sice aplikuje léčivo přiběžném léčení 3dny po sobě - ale pak je konec a voda se po léčení měnit nemusí! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:52 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
No je videt ze nemusis moc lecit, ja jsem si za posledni mesic ve dvou nadrzich prosel od plisne,pres tasemnice, vnitrni parazity az k zabrohlistum, ale to jsi jiste tady na foru zaregistroval!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7832-zabrohlisti?od=201