Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žábrohlísti

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Žábrohlísti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:50 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
NO lek je to opravdu skvely, zabira naprosto uzasne, i ta jeho aplikace mi vyhovuje, zalecis po 6 hodinach vymenis vodu a za tyden znovu! Naprosto pohodlny lek! Treba Esha nebo exit musis davat denne lecivo, menit cast vody a tak nekolik dni a pak to jeste opakovat! Oproti tomu je tahle aplikace daleko jednodussi! Az budu lecit asi uz nesahnu po nicem jinem nez po Sere!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
To ne jen si uz vsechno nepamatuju :) bude to vekem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:47 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
opakovat lecbu po 7 dnech, proc? mas pochyby zda mi vubec prodali spravny Tremazol od renomovane Sery? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
:) no hlavne ten lek opravdu rychle zabere jak jsi sam videl.Po kolika dnich se ma lecba opakovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:39 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
Ne nebylo tam nic, pouze pribalovy letak a samotna lahvicka s lecivem! Tak to se to asi hodilo pani v pet centru ;-) Ale s tou strikackou to slo dobre aspon jsem vedel ze koncentrace je presne odmerena ! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
V krabičce by mela bejt odmerka.Ty jsi ji tam nemel ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:54 Muž sportsmen [62]
Tak hlasim uspech po preleceni akvaria Tremazolem, ryby citelne pookraly, jsou daleko aktivnejsi,frekvence dechu je normalni a cca po trech hodinach od vymeny vody uz meli chut i zrat! Mohu Tremazol jen doporucit! Jedinne co bych vyrobci mozna vytkl je to ze podle lahvicky nejde presne urcit kolik toho uz clovek do akvaria nakapal a abych pouzil presnych 12ml musel jsem to z lahvicky vytahovat jehlou a injekcni strikackou! Ale to uz je asi detail!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:49 Muž sportsmen [62] – Re: navik
No zkoušel jsem to ale mě nešlo v okularu vyfotit vubec nic! Zkusim to jeste nekdy vyzkouset ale pral jsem se tim doma asi hodinu a vubec mi to neslo zaostrit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 23:57 miro03 – Re: navik
Podla fotky bi som určoval na tasemnice ale aby človek mohol určit presný druh tak bi musel nafotit aj detailné foto hlavičky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:35 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
Ahoj Miro je skoda ze jsi nemohl okular videt aspon by jsi mi mohl poradit o co se presne jedna, ja poznal bezpecne pouze ty tasemnice, na zabrach byli jeste dva parazite a ve vnitrnostech nejaci pravdepodobne bicikovci! Skoda ze nejde fotit z meho mikroskopu, verim ze ty by jsi parazity ktere jsem nasel presne urcil !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:31 Muž sportsmen [62]
ted k memu druhemu akva ... dneska mi sestra z Prahy privezla Tremazol (ted se drzte cena 459 Kc v pet centru na Flore). Tak zitra rano prelecim Tremazolem celou nadrz! Verim ze s vasimi radami to vschno dobre dopadne !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:28 Muž sportsmen [62]
Ahoj to v bechyni se to ma takto! Ryby po lecbe Eshou spolecne s exitem porad moc nemeli chut k jidlu, proto jsem prelecil jeste i vnitrni parazity Entizolem! Lecba pomohla jen u jednoho tyrkysaka to nezabralo a slo to stale vice z konce az jsem se ho dnes rozhodl utratit a udalet si doma pitvu (az bude chvilka dam fotky v prezentaci), 4 tercovci jsou ted v poradku, tedy aspon podle priznaku, jsou zivy plavou v hejnu a maji obrovskou chut k jidlu, se ani nedivim po tom trapeni ktere tam meli! V nadrzi je jeste jedno marlboro ktere je stale zvlastni ale nema pyticke priznaky (aspon podle Romyho), po lecbe na vnitrni parazity chvilku zral ale moc se mu do toho nechtelo! Tak ted cekam co bude s nim dal! Ale vypada to na zabrohlisty, tak jsem ted tercum nechal mesic od leciv klid aby se dali do poradku a jeste to zkusim prelecit Tremazolem! A uvidi se! Zda se zacharani nevim ale 4 ostatni tercovci se maji vesel k svetu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:17 miro03 – Re: Romy
Viem Sportsmen mi to písal ked sme preberali nemoc v počiatkoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Rozumím ti,ale tam to asi nepůjde,doktor má svou hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:13 miro03 – Re: Romy
Roman to som pochopil.Lepšie je nádrž za plného chodu filtru bez rýb nechat dezinfikovat chloraminom-t a potom ešte dezinfikovat prázdnu nádrž savom.Odporúčam nechat aspon 2 týždne nádrž vypustenú.Po napustení novej vody pred zábehom pridat 1ml sava na 100litrov vody a nechat zabehnút. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Tady už jsem myslel odstranit ryby a Entizol nechat působit v relativně prázdné nádrži.Na terče je už zřejmě pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:02 miro03 – Re: Romy
Roman pokial sa lieči entizolom je lepšie vyvolat u terčovcov průjem. ahojPotvrdila sa moja domienka čo si spomínam ako Sportsmen začal liečit je to už nejaký piatok.Nerád takéto veci píšem,radšej čítam alebo počujem že liečba dopadla pozitívne. ahoj

Sportman určite bi som chcel mrknut do okuláru ked si robil pytvu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Ahoj Vendo,podle videa bych řekl,že to sice není tak tragické,ale přeléčení tě nemine.Alespoň ta sůl dočasně pomohla.To,že nežerou,může trvat týden,14 dní,nebo i měsíc,hlavně,že se neschovávají.Svou cestu ke krmení si jistě brzy najdou.Možná si i sem,tam zobnou,aniž bys to zpzoroval.Mám teď naprosto stejný problém,jen s tím rozdílem,že se mi nové ryby schovávají.
Pamatuješ,jak jsem ti říkal v ordinaci,že je nejspíš pozdě?To už je druhá ryba s tasemnicí,a věř,že ostatní ryby mají také vše,bohužel léčba přišla pozdě.Jediné řešení pro doktora odborníka je zbavit se všech terčů,dlouhodobě nasadit Entizol a až tak po měsíci,po dvou zkusit nasadit nové ryby.Psal jsi,že ten Melon stále nežere,zatím má z čeho čerpat živiny,proto zatím nehubne,ale konec ho stejně nemine.Pokud mají ryby vnitřnosti na kaši,je lepší a humánnější je utratit.I kdyby teď léčba u některých kusů zabrala,stejně by se terči otrávili množstvím odumřelých parazitů,které nejsou schopny vyloučit.Když se nepodchytí nemoc v počátku,je pak pozdě něco dělat.Ty ses pokusil,ale ryby byly už tak zasažené,že se jen čekalo,zda to zabere,či nikoliv,a s jakým výsledkem.
Myslím,že jsme udělali co šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Co ten tremazol ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:22 Muž sportsmen [62]
Jinak jsem dneska delal pitvu toho nehorsiho tercovce z bechyne a nasel jsem toho v nem toliz ze jsem se nestacil divil! Mel zabrohlisty, pak nejake jine parazity na zabrech a take mel tasemnice a v travicim traktu nejake bicikovce nebo co to bylo. Jo a vnitrek mel cely rozezrany, plynovy mechyr tez pryc! Dnes uz byl pred smrti tak sel na pitvu! Skoda ze nejsem parazitologicky odbornik to bych si na nem posmakl vice !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:20 Muž sportsmen [62]
Tädy je odkaz

cz.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:20 Muž sportsmen [62]
Ahoj Romy tak jsem dorazil, dam veceri a udelam dalsi solnou koupel! zatim koukni na video co jsem udelal zhruba pred 2 hodinama! Je to lepsi ale porad maji zrychlene dychani! Ale dneska uz jsou lepsi sem tam preplavou po nadrzi a kdyz jsem krmil anciky tak k tomu jeli zvedave ocihnout o co se jedna ale zadny nic nevzal do huby! Dnes jsem na nich i cca 4 pozoroval ostre trhave pohyby skreli jako by chteli neco vyklepat ze zaber ven!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 22:06 Muž sportsmen [62] – Re: Romy
Ahoj Romy tak prave dokoncena vymena 1/2 vody! Za hodinku se na ryby kouknu co a jak! Po te silne koupeli v soli maji na svem tele zvysene mnozstvi sekretu ktery z nich sem tam vlaje! Tak snad to pomuze!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:10 Muž sportsmen [62] – Re: tercovec5
Dekuji za radu pan Pejša je jedním z prvotřídních chovatelů, ale nevim zda bude mit doma lecivo ktere se da pouzit i do okrasnych nadrzi a take nevim zda by ho prilis neobtezovalo kdybych ho prisel poprosit zda by nemel nejake lecivo! V kazdem pripade jsme po konzultacich aplikovali sul a za dve hodinky vymenim polovinu vody a uvidim zitra, take bych nerad lecil pokud by indikace nemoci nebyla jasna. Krome jiz zminovanych priznaku, jsem na dvou rybach pozoroval o to ze dychaji jednim zabrem zrychlene a druhe bylo prilepene na tele, a po pul hodine treba dychali zbesile obema! Teplomery mam dva a jeden ukazuje mezi 29-30 a druhy 28-29 takze to plus minus bude 29, ale uz mam objednane silnejsi topeni, protoze tohle je sice na nadrz 400litru ale nevytopi na 30 ani tuhle 200!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:57 tercovec5
Nespěchal bych tolik s použitím léčiv.Zkus vyměnit třetinu vody,zvýšit vzduchování,pro jistotu vlož druhý teploměr,zda tam máš opravdu jen 29.
A pokud opravdu budou dýchat jen jedním žábrem,a druhé budou mít přiklopené,zajdi za p.Pejšou,bydlí tam co ty,u sádek,je to Pan Discuzář,jistě ti poradí a nějaké léčivo poskytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Palác Flora hod to na seznamu do vyhledavace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:38 Muž sportsmen [62] – Re: Dahak
A kde ten pet shop prosimte presne je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Nevim to na stoprocent ale ve Flore v Pet shopu prodavaj leky od Sera.Jestli maj prave Tremazol to ti nepovim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:09 Muž sportsmen [62]
NO snad ho nekde sezenu co nejdrive ! Nemate nekdo typ na koupi Tremazolu v Praze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
To byla reakce na ten formaldehyd :).Pokud to nikdy nedelal je lepsi pouzit neco bezpecnyho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Kdyby měl Tremazol,neradil bych sůl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Pouzij ten tremazol.Zabira okamzite a na rybach je hned videt jak se jim ulevilo.Jen si poradne precti navod mam pocit ze ryby v tom muzou bejt maximalne 6 hodin.U nas maj tremazol v nekolika obchodech tak v Praze to musi prodavat i KFC :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Formaldehyd se píše,ale je to stejné,jako s chloraminem T.Musí se to umět.Ani jedno neumím,tak nemohu sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Klidně 2-3 lžíce,ale nech je v tom opravdu jen ty 2 hodiny.Miro napsal o žabrohlístech článek tady na rybičkách,sůl tam sice myslím nemá,ale bez léčiva a jeho aplikace je to opravdu jen první pomoc.
rybicky.net/rady/clanek/179
Dej pak po těch 2 hodinách a výměně vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:58 Muž sportsmen [62]
Nekde jsem cetl ze to jde lecit i formaldehydem ... ten mam doma na preparaci ryb ale uz je cca 4 roky stary tak nevim nevim! Mate nekdo zkusenosti s lecbou Formaldehydem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:56 Muž sportsmen [62]
OK a kolik mam tedy pridat uz tam mam koncentraci 1pol.lzice/30 l vody !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Nech je v tom 2 hodiny,klidně ještě sůl přidej,pak vyměň půlku vody.Zítra opakuj.Je to jen první pomoc.Kamarád chovatel,by na toto množství vody,dal půl kila,ale to si netroufnu.V Praze by mohli mít tremazol v Pet centrech,co jsou v hypermarketech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:48 Muž sportsmen [62]
Romy tak provedeno ... dal jsem 7 polevkovych lzic na 200 litru, nalil jsem to primo na terce, moc se jim to nelibilo a vystrelili od filtru jako divy ale po chvilce se tam zase vratili. Zitra odkalim a doplnim sul. Snad mi zitra nasi koupi v pisku ten Tremazol. Jeste mam jednu moznost segra je do zitra v Praze nemas typ na dobrou akva kde by se dal Tremazol sehnat??? Ze bych tam sestru rano vyslal a hned zitra zacal lecbu s Tremazolem. Prinejhorsim budu lecit soli dokud mi neprijde po netu Tremazol!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:40 miro03 – Re: Romy
Roman sledujem. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Bral je ode mne,parametry vody má O.K.,už jsme to spolu konzultovali.Žabrohlísti jsou možní,chtěl jsem ryby přeléčit,ale chytil jsem nálevníka,tak z toho sešlo.Díky změně prostředí,se rozjela invaze.Psal jsem Sportsmenovi o zasolení a následné výměně poloviny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sportsmen
Dejchali takhle hned od zacatku nebo to zaclo az po tech par dnech?Zkousel jsi vymenit vodu?.A co parametry vody toho od koho jsi je bral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Té soli se neboj,rybám se sice solná lázeň nelíbí,ale neublíží jim,žabrohlísti jí snášejí o poznání hůře.Tremazol bude lepší objednat,alespoň budeš mít doma jistinu,když se opět objeví.Jen si říkám,jestli to nebudeš mít jednodušší,a rychlejší objednat přes internet.Bylo by dobré,aby ho vaši zítra sehnali,protože je třeba zaléčit hned.Když nebude Tremazol,zkus Terap FD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:41 Muž sportsmen [62]
JInak jsem je ted pozoroval dve hodiny v kuse a sem tam kdyz je naprosty klid v mistnosti se i proplavou a porad dychaji strasne rychle !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:40 Muž sportsmen [62]
Sul jsem jeste nedal hledam presnou koncentraci ;-) Nebo to je jedno? Mam fakt dat 250g na tech 200 litru vody? Mam objednat pro jistotu ten Tremazol nebo myslis ze to pujde zvladnout pouze tou soli? Nasi zitra jednou do Pisku tak se mi po tom zkusi zeptat ale u nas Tremazol neni k sehnani a kdyz by byl tak az za tyden!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Ahoj Vendo,nejspíš to žabrohlísti budou,ještě jsem to prodiskutoval s Mirem,který před chvílí odešel,a invaze v souvislosti se změnou prostředí je víc,než pravděpodobná.U mě to vidět nebylo,ryby jsou zvyklé na chemizmus vody a dokáží si s malým množstvím poradit.U normálně se chovajících ryb nepoznáš,zda žabrohlísty mají,či nikoliv.
Z videa není nic moc poznat,ryby se neschovávají,ani se neotírají,jen stojí ve sloupci,takže těžko soudit.Podle tvého telefonu,si myslím,že je třeba přeléčit.Jak se chovají po tom zasolení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:53 Muž sportsmen [62]
Ahoj nechci zakladat nove tema tak pisu sem !!!
V sobotu jsem si privezl nove terce! Aklimatizoval je a vypadali ze si na nadrz dobre zvykaji! V nedeli uz i meli mirnou chut k jidlu! Ale behem 4dni se zacali stranit v rozich, vubec nejedi a soustredi se u vytoku filtru! Maji napadne zrychlene dychani, pri pohledu ze zadu maji zaberni vicka mirne od tela a na jejich okraji je zvetsene mnozstvi slizu! Voda 29, (topeni to nemuze vytopit ale uz mam objednane nove)N02 0, NO3 25. Prikladam odkaz na video! Prosim odbornici pres terce ujistete me ze se nejedna o zabrohlisty ale ryby jsou pouze ve stresu z noveho prostredi!

Pro jistotu jdu zasolit nadrz a objednam Tremazol !!! Diky odpovedi !!!
tady je link : www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:59 thunderstorm
opravdu ... znovu jsem to zkoušel ale nic ... to zarudnutí není tolik nápadné aby to ten foťák vzal ... takže to můžeme řešit poze teoreticky ... v týdnu to zkusim ještě v obchodě a uvidím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:51 Muž Porcupine [11] – Re: thunderstorm
tak to nezoomuj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:51 thunderstorm
tem "některým" rybkám není nic jen že to mají v té označené oblati trochu načervenalé .. ale jen trošku ... a spíš u té ploutve než u žaber ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:49 thunderstorm – Re: Porcupine
jde ... ale při tom zoomu ta fotka nevypadá líp ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7832-zabrohlisti?od=251