Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žábrohlísti

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Žábrohlísti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 23:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Co to je malý terč? Jde mi o to,jakou velikost měl.Malé ryby jsou háklivější,než starší. Další věcí je ,,přidal jsem vzduchování",v návodu se píše,že je třeba zajistit dobré vzduchování už v průběhu léčby,je to proto,že léčiva odebírají kyslík z vody,takže,bylo použito dostatečné vzduchování i při léčbě? Jestli jsi dával dávku léčiva podle návodu a léčil jsi ve společenské nádrži a s rostlinami,bude léčba neúčinná.Podle množství rostlin v nádrži se léčivo navyšuje,sice je to odhadem,ale léčivem se nepředávkuje,raději víc,než míň.
Ještě drobnost k té výměně vody,je-li nádrž dostatečně zaběhlá,a velká,není problém takové množství vody vyměnit,nitrifikační bakterie nejsou jen ve filtru,ale na všech dekoracích akvária.

Zvýšené NO2 nebude zcela jistě následek léčby Tremazolem,důvod úhynu a zvýšené koncentrace NO látek bych hledal asi jinde.Pokud chceš poradit,je třeba znát víc informací o nádrži,fauna,flora,velikost nádrže,parametry vody,atd,atd,atd.....nejlépe i s dobrou fotkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 22:15 Petr – Re: Bob66
Děkuji za radu. Nicméně: byla to již druhá léčba, třetí má být ve středu. Uvažuji, jestli ji vůbec uskutečním. Tenhle terč neměl zrovna žádné příznaky nemoci. Příznaky se u tohoto terče objevily až ráno po 2. léčbě. V poledne uhynul / stihnul jsem vyměnit cca 200 l vody a vzduchovat /. Chvilku dobrý a pak konec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: petr
Výměna 80% vody je větší zásah do fungujícího akva a může dojít ke zvýšení NO2 vlivem rozhození rovnováhy v akva X-) To že proběhla léčba ještě neznamená že jsou terči vyléčení a léčba Tremazolem by se měla 3 nebo 4krát opakovat, to co popisuješ je příznak přetrvávajících žábrohlístů spolu se zvýšením NO2, vyměňovat po částech vodu + vzduchovat a pokračovat v léčbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 10:29 petr – Re: Bob66
Včera jsem vyměnil cca 80% vody - po léčbě. Ráno ryby zrychleně dýchaly a malý terč visí stále u hladiny a lape po vzduchu. Přidal jsem vzduchování, ryby se zklidnily, ale ten malý ne. Proč vylítlo NO2 ? Ještě bych se zeptal: vodu jsem měl odstátou, přesto jsem pak měl v akva bublinky. Přidal jsem Dajana Start Plus / něco jako Aqua Safe/. Nemůžou bubliny ničit bakterie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 10:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: petr
Vyměnit vetší část vody, musíš dostat NO2 na nulu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 09:27 petr – terčovci po léčbě tremazolem
Ahoj, prosím o radu. Po včerejší léčbě tremazolem mi jeden z malých terčů lapá u hladiny po dechu. Mám zvýšené No2. Co s tím ? Zase vyměnit vodu ? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 20:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jack
Bohužel ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 20:19 Jack
Takze znamena dychani jednou zabrou zabrohlisty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 07:07 Jack – dychani jednou zabrou
Jeden tercovec z mych 6 dycha jednou zabrou uz nekolikaty den. Je v akvarku uz pres rok. Zadne extremne rychle dychani ale u ostatnich nepozoruju.
Zmeny neprobehly skoro zadne, udrzba nezanedbana, maji se dobre. Akorat jsem do hejna prikoupil jeden novy kus, ktery vypada zdrave. Mam zacit lecit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 06:08 Muž Miras [111] – Re: Dahak
u nás ho mají taky v každé lékárně, nejhorší, že člověk musí koupit celé to balení za nějaké 2stovky, ale zas je to na dooost dlouho :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 18:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Já byl v drogérce :) asi tady bude ta chyba :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 18:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Já koupil chloramin-T v první lékárně o tom druhém ani nevím že existuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 18:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Scháněl jsem Chloramin T, ale všude kde jsem byl mají jen Chloramin TM.TM má v sobě navíc nějaké příměsi povrchově aktivních látek, takže podle mého je to pro ryby nepoužitelné, ale na obalu je napsáno že se používá i ve veterinární praxi tak nevím.Máte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 22:36 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Diky moc panove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:22 sokar – Re: Romy
Naprosto souhlasím s Romym.Ví moc dobře o čem mluví.Sám mě určil žábrohlísty na rejnocích a zachránil mě je před úhynem, protože věděl co dělat. ahoj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 19:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Terčovec je náchylný na stres a i menší změny v akváriu snáší hůř než jiné ryby X-) Takže třeba jen přemístění nebo dodání rostlin, kamenů nebo kořenů v akvu ho může dostat do stresové situace a následně jinému chování, uvidíš za pár dní jestli jsou to žábráci nebo jen stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2010 18:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Občas se otře každá ryba,je to normální,i my se podrbem,když nás něco svědí,a o parazita také nejde... :-P To,,špulení"tlamky je jen zívání,dělají to všechny ryby.Dej si jen pozor na dýchání jednou žabrou,pak jsou žabrohlísti jistota.Zatím bych nedělal paniku a počkal,každou léčbou se rybám rozhodí vlastní imunita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:19 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
A je pravda ze asi pred tydnem jsem z akvaria vyhazel rychlesrostouci rostliny a dal jsem tam velke echinodory atd tak ze by stres kvuli zmene prostredi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Diky za odpoved...U hladiny nejsou a dychaji obema zabrami...Chovaji se celkem normalne az na to ze mi prijde ze maji rychlejsi dychani a obcas se otrou nejcasteji teda o list anubiasu...Jinak zerou v pohode a vse...Tremazol uz mam doma zrovna jsem ho privezl takze mam jeste pozorovat a pockat az jak to bude vypadat zitra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Jsou u hladiny, dýchají oběma žábrami? Pokud ne tak je jen pozoruj, mohou být jen ve stresu X-) Tremazol koupit můžeš, je lepší ho mít doma v záloze než ho potom těžko schánět když je opravdu potřeba ;-) Změřil bych také hodnoty NO2 a NO3 ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 09:37 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Mam lecit hned???
Zdravim vsechny akvaristy...Tak to tak vypada ze cca po trech mesicich maji moji tercovci zabrohlisty... Vypada to na vsechny priznaky, male naznaky jsem zacal pozorovat asi pred dvema dny a dnes se divam a obcas se otrou o nejaky list,dychaji rychleji nez obvykle a obcas taky silou jakoby vyspuli tlamku a jsou trochu nervozni.Takze mam zacit s lecbou hned?Jestli ano tak si odpoledne zajedu pro Tremazol a zacnu hned...Prosim o radu.Predem diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Když dodržuješ čistotu a hygienu v nádrži a ryby nejsou ve stresu tak se není čeho bát :) u mladých je to samozřejmě horší, protože jich je vždy v akva víc a častěji je krmíš aby rychle vyrostli, hůře se udržuje potřebná rovnováha, jsou podstatně náchylnější a vydrží míň než dospělé kusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:59 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
zaplat buh ze mne tohle nikdy zatim nepotkalo a snad nepotka:-(
Jinak co jsem zjistoval tak u starsich dospelych tercu to neni nic zavaznyho horsi pry je to s mladymi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
A co si přečíst tohle téma, je tu i dávkování a postup, přímo na téhle stránce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:43 Petr5
Dobry den.Nema nekdo zkusenost s lecbou zabrohlistu u tercovcu pomoci chloraminu T?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:25 Muž pepis [15] - Cichlidy
Sice to sem nepatří, ale já jsem přeléčoval terče na vnitřní parazity flagellolem, vše podle návodu, takže i vyřazení biologické filtrace, stalo se co jsem předpkládal trochu, nejen že vákaly jsou stále bílí, ale rozjeli se žábráci, takže za dva dny když jsem viděl že si asi nepomůžou, tak jsem je dal do chloráku a v pohodě už, jen ty paraziti jsou, léčbu flagellolem bych měl prej opakovat třikrát, ale zajímyvý je že v návodu píšou že už po 24 hodinách je spolehlivě po parazitech, přitom jsem krmil samo. sušeným a to se radši nevyjadřuju k ceně tohoto léku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jack
Zrovna nedávno jsem se o tom bavil s Romym, měl už by být nový návod na léčbu Tremazolem ve vyšší teplotě, u terčovců při vyšší teplotě se vajíčka líhnou dřív, léčba by měla probíhat 4x po třech dnech X-) Jinak naprosto souhlasím s nekřesťanskou cenou tohoto léčiva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:36 Jack – Re: Snowy
Tak to jsi me moc nepotesil, clovek by rekl ze po trojim preleceni (v navodu je 2x) uz ty svine daji pokoj. Tak asi nasadim chloramin. Tremazol mi bohuzel dosel….navic je silene drahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:21 Žena Snowy [24] – Re: Jack
Tak napadá mě leda, že se právě vylíhli noví (teď nevím jestli Dactylogyry nebo Gyrodactyly jsou vejcorodí). Proto se léčba opakuje cca po týdnu, protože léčivo na vajíčka nepůsobí a je třeba, aby se zbylí paraziti vylíhli. Možná zvýšená teplota urychlila jejich metabolismus a vylíhli se dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 08:58 Jack
Zdravim, druhy den po dokonceni lecby Sera Tremazolem na zabrohlisty se mi tercovci sem tam otrou zabry o predmety v akvariu.
Znamena to, ze jsem zabrohlisty nevyhubil uplne? Nebo to jsou mrtvi zabrohlisti a terce to stale “svedi”. Kdyz pusobil lek tak terci krasne dychali pomalinku a klidne. Po vymene vody (presne podle navodu) se dychani trochu zrychlilo. Zbarohlisti by meli byt vyhubeni, tak cim to ze se dychani zase trosku zrychlilo?
Lecil jsem trikrat: 1 davka, za dva dny 2 davka a za dalsi tri dny 3 davka. Teplota byla 31.
Diky za odpovedi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 19:28 Muž capko [40] – Re: Morath
Na letáčiku od eSHA 2000 je napísané,že liečivo sa používa proti parazitárnym ochoreniam kože a žiabier,tak neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 20:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Sid a Romy palec To nejdůležitejší jsem nenapsal ale vy jste to zvládly za mne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 07:21 Rumek
Chybu jsem udelal nejspis tim, ze jsem po zlepseni priznaku prelecil jeste jednou a potom uz chloramin nepridaval. Takze se zabrohlisti po case vratili. Jinak nevim cim by to mohlo byt. Akva udrzuju v cistote, kazdy tyden bez vyjimky odkalim 1/3. Teplota stala 29. ph 7,2, NO2, NO3 v poradku Krmim granulema a mrazenym od fa. Aquamaster (zadne nitenky ani patentky). Mam 7 mladych tercovcu cca 8 cm ve 280 l s nima hejno teter. Od posledniho leceni chloraminem se mi hodnoty vody nezmenily. Tehdy chloramin pomohl prakticky okamzite a ted nic…….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2009 23:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Sám Chloramin T nepoužívám,ale dávka je 1,5 g na 100 l,hodnota pH min. 7,5(bude-li pod 7,začne se uvolňovat chlór a ryby se otráví),ryby nesmějí 24 hod.žrát(Chloramin velmi zatěžuje organismus a ryba při trávení rychleji dýchá,tudíž jsou žabry velmi prokrvené,může dojít k popraskání cév) a koupel trvá maximálně 12 hodin.Opakování léčby je díky teplotě vody,kdy dochází k urychlení vývoje žabrohlístů po 3 dnech,alespoň 3-4 x za sebou.
Takže jak psal Terčovec5,jak proběhla léčba,s jakým dávkováním,jak dlouho atd.Ještě jsem neslyšel,že by Chloramin T nepomohl,ani o rezistenci žabrohlístů na toto léčivo.Těch faktorů může být opravdu více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2009 22:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rumek
...Mí tercovci uz maji po ctvrte za 4 mesice zabrohlisty. Vzdy jsem to lecil chloraminem t a vzdy to pomohlo. Zabrohlisti se vsak po par tydnech opet vratili. Zacal jsem tedy lecit znovu chloraminem a tentokrat nic...
...zajimalo by me, jak je mozne ze zabrohlist je uz po 4 násobnem leceni chloraminem vuci tomuto desinfekcnimu pripravku imuni?

Nechci se plést ctihodným diskusářům do řemesla, ale rád bych poukázal na jistou možnost, která může být za vašimi nezdary při použití Chloraminu T při léčbě vašich ryb.
Aby byla léčba Chloraminem T, (resp. přípravky obsahující tuto látku), účinná, musí mít voda ve sladkovodním akváriu pH vyšší, než 7, (v mořském 8) a alkalitu vyšší než 10 dKH.
V opačném případě se stává Chloramin T neúčinným. Dokonce může rozhodit chemismus vody v akva a poškodit ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Rumek
U chloraminu-T je nutné dodržet přesné dávkování a celý postup léčby dodržet X-) Nedoporučoval bych to začátečníkům ani kdo s tím začíná poprvé a není to jednoduché ;-) Dávka se liší i podle toho jak moc je akva zarostlé rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 19:39 Muž pepis [15] - Cichlidy
Jestli náhodou nejsou ryby ve stresu, pak nepravidelně a rychle dýchají a můžou se i vztekat když to tak řeknu a otírat se, jinak se přikláním k terčovci5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2009 19:11 tercovec5 – Re: Rumek
Spíš bych se na Tvém místě zamyslel i nad otázkou,zda dosavadní léčba proběhla tak,jak má,a hlavně,co je příčinou tohoto opakovaného onemocnění.Např,nevhodné podmínky v akva,nevhodné krmení,teplota atd atd.Začni tím,že se zaregistruješ,lépe se mluví s někým,kdo má vyplněn profil,vložené nějaké foto svého akva a něco o něm,a pak se lépe k něčemu dopátráš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 18:54 Rumek
Jo asi koupim tremazol. Ale zajimalo by me, jak je mozne ze zabrohlist je uz po 4 násobnem leceni chloraminem vuci tomuto desinfekcnimu pripravku imuni????? To je to takova mrcha prizpusobiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 18:04 Muž Morath [29] – Re: capko
No eSha byva spis na plisne apod, nejsem si jistej jestli proti takovejm mrcham jako jsou zabrohlisti pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 16:29 Muž capko [40] – Re: Rumek
Aj eSHA 2000,by mala zabrať proti žiabrovým parazitom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 15:17 Žena Snowy [24]
Taky jsem zkoušela Tremazol od Sery a naprostá spokojenost. Ještě Aquar dělá přípravek Terap FD, ale osobní zkušenost nemám. Ta Sera účinkovala okamžitě (viděla jsem, ja to z ryb přímo odpadává), Terap tam musíš nechat několik dní, další rozdíl je cena. Terap FD 250 ml cca 140 Kč, Sera 25 ml okolo 400 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:11 sokar – Re: Rumek
Tremazol mám odzkoušený na žábrohlísty.Po aplikaci mi stačilo vyměnit 50% vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:56 Rumek
chloramin pridavam po 3 dnech, mam za sebou uz 3 davky a stale to nepomaha. Ten lek co jsi mel na mysli bude asi sera TREMAZOL. Ale je mi divne ze by zabrohlisti byli uz imuni proti chloraminu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
tak na tyhle potvůrky jsem ve středu ve Sklorexu se díval co je na to nej lék a pokud už je to v pozdějším stadiu vývoje, měli tam na to lék (zaboha si nevspomenu na název) který je údajně velice účinný, cena 400,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:11 Yana
si to pekne pohnojil. Dufam ze este nie su rezistentne, len vajcorode. Skus to liecit, o 4 dni zase , o 4 zase, asi 4 krat. Totiz ziabrohlisti su aj vajcorode a liahnu sa po nejakych 5-7 dnoch, vajicka chloramin nezabija
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:13 Rumek – Žabrohlísti - chloramin už nepomáhá
Mí tercovci uz maji po ctvrte za 4 mesice zabrohlisty. Vzdy jsem to lecil chloraminem t a vzdy to pomohlo. Zabrohlisti se vsak po par tydnech opet vratili. Zacal jsem tedy lecit znovu chloraminem a tentokrat nic. Tercovci stale rychle dychaji a chloramin nepomaha. Vzduchovani pouzivam, zadne hnojivo ani CO2. Hodnoty vody stale stejne= v poradku. Je mozne ze by zabrohlist zacal byt rezistentni proti chloraminu????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 22:21 TONDA – léčba žabrohlístu
Prosím o radu jak mám při léčení diskusů od žábrghlístu léčit ancistrusy,které mám ve společné nádrži.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 09:47 dory
Tak lecil jsem chloraminem dvakrat, mezi prvni a druhou davkou jsem nechal 3 dny bez leciv. Podle navodu mi zbyva jeste lecit 2X.
Asi hodinu po pridani chloraminu do nadrze zacali vsichni tercovci dychat o poznani pomaleji, ten rozdil byl az neuveritelny, dychali az strasne moc pomalu oproti drivejsimu stavu.
Jenze hned druhy den se dychani zase zrychlilo, uz ne tak moc, ale zrychlilo. Stejne to probihalo i za 3 dny po druhe davce. Zbyvaji mi jeste dve.
Muze tady nekdo hodit video jak rychle dycha normalni zdravy tercovec at vim jak jsou na tom ti moji? Predtim jsem je nikdy nechoval.
Jinak terci snaseji chloramin docela dobre s vyjimkou toho nejmensiho (cca 4 cm), tomu se udelalo kolem zaber bila skvrna a vypadala jako kdyby ho chloramin popalil. Trhal sebou jako kdyby mel krece ale nakonec prezil a druhy den uz plave normalne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 01:02 Žena Snowy [24] – Re: Romy
Bylo to někdy v listopadu. Neber to nějak špatně, ale pokud jsme spolu 3x mluvili po telefonu, mohl mi aspoň říct, že nemám čekat,že to nemůžou dodat, dodají později, nebo nedodají. Nevadí mi ani ty vyhozené peníze jako spíš neupřímné jednání. Běhala jsem na poštu 3x týdně, pokaždé když mi v Aquaru tvrdili, jak už to k nám jde, jak už je to odeslané. Na poště mi pak vysvětlili, že i kdyby se to vrátilo, byl by o tom záznam. A nikde nic. Prostě to neposlali. Nejsem nelida, chápu, že nejsou povinni mi poslat objednávku z jakéhokoli důvodu, ale dělat si ze mě blázny nemuseli. To je to, co mi vadí. Sedět doma a čekat, kdy už to konečně přijde, když to teda odeslali, koukat, jak mi chcípají ryby, není nic příjemného. To snad chápeš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7832-zabrohlisti?od=101